Rüyada Asansör Görmek Neye İşarettir?

Rüyada asansör görmek, asansöre binmek veya asansör düşmesi gibi rüyaların ne demek olduğuna dair bir çok soru gelmeye başladı. Rüyanızda gördüğünüz asansörlerin ne anlama geldiğini anlamanızı sağlayacak bir rüya tabirleri hazırladık.

Rüyada Asansör Görmek – Diyanet

Rüyada asansör görmek veya  rüyada görülen asansör, salih bir kimsenin insanları nasihatları ile irşad edip manevi olarak zirveye çıkarmasına delalet eder. Rüyada asansör görmek üstün bir iş yapıp bütün dünyaya tanınmaya, şöhrete, yüksek bir mevkiye erişmeye işaret sayılır. Diyanet rüya tabirlerine göre; rahatlığa ve maddi yük olan birinden kurtulmaya işarettir.

Rüyada Asansöre Binmek

Rüyada asansöre binmek veya yüksek bir yere asansörle çıkmak, işinizde yükselmekle yorumlanır. Büyük bir apartmanda yukarı katlara çıkmak için, asansöre bindiğini gören, uçakla uzak bir yolculuğa çıkar, veya uzak bir yerden bir yolcusu gelir veya önemli bir haber alır. Rüyanızda kendinizi asansörde gördüyseniz; Başınızdaki belanın sona ereceğine, yakınınız olan hasta bir kimsenin sıhhate kavuşacağına işarettir. 

İslami rüya tabirlerine göre asansörle bir binanın üst katla­rına çıkmak, iki farklı yaklaşımla yorumlanabilir: Genellikle asansörle yukarı çıkmak, cinsellikle ilgili düşünülür ve seks arzularıyla açıklanır. Ancak, bu rüyanın sizde uyandırdığı ruh hali farklı açıklamaları beraberinde getirebilir. Eğer yükseğe çıkarken huzur ve mutluluk duyduysanız, bu, arınma, kendini geliş­tirme ve kişinin hak ettiği düzeye ulaşma isteğinin habercisidir. Tırmanış heyecanlı, keyifli, ancak biraz sıkıntılıysa, cinsel arzularla ilgili olduğu söylenebilir.

Rüyada Asansör Düşmesi Görmek

Rüyada asansör düşmesi veya asansör boşluğuna düşmek görmek memursa görevinden alınmak, sıradan bir kimse ise itibârını kaybetmek, tüccarsa zarar etmektir. Bazı yorumcular ise bu rüyayı para sıkıntısı olarak tabir ederler.

Rüyada Asansör Görmek - Diyanet
Rüyada Asansör Görmek – Diyanet

Rüyada Asansörde Kalmak

Rüyada asansörde kalmak, asansörde indiğiniz sırada kaldığınızı görmek, kadın yüzünden dile düşeceğine, asansörden yukarı çıktığınız sırada asansörde kaldığınızı görmeniz ev halkından birinin halkın diline düşeceğine işarettir.

Rüyada Merdiven Görmek – İslami

Rüyada görülen merdiven, makamca ve mevkice yükselmeye işarettir. Merdivene tırmandığını görmek, mevkinin yükselmesine işarettir. Merdivende oturmak, bol nimete ve dostlar arasında sevilmeye işarettir. Rüyada merdiven görmek ve üzerine oturmak, rütbenin yükseleceğine işarettir. Merdiven, kendi anlamına göre yorumlanır. 

Rüyada Asansörde Kalmak
Rüyada Asansörde Kalmak

Rüyada merdiven görmek, üstün bir iş yapıp bütün dünyaya tanınmaya, şöhrete, yüksek bir mevkiye erişmeye işaret sayılır. Rüyada merdiven görmek, üzüntü sahibi insanlar için kurtuluşa işarettir. Rüyada görülen merdiven, hayırlı insanlardan şerli insanlara söz taşıyan bir kimseyle de tabir olunur.

Rüyada Asansör Bozulması

Rüyada asansörün bozulması kalp katılığı ve yüksek makamlara erişmek veya  hile ve dalavere ile yükselmeye işarettir. Asansör bozulması; geçmişte gönül ilişkiniz olan eski sevgilinizle karşılaşacağını­za ve yeniden ilişkinizi tazeleyerek beraber olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Asansör Düşmesi-Rüyada Asansöre Binmek
Rüyada Asansör Düşmesi

Rüyada Ev Görmek

Rüyada ev görmek, bugünlerde çok hayırlı bir haber alacağınıza veya sizi son derece seven bir kimse ile karşılaşacağınıza, yahut çok sevinecek bir olay karşısında kalarak çok mutlu olacağınıza işarettir. Bir ev yaptırdığınızı görmek, zenginlik ve mutluluk ifade eder. Bir evin yandığını görmek, üzüntüye, kendi oturduğunuz evi görmek keder ve endişelerinizin artık son bulacağına, yıkılmış bir ev görmek, yeni bir ev yaptıracağınıza işaret sayılır.

RÜYADA ASANSÖR GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Duygusal dünyamızdaki anlık, hızlı değişimlerin simgesi­dir. Asansörle yukarı çıkmak, genellikle kariyerle bağlantılı düşü­nülür ve hızlı yükselişleri temsil ettiği yorumu yapılır. Aşağı in­mekse, belirsizlik ve endişeye işaret eder. Eğer rüyanızda bozulan asansörde kaldığınızı görüyorsanız, kısıtlanmaktan duyduğunuz öf­ke vurgulanmaktadır.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


“Rüyada Asansör Görmek Neye İşarettir?” üzerine 122 yorum

 1. Rüyamda Okul Kantininden paketli ürün aldim. Sonra Asansöre Tek Başına bindim. 5 Ve 6 Numaraya Bastım. Asansör Birden Hızlıca Yükseldi. Ve Birden Asansör ,sökülmüş biçimde bütün halinde , binadan tam düşüyordu ki Tuğba diye birisi bana seslendi Rüyamda. Uyandim Sonra.

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Gözünüzün içine bakıldığı yerlerde fikirlerinizin tavırlarınızın davranışlarınızın ve karakterinizin gücünü kullanmaya başlamaya işarettir…

 2. Selamlar Hocam
  Rüyamda Hastanede asansöre biniyorum eski matematik öğretmenim ve eski okul arkadaşlarım var( gördüklerim atanmış hemşireler ben atanamadım maalesef). asansör hızlanıp çatıdan çıkıyor çatıda akım var hepimiz çatıdan düşüp kurtuluyoruz çok yüksek değil düştüğümüz yer kardeşim aşağıda önünde bir tabak yemek yiyor ben onun yanındayken diğer okul arkadaşlarım da gelip onu seviyor.

  Şimdiden Allah razı olsun.

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin güzellikle düzeleceğine, para sıkışıklığını aşacağınıza, pek ve çok yakında karlı bir iş için girişimlere başlanacağına işarettir…

 3. hocam selamun aleyküm
  rüyamda 2 arkadaşımla beraber biraz dar bir asansöre bindigimi 8.kata çıkmak istediğimi gördüm.
  8.kata gelmişken bi anda asansörün kapısı açılmadan bi aşağı bi yukarı gidip geldiğini gördüm ben normalde asansörden aşırı korkan bir insanım fenalasmaya başladım.
  bi arkadaşım da çok kötü oldu ikimiz de zor nefes alıp veriyorduk tabiri nedir acaba hocam ama en sonunda kurtuluyorduk elhamdülillah

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Tanışacağınız makam sahibi birisiyle dostluk kuracağınıza, uzaklardan hiç beklemediğiniz anda sevinçli bir haber almaya işarettir…

 4. Rüyamda ben bir is arkadasimin annesini ve babasini gördüm. Annesi hastaymis onlarin evindeymisim. Aksammis. Birden kendimi bir cocuk odasinda buldum ve orda yatak varmis ve o yataktan ben bir kilime isiyormusum. Sonra cisimi tumusum sonra tuvalete gitmisim zanki.
  Sonra kendim bir tanimadigim bir arkadasla sinemaya gitmisim. Orda bir asansöre binmisim ve 5 kat yerine 8 kata durmus. Birisi binmek istemis fakat asansörün kapisi birden kapandi. Ondan sonra birinci kata geri dönmüs bizde inmisiz. Zanki asansör 5 kata gitmiyor. Bu sefer merdivenlen yükariya basladik. Birden tanimadigim birisi benim ismimi cagriyormus. Paketler varmis asaya arabaya tasimak istiyormus bende ona yardim etmisim.
  Bu rüyanin anlami ne????

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Maddi manevi ve sağlık açısından rahat bir yaşantınızın olacağına, söz verdiklerinizi yerine getirmenizin daha çok gerektiğine işarettir…

 5. Merhaba Hocam, Rüyamda geniş ferah bir evin çok büyük balkonundayım. Yanımda tanımadığım birisi var. Bu kişi ile konuşuyorum, konuşma sırasında evin sanki bir asansör ile aşağıya doğru indiğimi hissediyorum. Yanımdaki kişi ye bu ev nasıl böyle aşağı ya iniyor diye soruyorum. Bu evi böyle yaptık diye cevap veriyor. Bana hatta ileri ve geriye doğru da gidiyor diyor. Ben buna şaşırıyorum, iyi bir şeymiş bu fikir diye konuşuyoruz. Araç park eder gibi diyerek aramızda konuşuruz. Hayırlı günler dilerim.

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Beklediğiniz misafirlerin geleceklerine, sevgi alışverişinde son derece şanslı insanlardan olduğunuza ya da olacağınıza işarettir…

 6. Hayırlı sabahlar hocam.

  Rüyamda eski kız arkadaşımla telefon ile konuşmaya giderken asansör düşüyor. Düşmesi ise tam sıfıra gelmişken birden hızlanıyor. Daha önce de bindiğim asansörün düştüğü rüyalar gördüm. Ama asansör düşmeye başlıyor yere çakılmadan uyanıyorum. O yüzden asansöre binerken içimden düşecek diye hissediyorum ve düşüyor. Bu sefer yere çakılacağıma inanıyorum. Akşam namazını kılıp çıksaydım düşüncesinden sonra kendimi, yatağımda yattığım gibi asansörde kelime-i şahadet Şahadet getirirken buluyorum. Asansör yine düşmüyor. Ben uyanıyorum. İmsak vaktinden selam ve dua..

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Dargın olduğunuz birisiyle barışacağınıza, şanslı bir döneme gireceğinize, kendi hedeflerinize bir şekilde ulaşacağınıza işarettir…

 7. rüyamda asansördeyken deprem oldu. asansörün içinde de başka insanlarda vardı. asansör hızlı bir şekilde aşağıya gitmeye başladı. ben de o sırada Ayetel Kürsi okuyordum. sonra en alt kata geldi . herhangi bir zarar olmadan asansörden çıktık. sonra elimde tabak vardı. tabağın içinde lokma tatlısı vardı. onun belli kısmını yedim. son lokmamı yiyecekken kızın biri ben yiyebilir miyim dedi. yiyebilirsin dedim benim çatalla ağzına lokma tatlısını götürdü ve yedi.

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İyi ve hayırlı işlere imza atmaya, yaşlı ve bilge bir kişi tarafından bir yardım görmeye, işlerinizin güzellikle açılacağına işarettir…

 8. İyi akşamlar
  Ruyamda kızım var yanımda. elimde kirmizi yapay cicek var ona bakıp geçmişi düşünüyorum çiçeğin alt kısmına bakıp ağlıyorum kızımda agliyor ben içimi çekerek ağlıyorum uyandığımda sol gözümden yaşlar akıyordu hıçkıra hıçkıra agliyordum..

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınızın çok iyi ve çok güzel olacağına, iş konusunda yeni girişimlerde bulunacağınıza, sağlam paralar kazanmaya işarettir…

 9. Ruyamda tuvalet de durarinda bir delik gibi bir yer var oraya doğru şu atıyorum küçük bir kertenkele çıkıyor kapiyi kapatırken araya sıkışıyor ben kapiyi örttüm fakat kurtuldu yanimdan geçti benhic korkmuyorum.

  Cevapla
  • Asya Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Özel yaşamınızda başarılı olunacağına, gerçekten iyi arkadaşlarınızın desteği ile isteklerinize kavuşacağınıza işarettir…

 10. Ruyamda tuvalet gibi bir yer duvarda bir boşluk var oraya su atıyorum kücük bir kertenkele çıkıyor kapiyi kapatırken araya sıkışıyor sıkıştığı yerden kurtuluyor ayaklarımın dibine geliyor ben hiç korkmuyorum. Rüyanın başka kisminda cingirakli yilan yuvarlak halde görüyorum.
  Yorumlarınız için teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Sahra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Güvenizin ve inancınızın artacağına, birilerine yardımda bulunacağınıza, işlerinizin alacağınız yardımlarla düzeleceğine işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım