Rüyada İsim Görmek, İsim Duymak, Ad Soyad

Ruyada bilmediği bir isim gormek ya hastalanır yahut ayıp bir şey yapar. İsmini daha iyisiyle değiştiren, makam ve itibara kavuşur. Bazı rüya alimleri rüyada isim görmek veya ad soyad gormek, aşırı bir şekilde çalıştığınızdan dolayı yorulduğunuza, ancak sağ­lığınıza hiç dikkat etmediğinize ve bir doktor muayenesinden geçmeniz ge­rektiğine işarettir.

Rüyada İsim Görmek

Rüyada isminizin değiştirildiğini, başka bir isimle çağrıldığınızı görmek; karakterinizde ve hareketlerinizde bir değişiklik olacağına, bu durumdan sizin de memnun kalmayacağınıza işaret eder. İsiim gormek ruyada, yaşadığınız çevreye, insan­lara ve topluma karşı elinizden geldiği kadar duyarlı olmanız gerektiğine işa­rettir.

Rüyada İsim Duymak

Ruyada isim duymak veya herhangi bir kimsenin adının çağrıldığını duymak, bu isim kendi ismi ise, önemli bir iş için yakında çağırılacağına, çağrılan isim başkasına ait ise, uyanınca bu ismi hatırlıyorsa, ileride bu ismin sahibi ile sıkı bir işbirliğine gireceğine işaret eder.

Rüyada Ad Soyad Görmek

Rüyada güzel bir isimle çağrıldığını duymak, şeref ve haysiyetin artmasına işarettir. Çirkin bir isimle çağrıldığını duymak ise, kötü bir nam ile tanınmaya işaret-eder. Ad soyad gormek, gönül ilişkile­rinizde yeni olaylar yaşayacağınıza, çözülmesi zor gibi görünen olayların üstesinden geleceğinize işarettir:

Ruyada İsim Değiştirdiğini Görmek

İsim değiştirme iki şekilde tabir olunur: İsmini da­ha kötü ve beğenilmeyen bir isimle değiştirdiğini görmek büyük bir ayıp iş­leneceğine ve ağır bir hastalığın meydana geleceğine, kendi isminden da­ha güzel bir isimle değiştirdiğini görmek kadir ve kıymetin artmasına delalet eder.

Bazı rüya tabircileri:Eğer isim değiştirerek Abdullah veya Abdurrah- man gibi Allah’a ait isimlerden birini alırsa, Allah kendisine yardım eder ve başarıya ulaşmasını sağlar. Eğer aldığı isim Muhammet ve Yunus gibi toplumun ileri gelenlerine ait bir isimse, dindar kimseler için müjde ve ha­yır, inançsız ve günahkarlar için alaya alma ve korkutma demektir,” de­mişlerdir.

Kendisine, adı olmadığı halde hayvanlara ait bir isimle seslenildiğini görmek cahilliğe ve karıştırıcılığa, Yahudi ve Hristiyanlara ait bir isimle seslendiğini görmek kötü bir yaşantıya ve ölüme delalet eder. Bu rüyada, hitabeden kimsenin gerçek hayatta, yani uyanıkken sözü dinlenenlerden olması şarttır. Eğer sözü dinlenmeyen insanlardan ise rüyanın tabiri ol­maz.


54 thoughts on “Rüyada İsim Görmek, İsim Duymak, Ad Soyad”

 1. Rüyamda hiç tanımadığım görmediğim birini gördüm fakat uyandığımda tek hatırladığım o kişinin adı soyadı. Gerçek hayatımda daha önce hiç durmadığım biri “Koray akar” diye birinin ismini hatırladım uyandığımda

  Reply
 2. hocam rüyamda tanidik bi bayan tarafından gercek hayatta o dediğim bayan hafız bi kaç ismin yanında benimkide yaziyo oda bana gösteriyo altin sarısı parlak taşlarla yazılı oluyor

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Şaşırtıcı ve ilginç olayların belireceğine, gireceğiniz işlerde çok karlı ve fazla kazançlı olarak hemen çıkacağınıza işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sizden üst seviyedeki birisinin size yardım etmesine veya sizin başkasına iyilik yapacağınıza, müjdeli haberler almaya işarettir…

 3. Rüyamda üniversite gibi bi ortamdayım. Üniversite nin aşağısında dükkan varmış dükkan çalışanları da arkadasımmış. Ben o arkadaşlarımdan hep destek görüyormuşum. Hemen o dükkanın üstündeki yerde üniversite gibi bi yermiş. Ben de üniversite gibi yerde bayağı popülermişim. Bi iş olacağı zaman hemen beni çağırıyorlarmış . Bazı arkadaşlarım beni kıskanıyormuş. Sen nasıl ders çalışmadan okulu geçiyorsun diyorlardı. Sonra üst kata çıktım. Üst katta bazı arkadaşlarımın isimleri yazılı odaları varmış. Benim de kendi ismimin yazdığı odam vardı. Her odanın başında bi kişi bekliyordu karşılamak amaçlı. Benim odamın önünde de bi kız bekliyordu. Sonra öğrendim ki aşağı dükkanda çalışan dükkan sahibi arkadasım gitmiş. Ben de üzülüyordum. Arkadasım gitti popülerliğim giderse diye üzgündüm.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerde yüksek bir mevkiye gelmeye, sıkıntılardan uzak ve rahat bir hayata, saklanmış olan tüm ve bütün sırları öğrenmeye işarettir…

 4. Rüyada eyüp isminin söylendiğini duydum ve eyüp ismini yazı olarak da gördüm. Hatta içimden eyüp peygamberin ismi deilmi bu diye gecirdim.
  Anlamını çok merak ettim
  Teşekkürler.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Geleceğinizi iyi etkileyecek şeyler öğreneceğinize, yeni insanlarla tanışacağınıza ve bu yeni insanlarla arkadaş olmaya işarettir…

Leave a Comment