Rüyada Lahana Görmek, Yemek, Beyaz Lahana Sarması

Siz değerli ziyaretçilerimizden uzun zamandır gelen bir soru da rüyada lahana görmek ne demektir? Sizler için rüyada görülen her türlü lahanayı ve görülme şeklini rüya alimlerine danıştık ve en kapsamlı rüya tabirini ortaya çıkardık. Aşağıdaki yazımızda rüyada lahana görmek, rüyada yeşil lahana görmekhaşlanmış lahana görmekbeyaz lahana görmek veya satın almak, lahana haşlamak, kara lahana görmek, lahana sarması görmek, kırmızı lahana görmek, lahana turşusu görmek, lahana sarmak, kara lahana görmek ve yeşil lahana tarlası görmek gibi daha bir çok rüyanın cevabını bulacaksınız.

Rüyada Lahana Görmek

Rüyada görülen lahana, kalbi katı adama işaret eder. Rüyada lahana görmek, lahana yemeği yemek, hatalı bir harekette bulunarak maddi zararlara uğrayacağınıza ve bu zararları telafi etmek için bir çok para kaybedeceğinize işaret eder. Rüyada lahana görmek gizli mala ve sırra delalet eder. Lahana görmek, bütün insanların yanısıra özellikle ticaretle uğraşan kimseler için iyi değildir. Lahana yapraklarının sararmış olduğunu gören, hafif bir hastalığa yakalanır ve sakladığı paradan bu hastalıktan kurtulmak için sarf eder. Rüyada lahana tohumu görmek hastalık, gam ve kederle yorumlanır.

Diynet Rüya Tabirleri Yorumcularına göre lahana gormek; Lahana gizli mala, rüya sahibinin sırrına delalet eder. Lahana yapraklarının sararmış olduğunu gören hafif bir rahatsızlık geçirir ve sakladığı malını bu rahatsızlığı için harcar. Bahçeden bir lahana koparıp evine götürdüğünü gören insanların sır­larını saklamakla tanınır. Yapraklarının sarardığını gören, hafif bir hastalık geçirir ve sakladığı malını bu yüzden harcar. Bos- tandan lâhana koparıp evine götüren, sır tutmasıyla ta­nınır.

Rüyada Lahana Yemek

Lâhana yiyen, başkalarının sırrına vâkıf ol­maya çalışır. Lahanayı alıp keserek yediğini gören alemin sırrını öğrenmeye çalı­şır, eline gizli mal geçer. Rüyanızda lahana gördüyseniz veya lahana yiyiyorsanız; işiteceğiniz bir habere fazlasıyla sevineceğinize, bu günlerde evinizin kalabalık olacağına, kalabalık bir toplantıya katılacağınıza işarettir. Lahanayı alıp keserek yediğini gören, başkalarının sırlarını öğrenmeye çalışır. Rüyanızda lahana yediğinizi gördüyseniz, elinize bir yerden gizli mal geçer.

Rüyada Yeşil Lahana Görmek Veya Yemek

Yeşil lahana gormek, aile hayatınızda uzun süreli mutlu bir sürecin başladığına işarettir. Parasal yönden iyi bir gelir ve kariyer sahibi olacağınıza delalettir. Döviziniz varsa onun değer kazandığının haberi gelecektir.

Haşlanmış Lahana Görmek Veya Haşlamak…

Bir kimse elinde haşlanmış lahana yaprakları bulunduğunu görse, her istediğini elde eder. Rüyasında haşlanmış lahana görmek veya lahana haşlamak iş ve sosyal hayatta başarılara imza atar. Uzun zaman hayalini kurduğu işe, aşa ve aşka kavuşur. 

Ruyada Lahana Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Lahana gormek; Acımasız ve ahlaksız bir insana işarettir. Bir başka yoruma göre de; hakkınızda akrabalarınız ve yakın dostlarınız tarafından olumlu söz­ler edileceğine işarettir.
 2. Lahanayı yaprak yaprak görmek: İsteklerinize ve arzularınıza kavuşacağınız anlamına gelir.
 3. Lahanayı keserek çiğ yedi­ğinizi görmek: İnsanların kendilerine sakladıkları sırlarını öğrenmek için ça­ba harcayacağınıza işarettir.
 4. Lahanayı sararmış görmek: Önemli bir ra­hatsızlık geçireceğinize ve birikimlerinizi bu hastalığın tedavisinde harcaya­cağınıza işarettir.
 5. Evinize lahana götürmek: Dostlarınız ve yakınlarınız tarafından ağzı çok sıkı biri olarak ifade edildiğinize işarettir.
 6. Brüksel lahanası görmek: Geleneksel düş yorumlarında brüksel lahana­sı, sağlık ve bolluk kavramlarıyla ilişkili bir simge olarak değer­lendirilmiştir. Günümüzde de aynı yorum geçerlidir.

Rüyada Lahana Görmek Veya Satın Almak

Pazardan veya marketten lahana satın aldığını gören kişi önemli bilgilere sahip olur. Yakında hiç ummadığı gelişmelerin haberini alır. Tarladan bir miktar lahana alıp evine götürdüğünü gören kimse, bazı gizli sırlara vakıf olur. 

