Rüyada Gusül Almak, Gusul Abdesti Aldığını Gormek

Rüyada gusletmek, günahlardan tevbe etmeye, anne ve babası için bir iyiliği yerine getirmeye işarettir. Rüyada guslettiğini görmek her bakımdan iyidir. Rüyada kış günü soğuk su ile guslettiğini gören kimsenin üzüleceğine veya hastalanacağına işaret vardır. Sıcak su ile gusletmek, birtakım fayda ve kazanç elde etmeye ve şifaya kavuşmaya işaret eder. Bayram için guslettiğini gören kimse bekâr ise evlenir. Gusledip, yeni elbise giydiğini gören kimsenin üzüntü ve kederi gider, guslettikten sonra eski elbise giyen kimsenin de üzüntü ve kederi gider, ancak bu kimse fakirleşir.

 • Rüyada gusletmek: İşlemiş olduğunuz günahlarınız­dan kurtulmak için tövbe etmeye, anlamına gelir.
 • Soğuk su ile gusletmek: Üzüntüden hastalanacağınıza.
 • Sıcak su ile gusletmek: Ticarette iyi bir ka­zanca işaret eder.
 • Rüyada tanınmayan bir kadının guslettiğinin görülmesi, yağmur yağmasına işarettir.
 • Rüyasında guslettiğini gören kimse, üzüntü ve uyuşukluktan kurtulur, borçlarını öder, tevbe eder ve Allah’ın emirleri doğrultusunda -ibadetlerini yapar.
 • Rüyada gusül abdesti almak da normal abdest gibidir. Fakat gusül abdesti daha çok kesinlik ifade eder.
 • Deniz, dere veya nehir gibi bir akarsudan abdest veya gusül abdesti alan kimse zengin olmakla birlikte sağlığına da kavuşacak demektir.
 • Gusül abdestinde de tüccarın ticareti, memurun maaşı ve esnafın geliri artar.

Rüyada Gusül Almak

Rüyada gusül abdesti almak veya aldığını görmek; feraha, sevince ve sağlığa. Sadece el ve yüz yıkadığınızı görmek; rahata ve gönül ferahlığına kavuşacağınıza işarettir. Bulanık ya da temiz olmayan su ile gusül abdesti almak, sonunda ha­yır umulmakla beraber gam ve kedere, hastalığa, sıkıntıya, borca işarettir.

Rüyada Gusul Abdesti Aldığını Gormek

Gusül abdesti alıp elbisesini giydiğini gören o şaşkınlıktan kurtulur ve maksadını gerçekleştirir. Bir kaptan abdest aldığını ve guslettiğini gören ça­lınmış malını tekrar bulur. Gusledip elbise giymediğini gören üzüntüden kurtulur, vücudu sağlı­ğına kavuşur. Gusülden sonra yırtık elbiseler giydiğini gören üzüntü ve ke­derden kurtulursa da yoksul düşer Gusül abdestini tamamladığını görmek isteğinin eksiksiz elde edilmesi demek.

