Rüyada Asma Görmek Ne Demek? İslami Rüya Tabirleri

Rüyada asma görmek, asma yaprağı görmek veya üzüm görmek ne anlama gelir şeklinde gelen birçok sorunuzun cevabını bulabileceğiniz çok detaylı rüya tabiri aşağıda sizleri bekliyor. Aşağıdaki rüya tabirinde asma, üzüm, asma ağacı asma yaprağı gibi rüyalarınızın ne demek olduğunu öğrenebilirsiniz.

Rüyada Asma Görmek – İslami Rüya Tabirleri

Rüyada asma görmek veya rüyada görülen üzüm asması, onu ekip yetiştiren için izzet ve şeref olarak yorumlanır. Rüyada asma kesmek veya asmanın kesilmiş çubuklarından bir miktar aldığını gören kimsenin, şerefli ve iffetli bir kadın tarafından eline servet geçer. Bağ ve asma görmek ev ve kadın ile, meyvesi malla, yaprakları sağlıkla, salkımlar rızkla, sulaması cinsi ilişki ile, kütükleri şerefe ulaşmakla tabir olunur. Rüyasında bir üzüm bağı satın aldığını gören, evlenir. Başında asma ağacı bittiğini gören kimsenin aynı yerinde yara meydana gelir. Asmanın dallarından su aldığını gören bir kadından mal alır. Kış mevsiminde meyveli bağ görmek, malı zayi olmuş ve zengin sanılmış olan bir kadınla yorumlanır. Rüyada bir üzüm asması görmek; bu rüya sahibi için kudret ve şeref demektir. Rüyada görülen asma çubuğu; zengin bir kimse ile tanışmaya delalettir. 

Rüyada Asma Yaprağı Görmek

Rüyada asma yaprağı görmek, başarılı konuşma yoluyla bir toplumdan yarar görür. Rüyada görülen asma yaprağı; bir tanıdıktan fayda görmeyi gösterir. Rüyasında beyaz üzüm asması ve yaprağı görmek rüyayı gören kişi için zengin olacağı anlamına gelir. Mevsimi değilse mücâdele ve sıkıntıdır.

Rüyada Asma Yapragi Toplamak

Rüyada asma yaprağı görmek veya toplamak bolluk ve varlık işareti sayılmaktadır. Bir başka rüya alimine göre rüyada asma yapragi görmek, malı elinden gitmiş, fakat o kimsenin çok zengin sandığı güzel bir kadına sahip olmuş olarak yorumlanır.

Rüyada Üzüm Görmek

Rüyada üzüm görmek veya rüyada görülen üzüm, güzel rızıktır. Bazen de bu rüya dostluğa ve helal rızka delalet eder. Mevsiminde görülen üzüm, rahat bir yaşantıya delalet eder. Siyah üzüm, devamı olmayan bir rızıktır. Beyaz üzüm ise şifa ve hayırdır. Rüyada üzüm görmek, helâl ve temiz rızka işarettir. Üzüm görmek, aynı zamanda sürekli olan bol rızka da işaret etmektedir. Rüyada üzüm görmek veya rüyada yaş üzüm görmek çok hayırlıdır. Bu rüya topluca mala erişileceğine ve ömür boyu rahat ve huzurlu yaşanılacağına işaret eder. Siyah üzüm görmek, sonsuz bir varlığa ve bolluğa, mevsimi dışında görülen siyah üzüm ise hastalığa yorumlanır. Beyaz üzüm görmek, sağlık ve şifaya Siyah üzüm geceyi, beyaz üzüm ise gündüzü temsil eder. Mevsiminde üzüm görmek, dünyada meydana gelen ucuzluğa ve geniş geçim yollarına işarettir. Mevsimi dışında üzüm görmek, acele yapılacak hayra, bazen da ele geçecek haram kazanca yorulur. Üzüm görmenin azında ve çoğunda huzursuzluk olacağı şeklinde yorumlar da yapılmıştır.

Rüyada Üzüm Görmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri

Rüyada Asma Ağacı Görmek

Asma ağacı, zengin bir kadın olarak yorumlanmıştır. Rüyada asma ağacının çardağı, hizmeti bol, zengin ve güzel bir kadına işaret eder. 

Rüyada Asma Yaprak Görmek

Rüyada asma yaprağı görmek malını yalnız kadını için sarfedeceğine, üzüm yapraklarında çürüme olduğunu görmek, bir acıyla karşılaşacağına işarettir.

Rüyada Üzüm Çubuğu, Fidanı veya Ağacı Görmek

Rüyada görülen üzüm çubuğu, onu diken ve yetiştiren kimse için en büyük bir şansa işaret eder. O kimse dünyada nimetlerin en büyüğüne sahip olur ve yaşamı boyunca huzurlu ve çok rahat bir ömür sürer, asmasında asılı ve sarkmış üzüm görmek, çok saygın bir genç kızı temsil eder. Kış gününde üzerinde üzüm salkımları ile bir asma görmek, malı elinden gitmiş, fakat o kimsenin çok zengin sandığı güzel bir kadına sahip olmuş olarak yorumlanır.

Rüyada Üzüm Bağı Görmek

Rüyada üzüm bağı görmek, evlenmeye delalet eder. Asmanın altında oturmak, uzun ömre, imani yönden zühd ve takvaya işarettir.


79 thoughts on “Rüyada Asma Görmek Ne Demek? İslami Rüya Tabirleri”

 1. Rüyada ben ve birkaç kişi bir yere giderken yola asmalar dikildiğini ama asmaların arasında buharlar çıktığını gördüm yerden. Sonra altından geçerken kendimi bir odada gördüm amanın altında Bi oyuk duvar var tırmanıyoruö oraya kırmızı elma gördüm çok büyük ve bir poşet yanında poşete elimi atınca içi kırmızı elma dolu gördüm ben de belimden beyaz poşet çıkardım ve elmaları kendi poşetime koydum tam elimi çekerken yanında Bi deste kağıt para gördüm ve elime alırken birazını bıraktım ama elime daha çok 200 TL geldi

  Reply
 2. Kardesim rüyasında beni görmüş asma fidanı dikiyorum asmalar hemen büyüyüp yaprak varmis bunun anlamin edir cevap verirseniz sevinirim

  Reply
 3. S.Aleyküm rüyamda evin bahçesinde idim. Ve bir satıcı adamda bulunan ayrı ayrı İki Saksıda Yeşil Asma Fidanından sadece birini seçip beğenerek alıyorum. Sonra, bahçede annem ve babam yanımda oluyor ve ben onlara bunu saksıdan çıkarıp dikin diyorum çardağımızda bulunan eski zayıflamış asmayıda çekin diyorum.babam yok diyor, annem birazdaha bekliyelim üzümü güzel olur diyor tutarsa.Bende onlara asma fidanını satın aldığımı söylüyorum.dikin diyorum.Sonra, aldığım fidenin birden büğüyüp uzadığını, yapraklarının dahada güzelleştiğini ve bahçede bulunan çardağın üzerine yer edindiğini gördüm…

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kolay yollardan çok fazla paralar kazanmaya, gönül ilişkilerinizde mutlu olacağınıza, güven içinde olmaya, hayatınızı huzurlu olarak yaşamaya işarettir…

Leave a Comment