Rüyada Buğday Görmek, Buğday Tarlası, Buğday Başağı, Buğday Biçmek

Rüyada buğday gördüyseniz veya buğday tarlası görmenin ne anlama geldiğini merak edenler için çok detaylı bir rüya tabiri hazırladık. Rüyada buğday görmek bazen ölüm bazen bol paraya bazen de gelecek bir kısmetli haber anlamına gelir. Dini, İslami ve diyanet rüya tabirleri perspektifiyle hazırladığımız bu rüya tabirlerinde rüyanıza giren her türlü buğdayın ne demek olduğunu okuyabilirsiniz. İşte her anlamıyla rüyada buğday görmek…

Buğday rüyası bir rivayete göre mal, bir rivayete göre de altınla tabir olunur. Eline buğday geçtiğini gören altın sahibi olur. Diyanet rüya tabirleri yorumcuları der ki; Buğday rüyası, altınla yorumlanır. Eline buğday geçtiğini gören, altın alır. Buğday yemek veya buğ­dayı pahalı satmak din ve dünya hayatı için iyi sayılmaz. Ağzının, karnının buğdayla dolu olduğunu gören hastalanır. Buğday dağıtan halka faydalı olur.

Buğday benzeri taneli bitkiler rüyanızda, ça­ba harcayarak yarattığınız fırsatları simgeler. Eğer hasat yapılmış ve taneler ayrılıp depolanmışsa, çabalarınızın karşılığını almak üze­re olduğunuz anlamına gelebilir.

Rüyada Buğday Görmek

Rüyada buğday görmek veya buğday unu görmek; bereket ve kısmettir. Buğday bitkisi gören kimse, insanlar arasında hatırı sayılır bir kimse olur. Olgun başak görmek ve biçmek de zenginliğe işarettir.  Bir kimse yol üzerinde buğday görse, o sene bolluk olur. Çuval içerisinde buğday görülürse kıtlık olur. Meydanda, pazar yerinde görülürse ve buğdaya ateş düşerse, o belde halkı bir konuda topluca suçlanırlar.

Buğday satmak veya satın almak felaketin habercisi olduğu gibi, çoluk çocuğunun çok olacağına, zenginliğe erişmeye de işarettir. Pişmiş buğday görmek, kıtlık olarak yorumlanır. Rüyada görülen buğday sıkıntı ile elde edilen bir maldır. Rüyasında buğday aldığını görenin eline altın geçer. Rüyasında ağzının veya karnının buğdayla dolu olduğunu gören kimsenin eceli yaklaşmıştır. 

Bir yere buğday topladığını fakat bunların kurtlandığını gören kimsenin malının çok olacağına fakat bunlardan fayda göremeyeceğine işarettir. Rüyada bulgur pilavı yediğini gören kimse, zekatı verilen bir nimete sahip olacağına işarettir. Buğday ile değirmene giderek öğütüp un yaptığını gören, hayır ve menfaate erer. Onun yüzünden bir başkası da faydalanır.

Rüyada Buğday Tarlası Görmek

Rüyada bir buğday ekili tarla görmek; kendinizi sonu olmayan bir maceraya kaptıracağınıza, delalettir. Rüyada ekin tarlası veya buğday tarlası görmek, bir çok manalara gelir. Bunlarda bazı tabirciler ihtilaf etmişlerdir. Umumiyetle kabul edilen ve büyük isabet gösteren tefsirler şunlardır: Rüyada belli bir mahalde cinsi ve nevi malum ve mevsiminde yetişmiş nebatlar, ekin vesaire görmek, evlada delâlet eder. Bu ekindeki iyi ve kötü hadiseler bunlara nispet edilir.

Rüyada Yeşil Buğday Görmek

Rüyada yeşil buğday görmek veya taze buğday görmek inançlı olmaya ve güzel amellere devam edileceğine işarettir. Rüyada yeşil buğday görmek, bilgi için bir âlime başvurarak bilmediğiniz bir şey hakkında bilgi alacağınıza yorumlanır.

RÜYADA BUĞDAY YEMEK

Buğday yediğini gören İlahi emirlere uygun hareket eden erdemli bir insandır. Kuru ya da pişmiş buğday yediğini görmek iyi değildir. Ağzının, mide­sinin yahut teninin buğdayla dolup taştığını görmek ömrünün artık son bul­muş olduğuna işarettir. Buğday yediğini gören kimsenin eline büyük servet geçer.

 • İsmail Eş’as rüyada buğday görmekle ilgili şöyle buyurur: “Taze buğday yediğini gören Allah’ın emirlerini yerine getirir, yasaklarından çekinir. Kuru ya da kavrulmuş buğday yediğini gör­mede hayır yoktur.”
 • İslami rüya tabirleri yorumcusu Cafer Sadık (r.a.): “Buğday yediğini görmek üç şekilde tabir olunur,” demiştir: Memurun işine son verilmesi, memur dışında diğer çalışanların zarar görmesi, rüya sahibinin gurbete çıkması.

