Rüyada Mercimek Görmek, Yeşil ve Kırmızı Mercimek Çorbası İçmek

Diyanet rüya tabirleri ve islami ruya yorumcularının rüyada mercimek görmek konusundaki tüm yorumlar aşağıda. Ruyada mercimek gormek bazen ölüm demek bazen de bol paraya ve müjdeli haber anlamına gelir. Yeşil mercimek, kırmızı mercimek ve mercimek çorbası görmek, içmek pişirmek gibi düşlerin ne demek olduğunu aşağıda detaylıca anlattık.

Rüyada Mercimek Görmek

Rüyada görülen mercimek, bir yolculuğa çıkan kimsenin memleketindeki rızkıdır. Rüyada görülen mercimek, helâl olan mala işaret eder. Bazen üzüntü ve kötü rızıkla da tabir edenler vardır. Mercimek görmek, kadınlar tarafından elde edilecek mala da işarettir. Pişmemiş mercimek yediğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntıya düşer. Yaş olsun kuru olsun, mercimek aldığını veya sattığını gören kimse, hastalıktan kurtulur, üzüntü ve kederleri son bulur, korktuklarından emin olur. Rüyasında mercimek görenin, üzülecek bir olayla karşılaşmasına işaret vardır. Mercimek umumiyetle şifâ ve selamete işarettir. Mercimeği ambara koymak iyi değildir. Çiğ mercimek üzüntüdür.

Rüyada Mercimek Çorbası Görmek

Mercimek çorbası; son zamanlardaki atılmalarınızın semeresini artık toplayacağı­nıza ve maddi durumunuzun iyiye gideceğine işarettir. Rüyada mercimek çorbası içmek, ya yevmiyenizin veya maaşınızın artacağına veyahut da son zamanlarda girişmiş olduğunuz bir işin çok iyi sonuçlanacağı anlamına gelir. Diyanet rüya tabirleri yorumcularına göre, gelecek korkusu olmadan hayatınızın sonuna kadar rahat yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Yeşil Mercimek

yesil mercimek gormek-ruyada mercimek yemek gormek-kirmizi mercimek-1001ruyatabiri
ruyada yesil mercimek gormek-ruyada mercimek yemek gormek-kirmizi mercimek-1001ruyatabiri

Yeşil mercimek görmek çok iyidir. Hz. İbrahim(a.s.)’in en sevdiği yiyecek ol­duğundan birçok rüya tabircisi mercimeği övmüştür. Ruyada yesil mercimek gormek; Başarılarınız ve becerileriniz sayesinde iş kolunuzda her zaman için aranılan bir insan olacağınıza, ömrünüzün sonuna kadar gelecek korkusu olmadan rahat ve huzur içinde yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada Kırmızı Mercimek Görmek

ruyada kirmizi mercimek gormek-kirmizi mercimek corbasi gormek-10001ruyatabiri
ruyada kirmizi mercimek gormek-kirmizi mercimek corbasi gormek-10001ruyatabiri

Kırmızı mercimek görmek usta rüya tabircilerinden Kirmanî, mercimek rüyası iyi değildir, demiş. Çünkü Musa’nın (a.s) kavmi kendisinden mercimek isteyince, Allah(c.c.) tarafından ikaz edilmişlerdir. İslami rüya tabirleri yorumcularına göre kirmizi mercimek Bir tek hatalı davranışınız yüzünden tüm iş düzeninizin altüst olacağına, tekrar eski durumunuza dönmenizin zaman alacağına işarettir.

Ruyada Mercimek Corbasi İcmek

Mercimek çorbası içtiğini veya yediğini gören kimse, bol rızka ve helal mala nail olur. Mercimek içmek şifaya, selamete, beden sağlığına, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder.
İster taze, ister kuru olsun, mercimek aldığını ve yediğni gören has­taysa iyileşir, korkuyorsa kendini güvende hisseder, üzüntü ve sıkıntıday­sa rahat ve feraha ulaşır, her türlü bedensel rahatsızlıklardan uzak olur. Rüyada mercimek çorbası içmek; maaşınızın artacağına veya son zamanda girişmiş olduğunuz bazı işlerin iyi bir şekilde sonuçlanarak size fayda sağlayacağına işarettir.

