Rüyada Bacak Görmek Neye İşarettir? Diyanet, İslami, Dini

Rüyada bacak görmek tabiri ne anlama gelir şeklinde bir ziyaretçimizden gelen soru üzerine aşağıdaki detaylı rüya analizini hazırladık. Bu rüya tabirinde rüyada bacak görmek, bacak ağrısı, kıllı bacak görmek, bacak kesilmesi bacak kırılması ve daha fazla rüyanın ne demek olduğunu öğrenebilirsiniz.

Rüyada Bacak Görmek

Rüyada bacak görmek; çeşitli şekilde yorumlanır. Düzgün ve güzel bacak; iş hayatınızın düzenli olduğuna, eğri bacak; bunun aksine işarettir. Camdan bir bacağı olduğunu gören; yakında tehlikeli bir hastalığa yakalanır. Rüyada bacak görmek, sağlıklı ve güzel ise ömür uzunluğuna delalet eder. Bir kimse rüyada tanıdığı bir kişinin bacağını görürse o kişiyle evlenir. Tek bir bacağı olduğunu görmek; ortağından ya da iş yerinden ayrılacağına alamettir. Rüyada fazla bir ayağının olduğunu gören kimsenin; geçimi daralır. Güzel bir ayak görmek; mutluluk ve bolluğa işaret sayılır. Rüyada bacaklarını veya bacaklarından birini görmek kişinin malının ve mülkünün devamlı olmasına, hayırlı iş yapmaya, yolculuğa, bol rızka ve zenginliğe delalet eder.

Kalın ve kuvvetli ve düzgün bacak görmek, işlerde ba­şarı habercisidir. Bacağının odundan yâhut mâdenden ol­duğunu görenin işleri zor, rızkı az olur. Bacağının başka bir bacakla do­laştığını gören helâk olur. Baldırının güzel olduğunu gören çirkin bir işe sevk edilir. Destek, motivasyon ve yaşamdaki duygusal ve fi­ziksel gücümüzün, dayanıklılığımızın simgesidir. Dolayısıyla rüyada bacaklarınızla ilgili izlenimleriniz, bu niteliklerinizindurumuna da ışık tutacaktır. Güçsüz bacakların, yaşamda di­rencin kırılmasını simgelemesi gibi.

Ruyada Bacak Gormenin 1001 Tabiri

Rüyada bacak görmek; Girişeceğiniz bir işte başarı sağlayamayıp, büyük zarara gireceğinize, bilerek veya bilmeyerek size kötülük gelecek kişilerle ilişkiye gireceğinize işarettir. Bacak ve baldır, mal, geçim, meslek ve kuvvet­le tabir olunur. Mağripli Cabir:Erkeğin baldır ve bacağı kadınla, kadının baldır ve bacağı erkekle yorumlanır,” demiştir.

Bacağının başka bir bacakla dolaştığını görmek yok olma, yıkılma alametidir. Baldırının güzel olduğunu görmek çirkin ve kötü bir işe yöneleceğine işarettir. Bazı rüya tabircilerine göre bacaklarında durgunluk veya uyanıkken fena ve çirkin sayılan bir durum gören bütün işlerinde zorluklarla karşıla­şır. Bacağının odun ya da madenden olduğunu gören rızkını sağlamada zayıf kalır, eğer kölesi ya da hayvanı varsa elinden gider yahut ziyan olur.

Bacaklarını eğri gören: mesleğinde uzun süre kalamaz ve başarılı olamaz. Bacaklarda yara bere görmek malının ziyan olmasına, geçim sıkıntısına; bacaklarını kalın ve güçlü görmek işlerinde başarıya; bacaklarını zayıf ve titrek görmek girişimlerinde tereddütlü ve bundan dolayı da geçimde aciz kalmaya işarettir.

Rüyada Kıllı Bacak Görmek

Rüyada kıllı bacak görmek veya rüyada bacaklarının çok kıllı olduğunu gören kimse için bu rüya, çokça borç altına girmeye delalet eder. Rüyada bir kadının bacaklarını çok kıllı görmek, gam ve kedere, zarara ve borca delalet eder. Rüyada bacaklarını kıllı gören kişi erkek ise güçlülüğe ve maddi manevi dayanıklılığa yorumlanır. 

Rüyada Bacak Ağrısı
Rüyada Bacak Ağrısı

A’da Z’ye Rüyada Bacak Görmek Ne Demek?

Aile içinde fazla önemi olmayan ve kısa süren sıkıntılı günlere işarettir.

