Rüyada Enginar Görmek, Enginar Yemek, Almak

Enginar, ayın ilk günlerinde maddi sıkıntılarınızdan dolayı aşırı endişe içinde olacağınıza daha sonra bu sıkıntılardan kurtularak rahata ereceğinize işarettir. İtimat ettiğiniz bir kişinin öğütlerinden faydalanacağınız anla­mına gelir. Bir başka yoruma göre de; bütün iyiliklerden nasibini almış çok dürüst ve çok iyi bir insana işarettir.

Rüyada Enginar Görmek

İşlerinizde pek başarılı olamayacağınız anlamına gelir. Rüyada enginar görmek; ömrünüzü unutkanlıkla geçirip işlerinizde pek başarıya ulaşamayacağınız anlamına gelir. Enginar erişmişse; bir felaket haberi alacağınız demektir. Bazı rüya tabircileri, enginar görmek gizli mala, cimri ve kıskanç insa­na delalet eder demişlerdir.

  • Piş­miş enginar: Üzücü bir haber alacağınıza işarettir.
  • Pişmiş enginar görmek: helal kazançla tabir olunur.
  • Çiğ enginar görmek: hayra alamet sayılmaz.

Rüyada Enginar Yemek

Pişmiş engiran görmek, helal rızık teminine işaret eder. Rüyada enginar almak ve yemek, cimri adamdan mal teminine işaret eder. Enginar yiyen cimri birinden mal alır. Enginar yediğini gören gizli ızdıraba delildir.

Rüyada Enginar Almak

Bir enginar aldığını, ya da yediğini gören, cimri birinden mal alır. Pişmiş enginar almak helal malla tabir edilmişse de bazılarma göre cimri ve tamahkar biriyle yorumlanır. Enginar alan, böyle birinden mal alır.

Enginar Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Düşlerde enginar, sağlık ve rahatlıkla ilişkili düşünülür. Aynı zamanda, maddi kazanımları da vurgular. enginar ruyada, iş hayatınızdaki çabalarınızın karşılığım göremeyeceğinize fakat yılmayıp azmettiğini taktirde başarıya ulaşacağınız anlamına gelir.

Ruyada Sebze Gormek, Yemek

Rüyanızda sebze gördüyseniz; Mutlu ve sıhhat dolu bir ömür geçireceğinize, bu aralar alacağınız bir habere çok sevineceğinize işarettir. Birinin rüyasında, herhangi bir yerde gördüğü ekili sebzelerin adlarını bilmemesi umumun (herkes) iyiliğine delalet eder.

  • Salimî: Bir rivayete gö­re, bu rüya menfaate, eğer tadı acıysa kötülüğe ve zarara işarettir. Sebze satıldığını görmek iyidir.
  • Mağripli Cabir: “Sebze sattığını gören sattığı sebzeler kadar hüzün ve kedere uğrar. Sebze aldığını görmekse aksine iyidir,” demiştir.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!