 • Rüyada çorba içmek; kolayca elde edilecek rızka, faydalı bir ilimle süslenmeye ve Allah Rasulü’nün sünnetine uymaya delalet eder.
 • Mağripli Cabire göre mercimek çorbası içmek: “Mercimek corbasi yediğini görmek özellikle kadınlar tarafın­dan mal sahibi olmaya delalet eder. Pişmemiş mercimek yediğini görmek üzüntü ve keder anlamına gelir. Mercimeği ambara koyarak depoladığını görmek iyi değildir,” demiştir.

Ruyada Mercimek Köftesi Görmek

Ruyada görülen mercimek köftesi hayırlı ve esaslı bir işe girişeceğiniz anlamına gelir. Mercimek koftesi görenin gelirine yorumlanır. Kendinizi mercimek köftesi yerken görmek: Akşamdan aç yattığınıza işa­rettir. Kendinizi köfte yaparken görmek: Evinizi arka plana attığınıza, kendinize eğlenmek için başka meşgaleler bulduğunuza işarettir.

Rüyada Mercimek Çorbası Pişirmek

Mercimek çorbası pişirmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için uğraştığına yorumlanır. Mercimek corbasi pisirmek, eski dostlarınızdan, çok sevdiğiniz ve uzun zamandır görüşemediğiniz birisiyle karşılaşacağınıza işarettir.

MERCİMEK GORMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Sosyal ilişkileri geliştirmek ve hareketlendirmekle il­gili bir simgedir. Düşlerimizde mercimek çorbası ya da mercimek yemeği pişirdiğimizi görmemiz, özverili ve ilgili davranarak yakın çevremizdekileri ve dostlarımızı mutlu ettiğimizi belirtir. Merci­mek yemeği yediğinizi görmenizse, çevrenizdekilerle ortak ve ke­yifli etkinliklerde bulunacağınızı gösterir.

Düşlerimizde yıkadığımız ya da haşladığımız mercimeğin dibine çamur çöktüğünü görüp sıkıl­mamız, bütün çaba ve uğraşılarımıza karşın, yakın ve sıcak dost­luk ilişkileri kuramayıp bundan üzüntü duyduğumuzu gösterir. Bu aynı zamanda, ilişkilerimizde belirecek bir anlaşmazlığa da işaret edebilir.

mercimek-yemek-ruyada-yesil-kirmizi-mercimek-corbasi-gormek-yapmak-yemek-mercimek koftesi
mercimek-yemek-ruyada-yesil-kirmizi-mercimek-corbasi-gormek-yapmak-yemek-mercimek koftesi

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


15 thoughts on “Rüyada Mercimek Görmek, Yeşil ve Kırmızı Mercimek Çorbası İçmek”

 1. rüyamda büyük bir salonda çevremdekilerin kocaman büyük kaselerdr çorba içtiklerini gördüm kendi kasem ise normal boyutlardaydı ama içip içmediğimi hatırlamıyorum ancak büyük hayranlıkla herkesin kaselerini bakıyordum..