Diyanet Rüya Tabircilerine Göre: Gusül Abdesti Almak

 • İbn-i Şirin adlı rüya tabircisi bu konuda şunları söylemiştir:Denizde ya da nehirde gusül aldığını görmek rüya sahibinin Allah’tan korktuğuna ve inançlı biri olduğuna, bir rivayete göre ise gamdan, keder­den sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Temiz ve saf su ile gusül aldığını gören üzüntüde ise bundan kurtulur, borçlu ise borcunu öder, hasta ise iyi­leşir. Allah’ın rahmeti ve iyiliği ile affedililir. Güven, emniyet ve selamete erişir. Ahirette işleri yolunda, hayır ve hasenatta bulunur.”
 • Mağribli Cabiri bu konuda şunları söylemiştir:Gusül dinde temizliğe, takvaca yüsekliğe, bir rivayete göre ise şerefin, saygınlığın ve haklı şöh­retin artmasına delalet eder. Bayram için gusledildiğini görmek genişliğe, sevince, bekar olan için evlenmeye, fakir için refaha işarettir. Tam anlamıyla gusledemeyen muradına kavuşamaz.”
 • Nabluslu Abdulgani de bu konuda şunları söylemiştir:Temiz su ile cenabetten kurtulmak ya da cuma namazına gitmek için guslettiğini gör­mek, günahlardan tövbe etmeye anne ve babasına, arkadaş ve dostları­na iyilik hususunda gerekli olan şeyleri işlemeye delalet eder. Kışın soğuk su ile gusledildiğini görmek üzüntü, keder ve hastalığa işarettir. Yazın soğuk su ile gusletmek ise tam bunun aksidir. Kışın sıcak su ile gusül aldığını görmek kazanca, yararlılığa, hastalık­tan şifa bulmaya; yazın sıcak su ile gusletmek bunun aksine delalet eder.
 • Rüya yorumcularından İbn-i Kesir şöyle söylemektedir:Meçhul (ta­nınmayan) bir kadının guslettiğini görmek yağmur yağmasına, ellerini kil (bir çeşit toprak) ile yıkamak bir kimse ile aralarındaki düşmanlığın orta­dan kalkmasına, korkudan kurtulmasına, birinden beklediiği bir şeye ka­vuşmasına, günahkârsa töve etmesine; kir, sabun ve benzeri herhengi bir şey ile yıkandığını görmek dine girmesine, gam ve kederinin dağılmasına; ellerini yıkamak umduğuna kavuşamamasına; çamaşır yıkamak dindarlı­ğına, borcunu ödemeye, gizli şeylerin ortaya çıkmasına işaret eder.”

Cenabetlik ve Gusül Abdesti Üzerine1001 Rüya Tabiri

Rüyada banyo görmek ne anlama gelir? 1001ruyatabiri.com
Rüyada banyo görmek ne anlama gelir?

Cünüp olup, caiz olan bir şeyle guslettiğini gömek, işlerinin yolunda gitmesine, gam ve kederden kurtulmaya delalet eder. Gusül caiz olmayan şeyle guslettiğini görmek yukarıda söylenenlerin zıddıyla tabir olunur. Cuma ve bayramlar için gusletiğini gören yukarıda gusül tabirinde açıklanan şeylerle beraber ahirette yüksek mevkiler kazanmakla şereflenir. Cuma ve bayramlar için guslettiğini gören yukarıda belirtilen gusül ab­desti almanın erdemlerinin yanısıra ahirette de yüce makamların elde edilmesine sebep olur.

Rüyada Yıkanmak: Hamamda Banyoda veya Dışarıda
Rüyada Yıkanmak: Hamamda Banyoda veya Dışarıda
 1. Yıkanıp elbisesini giydiğini görmek gam ve kederden kurtulmaya, her türlü bela ve sıkıntıdan selamete -eğer elbise yeni ise daha kuvvetli ola­rak- delalet eder.
 2. Birini yıkadığını görmek onu övmek demektir. Kendisini birinin yıkadı­ğını görmek, onun kendisi hakkında iyi günde şahitlik yapmasına işarettir.
 3. Yıkanması caiz olmayan,(uygun olmayan) bir şeyi görmek, gerçekte eğri olan bir şeyi doğru zannetmeye delildir.
 4. Güneş tutulmasından dolayı guslettiğini görmek halledilmesi zor bir işle karşılaşmaya; Ay ve Güneşin işaret ettiği zatlardan yani sultan veya vezirlerden birinin gazabına uğramaya; cenaze yıkadığını veya kendi ölü­sünün yıkandığını görmek yolunu şaşırmış, sapık kimselerin dostluk ve arkadaşlıklarından kurtulmaya; gusledildiği görülen kişi dinsiz ise müslüman olacağına, mecnun (deli) ise iyileşip düzelmesine; ihrama girmek ve­ya Mekke’ye girmek için gusledildiğini görmek feraha ve surûra (sevince), görünmeyen varlıklarla bir araya gelmeye, imana gelmeye işarettir.
 5. Hacda şeytan taşlamak için yıkanmak, düşmanı yenmeye; tavaf için gusletmek geçimin sağlanması için ya da hükümdarların hizmetinde çalış­maya; guslettiğini ve yeni elbiseler giyindiğini görmek, rüya gören kişi has­taysa iyileşmesine, borçlu ise borçlarını ödemeye, hapis ise özgürlüğüne kavuşmaya, üzüntülerinden kurtulmaya, hacca gitmemişse hacı olmaya, fakirse zengin olmaya, tüccar veya esnaf ise ticaretinin ve kazancının art­masına, görevinden atılmış ise tekrar tayin ve atanmaya delalet eder.
 6. Gusül abdestini tamamlayamamak ise arzusunun gerçekleşmemesine işarettir.
 7. Gusletmek için bir havuza, banyoya veya benzeri bir şeye girdiğini gören bekârsa evlenir.17 thoughts on “Rüyada Gusül Almak, Gusul Abdesti Aldığını Gormek”