RÜYADA BUĞDAY GÖRMENİN 1001 RÜYA TABİRİ

 1. Genel anlamda buğday görmek; Sevilen ve sayılan biri olmaya işarettir.
 2. Buğday yemek: Za­rara uğrayıp mal kaybetmeye. (detaylı anlamı yukarıda)
 3. Buğday balyası: Kaybedilmiş bir eşyayı bulmaya.
 4. Buğday satın almak: Evliliğe veya iyi bir işe girmeye. (detaylı anlamı en aşağıda)
 5. Böceklenmiş çürümüş buğday: İşlerin bozulmasına.
 6. Buğday yığını: Kültür ve bilgi ka­zanmaya.
 7. Buğday bulmak: Bir çocuk sahibi olmaya.
 8. Buğday satmak: Kötü bir olaya. (detaylı anlamı en aşağıda)
 9. Buğdayı hamur haline getirmek: İyi olaylara.
 10. Buğday toplamak: Gelecekte güzel günler görmeye.
 11. Buğday tarlası yakmak: İş­lerin bozulmasına. (detaylı anlamı yukarıda)
 12. Buğdayı un haline getirmek: Mal ve para kaybına.
 13. Buğdayı tarlada görmek: Zenginleşmeye. (detaylı anlamı yukarıda)
 14. Buğday taşımak: Duygusal bir ilişkiye.
 15. Buğdayı pişmiş görmek: Bir zorluğa.
 16. Sarı başaklar: Sorun­lara. (detaylı anlamı aşağıda)
 17. Yol üzerinde buğday görmek: Zenginliğe.
 18. Yeşil başaklar: Rahat bir hayata işarettir. (detaylı anlamı aşağıda)

Rüyada Buğday Ekmek

Buğday ekmek veya ektiğini gören kimse, içinde tanrı rızası olan bir iş yapar. Bir tarlaya buğday ektiğinizi görmek; yeni atılımlara girişeceğinize, eğer ektiğiniz buğdaylar yeşerirse; bu atılımlardan çok iyi sonuçlar alacağınıza, buğday ektiğiniz halde yeşermediğini görmeniz; işlerinizin beklediğiniz gibi gitmeyeceğine yorumlanır. Rüyasında ekin ektiğini gören kimse, bekar ise evlenir. Evli kimseler için bu rüya çocuğa veya rızka işaret eder.

Rüyada Buğday Toplamak

Buğday toplamak veya tarladan buğday kopardığınızı görmek; yeni kimselerle tanışacağınıza ve arkadaşlık kurmak isteyeceğinize, ancak bu yeni kimseler üzerinde iyi bir inceleme yapmanız gerekeceğini gösterir.

Rüyada Buğday Başağı Görmek

Rüyada başak görmek, çokça mal ile tabir olunur. Rüyada görülen sarı başak, uzun ömüre, çocuk sahibi olmaya ve ele geçecek mirasa da delalet eder. Rüyada bir tarlada buğday veya arpa yeşil başağı görmek, hayırlı bir evlada sahip olacağınıza işarettir. Tarlada başakları demet haline getirmek, çocuklarınızdan bir veya bir kaçının askerlik veya evlenme işleriyle uğraştığınıza yorumlanır.

Buğday Yıkamak

Buğday yıkamak çok mal ve her neye inanırsa inansın inançlı bir kişiye delalet eder. Buğday yıkamak; Size hayranlık duyan ancak bunu size açıklamakta güçlük çe­ken ve sürekli çevrenizde olan bir kişiye yorumlanır. 

Buğday Biçmek

Buğday biçmek hayra alamet değildir. Bazen bu rüya, memuriyet görevinden alınmaya veya yolculuğa da işaret eder. Rüyada ekin biçtiğini gören kimse, yapılmasında zorluk çektiği bir işte başarıya ulaşmaya ve elde edilecek bol rızka delalet eder.

Rüyada Buğday Ekmek-Rüyada Buğday tarlası
Rüyada Buğday görmek Ekmek-Buğday Toplamak

Buğday Yığını Görmek

Rüyada buğday yığını görmek, helal rızk kazanacağına delalettir. Rüyada görülen buğday yığını malının çoğalacağına ve kazancının artacağına delâlet eder. Bir yere buğday yığdığını, sonra da bu buğdayların bozulduğunu gö­renin eline mal geçerse de bundan yararlanamaz.

Buğday Taneleri Görmek

Buğday taneleri görmek veya elinde buğday gören kimse zengin olur. Evladı olacağına dair yorum da yapılmıştır. Rüyada bir değirmene giderek buğday veya arpasını öğüttüğünü görmek, yeni ve sevinçli haberler alacağına yorumlanır.

Rüyada Buğday Görmek-Rüyada Buğday Tarlası Görmek

RUYADA BUGDAY ALMAK SATMAK

Diyanet rüya tabirleri alimi İmam-ı Kayra Kuzey rüyada buğday görmek hakkında şöyle buyurmuştur; “Az bir para karşılığı buğday sattığını görenin rüyası kendisi için iyidir. Pahalı sattığını görmek inanç zayıflığına işarettir. Gerek para veya mal karşılığı, gerekse bağış yoluyla buğday dağıttığını gören tüm insanlara faydalı olacak bir iş görür.” demiştir.

Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumcusu Ebu Sait El Vaiz: “Buğday satın aldığını görenin hem evlat ve akraba­larının sayısı artar, hem de zengin olur,” demiştir. Buğday satın almak, sıkıntılı günler geçirileceğine işarettir.

Rüyada Buğday Tarlası Görmek-Rüyada Yeşil Buğday Görmek
Buğday Tarlası Görmek-Buğday yemek

RÜYADA ARPA GÖRMEK NE DEMEK

 • Arpa görmek: Mutluluk veren bir olay yaşamaktır.
 • Arpa yemek: Dostlarla bir kavgaya.
 • Arpa almak: Zenginliğe.
 • Arpa ile buğdayı değiş tokuş et­mek: Kötüye.
 • Arpa ekmeği: Zenginliğe, isteklerin gerçekleşmesine, kara.
 • Yaş arpa: Çok kazanca, ülkede bolluğa.
 • Arpa biçmek: Mal almaya ve Hacca gitmeye.
 • Toplanmaya hazır arpa tarlası: Kısmete ve bolluğa yo­rulur.
 • ÇAVDAR: Çavdar rüyası buğday rüyası gibi tabir olunur. Buğday gibi çavdar da rüyalarda, çaba göstererek yarat­tığınız birtakım olanakları sembolize eder. Eğer hasat yapılmışsa, emeklerinizin karşılığını almak üzere olduğunuz anlamına gelir.

RÜYADA EKİN GÖRMEK VEYA EKMEK

Cinsi ne olursa olsun ekin biçtiğini gören, eğer insanların sevgi ve gü­venini kazanmış biriyse hayır; eğer halkın güvenine layık biri değilse kö­tülük görür. Tarlaya tohum ektiğini gören saygı görür, mevki ve makam sahibi olur.

Buğday ektiğini gören Allah’ın rızasına uygun bir iş yapar. Gelişigüzel ektiğini görmekse gayret ve çaba ile tabir olunur. Ektiği buğdayın gayet verimli yetiştiğini görmek dış görünüşünün ve­ya fiziğinin, iç aleminden yani maneviyatından iyi olduğuna, ektiği arpanın mahsûlünün gayet iyi olduğunu görmek iç aleminin dış görünüşünden iyi olduğuna delalet eder.

Başkasına ait bir ekin tarlasında başak topladığını görmek arkadaşlarından ayrı olarak kazanç elde edeceğine; mevsimi dışında ve başaklar sararmış olduğu halde ekin biçtiğini görmek yaşlıların öleceğine; bir yatakta taneleriyle beraber bir buğday başağı gör­mek eşinin hamile olacağına işarettir.

 • Buğday ekmek: Eşinin hamile kalacağına işarettir.
 • Ekinin yanması: Kıtlığa işarettir.
 • Yabancı bir tarlaya ekin ekmek: Bazı kimselerle aranızda tartışma çıkacağına işarettir.
 • EKİN BİÇMEK: Zorlukları yenerek işlerinizin artacağına ve rızkınızın bollaşacağına işarettir.

Buğday ve arpa rızık ve berekete, iyi bir kazanç için gayret ve çalışmaya delalet eder. Bazı rü­ya tabircileri ekin ziraati diğerlerinin aksine yorumlanır demişlerdir. Bunda rüya sahibinin durumu göz önüne alınır.

Ekilmesi gerekenlerden (buğday, arpa, pirinç, çavdar vs.) başka şey­ler ektiğini görmek, insanlara faydası olabilecek işlerde gayret ve çaba harcamakla tabir olunur Bir görüşe göre bu rüya unutkanlığa delalet eder.

RUYADA DEĞİRMEN GORMEK

Ebu Sait El Vaiz ruyada degirmen gormek hakkında:Su değirmeni siyaseti güzel, görüşü isabetli, malı ve serveti çok kimseyle tabir olunur. Değirmenin dönmesi yolculuğa, rızkın toplanmasına, bir rivayete gö­re savaşa delalet eder. Değirmenin çarkının kırılması değirmen sahibinin ölümüne işarettir. Buğdayla değirmene gidip buğdayı öğüterek un haline getirdiğini gö­ren hayır ve menfaat görür, onun sayesinde başka biri de faydalanmış olur. Değirmende bir bozukluk olup işlemediğini veya taşının çalındığını görmek değirmen sahibinin bir zarara uğramasına, bir rivayete göre has­talanmasına delalet eder” demiştir.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


152 thoughts on “Rüyada Buğday Görmek, Buğday Tarlası, Buğday Başağı, Buğday Biçmek”

 1. Ruyamda mevsiminde olan bugdaylari eski koyden komşumuz bugday biçme makinesiyle biçiyordu bende bi kenarda erik topluyordum yazarsaniz cok mutlu olurum

  Reply

Leave a Comment