 • Bacak bacak üstüne atmak: Ölüm veya kötü bir olaya.
 • Kıllı bacak: Büyük borçlara.
 • Bir bacağın eksikliği: Önemli bir şeylerin kaybı­na.
 • Sütun gibi bir bacak: Bir hediyenin mutluluk getirmesine.
 • Camdan bacak: Hastalığa.
 • Demirden bacak: Uzun ve sağlıklı hayata.
 • Tek ayak üzerinde durmak: Malların ve paranın yarısını elden çıkarmaya.
 • Kadın bacağı: Evliliğe.
 • Kırık bacak: İflasa ve bütün malların kaybına.
 • Baca­ğın açılması: Saygınlığın artmasına ve zenginliğe.
 • Baldırın demirden ol­ması: Uzun bir ömre.
 • Ağaçtan bacak: Para kazanma isteğinin olmaması­na.
 • Kız bacağı: Sonu kötü biten bir aşka işarettir.

Rüyada Bacak Ağrısı

Rüyada bacak ağrısı veya sargılı bir bacak görenin; işi aksar ve mutlaka bir tedbir alması gereklidir. Bir bacağının ağrıdığını veya yaralı olduğunu görmek; hayatında mutlaka bazı değişiklikler yapmasının gerekli olduğuna işarettir. Rüyada ayağınızın ağrıdığını görmek veya hissetmek, günah kazanılan yerde yürümek manasını işaret eder.

Rüyada Bacak Görmek
Rüyada Bacak Görmek

Rüyada Bacak Kesilmesi

Rüyada bacaklarının kesilmesi veya kesildiğini görmek, kısa süreli bir hastalığın yaklaşmasına delalet eder. Rüyada bacak kesilmesi veya kesildiğini gören; eğer arabası varsa arıza yapar ve hayvanı varsa ölür. Malı varsa telef olur.

Rüyada Bacak Kırılması

Rüyasında bacağının kırıldığını gören biri kimse, fakir düşer. Baldırını kırılmış görmek, daha da fenâdır. Rüyada ayağının kırıldığını gören kimse yolculuğa çıkmasın.

Rüyada Bacak Kopması

Rüyada bacak kopması veya bacaklarında noksanlık gören kimsenin servetinde de noksanlık meydana gelir.

Rüyada Bacak Kıllarını Almak

Rüyada bacak kıllarını almak zillet içine düşmeye delalettir. Rüyada bacaklarındaki kıllarını aldığını görmek rüya sahibinin borçlarının artmasına işarettir.

Bacak Kıllarını Temizlemek Ağda Yapmak

Rüyada bacak kıllarını temizlemek veya ağda yaptığını görmek çalıştığı iş hayatında sebat ettiği taktirde çok karlı kazançlar elde edeceğine işaret sayılır.

Rüyada Ayaklarını Görmek

Rüyada ayak görmek, ana, baba, rızık, hayvan, para ve yolculukla tabir olunur. Danyal (a.s) demiştir ki: Bir ayağının kırılmış veya kesilmiş olduğunu görenin yarı malı gider, yahut ana babasından biri vefat eder. İki ayağının birden kesilmiş veya kırılmış olduğunu gören ya yolculuğa çıkar, ya malını kaybeder veya kendisi ölür. Ayaklarının demirden veya bakırdan olduğunu görenin ömrü ve parası çok olur. Ayaklarının camdan olduğunu görenin ömrü kısa ve malı az olur. Bir kimsenin ayaklarını sıkıp bağladığını görmek bağlayan tanınmış biri ise, ondan veya bilmediği kimseler tarafından hayır ve menfaat görmeğe delâlet eder. Rüyasında bir ayaklı olup onunla yürümeğe çalıştığını gören, kendinden fayda ve sonuç çıkmayan bir kimseye inanıp, ondan beklediği şeyi bulamaz.

Ruyada Ayak Gormek

Ayak görmek anne-baba, rızık, hayvanlar, servet, seferle tabir olunur. Danyal (a.s.): “Bir ayağının kırılmış veya kesilmiş olduğunu görenin ya malının yarısı gider ya da anne ve babasından biri ölür. İki ayağının bir­den kesilmiş veya kırılmış olduğunu gören ya yolculuğa çıkar, ya malı te­lef olur ya da kendisi ölür. Ayaklarını demirden veya bakırdan olduğunu görenin ömrü kısa ve malı az olur. Bir kimsenin, ayaklarını sıkıp bağladı­ğını görmek -bağlayan tanıdık biriyse- ondan yahut tanımadığı binlerin­den iyilik ve yardım görmeye işaret eder.