Kara Lahana Kırmızı Lahana Görmek

Rüyada görülen kırmızı ya da kara lahana son günlerde sıkıntılı olaylar cereyan edebilir. Ticarette beklenmeyen olumsuzluklar gerçekleşeceğine delalettir. Aile hayatınızda olumlu ortamızın kısa süreliğine bir tartışma yüzünden bozulabilir. İş hayatınızda bazı kötüye gidişat olsa da ilerleyen zamanlarda toparlayacağınıza delalettir.

Rüyada lahana haşlamak, kara lahana görmek, lahana sarması görmek
Rüyada lahana haşlamak, kara lahana görmek, lahana sarması görmek

Lahana Sarması Görmek Neye İşarettir?

Rüyada lahana sarması yapan yiyen veya sadece gören kişi iyi sır saklamakla tanınır. Gördüğünüz lahana sarması bir tencere dolusu ise geniş bir insan gurubunu ilgilendiren bir gizli olayı öğreneceğinize delalettir. Kara lahana ve beyaz lahana sarması bazı beklenmedik güzel ve mutlu eden haberlerin size ulaşacağına işarettir.

Lahana Turşusu Görmek Neye Delalettir?

Rüyada görülen lahana turşusu bir çok dert ve sıkıntınızın çözüleceğine delalettir. Eğer bu kırmızı lahanayı turşu olarak gördüyseniz. Size kötülük yapmak isteyen bazı düşmanlarınızın emellerine ulaşamayacaklarına işarettir. İşlerinizde başarılı olacağınıza ve bunun çok uzun süreler devam edeceğinize işarettir.

ruyada haslanmis lahana gormek ruya tabirleri-islami dini
Rüyada beyaz lahana görmek veya satın almak

Rüyada Lahana Tohumu Ne Demek?

Rüyada görülen lahana tohumu dert ve ederin yakında hayatınıza girebileceğine işarettir. Salatalık tohumu marul ve benzeri tohumlar da böyle yorumlanır. Hastalık, gam ve kederle yorumlanır. Lahana, marul ve benzeri tohumu da böyle yorumlanır.

Ruyada Lahana Görmenin Psikolojin Modern Anlamı

Ortaçağda her türlü hastalık için bir şifa kay­nağı olarak görülen lahana, düşlerimizde de aynı anlamı taşır ve genellikle, sağlığı simgelediği düşü­nülür. Lahana aynı zamanda, yeni başlangıçlara işa­ret eder.

“Rüyada Lahana Görmek, Yemek, Beyaz Lahana Sarması” üzerine 47 yorum

 1. Merhaba rüyamda 3 ay önce vefat eden babaannem bana hiç konusmadan lahana dolması veriyordu dün gecede vefat eden arkadaşımın lahana dolması sardığını gördüm vede cılız siyah bir at bayağı yorgun düşmüştü evime giriyor bende korkuyordum şimdiden çok teşekkürler 😊

  Cevapla
 2. Merhabalar rüyada börek yapılıyor ama içinde kırmızı lahana tüm halde sonra patates ve peynir var. Adam kırmızı lahanayi dograyayim mi dedi sonra böreği yedim ne demektir

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sizi sıkıntılarınızdan kurtaracak ve içinizi ferahlatacak güzel olan haberleri almaya, planladıklarınızı yada planlayacaklarınızı gerçekleştireceğinize işarettir…

 3. Merhaba. Tanımadığım ama rüyamda tanıyormuşum bir çok insanın olduğu, büyük tencerelerde kadınlar tarafından yemekler yapıldığı düğün evine benzer bir yerdeyim. Büyük tencerede beyaz lahana sarması yapmışlar. Kadınlardan 1 tanesi sarmayı eline alıp ikram ediyor. Fakat yemeden uyandım. Hayr olsun İnşaallah..

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Arzu ettiğiniz ve meydana gelmesi için uğraş verdiklerinizin olumlu neticelerle güzel ve iyi olarak sonuçlanacağına işarettir…

 4. Merhaba Evliyim cocuk yok.ruyamda yqsli bir esnaftan sanki yardim qmacli uru qliyoruz.birilwri daha var.karalahana seciyorum.3 tane lakin kirmizi lahana gibi yuvarlak.pqncar alalim diyoruz.yesil yapraklari ustunde koylu teyze goruyorum.uzmirimki yumusqk xiyor digerinden al diyo.bildigimiz yayli yatak kenarindan oancatmis sozde yesil yaprakli bitki sarkiyor.olmus mudur bu koparayim diyom.

  Cevapla
  • Ayşegül Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Günahlarınızdan arınacağınıza, gelecek belaların def edilmesine, isteğinize kavuşacağınıza, misafirlerin gelmesine işarettir…

 5. Ruyada annem abım ve ben bır yere gıdıyoruz(normal de bel fıtıgım var) adam dıyorkı belın cok rahatsız ameliyat olması lazım ama bülent beyde görsün dıyor sonra ben mınubuse bınıyrum annm ıle abımde baska mınubusteymış yanlarına gıtmek ıcın mınubusten ınıyorum ındıgım yerde bır adam var bır suru beyaz lahana var

  Cevapla
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ferahlık verecek bir söze, uzun süredir sizi saran yalnızlık bunalımdan çıkacağınıza, yeni ortamlarda bulunacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım