Rüyada İncir Görmek Hakkında Her Şey | Rüya Tabirleri

Rüya dünyası bir hayli ilginçtir. Görülen rüyaların merak içinde anlamları aranır. İşte sizden yoğun bir şekilde anlamı sorulan bir soru da rüyada incir görmek ne anlama gelir? Diyanet ve islami uzman rüya alimlerinin verilerinden derlediğimiz en güçlü rüyada incir tabirini hazırladık. Aşağıda hazırladığımız rüya tabirinde şu ana başlıkları, rüyada incir yemek, rüyada incir toplamak, kuru incir görmek, incir ağacı görmek, incir yemek neye işarettir ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Rüyada İncir Görmek

Rüyada incir görmek hayır ile tabir olunur. Rüyada görülen incir bol nimettir. İncir, hayırlı insandır. Bazen de incir görmek pişmanlığa delalettir. Sevince, evliliğe, mutluluğa, rahata ve devlete yorumlanır. Eğer sarı ise hastalık işaretidir. Siyah ise pişmanlıktır. Yeliş ise hayırdır. 

bir incir ağacının altında oturduğunuzu görmek; bir büyük zatın yardımıyla hayatınızı yoluna koymak imkanını elde edeceğinize, üstü kemale ermiş incirlerle dolu bir incir ağacını kestiğinizi görmek; ayağınıza kadar gelen kısmetlerini kibir ve azametiniz yüzünden kaçırmakta olduğunuza işaret eder.

Ünlü diyanet rüya tabircisi Kirmanî’ye göre incir görmek; değişik şekillerde yorumlanır: Sarı incir hastalık ve dert demektir. Rüyada Siyah incir görmek üzüntü, keder ve pişmanlıktır. Yeşil incir borç demektir. Bir rivayete göre mevsiminde tatlı incir ye­diğini görmek rüya sahibi için kötü sayılmaz. Bir çok rüya tabircileri incir rüyasının iyiye delalet ettiğinde birleşmiş­lerdir, bazı yorumcular ise iyi olmadığını savunmuşlardır. Çünkü incir üzüntü ve sıkıntı anlamına gelir, demişlerdir.

 • Kuru incir görmek: Kazancınızın helal olduğuna işaret eder.
 • İncir yemek: Para kazanmanın kolay yollarını bulacağınıza ve zengin bir kadı­na işarettir.
 • Kuru incir yemek: Üzüntüye ve tedirginliğe işaret eder.
 • Arap inciri görmek: Akıllığınız sayesinde basit ticaretten çok para kazana­cağınıza işaret eder.
 • Siyah incir görmek: Üzüntüye ve sıkıntıya işarettir.
 • Rüyada Yeşil İncir Görmek: Borçlara işarettir.
 • Sarı incir: Hastalığa işarettir.

Rüyada İncir Yemek

Rüyada incir yediğini gören kimsenin nesli çok olur. Mevsiminde incir görmek ve yemek, rüyaların en güzeli ve en mutlusudur. Rüyada kendini incir yerken görmek, başınızdan çok hoş bir maceranın geçeceğine işaret sayılır. Rüyasında incir yiyen kimse evlenir; çocukları olup mutlu olur. Mevsiminde incir yediğini görmek rüya sahibi için hayra alâmettir.

Mevsimi dışında incir yemek, eleme, tasaya ve fakirliğe işarettir. İncir yediğini görmek neslin, yani soyun çoğalmasına, bir rivayete gö­re rızka delalet eder. İncirden az bir şey yediğini görmek bela, sıkıntı ve keder anlamına gelir. İncir yediğini gören bir konudan ötürü pişmanlık duyar. Bir rivayete göre incir yediğini görmek rüya sahibinin herhangi bir konu hakkında ye­min edeceği anlamına gelir.

 Rüyada İncir Toplamak

Mevsiminde görülen taze incir çok faydalıdır. Mevsiminin dışında ise, sarısı hastalık, mor ve siyahı gam ve keder, yeşil ve ham olanı borçtur. İnciri ağacından toplayıp veya koparıp yemek, anlamı daha da güçlendirir. İncirin meyve ve yapraklarını görmek servete işarettir.

Rüyada İncir Ağacı Görmek

Rüyada incir ağacı görmek, zengin ve hayır sahibi bir kimseye işarettir. Rüyada incir ağacı görmek, büyük, zengin ve halka faydalı bir adamla tabir olunur. İncir ağacına çıkmak bu özelliklere sahip bir insanla dost olmaya işarettir. Rüyada incir ağacına çıktığını gören, öyle bir adam ile sohbet eder, incir ağacından indiğini veya düştüğünü gören, zengin ve hayır sahibi bir adamla bozuşur. İncir ağacından inmek, bu insanla bozuşmaya işarettir.

İncir ağacının kökünden çıkıp devrildiğini görmek, böyle yaşlı bir zatın vefatına, yandığını, kuruduğunu görmek, yine vefatına; yapraklarının döküldüğünü görmek, malının ziyanına, o yapraklardan topladığını görmek, o maldan hissedar olacağına, incir ağacını suladığını görmek, o zata hizmet ve yardım edeceğine işarettir. Kendisinin bir incir ağacının olduğunu görmek, rızık ve malda bollaşmaya işarettir.

