Rüyada Pantolon Görmek Hayırlı Mı Değil Mi?

Rüyada pantolon görmek veya pantolonla ilgili bir rüyanızın gerek hayatınıdaki yorumu nedir diye merak eden ziyaretçilerimiz bu rüya tabirini okuyup öğrenebilir.

Rüyada Pantolon Görmek

Rüyada pantolon görmek, iyiliğe, yüceliğe ve bolluğa yorumlanır. Rüyada dar bir pantolon giymek, dini emirlere yorumlanır. Rüyada dar bir pantolon içinde bulunduğunu ve kıpırdayamayacak kadar sıkı bir halde olduğunu görmek, dini emirleri yerine getirmediğine; giydiği dar pantolonun bazı yerlerinin sökülüp ayrıldığını görmek, tanrı tarafından günahlarının affedildiğine işarettir. Üzerindeki kirli pantolonu çıkarmak, içinde bulunduğu üzüntü ve keder halinin gideceğine işarettir. Rüyada kadife pantolon görmek yumuşaklığa delâlet eder. Rüyada pantolon sattığını görmek, her türlü sıkıntıdan kurtuluşa işarettir. Temiz bir pantolonun üzerinde lekeler olduğunu görüp yıkamak, günah ve gaflet bataklığına dalmış bir kimseye delalet eder. Pantolonu soğuk suyla yıkadığını görmek, günahlardan tövbe etmeye, korkulardan emin olmaya işarettir.

Rüyada Pantolon Giymek

Rüyada pantolon giymek, iyiye yorumlanır. Rüyada pantolon giymek gören kişi bolluk içinde yaşar. Cafer-i Sadık’a (ra) göre: pantolon giymek helal mal, menfaat, elbise ve örtünme ile yorumlanır. Rüyada pantolon giymek, zekatı verilmiş bir mala; eski bir pantolon giymek, zekatı verilmeyen bir mala; pis yırtık bir pantolon ise insanlar arasında hayırla anılmayan bir kimse ile tabir olunur.

Rüyada Beyaz Pantolon Görmek

Rüyada beyaz pantolon mutlu günler geçireceğinize işaret eder. Beyaz renk pantolon görmek mutluluğa işarettir. Rüyasında beyaz bir pantolon görmek, evleneceğine, hasta ise iyileşeceğine delalettir. Beyaz pantolon örmek bütün endişe ve sıkıntılardan kurtulacağına delâlet eder.

Rüyada Pantolon Almak

Rüyada pantolon almak, sıkıntıdan bolluğa kavuşacağına işarettir. Rüyasında ipek bir kadife pantolon aldığını görmek, size teklif edilecek güzel bir işi kabul edeceğinize, pamuk bir kadife pantolon aldığınızı görmek, işinizde başarılı olacağınıza, kot pantolon almak veya yaptırıp giydiğinizi görmek, işinizde yükseleceğinize işarettir.

Rüyada Yırtık Pantolon Görmek-Rüyada Mavi Pantolon Görmek
Rüyada Yırtık Pantolon Görmek-Rüyada Mavi Pantolon Görmek

Rüyada Kot Pantolon Görmek

Rüyada kot pantolon görmek veya giydiğini gören, helal mal sahibi olur. Rüyasında bir yırtık kot giymek veya görmek, bir mahalle halkı aleyhinde bazı iftiralarda bulunmaya veya bir daire veyahut bir iş yerindeki çalışanları patron aleyhinde kışkırtmaya delâlet eder.

Rüyada Siyah Pantolon Görmek

Rüyada siyah pantolon görmek veya siyah renkli bir pantalon giydiğini görmek, hatırlı bir kimse olacağınıza ve herkes tarafından sayılacağınıza delalettir.  Siyah pantolon, hatırlı bir kimse ile tanışacağınıza delalettir. Siyah pantolon görmek düşmanlık besleyen veya kalbi çok katı bir kimseyle tabir olunur.