 • Mağribli Cabir e göre ayak gormek: “Ayaklarının kuş ayakları gibi olduğunu görmek hayır­dır. Ayaklarının yarılmış olduğunu görmekse iyi değildir,” diyor.
 • Cafer Sadık (r.a.)a göre ayak görmek: “Ayak görmek yedi şekilde tabir olunur,” diyor. Ye- me-içme, ömür, iş, mal, kuvvet, sefer ve eş. Ayaklarının büyüdüğünü gör­mek kuvvetinin artmasına, işlerinin yolunda gitmesine, kararlılığa; ayakla­rının küçüldüğünü görmek gücünün azalmasına, işlerinin aksamasına, ka­rarsızlığına; ayaklarının şiştiğini, ancak acı duymadığını görmek ömrünün uzamasına, malının çoğalması demek.
 • Rüya yorumcularından ibn-i Şirin’e göre ayak görmek: “Ayaklar, insanın malı, fiilleri, ma­nevi temizliği, hayrı ve sırrı ile tabir olunduğu gibi, ayak parmakları da kö­le ve cariyeleri, hizmetkar ve yardımcıları ile yorumlanır. Ayak ve parmak­larda iyi veya kötü, görülecek her şey bu özelliklerle tabir olunmalıdır,” de­miştir.

47 thoughts on “Rüyada Bacak Görmek Neye İşarettir? Diyanet, İslami, Dini”

 1. Merhaba
  Rüyamı çok hatırlamıyorum ama bacaklarım dizden aşağısı kesilmiş kesilmesini görmedim acı yok kesilmiş ama benim yeni bacaklarım çıkacakmış kesilen bacaklarımda karşımda duruyor kendi kendime diyorum ki ya bu ayaklarım kesildi ama daha sağlıklısı olacak artık çıkan ayak tırnaklarım yeni ve iyi olacak diye düşünüyorum. Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler

  Reply
 2. Rüyamda annemin tek bacağı (diz kapağından aşağı taraf) keçi bacağına dönmüş gibiydi ve babam elinde bir bıçakla ona bir şeyler yaparak iyileştirmeye çalışıyordu. Bacağında kesikler ve kan vardı. Babamın elleri kanlıydı. Açık bir mekandaydık merdivenlerden çıkarak yanlarına gitmiştim. Daha önce görmediğim bir yerin çatısı veya terası olabilir. Onlara şok için de ne olduğunu sordum. Ve annem iyileşeceğiz sabret gibi şeyler söylüyordu. Ve kan ter içinde uyandım.

  Reply
 3. Merhaba,

  Rüyamda üzerimde pantolon var.Sol diz altindan itibaren bacagimin olmadığı hissi var.Ama olmadığını görmüyorum.Sadece biliyorum.
  Ayaktayım ve biraz sonra bacagimin ayak bileğine kadar uzadığını hissediyorum.
  Küs olduğum eski bir arkadaşım dert etme ben de var ben sana veririm diyor.

  Yorumlarsaniz çok memnun olurum.
  Saygı ve hürmetle.

  Reply
 4. selamün aleyküm. rüyamda yeşil kıyafetli bir bebeğin ve kız kardeşimin iki bacağının da kesilmesi gerektiği söylendi. ikisini de kendi ellerimle doktora teslim ettim. narkoz verilisini gördüm. bebeğin ne durumda olduğunu izlemedim fakat en küçük kiz kardeşimin narkoz verilmiş hali her an uykudan uyanacak hali gibiydi. onun sol bacağının kesilişini izliyorum fakat hep yüreğim ağzımda izledim. bir de bacak kesilirken rötuş ata ata kesiyorlardi. her an uyanip o aciya şahit olmasindan da korkuyordum. tam ağlayacakken sıçrayarak kalktım. halen etkisindeyim. 🙍🏼‍♀️

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İyi haberler alacağınıza, dostlarınızın size yardım edeceklerine, değişimlerin olmasına, arkadaşlıklar ve dostluklar kurmaya işarettir…

 5. Merhaba,
  rüyamda platonik aşık olduğum ve tanıdığım bir kadın ( kız ) la yan yana masada yemek yiyoruz masanın altına baktığımda yanımda oturan sevdiğim kızın sol bacağını bacaklarımın arasına attığını gördüm. kendi bacaklarım ve onun tek bacağını normal bir şekilde gördüm bu rüyanın anlamı nedir acaba ?

  Saygılarımla

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Faydalı işlerinizin artmasına, rızkın bolluğuna, sırları saklamaya, enteresan haberleri alacağınıza, çok güzel olan bir makama zamanla gelmeye işarettir…

Leave a Comment