  • Merhaba Kardeşim Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

 1. rüyamda tuvaletten çıkıp banyoya giriyom evde annemle babam geziniyo üzerimde üst tarafta giysi var alt tarafta iç çamaşır var yüzüm bacaklarım ve dizimde sperm damlaları var gusül almaya giriyorum sanırım suda ılıktı galiba etraf gece vaktiydi sanırım banyo ve tuvalette ışıklar açıktı

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bazı sözlerinizi yerine getirmeniz gerektiğine, sıkıntılardan uzak ve rahat bir yaşam sürmeye, bir söylenti duyulacağına işarettir…

 2. rüyamda tuvaletten çıkp banyoya griyorum üzerinde üst tarafta giysi var alt tarafta iç canaşır var evde babam geziniyor bide annem geziniyor galiba yıkanmaya giriyorum ama gusül alıyordum çünkü üzerinde sperm damlaları vardi yüzüm dizim ve bacaklarımda gece vaktiydi galiba su sanırım ılıktı

  Reply
 3. Eski bir komşumun köy
  tuvaletinde gusül almaya çalışıyordum kafamda kumlar kaldı eşim de beni bekliyordu birileri görecek endişesiyle çok uğraşıp sonunda gusül abdesti mi aldım neye dalalet su pi mi diye düşünüyordum . Acaba neye dalalet.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yüksek bir makama atanacağınıza, yapacağınız bir yetenek sayesinde her yerde adınızdan daha çok fazla bahsedileceğine işarettir…

 4. Banyoda gusül abdesti alıyorum ve beni izleyen bikac kişi var. Yanlış abdest aldığımı söylüyor birisi. Ama ben doğru olduğunu biliyorum ve bildiğim gibi aliyorum. Böylece abdestimi alıyorum. Suyun temiz olduğunu hatırlıyorum. Birazda utanıyorum ama abdest alıyorum. Neye delalet eder ?

  Reply
  • Tanju Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Beklenmedik bir yerden mirasa ve paraya sahip olmaya, büyük başarılara imza atmaya ve bu sayede yükseleceğinize işarettir…

 5. Selamün aleyküm, rüyada kıyafetlerle güsül abdesti almaya çalışıyordum ama bazen su kesiliyor bazende vücudumda kuru yer kaldığını fark ediyorum, yorumlarsanız çok sevinirim, iyi çalışmalar dilerim

  Reply
  • Erhan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Muradınıza ererek yeni bir hayata başlayacağınıza, insanlara yardım etmeniz gerektiğine, iyi ve güzel para kazanacağınıza işarettir…

  • Ferat Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ömrünüzün sonuna kadar rahat bir yaşam süreceğinize, işlerinizde başarı sonucu zengin ve varlıklı olacağınıza işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çevrenizdeki büyüklerin lafına kulak asmanız gerektiğine, işlerinizde çok fazla yüksek kapasiteye sahip olacağınıza işarettir…

 6. Ruyada annem ve yigenimle Bakuye gitmistik. Sacim kirliydi ve Bakude teyzemlerde sacima teyzemin gelini maske koyuyordu ve teyzemin oglu karisindan aslinda bosandi. Ruyamda karisiyla yeniden baristigi icin pismandi ve tartismaya baslayinca kiz elini sacimdan cekti ve beni gorunce teyzemin oglu onunla tartismaya basladigini soyledi. Ben devam ettim maskeye. Sonra banyoda kafami yikadim. Neye delalet eder?

  Reply
  • Tahmina Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Allah yolunda harcamalar yapmaya, mutluluğa ulaşmaya, tedbirli olmaya, hünerli olunacağına, servet sahibi olmaya, mutlu habere işarettir…

Leave a Comment