Rüyada Yırtık Pantolon Görmek

Rüyada yırtık pantolon görmek veya eski ve yırtık pantolon giydiğinizi görmek, tasa ve kedere işarettir. Rüyada eski yırtık ve kirli pantolon giymek keder ve sıkıntıya delâlet eder. Pis ve yırtık pantolon giymek; fakirleşeceğinize ve mevkiinizi kaybedeceğinize yorumlanır. Yamalı pantolon görmek, hastalık ve eksikliktir. Eski pantolon üzüntü ve kederdir. Kirli pantolon giymek haram mal yemeye işaret olunur.

Rüyada Mavi Pantolon Görmek

Rüyada mavi pantolon görmek genç kimselerle dostluğa delalet eder. Rüyada görülen mavi pantolon arzu edilen şeylerin yerine gelmesine işarettir. Bir başka yorum ise mavi renkli pantolon kötü geçecek bir yolculuğa işaret eder. 

Rüyada Kırmızı Pantolon Görmek

Rüyada kırmızı pantolon görmek gam, keder ve hastalık demektir. Bir kimse rüyasında kırmızı pantolon görmesi, o kimsenin hastalığına işarettir. Kırmızı pantolon kötü bir habere ve sıkıntıya işaret eder.

Rüyada Yeşil Pantolon Görmek

Rüyada yeşil pantolon görmek dinine bağlı kimselerle arkadaşlığa yorumlanır. Yeşil pantolon görmek veya yeşil renkte bir pantolon giymek, murada ermekle ve arzularınızın yerine gelmesi ile yorumlanır.

Rüyada Yeni Pantolon Görmek

Rüyada yeni bir pantolon görmek, çeşitli şekilde tabir olunur. Her rengin kendi içinde yorumlanış biçimi vardır. Yukarıda hangi rengin ne anlama geldiği anlatılmıştır. Yeni pantolon görmek; iş hayatınızda rakiplerinizden daha avantajlı bir durumun olduğunun kanıtıdır. Yeni pantolon görmek, hasta için şifaya, fakir için zenginliğe, memur için rütbeye, tüccar için kâra, çiftçi için ürüne işaret eder. Yeni pantolon helâl mal yemeye işarettir.

Rüyada Pantolon Dikmek

Rüyada pantolon dikmek, ömrün azlığına veya vefata işarettir. Rüyada pantolon diktiğinizi görmek, sizin veya bir yakınınızın uzak bir yolculuğa çıkacağına, eğer tezgah başında sizden başka bir veya bir kaç kişi daha varsa o takdirde uzak bir yerden çok sevdiğiniz bir kimsenin geleceğine delâlet eder.

Rüyada Elbise Görmek

Rüyada elbise görmek memuriyete, işe yorumlanır. Rüyasında yeni bir elbise giydiğini görmek, memur için daha büyük makama, tüccar için kâra, zengin için daha çok kazanca, fakir için rızka, çiftçi için berekete, halk için ucuzluğa delâlet eder. Rüyada giydiği elbisenin yırtıldığını ve bunu tamir edemediğini gören tutuklanır, eğer yırtığını dikerse çocuğu olur. Rüyasında yamalı elbise giydiğini görmek, nimete, ipek kumaştan yapılmış elbise giymek, hayra delâlet eder. Ancak din adamları için ipekli giymek iyi değildir. Çünkü onların dünyaya meyil ettiklerine delâlet eder. 

Şık bir elbise tayyör veya manto giyinerek sokağa çıkmak veya resmi bir yere gitmek; pek yakında varınızı yoğunuzu kaybedeceğinize; Para sıkıntısı yüzünden elbiselerinizi sattığınızı görmek; rüya sahibi fakir ise; böyle biri için bu rüya hayra zengin ise kedere ve can sıkıntısına mal ve para kaybına yorumlanır. Çok resmi kıyafetli bir çok kimse görmek pek yakında bir düğüne gideceğinize veya başınızdan bir evlenme veya nişanlanma geçeceğine Genç kadın ve kızların kendilerini erkek elbiseleri giyinmiş olarak görmesi; çok sevinçli haberler alınacağına işarettir.

