Rüyada Balta Görmek, Odun Kesmek, Fırlatmak

Rüyada Balta Görmek

Rüyanızda balta gördüyseniz; sizi sevmeyen veya sizden hoşlanmayan bazı kimselere karşı üstünlük sağlayacağınıza, kısa da olsa ailenizden ayrılacağnııza, bu yüzden bazı tatsız olaylara sebep olacağınıza işarettir. Başınızın dertte olduğuna ancak kısa sürede kurtulacağınıza ya da işlerin bozulmasına işarettir. Rüyada balta görmek, imdat, yardım ve rızka işaret eder. Baş ağrısı olan kimse bu rüyayı görmüşse ondan kurtulur.

 • Baltayla birini öldürmek: Kadın için ha­mileliğe, erkek için kazancın bolluğuna işarettir.
 • Ağaç kesmek: Bir kadı­nın oyununa gelerek adliyelik olacağınıza ve ceza alacağınıza işarettir.
 • Kör balta: İşlerin bozulmasına ve maddi sıkıntı çekeceğinize işarettir.
 • Sapsız balta: İyi bir izdivaç yapacağınıza işarettir.
 • Balta ile odun kırmak: Mutlu bir aile hayatınız olacağı anlamına gelir.
 • Balta bilemek: İş ilişkini­zin olduğu terbiyesiz birisiyle kavga edeceğinize işarettir.

Rüyada Balta ile Odun Kesmek

Balta ile odun kesmek izzet ve saltanata, tüccar için de kazanca işaret eder. Bazı tabircilere göre baltayla odun kesmek, erkek çocuktur. Bazıları emanet, güven ve dinde kuvvet olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Balta Fırlatmak

Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı göreceğinize ancak bu arkadaşınızın içinde bulunduğu duruma üzüleceğiniz anlamına gelir. Diyanet rüya tabirleri yorumcularına göre balta fırlatmak; Dış gö­rünüş itibarıyla oldukça olgun, ağır ve efendi bir insana, ancak gerçekte; dü­zenbaz, karaktersiz ve kaba bir kadın ya da erkekle evleneceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Balta Gormenin Modern-Psikolojik Anlamı

Rüyada görülen balta, duruma göre farklı biçimlerde yo­rumlanabilir: Eğer balta rüyayı gören kişiye karşı kullanılıyorsa, ol­dukça güçlü bir kişinin, ciddi bir tehdidi söz konusudur. Eğer rü­yayı gören kişi baltayı kendi kullanıyorsa, içindeki yıkıcı gücü dene­tim altında tutmaya dikkat etmelidir. Bütün eski mitolojilerde güçlü tanrıların (sözgelimi Kuzey mitolojisinde Thor) elinde gö­rülen tipik bir simge durumundaki balta, güçle ve kurban edil­mek ya da bedel ödemekle de ilişkili düşünülür. Kimi yorumlara göre rüyada baltayla saldırıya uğramak, kişinin işini kaybetmek üzere olduğunun da habercisidir.

SAVAŞ BALTASI GÖRMEK: Savaş baltası görmek şeref, başarı ve zafere, la­yık olanlar için büyük memuriyete, yüksek, mevki ve makamlara delalet eder. Bir amir veya memurun elinde harp baltası görmesi, işini sağlama al­ması anlamına gelir. Diğer insanlar içinse kazanca ve ticarete işarettir. Harp baltası görmek, zafer ve mertebedir.

“Rüyada Balta Görmek, Odun Kesmek, Fırlatmak” konusunda 2 mesaj

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Hatice kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Namusunuzun korunacağına, mal mülk edinmeye, dualarınızın kabul olacağına, dedikoduya, yalana, kötü habere, bir dileğinizin gerçekleşeceğine, elinize bol miktarda para geçeceğine, iyi ve kazançlı günlere, hiç umulmadık bir mirasa konmaya, istediklerinizin olacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.