  Reply
 2. rüyamda evdeyım balkona çıkıyorum balkon lambası yanıyor ışık beyaz balkonda halam ve teyzem oluyor e atakanla küsmüsünüz diyor bende bana ne atakandan diyorum eve griyorum ocakta tencereyi açıyorum içinde mercimek çorbası var kırmızı mercimek çorbası kepçeyle bir tabak koyup balkona geçiyorum ondan sonra yiyip su içiyorum ama bu suyla çorbanın tadı filan yok diyorum çorbadan yiyenler aha var ya diyor tekrar yiyorum ama yine tad alamiyorum sanırım tam hatırlamıyorum ama ekmek doğrayıp yiyordum galiba

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bir terfi almaya, bilimde ilerlemeye, iş hayatınızın yolunda gitmesine, zorlukların üstesinden gelip daha çok başarılı olacağınıza işarettir…

 3. Selamun Aleykum Rüyamda kuzenimin kızına bebek henüz Mercimek çorbası yediritordum.çok açtı sevgisiz ve sahipsizmis corbayi hem yedirip hem bunlari duşünuyordum .Ona sahip çiktim karnini doyursum çok açtı.en son peynir yedirdim ve beni cici cici diyerek sevio uzaklaşti yanimdan.Ama kuçücuk bir kiz cocugunu doyurup beslenmenin hazzıni öyke bir yasadimki ruyamda..Hayirlara vesile olsun isallah Hayr olsun.

  Reply
  • En son biraz fazla peynir vermişim agzindan bembeyaz ezilmiş peynir parcalarini çikarip öyle gitti yanımdan.

  • serife Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Akşamlar Dilerim…

  • Şerife Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkıntılardan ve üzüntülerden kurtulmaya, mutluluğa, rahatsız edici ne varsa onlardan kurtulmaya, güç sahibi sürekli artan mala sahip olmaya, uzun ömürlü olmaya, arzularınıza ve isteklerinize kavuşacağınıza, yolculuğa çıkacağınıza işarettir…

 4. Rüyamda alt komşumuzun bizim eve gelip mercimek çorbası pişirdiğini görüyorum sonra da kendi evine gittiğini görüyorum.çorbanın tadına bakıyorum güzelmiş diyorum

  Reply
  • Tuba Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yaşayacağınız sıkıntılı günlerin sonunda mutlaka rahata ve feraha kavuşacağınıza, sevdiğiniz insanlarla beraber mutlu ve huzur içinde uyumaya, işlerinizin çok iyi olacağına ve çok para kazanacağınıza, yeni olaylara tamamen şahit olacağınıza işarettir…

 5. Ruyamda kırmızı mercimek pisirdigimi gördüm kendime kaseye doldurdum geri kalanini uyku hali geldi anlik yanlışlıkla dezgahin üzerine döküldü

  Reply
  • Yorum Kardeşim Sizin Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkıntlı bir yaşam geçirmemek için biraz daha sıkı ve disiplinli çalışmanız gerektiğine, hoş söz işitmeye, sevince, para için sermaye temin etmeye, temiz ve helal mala, maksada ulaşmaya, tıkanıkların giderilmesine, bir işi başarmaya işarettir…

 6. Merhaba ben Hatice rüyamda okul yemekhanesinde kırmızı mercimek çorbası içiyorum, sonra iki oğlum yanımda bahçede kavunlar var ben bir tanesini koparıyorum ve yemekhanede kavun dolması yiyoruz. Teşekkür ederim.

  Reply
  • Hatice Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir şey için çok doğru karar vermeniz ve bunu uygulamanız gerektiğine, hane değişikliğine, işlerinizde başarılı olacağınıza, ilim ve fazilet sahibi olmaya ve halk tarafından sevilmeye işarettir…

 7. Merhabalar, rüyamda bir dükkanın önündeyim önümde bir kase pişmiş kırmızı mercimek çorbası vardı. Ve iki tanede yavru kedi vardı. Dükkan sahibi bana ikram etmişti çorbayı. Birdenbire tuhaf kılıklı bir adam çorbayı çaldı(daha doğrusu yok etti). Rüyamın anlamı nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

  Reply
  • Hilal Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok güç bir meseleyi halletmeye, bir işi sonuçlandırmaya, başarı ve ün kazanacağınıza, işlerinizde başarılar elde edeceğinize, üst kademelere çıkmaya, güven ve kuvvetin artacağına işarettir…

Leave a Comment