Rüyada Ceylan Görmek, Ceylan Yavrusu Gormek

Rüyada Ceylan Görmek

Rüyada ceylan görmek; Bekar iseniz, evlenmek durumunda kalacağınıza, mutlu ve sıhhat dolu günler geçireceğinize işarettir. Evli iseniz; hoşlandığınız biriyle tanışacağınıza işarettir. Ceylan güzel eşle yorumlanır. Ceylan avına çıkmış olduğunu gören bir kadını kandırarak kendisiyle evlenir. Bir ceylana taş attığını gören eşi­ni boşar. (Ebu Sait El Vaiz)

Cafer Sadık(r.a.): “Ceylan dört şekilde tabir olunur,” demiştir: Eş, ca­riye, evlat ve kadın sayesinde elde edilen şey. Güzel bir kadının temsilcisidir. Etini yiyen güzel bir kadından menfaat sağlar, taş atan ise karısını boşar.

Rüyada güzel gözlü bir ceylan görmek; hiç ummadığınız ve beklemediğiniz bir kimseyle tanışarak onunla dostluk kuracağınıza ve bu dostluğun sizin için çok faydalı ve kazançlı olacağı anlamına gelir. Sürü halinde ceylanlar görmek; bir çok iş teklifleri alacağınıza ve bazı meseleler karşısında bulunacağınıza ve bunları halletmek için güçlük çekeceğinize yorumlanır.

  • Ceylan vurmak: Bir kadının avucuna düşmek anlamına gelir.
  • Ceylan boynuzu görmek: Uzak akrabalardan birinden mirasa işarettir.
  • Ormanda ceylan görmek: Sonu hüsran olan karşılıksız aşka yorumlanır.
  • Ceylan sürüsü görmek: Yeni bir işe atılacağınıza işarettir.
  • Ceylan derisi yüzmek: Ceylan derisi yüzmek zinadır.
  • Ceylan eti: Rüyasında ceylan eti yediğini gören kimsenin eline güzel bir kadının aracılığı ile bir mal geçer.
  • Ceylan öldürmek: Rüyasında bir ceylanı öldürdüğünü gören kimse, bir kadın sebebiyle üzüntü ve sıkıntıya düşer.
  • Ceylan yavrusu: Rüyasında bir ceylan yavrusu yakaladığını gören kimsenin güzel ve salih bir evladı olur.

Rüyada Ceylan Yavrusu Görmek

Rüyada ceylan yavrusu görmek, iyi huylu kadını temsil eder. Rüyada görülen ceylan yavrusu, kadın vasıtası ile ele geçecek mal veya evlad ile tabir olunur. Rüyasında ceylan yavruları gören kimse, ticaretinde bol kazanç elde eder.Bir ceylan yavrusu tuttuğunu gören gü­zel bir çocuk sahibi olur. (Kirmani) Ceylan yavrusu tutanın, güzel bir evladı olur. Evlilik, mutluluk, güzellik, zarafet ve aşka işarettir.

Rüyada Ceylan Yakalamak, Avlamak

Ceylanı avladığınızı görmek; mutlu günlerinizin artık sona erdiğine, ceylan eti yediğinizi görmek; üzüntülü geçen hayatınızın daha uzun müddet böyle devam edeceğine, canlı bir ceylan avladığınızı görmek; güzel bir kimse ile evleneceğinize, fakat bu evlenmenin umulan mutluluğu getiremeyeceğine işarettir. Bir ceylan yakaladığını gören gayet güzel bir kadınla evle­nir.

Rüyada Ceylan Öldürmek

Bir ceylan kestiğini gören bakire bir kızla evlenir. Ceylanı yüzdüğünü gören güzel bir kadınla zina eder. Ceylan eti yediğini gören, bir kadın yü­zünden üzüntü ve kedere düşer. Bir ceylan kestiğini gören kimse evlenir. Yahut da bir kızın bekaretinin gitmesine sebep olur.

ruyada-ceylan-gormek,-ceylan-yavrusu-gormek-geyik gormek-1001ruyatabiri-diyanet-ne demek
ruyada-ceylan-gormek,-ceylan-yavrusu-gormek-geyik gormek-1001ruyatabiri-diyanet-ne demek

Ruyada Geyik Görmek

Rüyanızda geyik gördüyseniz; Aile içindeki mutluluğunuzun artacağına, katıldığınız bir toplantıdan sevinç duyacağınıza işarettir. Ebu Sait El Vaiz’e göre, geyik görmek zararı dokunabilecek kibirli ve gururlu eş, güzel ve güzelliği ile övünen cariye ile tabir olunur. Bir geyik yakaladığını ya da kendisine bir geyik verildiğini görmek yukarıda özellikleri belirtilen bir kadın veya cariye ile evlenmeye delalet eder. Bir geyik yakalayıp evine getirmek, bulunduğu yere kadınla birlikte kötülük sokmaya işarettir. Geyik eti görmek ve yemek çok malla tabir olunur.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!