Rüyada Gök Gürültüsü, Şimşek, Yıldırım

Şiddetli gök gürültüsüyle berâber şimşek çaktığını, havanın karardığını görmek zâlim biriyle ve korkuyla yorumlanır. Rüyada yağmursuz gök gürültüsü, korkuya işaret eder. Ayrıca devlet başkanı tarafından korku ve dehşet salmak olarak da yorumlanmıştır. Yağmurlu gök gürültüsü, bolluk ve berekete işaret eder. Rüyada gök gürlemesini işittiğini gören kimse borcunu öder.

  • Gok gurultusu: O yörede kıtlık olacağına işarettir.
  • Gök gürültü­sü ve şimşek: O yörede fitne fücur olacağına işarettir.
  • Yağmurlu gök gü­rültüsü: Yağmurla birlikte bolluğa ve berekete işaret eder.
  • Evinize yıldırım düş­tüğünü görmek: Ailenizin başında dertler dolanacağına ya da paranızı yiti­receğinize işarettir.
  • Bir ağaca yıldırım düştüğünü görmek: Yakınlarınız­dan birinin vefatına ya da işlerinizin birdenbire bozulacağına işarettir.
  • Yıl­dırımın size isabet ettiğin görmek: İllet bir hastalığa yakalanacağınıza ya da sıkıntılarınızın artacağına işarettir.
  • Gördüğünüz rüyanın tümünde şimşekler çaktığını görmek: Kısmetinizin açılmasıyla kazancını­zın artacağına işarettir.
  • Şimşeğin ışığını evin içinde görmek: Sıkıntıları­nızdan kurtulacağınıza, aile içindeki beraberliğinizin uyum içinde süreceğine işarettir.

Rüyada Gök Gürültüsü Duymak

Kuru gök gürültüsü hükümdardan ve hükümda­rın adamlarından korku ve endişe duymaya delalet eder. Yağmurla bera­ber gök gürültüsü görmek güven ve itimada, bolluk ve berekete, ucuzluğa işarettir. Şiddetli gök gürültüsü ve hafif yağmur görmek, anne ve babası­nın rızasını kaybetmeye delalettir. Yağmur yağarken gök gürültüsü işit­mek o bölgede hayır ve berekete, ucuzluğa işarettir.

Rüyanızda gök gürültüsü duymanız; işiteceğiniz bir haberin sizi fazlasıyla üzeceğine, istemeyerek katıldığınız bir tartışmadan dolayı adınızın bir dedikoduya karışacağına işarettir.

Mağribi Cabiri adlı rüya tabircisi bu konuda şunları söylemiştir: “Şid­detli gök gürültüsü padişahın ününün ve şöhretinin, görkem ve kudretinin yayılmasına işarettir. Şimşek ile beraber gök gürültüsü ve havada yoğun bir karanlık görmek, o bölgede bir zulmün ortaya çıkmasına delalettir.”

Rüyada Şimşek Görmek

Rüyanızda şimşek gördünüz ise; Hiç aklınızda olmayan bir meseleden dolayı maddi zarara uğrayacağınıza, işittiğiniz bir habere çok üzüleceğinize işarettir. Şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinde aşırı korku mey­dana geleceğine işarettir. Şimşeğin ışığından bir parçasını aldığını gör­mek, kendisine hayır ve menfaat sağlayacak bir işi gerçekleştirmeye de­lalet eder.

Rüyada Yıldırım Görmek, Yıldırım Düşmesi, Düştüğünü Gormek
Rüyada Yıldırım Görmek, Yıldırım Düşmesi, Düştüğünü Gormek

Rüyada Yıldırım Gormek, Yıldırım Düşmesi

Yıldırım düştüğünü görmek o bölge halına azap ve işken­ce olacaağına işarettir. Kirmani bu konuda şunları söylemiştir: “Gökten veya havadan yıldırım düştüğünü ve özellikle de yağmur gibi yağdığını görmek, patlak verecek savaş dolaysiyle bela ve fitnenin meydana geleceğine ve kan dökülmesi­ne işarettir.” Size yakın bir yere yıldırım düştüğünü görmek: Yaşadığınız yerin doğal bir felakete maruz kalacağına işarettir.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!