Rüyada Gemi Veya Vapur Görmek Ne Demek? Rüya Tabirleri

Rüyada vapur görmek ne demek veya rüyada gemi görmek, gemiye binmek, vapurla gezmek ne anlama gelir şeklinde sorularınıza yanıt vereceğiz. Rüyada vapur görmenin 1001 türlü şekli olduğu için sizlere her şeklinin hayatınızda ne anlama geldiğini anlatmaya çalıştık. Aşağıda rüyada vapur ve gemi görmenin neye işaret ettiğini sizlere büyük rüya alimlerinin açıklamaları ve yorumları ışığında açıkladık. Rüyanızın anlamını bu sayfada bulamazsanız lütfen arama kısmından arama yapın veya yorum kısmına rüyanızı yazın cevaplayalım.

Rüyada Vapur Veya Gemi Görmek

Rüyada Vapur Veya Gemi Görmek
Rüyada Vapur Veya Gemi Görmek

Bir kimse rüyasında vapur görüp kendisini vapurun içinde bulsa, karaya çıkarsa, içinde bulunan sıkıntılardan kurtulur. Rüyada bir veya bir kaç geminin denizde gittiğini görmek; pek yakında uzak yerlere bir seyahate çıkacağına yorumlanır. Rüyada gemici görmek, insanların arasını maddî ve manevî yönden ıslah eden salih bir kimseye işaret eder. Bir geminin veya vapurun battığını görmek; iyi ve karlı bir işe başlayacağı şeklinde yorumlanır. Vapur hareketsiz durup, kendisini içinde bulan kimse, sıkıntı içinde kalıp, işlerini yürütemez olur. Hareketsiz gemiden çıkıp kurtulan kimse, bütün sıkıntılarından kurtulur. Böyle bir kimse daha önce görevinden alınmış ise, tekrar görevine iade olunur. Böyle bir rüyayı gören kimse, fakirse zengin olur, çocuğu olmuyorsa çocuk sahibi olur. Rüyada gemi kancası görmek; başkaları tarafından aldatılacağınıza işarettir.

Başka bir rüya alimine göre ise; Rüyada vapurun havada yürüdüğünü görmek, vefat etmeye tabir olunur. Bindiği geminin içinin kan ile dolu olduğunu görmek, hasta olmaya işaret eder. Boğulmakta iken bir gemiye çıktığını görmek, hastalıktan şifa bulmaya, fakir için zengin olmaya, zengin ise servetinin artmasına, günahkâr kimse için de tevbe etmeye işarettir. Özetle gemide bulunmak, ondan karaya çıkıp çıkılmadığına göre yorumlanır. Bu rüya tabiri en kaliteli rüya sitesi www.1001ruyatabiri.com dan çalındı.

Rüyada Vapura Binmek – Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada Vapura Binmek - Diyanet Rüya Tabirleri
Rüyada Vapura Binmek – Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada vapura binmek onla yolculuk etmek, sıkıntı, üzüntü, ayrılık, ölüm, tabut, kazanç gibi yorumları vardır. Kuru bir yerde gemisini yürüttüğünü veya bindiği geminin karada yürüdüğünü görmek, büyük bir felâket ve sıkıntıya işarettir. Rüyada görülen gemi üzüntü ve darlık içinde bulunan kimse için kurtuluştur. Bazen de gemi, ümit edilen bir şeydir. Rüyada bir vapura veya gemiye binip, bir daha inmediğini görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye işaret eder.

Rüyada Vapurun Veya Geminin Batması

Rüyada Vapurun Veya Geminin Batması
Rüyada Vapurun Veya Geminin Batması

Rüyada bir vapurun veya geminin battığını görmek; iyi ve karlı bir işe başlayacağı şeklinde yorumlanır. Gemi batarken düdük sesi vermesi; karın fazlalığına işarettir. Bindiği geminin batıp, eşyalarından bir kısmının suyun üstüne çıkması, malının bir kısmının ziyan olacağına işarettir. Eğer suyun üzerine eşyaları çıkmazsa fakirliğe düçar olacağına delalet eder. Bindiği geminin delindiğini görmek, devlet başkanına suikast yapılacağına işarettir.

Rüyada Denizde Vapurla Gitmek

Rüyada Denizde Vapurla Gitmek
Rüyada Denizde Vapurla Gitmek

Rüyada denizde vapurla gitmek veya yolculuk etmek; beklemediğiniz bir anda çok uzaktan bir misafirinizin geleceğine işarettir. 

