Rüyada Asansör Görmek Neye İşarettir?

Rüyada asansör görmek, asansöre binmek veya asansör düşmesi gibi rüyaların ne demek olduğuna dair bir çok soru gelmeye başladı. Rüyanızda gördüğünüz asansörlerin ne anlama geldiğini anlamanızı sağlayacak bir rüya tabirleri hazırladık.

Rüyada Asansör Görmek – Diyanet

Rüyada asansör görmek veya  rüyada görülen asansör, salih bir kimsenin insanları nasihatları ile irşad edip manevi olarak zirveye çıkarmasına delalet eder. Rüyada asansör görmek üstün bir iş yapıp bütün dünyaya tanınmaya, şöhrete, yüksek bir mevkiye erişmeye işaret sayılır. Diyanet rüya tabirlerine göre; rahatlığa ve maddi yük olan birinden kurtulmaya işarettir.

Rüyada Asansöre Binmek

Rüyada asansöre binmek veya yüksek bir yere asansörle çıkmak, işinizde yükselmekle yorumlanır. Büyük bir apartmanda yukarı katlara çıkmak için, asansöre bindiğini gören, uçakla uzak bir yolculuğa çıkar, veya uzak bir yerden bir yolcusu gelir veya önemli bir haber alır. Rüyanızda kendinizi asansörde gördüyseniz; Başınızdaki belanın sona ereceğine, yakınınız olan hasta bir kimsenin sıhhate kavuşacağına işarettir. 

İslami rüya tabirlerine göre asansörle bir binanın üst katla­rına çıkmak, iki farklı yaklaşımla yorumlanabilir: Genellikle asansörle yukarı çıkmak, cinsellikle ilgili düşünülür ve seks arzularıyla açıklanır. Ancak, bu rüyanın sizde uyandırdığı ruh hali farklı açıklamaları beraberinde getirebilir. Eğer yükseğe çıkarken huzur ve mutluluk duyduysanız, bu, arınma, kendini geliş­tirme ve kişinin hak ettiği düzeye ulaşma isteğinin habercisidir. Tırmanış heyecanlı, keyifli, ancak biraz sıkıntılıysa, cinsel arzularla ilgili olduğu söylenebilir.

Rüyada Asansör Düşmesi Görmek

Rüyada asansör düşmesi veya asansör boşluğuna düşmek görmek memursa görevinden alınmak, sıradan bir kimse ise itibârını kaybetmek, tüccarsa zarar etmektir. Bazı yorumcular ise bu rüyayı para sıkıntısı olarak tabir ederler.

Rüyada Asansör Görmek - Diyanet
Rüyada Asansör Görmek – Diyanet

Rüyada Asansörde Kalmak

Rüyada asansörde kalmak, asansörde indiğiniz sırada kaldığınızı görmek, kadın yüzünden dile düşeceğine, asansörden yukarı çıktığınız sırada asansörde kaldığınızı görmeniz ev halkından birinin halkın diline düşeceğine işarettir.

Rüyada Merdiven Görmek – İslami

Rüyada görülen merdiven, makamca ve mevkice yükselmeye işarettir. Merdivene tırmandığını görmek, mevkinin yükselmesine işarettir. Merdivende oturmak, bol nimete ve dostlar arasında sevilmeye işarettir. Rüyada merdiven görmek ve üzerine oturmak, rütbenin yükseleceğine işarettir. Merdiven, kendi anlamına göre yorumlanır. 

Rüyada Asansörde Kalmak
Rüyada Asansörde Kalmak

Rüyada merdiven görmek, üstün bir iş yapıp bütün dünyaya tanınmaya, şöhrete, yüksek bir mevkiye erişmeye işaret sayılır. Rüyada merdiven görmek, üzüntü sahibi insanlar için kurtuluşa işarettir. Rüyada görülen merdiven, hayırlı insanlardan şerli insanlara söz taşıyan bir kimseyle de tabir olunur.

