Rüyada Davul Görmek, Davul Çalmak, Davul Sesi Duymak

Rüyada Davul Görmek

Bazı yorumculara göre rüyada davul görmek; uzaktaki bir ya­kından sevindirici haber alacağınıza ve hayatınızı değiştirecek bir sürprizle karşılaşacağınıza işarettir. Rüyada davul görmek, boş bir habere işarettir. Bando davulunu görmek, yalan habere işarettir. Sahur davulu gibi, vakti unutturmamak için çalman davulu görmek, haddinden fazla kibirlenen zengin bir kimseyi görmeye işarettir. Rüyanızda davul görmek, davul sesi işitmek; Hiç beklemediğiniz, ama sevineceğiniz bir haber alacağınıza, veya hiç ummadığınız bir yerden size bir hediye geleceğine işarettir.

Rüyada Davul Çalmak

Rüyada davul çalındığını görmek; beklediğiniz iyi bir haber alacağınıza delalettir. Davulu olan bir kimse, koğucu veya şarap satan bir kimse olarak yorumlanır. Evinde davulla oynadığını ve bağırıp çağırdığını gören kimseye bir musibet erişir. Her türlü ses, şamata ve gürültü çıkaran şeyler, cimri bir takım zenginlere işaret ederler.

Rüyada Davul Sesi Duymak

Davul sesi duymak veya, davulcunun şarkılar söylediğini görmek; elinize mal ve para geçeceğine işaret sayılır.

Ruyada Davulcu Gormek

Davulcu görmek, iri yarı, bilgili ve meşhur biri gibi göründüğü halde laftan başka bir özelliği olmayan, içi kof ve boş kimseye delalet eder. Davulcu, ilim sahibi zannedilen fakat as­lında bomboş ve geveze bir adamın temsilcisidir. Ruyada davulcu gormek, yakın zamanda alacağınız saçma bir haber işarettir. Bugün­lerde dalgın ve unutkan olacağınız anlamına gelir. Rüyada davulcu görmek, insanlara karşı ilim sahibi olarak göründüğü halde, hiçbir ilmi olmayan ve boşboş konuşan bir kimseye işaret eder.

Ruyada Davul Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Güçlü bir ritm aleti olan davul, rüyalarımızda da paralel bir anlamla, yaşamın ritmini yakalamamız gerekti­ğini vurgulayarak ortaya çıkar. İçgüdülerimize, sezgilerimize güvenmemiz gerektiğini de bi­ze anımsatır. Şaman kültüründe davul sesi, “transa geçme” amaçlı olarak kullanılır; do­layısıyla düşlerimizde de bize zihnimizi topar­lamamız ve konsantrasyon sağlamamız gerektiğini anımsattığı düşünülebilir. Diğer yandan davul, iç dünyamızdaki bastırılmış istekleri, cinsel tutku ve ihtiyaçları da simgeler.

Ruyada Kös Görmek, Kös Çalmak

 • Kös yalan söz, kötü haber, gizli ve açık kabahatlerle tabir olu­nur.
 • Kirmanî: Kös çalmak verilen sözde durmamaya, kötü ve çirkin fiille­re; kösle oynamaksa helalara uğramaya işarettir,” diyor.
 • Ebu Sait El Vaiz:Meliklerin kös ya da davul görmeleri hayra alamet­tir. Çünkü mızıka ve mehter, meliklerin büyüklüklerinin ve görkemlerinin bir gereğidir. Davul görmek iri yarı ve işe yaramaz biriyle tabir olunur” de­miştir.
 • Cafer Sadık (r.a.): Kös ve davul çalmak yalan ve uydurma sözler an­lamına geldiğinden hayra delalet etmez” demiştir.

9 thoughts on “Rüyada Davul Görmek, Davul Çalmak, Davul Sesi Duymak”

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

  • yeter Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Mutlu bir geleceğe sahip olmaya, gerçek hayatınızda sevindirici bir olay yaşayacağınıza, sürpriz haber alınacağına işarettir…

 1. Rüyamda sevdigim insanla bir evde oluyoruz banyodan sarılı bir şekilde çıkıyor ben diyorumki hadi disari cikalim gezelim oda ciddiye almiyormus gibi sakalasiyor ben tam uzuluyorum icerdeki kapiyi aciyorum o sırada bir bakıyorum hiç tanımadığım arkadaşları erkek kız arka arkaya çıkıyor tabi sürpriz olduğunu farkettigim icin abartisiz birsekilde şaşırıyorum seviniyorum daha sonra tam anlamıyla içeriye girdiğimde sahne gibi yer görüyorum her yerin kalpli parlak suslerle suslendigini goruyorum oturuyorum sevdigim kişide on tarafta oturuyor ben içimden diyorumki evlenme teklifi edeceğini bilseydim daha güzel giyinirdim acaba icerde giyinip gelsemmi diyorum sonra elimdeki telefonu sevdigim kişiye götürüyorum ve bu özel günü kameraya çekmelisin bence diyorum yanliz bu olduğumuz yer Evmiydi değilmiydi anlayamadim ona göre yorumlarsaniz Sevinirim Bu arada biz sırada bekliyor oluyoruz bizden önce kutlama evlenme teklifi yapacak kişiler oluyor yanliz sunuda belirtmek isterim olgun bir şekilde oturuyordum Gerçek hayatta bunalimdayim Rüyamdada farklı duygular içerisindeydim anlatilmaz yaşanır (Sizi Çok öpüyorum )

  Reply
  • Arı Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bazı sıkıntılardan kurtulup rahat edeceğinize, müjdeli haberler duyacağınıza, beklenmedik misafirlerin geleceğine işarettir…

 2. Hocam…
  Rüyam’da ramazan ayinda miyiz bilmiyorum ama gece davul çaldıgımı maniler söylüyordum nedir bu ruyanin yorumu …tessekurler

  Reply
  • Yıldıray sağ Kardeşim Rüyanın Yorumu Şöyle : İsteklerinizin gerçekleşeceğine, helal kazanca, ihtiyacı olanlara yardım edilmesi gerektiğine, hayatınızı güzel sürdüreceğinize işarettir…

Leave a Comment