Rüyada Denizde Vapurla Gezmek

Rüyada Denizde Vapurla Gezmek
Rüyada Denizde Vapurla Gezmek

Rüyada vapur görmek veya rüyada denizde vapurla gezmek, yolculuğa çıkar veya eline biraz mal geçer. Demirden bir gemiye binmek, devletten alınacak maddi ve manevi yardıma işarettir. Bir gemiye binip, bir daha inmediğini gören kimse halkının diline düşer. Büyük bir gemide güzel elbiseler giydiğini ve geminin hareket ettiğini gören kimse, devletin önemli mevkilerine gelir.

Rüyada Vapuru Kaçırmak

Rüyada Vapuru Kaçırmak
Rüyada Vapuru Kaçırmak

Rüyada vapuru kaçırmak, rüyayı gören kimsenin dünya malına garkolduğuna (dünya malına önem veridiğine) işarettir.

Rüyada Gemi veya Vapur Direği Görmek

Rüyada gemi direği görmek, işlerin yolunda gittiğini gösterir. Direğin kırıldığını veya çürüdüğünü görmek, ölüm ve hastalıktır. Eridiğini görmek rüya sahibinin yanlış yolda olduğunu gösterir.

Rüyada Deniz Görmek Hakkında Her Şey


100 thoughts on “Rüyada Gemi Veya Vapur Görmek Ne Demek? Rüya Tabirleri”

 1. Rüyamda vapurdayım, sonra vapur duruyor, oğlumun yanımda olmadığını fark ediyorum ve bütün vapuru aramaya başlıyorum, ararken oğlumun telefonunu da arıyorum, çevre bakanlığı ile ilgili bir yer çıkıyor, daha sonra aramaya devam ediyorum, ararken uyanmışım

  Reply
 2. Rüyamda büyük beyaz bı vapurdayim.vapurun kime ait olduğunu soruyorum . Eşinden boşanan kizkardesim vapurun eşiyle beraberken eşi tarafından kendisine alındığını söylüyor.Vapur çok büyük.ben vapurda bı sürü zararlı insan ve dedikodumuzu yapan akrabalarını görüyorum huzursuzum . boşanmış kardeşime belli etmeden onlar yokmuş gibi davranıyor ortamı normal gösteriyorum. Ama çok huzursuzum onların bize zarar vermesinden korkuyor kızkardeşini kamarasindan çıkmasın diye oyalıyor umarım görmez diyorum derken birden vapurun rengi bembeyaz oluyo kamarasindan çıkınca kardeşimle ne o akrabaları ne de zararlı insanları görüyoruz hepsi gitmiş sadece ailemiz var . çok az da olsa masmavi su görüyorum kendi kendime suya bakarken acaba kardeşimle eşi tekrar barışır mi diyorum o esnada kizkardesimin kızı (henüz 3yasinda) orda oynuyor ona bakıyorum kendimi çok çaresiz hissediyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bir yardım almaya, dürüst olmaya, dostlarla yakınlaşmaya, huzura ve mutluluğa adım atmaya, koruma altına girmeye, yeni arkadaşlıklar edinmeye işarettir…

 3. Rüyamda oğlum daha küçükmüş 5 -6 yaşlarındaymış ve ben ona sarılırken kuran’dan hatırlayamadığım bir sûre okuyordum; işaret parmağımla da okurken takip ediyordum sûreyi.
  Bu sûreyi okurken dedim ki: ‘evimin önüne vapur geldi’. Sûre bana bunu duyuruyormuş ama gizli bir şekilde duyuruyormuş.
  Oğlumu kucaklayıp evimin balkonuna gittim baktım balkonun önü deniz ve balkonumun önünde vapur gelmiş yemyeşil kapalı bir vapur denizaltı gibi kapalı koyu yeşil bir vapur.9.kattayım gerçekte de rüyamda da.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İçine kapanık yaşantıdan çıkıp sanatsal faaliyetlere girerek sosyal ve toplumsal yanınızı çok daha fazla güçlendireceğinize işarettir…

 4. Rüyamda dicle nehri üzerinde bacanağım ve bir kaç kişiyle geziyorduk bacanağım vapuru kullanıyordu ve ona çok güzel kullandığını söliyordum.Baya bir eğleniyorduk sonra birden bire vapuru etrafımda döndürmeye başladığı hem eğleniyorduk hemde ona durmasını söliyordum devrilecez diye uyarıyordum.Bu rüyanın tabiri ne olabilir teşekkür ederim.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Huzura kavuşmak için insanlardan uzak olacağınız bir yerlere yolculuğa çıkmaya, güzel bir işe girmeye, bol para geleceğine işarettir…

Leave a Comment