Rüyada Oğlak Görmek, Oğlak Sevmek, Kesmek

Rüyada görülen oğlak, çocuk olarak yorumlanır. Rüyada boğazlanmış oğlak gören kimsenin çocuğu vefat eder. Bir oğlağa sahip olduğunu gören kimsenin çocuğu olur. Rüyanızda oğlak gördüyseniz; Bekar iseniz evleneceğinize, mutlu bir hayat süreceğinize, evli iseniz; bir çocuk sahibi olacağınıza, bu çocuğun ailenize mutluluk getirecğine işarettir. Rüyada oğlak gören ve bulan çocuk sahibi olur.

Rüyada Oğlak Görmek

Oğlak görmek, sağlıklı bir erkek çocuk haberidir. Rüyada oğlak görmek, nesile ve oğlan çocuğuna yorumlanır. Rüyasında bir oğlağı keserek etini yediğini görmek, kendisinin veya yakınlarından bir kimsenin bir erkek çocuğunun öleceğine, birisine bir oğlak hediye ettiğini görmek, o verdiği kimsenin hayırlı bir oğlu dünyaya geleceğine, sürü halinde oğlaklar görmek, sıkıntıdan kurtulacağına ve şeref ve üne kavuşacağına işaret eder.

 • Etinden yemek amacıyla oğlak kestiğinizi görmek: Oğlunuzun sayesinde rahat edeceğiniz anlamına gelir.
 • Başkasının kestiği oğlağı görmek: Çocuğunuzun vefat edeceği an­lamına gelir.
 • Başkasının yemesi amacıyla oğlak kestiğinizi görmek: Ya­kınlarınızdan birisinin oğlunun vefat edeceğine işarettir.
 • Oğlağın sırtına bindiğinizi görmek: Çocuklarınızı çok seveceğinize ve onların mutluluğu için elinizden gelen her türlü fedakarlığı yapacağınıza işarettir.
 • Oğlak üzerine binmek: Oğlak veya kuzuya bindiğini gören kimse, çocuklarla oynar ve eğlenir.

Rüyada Oğlak Sevmek

Erkek oğlak, yani keçi yavrusu sevmek çocuk sahibi olma­ya delalettir. İmam Ali’ye (r.a.) göre, bir oğlak sevmek veya sevdiğini gören kırk yıl yoksulluk yüzü gör­mez.
Dişi oğlak sevmek evlatla yorumlanır, tabiri de erkek oğlak gibidir. Ancak er­kek oğlak, erkek evlada, dişi oğlaksa kız evlada işarettir.

Rüyada Oğlak Kesmek

Oğlak kesmek: Etini yemek için oğlak boğazladığını gören kimse, çocuğu yüzünden servete konar. Oğlak yemek maksadı olmaksızın bir oğlak kesmek çocuğunun ölümüne, ye­mek için bir oğlak kestiğini görmek evlat malından yararlanmaya, bir oğla­ğı ensesinden kestiğini görmek livataya, kendisine oğlak eti getirildiğini görmek mal sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Oğlak Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Oğlak: Kariyeri ve sosyal anlamda yükselmeyi ifade eder. Geleneksel yorumlara göre oğlak, yaşlı ve olgun insanları da simgeler. Psikolojik olarak aile içi bağlılığı temsil eder.

Rüyada Keçi Görmek

Keçi bulmak ya da bir keçi beslediğini görmek koyun gibi yo­rumlanır. Teke görmekse maddi konularda ciddiyet ve prensip sahibi bir insanla tabir olunur. Kimin olduğu bilinmeyen bir teke öldürdüğünü yahut kestiğini görmek dünya işlerinde ciddi ve prensip sahibi birine karşı üstün gelmekle yorum­lanır. Bunun dışında koç gibi tabir edilir. Bir rivayete göre teke aslı ve ma­yası bozuk, ancak makam sahibi bir kimseyle tabir olunur.


4 thoughts on “Rüyada Oğlak Görmek, Oğlak Sevmek, Kesmek”

 1. Merhaba Hocam. Rüyamda iki anaç oğlak ve birkaç yavrusunu gördüm terk edilmiş bina girişinde merdivenlerde bize aitmiş, bütün köy onlardan geçimini sağlıyormuş. Köydeki insanlar daha önceden kesilmiş oğlaklarin postunu temiz bir akar suda yikiyormus, daha sonra bende suya girip yıkadım, suyun dibindeki taşlara bastigimi hissediyordum. O köyde çok hızlı kostugumu da gördüm. Yorumlarsaniz çok mutlu olurum.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Düşmanlarınızı etkisiz hale getireceğinize, her alanda güçlü olacağınıza, işlerinizde çok fazla tecrübeli olacağınıza işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Arzularınızın yakında gerçekleşeceğine, makamınızda ve mevkiinizde yükseleceğinize, günlerinizin huzurlu geçeceğine işaretttir…

Leave a Comment