 Rüyada Elbise Dolabı Gardırop Görmek

Rüyada gardırop görmek, eşinin işlerinin bozulduğuna; gardırobun kapısı açık ise bu bozukluğun kısa süreceğine ve yakında düzeleceğine işarettir. Gardıroptan bir eşya çıkarıp giyindiğini görmek, eşinin üzüntüsüne kendisinin de aynen katıldığına, eğer gardıroba bir giyim eşyası koyuyorsa, sıkıntılardan kurtulacağına delâlet eder. Rüyada gardırop gören bir kimse; yıllardır kurduğu hayallerin çok yakında gerçekleşerek mutluluğa kavuşacak demektir. Rüyada görülen gardırob, hayırlı bir hanıma ve güzel bir iş yapmayla tabir olunur.


196 thoughts on “Rüyada Pantolon Görmek Hayırlı Mı Değil Mi?”

 1. Hocam ben rüyamda yengemin bize eski kıyafetler getirdiğini gördüm ve kıyafetlerin içinde fermuar bölgesinin yeşil ve beyazla dikilmiş olduğunu gördum acaba anlamı nedir

  Reply
 2. Rüyamda yeni bir panton görüyordum giyiyirdum bunu ve sanki tam üzerime göreydi ,oluyir mu diyede inceliyordum bacaklarıma bakarak.

  Birdeee Rüyamda cennet gibi yukarıya çıkan kocamn bir bahce vardı ,ordan kelebekler içinden yukarı doğru kosuyorduk ,bu bahçe halamlarin bahcesiydi..

  Reply
 3. Rüyamda eski sevgilim ile muhabbet ediyoruz tatlı bir şekilde ve daha sonra benden siyah kot pantolon istiyor bunun anlamı nedir

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kötü niyetlerin size ulaşmayacağına, iş hayatında yükselip hep çıkmak istediğiniz en yüksek makamlara ulaşacağınıza işarettir…

 4. Mağazadan Yeni Gri Kumaş Pantolon satın alıyorum. Eve gelip pantolonu giyiyorum. Üzerimde pantolonun ön sağ bacak kısmında (Elde yapılmış Geniş Geniş aralıklarla dikilmiş) İp gördüm. Sonra ipi sökmek için çektiğimde ( ön sağ tarafında) pantolondan 1 karış kadar ip de beraber söküldü ve orada bir defo oluştu.
  Yorumlarınız için şimdi den Teşekkür eder İyi günler dilerim. Saygılarımla.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Arzu edilenleri elde etmeye, üzüntünün ve kederin gitmesine, kariyerde yükselmeye, fayda göreceğiniz işler yapmaya işarettir…

  • Selami elekün hocam ben rüyamda yengemin bize eski kıyafetler getirdiğini gördüm ve bu kıyafetler içinde bir tane fermuar ı yeşil ve beyazla dikilmiş bir kot pantolon elime aldım ve baktım acaba bunun anlamı nedir

 5. Rüyamda gri eşofman giymiştim. Arkadaşlarımla yürüyerek okula gidiyordum galiba sınav içindi. Sonra müdür bizi durdurup eşofmanlılar giremez diyordu. Sonra kendime aynadan baktım.
  Rüyamın anlamı nedir?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Şeref ve itibar kazanmaya, yüksek bir mevkiye ve makama sahip olacağınıza ayrıca bundan dolayı daha çok sevineceğinize işarettir…

 6. Selam aleyküm hocam ben rüyamda arkadaşımla birlikte bir magazadaydik o kendine 10 pantolon alıyordu. Banada sanada iki tane alacam benim param var sana hediye olsun dedi beraber pantolonlara bakıyorduk en son koyu lacivert rengi olan pantolonları aldık. Yorumlariniz için şimdiden teşekkürler

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Elde edilecek helal rızık kazanmaya, karlı bir ticaretten artacak ve bu sayede büyüyecek malların sizin olmasına, hayırlı haberler almaya işarettir…

Leave a Comment