Rüyada Asansör Bozulması

Rüyada asansörün bozulması kalp katılığı ve yüksek makamlara erişmek veya  hile ve dalavere ile yükselmeye işarettir. Asansör bozulması; geçmişte gönül ilişkiniz olan eski sevgilinizle karşılaşacağını­za ve yeniden ilişkinizi tazeleyerek beraber olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Asansör Düşmesi-Rüyada Asansöre Binmek
Rüyada Asansör Düşmesi

Rüyada Ev Görmek

Rüyada ev görmek, bugünlerde çok hayırlı bir haber alacağınıza veya sizi son derece seven bir kimse ile karşılaşacağınıza, yahut çok sevinecek bir olay karşısında kalarak çok mutlu olacağınıza işarettir. Bir ev yaptırdığınızı görmek, zenginlik ve mutluluk ifade eder. Bir evin yandığını görmek, üzüntüye, kendi oturduğunuz evi görmek keder ve endişelerinizin artık son bulacağına, yıkılmış bir ev görmek, yeni bir ev yaptıracağınıza işaret sayılır.

RÜYADA ASANSÖR GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Duygusal dünyamızdaki anlık, hızlı değişimlerin simgesi­dir. Asansörle yukarı çıkmak, genellikle kariyerle bağlantılı düşü­nülür ve hızlı yükselişleri temsil ettiği yorumu yapılır. Aşağı in­mekse, belirsizlik ve endişeye işaret eder. Eğer rüyanızda bozulan asansörde kaldığınızı görüyorsanız, kısıtlanmaktan duyduğunuz öf­ke vurgulanmaktadır.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


122 thoughts on “Rüyada Asansör Görmek Neye İşarettir?”

  1. Merhaba hocam ben rüyamda kardeşimle birlikte üniversiteye gidiyorduk asansöre girmemiz lazımdı ama kardeşim korkuyordu girmiyordum biraz zorlayınca girdi 3 kata çıktık yukarı çıktıgımızda üniversite çok uzaktaydı kardeşime işte geldik hade biraz yüreyelim dedim yürürken yabancı bi yerdeydik tanımadıgımız farklı ülkeden insanlar ardı biraz yol yürüdükten sonra anneanemi gördüm yeşil patik örüyordu onun yanına gidince ne yapıyorsun dediğimde bilmem kimin gelinine patik yapıyorum acaba agına olacak mı bi telefon dan ara dedi ben bırak benim ayagıma olursa onada olur diyip daha tam bitmemiş patiği ayagıma giyip ayagıma çok yakıştı bence bana olsun dedim

    Reply
  2. Merhaba hocam, rüyamda bir sürü kişiyle asansöre biniyoruz, asansör düşüyormuş, onlar kurtulamıyor ama ben topraktan yapılmış saman balyası şeklinde ucunda ip olan bir şeye tutunarak çok yüksek bir kattan düşmekten kurtuluyorum(kendimi havada gördüm) ama bu kurtuluş sırasında ayaklarım çöpe giriyor eyvah ayaklarım pislendi diyorum,bir saniye sonra bu çöp kutusundan kurtuluyorum ve ayaklarım köpüklü suyun içine giriyor, yaşasın temizlendim diyorum,ayaklarım yıkanıyor,bu arada hiç tanımadığım bir adam gelip benimle arkadaş(sevgili) olmak istiyor ve yanımdan ayrılmıyor,rüyamı yorumlarsanız mutlu olurum,çok teşekkür ederim.

    Reply
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sabırlı olduğunuz takdirde bütün ümit ettiklerinizin teker teker gerçekleşeceğine, kendi hayatınızda başarılı olacağınıza işarettir…

    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çevrenizden sevgi ve saygı göreceğinize, kısa bir süre içinde uzun zamandır görmediğiniz yakınınızın misafirliğe geleceğine işarettir…

Leave a Comment