Rüyada Şiir Görmek, Şiir Yazmak veya Okumak | Dini Rüya Yorumu

Rüyada sevgiliniz veya bir dostunuz için şiir yazdığınızı görmek, çalışkan fakat macerayı çok seven bir kimse olduğunuzu, bir şiir kitabı okuduğu nuzu görmek, işlerinizi olanlı bir şekilde yaptığınız takdirde, başarılarınızın artacağını gösterir.

 • Şiir okumak: Rüyasında şiir okuduğunu gören kimse, yalan yere şahitlik yapar. Bazen de bu rüya, kötü söz söylemeye de yorulur.
 • Şiir yazmak: Rüyasında şiir yazmak, günah kazanmaya ve yalan söze işaret eder.
 • Kitaplardan şiir okumak: İşlerinizi plânlı bir şekilde tanzim ettiğiniz takdirde muvaffakiyetlerinizin artacağına işarettir.
 • Rüyada şiir yazmak: Çalışkan, fakat maceraperest bir küpse olduğunuza işaret sayılır.

Rüyada Şiir Söylemek Okumak

Şiirin tabirinde yorumcular bir çok görüşler ileri sürmüşlerdir. Rüyada görülen şiirde hikmet ve mânâ ve ona benzer şeyler varsa, iyi olup sevap kazanmaya delâlet eder. Bazı yorumcuların söylediklerine göre, rüyada şiir söylemek veya işitmek, hikmete işarettir. Eğer görülen ve okunan şiirde hikmet ve nasihat gibi şeyler yoksa, yalana delâlet eder.

Rüyada Şair Görmek Ne Demek?

Rüyada şair görmek, çoğunlukla sözlerini düzensiz olarak söyleyen, sözlerini bir yere toplamaya çalışan, hiç bir yasağa uymayan, davasında yalancı bir kimse olarak yorumlanır. Rüyasında böyle bir şairle dostluk kuran kimse, hakiki hayatında dürüst bir iş adamı, sözüne inanılan bir kimse olarak tanımlanır. Rüyada bir şairin şiir okuduğunu görmek, iyi bir kimse ile tanışarak onunla bir ortaklık kuracağınıza ve bu ortaklıktan çok faydalanacağınıza da işaret sayılır. Rüyada şair görmek, kötülüğü emredip iyilikten sakındıran kötü bir insana delalet eder. Bu rüya, insanlara iyi göründüğü halde kendisi kötü ve fasid bir kimseye işaret eder.

Rüyada Kitap Görmek

Rüyada görülen kitap, müjdeli bir haber veya sevince boğulacak bir durumla karşılaşmaya işaret eder. Rüyada kitap görmek, güç ve kuvvettir. Bundan dolayı elinde kitap olduğunu gören kimse kuvvete erişir. Eğer kitap açıksa yaygın bir haber, kapalı ise gizli bir haberdir. Rüyada kitap, erkek çocuğun elinde görülürse müjdedir, kadın elinde olursa, sevinçli bir işi beklemek olarak yorumlanır. Bazen de kitap, kişinin iyi anlaştığı arkadaşıdır.


“Rüyada Şiir Görmek, Şiir Yazmak veya Okumak | Dini Rüya Yorumu” konusunda 5 mesaj

 1. Merhabalar rüyamda devlet içinde bir iç savaş vardı bende bir şiir gibi bişey söyledim çok beğenildi bende televizyonlara çıkmak istedim şiirimi tanıtmak için giderken çamurlu bi yoldan geçiyorum ayağım çamura batıyor sonra uyanıyorum yorumlarsanız sevinirim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Muharrem kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yakınlarınızla bazı nedenlerden dolayı aranızın açılacağına, başarıya, insanlarla bazı kavgalara tutuşacağınıza fakat sizin kazanacağınıza, yakında bir teklif üzerine yalancı şahitlik yapacağınıza, duygu ve düşüncelerinizi açıklayarak istediğiniz kimseyi etkileyeceğinize, hayat içerisinde ilerlerken güçsüz ve desteksiz kaldığınıza artık yaşamınızın yükünü çekemediğinize, mutlaka kendinizi motive etmeniz gerektiğine, yaşantınızın birden bire aksi istikamete döneceğinize, sorunlu günler geçireceğinize, bazı kavgaların başınızdan geçeceğine işarettir…

 2. Merhabalar annem beni elimde alkol şişe si ile görüyor beni kızdı bana bende alkol şişelerini döktüm tamam anne içmiyorum dedim.bana sarıldı sonra camideyiz annem kollarımda canını verirken şahadet getiriyorum bir yandan ağlıyorum cami avlusundayim çok kalabalık bana baş sağlığı dileyenler var bir ara cami avlusunda az da olsa beyaz renkli kustum beni bu rüya etkiledi sizlerden ricam

  1. Rüya Yorumcusu

   Omer kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntılar içinde bulunduğunuza, kendinizi geliştireceğinize, artık geçim sıkıntısı çekmeyeceğinize, talihinizin açılmasına, uğurlu olaylara, zor ve yorucu bir işe gireceğinize, geçmişte kalan bazı kavgaların yeniden ortaya çıkacağına ve bu durum’da sizi sıkıntıya sokacağına işarettir…

  2. Siz günlük hayatta içki içiyor musunuz ?? Bence rabbim sizi ahiret hayatını göstermek istemiş

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.