 1. İncir ağacı görmek; büyük, zengin ve halka faydalı olan bir kimseyle tabir olunur.
 2. İncir ağacına çıktığını gören büyük, zengin ve halka faydası dokunan biriyle arkadaş olur.
 3. İncir ağacından indiğini veya düştüğünü gören zengin ve hayırsever biriyle bozuşur.
ruyada incir gormek
Rüyada incir görmek

İNCİR AĞACIYLA İLGİLİ DİĞER İSLAMİ RÜYA YORUMLARI

 • İncir ağacının kö­künden kopup devrildiğini görmek yukarıda özellikleri belirtilen bir kimse­nin ölümüne,
 • İncir ağacının yandığını; veya kuruduğunu görmek yine öyle birinin vefatına
 • İncir ağacının yapraklarının döküldüğünü görmek; öyle biri­nin malının kaybolmasına, dökülen yaprakları topladığını görmek hayır sahibi kişinin kazandığı maldan pay sahibi olacağına,
 • İncir ağacı suladığı­nı görmek; o hayırsever insana hizmet ve yardım edeceğine işarettir.
 • İslami rüya tabirleri; incir ağacı insanın evi, maaşı, geçim ve yaşam kaynağı olan rızık demektir, demişlerdir.
 • İncir ağacı zengin ve halka faydalı bir insanla tâbir edilir.
 • İncir ağacından indiğini yâhut düş­tüğünü gören böyle bir insanla darılır.
 • İncir ağacının ku­ruması bu şahsın ölümüne işârettir.
 • Ocağına incir ağacı diktiğini görenin evi baykuşlara yuva olacak derecede harâp olur. İncir ağacı almak, rızk bolluğudur.
 • Makam ve mevki sahibi, iyiliksever, dürüst birisiyle dost olacağınız anlamına gelir.
 • İncir ağacının gölgesinde uzanmak: Bah­sedilen kişi ile ortak iş yapacağınız anlamına gelir.
 • İncir ağacı dikmek: Yeni girişeceğiniz bir işten dolayı paranıza para katacağınız anlamına gelir.

Kuru İncir Görmek Nedir?

Kuru incir görmek rüyada, servetin artacağına, incir ağacı görmek, menfaatli ve fakat çok şiddetli mal sahibi bir adama yorulur. Kuru incir görmek beklenmeyen br yerden servet veya miras haberine delalettir. İş hayatından kariyer artışına da işaret eden bu rüya hayırlı bir gelişmeyi de beraberinde getirir. Rüyada Kuru incir görmek; keder ve endişelerinizin artacağı anlamına gelir. Kuru incir görmek ve yemek, kendisinden yararlanılan helal mal anla­mına gelir. Beyaz üzüm görmek ve yemek daha iyi ve hayırlıdır. Kuru incir görmek ve yemek, fayda temin edilecek maldır. İncir, mevsiminde olması kaydıyla iyidir.

rüyada incir ağacı görmek neye işarettir.
Rüyada incir ağacı görmek neye işarettir.

RUYADA TAZE İNCİR GORMEK

Rüyada taze incir görmek; bir kadın veya erkek tarafından derin bir aşkla sevilmekte olduğunuz anlamına gelir.

İncir Ağacının Altında Oturmak, Oturduğunu Görmek

Rüyada incir ağacının altında oturduğunu gören bir kimse, büyük bir zatın sayesinde geçinir. İncir ağacının altında oturmak, zengin bir kimseden gelecek hayra delalet eder. İncir ağacının altında oturduğunu, yahut ağacın gövdesine dayandığını gören, halka hayrı, hasenatı, menfaati çok olan bir adama sığınır, yahud dayanır. İncir ağacı, geçim kaynağı olarak ta yorumlanır. Bundan dolayıdır ki, bahçesinde birçok incir ağacı bulunduğunu gören kimse fakirlik yüzü görmez.

rüyada kuru incir siyah incir beyaz ve yeşil incir
rüyada kuru incir siyah incir beyaz ve yeşil incir

İncir ağacının altında oturduğunu yada ağa­cın gövdesine dayandığını gören hayır, iyiliği ve insanlara faydası çok do­kunan bir kimseye sığınır veya öyle birine sırtını dayar. İncir ağacının al­tına oturduğunu yâhut onun gövdesine dayandığını gören hayırsever bir kişiye dayanır. 

RÜYADA İNCİR GÖRMENİN 1001 RÜYA TABİRİ

Bir kimsenin incir satın aldığını ancak yemediğini görmesi parayla mal alacağına işarettir. Bazı yorumcular incir paradan başka mal anlamına ge­lir, demişlerdir. Sarı incir; hastalık, siyah incir, üzüntü ve pişmânlıktır. Yeşil incir borçtur.

 • Bahçesinde bir veya birçok incir ağacı bulunduğunu gören rızık sahi­bi olur.
 • Ocağına incir ağacı diktiğini görenin evi ve sığınağı harap olur.
 • İn­cir ağacı satın aldığını; veya bu ağaca sahip olduğunu gören kârlı bir işe sahip olur ve bu iş sayesinde rızkı artar.
rüyada incir toplamak
rüyada incir toplamak

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada İncir Görmek Hakkında Her Şey | Rüya Tabirleri” üzerine 87 yorum

 1. Hocam ağaçta yarım sarı incir gördüm komşununmuş incir anneme yemesin kızın demiş bende anne yemedim zaten dedim ne demek sarı incir hocam sarı renginden ve şuan mevsimi değil hayrolsun inş

  Cevapla
 2. Rüyamda İncir ağacında elma büyüklüğünde ermiş bazıları kurtlu incir gördüm. Ağacın yakınında babam da vardı. Birde kucağıma uzanmış kız çocuğu vardı. Yanımda oğlan çocukları vardı.

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Başkalarının tavsiyelerine dikkat etmeniz gerektiğine, yakın zamanda yakın dostlarınızla çok neşeli günler geçireceğinize işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım