Rüyada Ayakkabı Görmek Neye Delalettir?

Merhaba saygıdeğer rüya tabiri arayan ziyaretçimiz, bu yazımızda rüyada ayakkabı görmek tabirini tüm detaylarıyla inceleyeceğiz. Rüyada görülen ayakkabı mest, kundura, potin, iskarpin veya çizme gibi isimlerle adlandırılmıştır. Bu yazımızda ünlü rüya alimlerinden İmamı NablusiMehmet Emin Kırgil, Seyyid Süleyman, Cafer-i Sadık ve İbn-i Sirin gibi isimlerin etkilerini bulabilirsiniz. Sizden gelen rüyalardan ve sorulardan Rüyada ayakkabı görmek, rüyada ayakkabı giymek, rüyada ayakkabı çalmak, ayakkabı bulmak, vermek, topuklu ayakkabı çizme görmek, çok ayakkabı, siyah ayakkabı, beyaz ayakkabı kaybetmek, hediye ayakkabı almak satmak denemek vermek ve yırtık eski pis çamurlu ayakkabı görmek gibi rüyalarınızın cevabını aşağıda tüm detaylarıyla okuyabilirsiniz.

Rüyada Ayakkabı Görmek Hakkında Her şey

Rüyamzda ayakkabı görmek veya giymek; Bekarsanız evleneceğinize, iş, güç sahibi olup mutlu bir hayat yaşayacağınıza, bir yolculuğa çıkıp memnun döneceğinize işarettir. Eğer ayakkabıyı ayağınızdan çıkarıyor iseniz; Aile yuvanızdan ayrılacağınıza, kısa da olsa bir müddet sıkıntıya gireceğine, aile‘ büyüklerinizle münakaşa edip dargın kalacağınıza işarettir.
Rüyada ayakkabı mest ve benzeri giyilecek şeyleri görmek, Danyal aleyhisselamın kavline göre; kış zamanında hayır ve bereket, yaz mevsiminde ise keder ve hüzüne delâlet eder. Ayakkabıların parçalanmış olduğunu görmek, hanımın vefatına delalettir. Deriden ayakkabı görmek evliliğin habercisidir. Rüyada geniş bir ayakkabı görmek hayır ve güzel geçime, dar ayakkabı ise gam ve üzüntüye ve çekilecek sıkıntılara işarettir. Sizi sıkan bir ayakkabıyı çıkarıyorsanız tüm sorunlarınızın çok yakında biteceğine işarettir. Rüyada görülen ayakkabı güzel, geniş ve ferah ayakkabı ise mutlu huzurlu ve ferah günlerin yakında kapınızı çalacağına delalettir.

Rüyada Ayakkabı Giymek

Rüyada ayakkabı giymek, yorumcular mest ve ayakkabının tabirinde ayrı ayrı yorumlar yapmışlardır. Rüyada ayakkabısını ters giydiğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur.  Eğer ayakkabıyı çok zor giydiğinizi görüyorsanız sıkıntılı ve zor bir yola çıkacağınıza işarettir. Rüyada ayakkabı giydiğini görmek hayırlı bir yolculuğun sizi beklediğine delalettir. Eğer sıkı ve sizi sıkan dar bir ayakkabı giyip çıkarıyorsanız hayatınızda sizi sıkan dertlendiren tüm dertlerinizden kurtulduğunuza delalettir. Eğer 2 farklı cins iki farklı renkte ayakkabı giydiğinizi gördüyseniz başarmak istediğin bir işte kararsız kaldığına, vereceğin karar her ne olursa olsun senin yararına olacağına işarettir. Yeni ve güzel bir ayakkabı giydiğini görmek rüya sahibinin veya evladının bir evlilik yaşayacağına delalettir. Sarı ayakkabı görmek, kedere ve üzüntülü günlere işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek Neye İşarettir?

Ayakkabılarından birisinin veya her ikisinin kaybolduğunu gören kimse, servetinin yarısını kaybeder. Ayakkabılarının çalındığını görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye delalet eder. Ayakkabı aramak veya rüyayı gören ayakkabılarını kuyu veya ona benzer bir derin yere düştüğünü gördüyse bu rüya Cabir- il Mağribi’ye göre eşini boşayacağına tabir olunur. Rüyada ayakkabı kaybetmek onları bulamamak, tüm dert ve kederlerden kurtulmaya delalettir.

Ayakkabı Almak Veya Aldığını Görmek

Rüyada ayakkabı almak veya aldığını görmek çok rahatlatıcı bir gelişmenin içinde yer alacağınıza işaret eder. Eğer pazardan veya alışveriş yerlerinden aldığınızı görüyorsanız, parasal bazı sıkıntıları kafanıza çok taktığınız anlamına gelir.

Rüyada Topuklu Ayakkabı Görmek

Rüyada topuklu ayakkabı ya da çizme giydiğini görmek, uzun bir iş yolculuğuna çıkacağınıza ve bu yolculuktan ötürü başaracağınız işlerden kazanç elde edeceğinize delalettir. Rüyada topuklu ayakkabı veya çizme giymek uzun soluklu bir işe başlanacağına tabir olunur.

Rüyada Beyaz Ayakkabı Görmek

Rüyada beyaz ayakkabı görmek hayırlı ve faydalı eşe dosta yorumlanır. Çevrenizde size zor günlerde yardım ve yoldaşlık edecek kişilerin varlığına delalettir. Yakın zamanda sizi mutlu edecek müjdeli haberlerin kapınızda olduğuna delalettir. İş, aşk ve aile hayatınızda güzel gelişmelerin yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Siyah Ayakkabı Görmek

Rüyada siyah ayakkabı iş ve aşk hayatınızda otorite kurmanız ve insanların saygısını kazanmanıza işarettir. Büyük ve zorlu işlere girişeceğinize ve bu işlerden başarılı bir şekilde çıkacağınıza delalettir.

Rüyada Yeni Ayakkabı Görmek

Rüyada yeni ayakkabı görmek sekiz şekilde yorumlanmıştır: Bunlar; servet, güven, mutluluk, rahat geçim, velilik rütbesine ermek, sevinç, güç ve imkânsız olanı kolayca elde etmek, gibi şeylerdir.

Rüyada Spor Ayakkabı Görmek Neye Delalettir?

Rüyada spor ayakkabı görmek uzun bir yola çıkacağınızı simgeler. Bir başka rüya aliminin yorumuna göre spor ayakkabı görmek bekarların evleneceğine tabir olunur. Spor ayakkabı, yeni işlere yol almak ve o işlerde kazançlar elde edileceğine işaret eder.

https://youtu.be/7uETAbdjLDU

Rüyada Kırmızı Ayakkabı Görmek

Rüyada görülen kırmızı ayakkabı, kötü bir habere ve sıkıntıya işaret eder. Rüyada kırmızı renkli ayakkabı görmek gidilecek kötü kişilere ve başarısız işlere işarettir. Eğer yakında gideceğiniz bir yolculuk veya iş gezisi misafirlik varsa olumsuz gelişmelerin yaşanabileceğine yorumlanır.

Rüyada Eski Ayakkabı Görmek

Rüyada eski ayakkabı görmek veya eski-püskü ve yırtık ayakkabı görmek, mevcut hayatınızda çok sıkıntılı bir sürecin kapınızda olduğuna tabir olunur. Rüyada yırtık ayakkabı görmek bir başka yorumcuya göre size ayak oyunları yapan kişileri yeneceğinize tabir olunur. Hasımlarınızın size kötülük yapamayacak hale geleceğinin işaretçisidir.

Rüyada Yeşil Ayakkabı Görmek

Yeşil ayakkabı görmek her ne dileğiniz varsa en yakın sürede gerçekleşeceği anlamına gelir. Rüyasında yeşil ayakkabı görmek dilediğiniz ve çok istediğiniz şeylerin pek yakında gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada görülen yeşil ayakkabı, hayırlı bir haberin geleceğine, murâdına kavuşmak için tedbirli, ihtiyatlı davranacağına işârettir.

Rüyada Ayakkabı Görmenin dini islami diyanet ruya tabiri sorgulama

 • ibn-i Şirine göre ayakkabı görmek: “Ayağındaki ayakkabının dar olduğunu ve ayaklarını sıktı­ğını gören gam ve sıkıntıya düşer, ayağında bir deri ayakkabı gören evle­nir. Ayakkabısını ters giydiğini gören üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur,” de­miştir.
 • Ayağında delinmiş bir çift kundura olduğunu ve bu kunduralardan ayaklarının göründüğünü gören, herkesin imreneceği bir servet sahibi olur, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur.
 • Ayakkabılarından birinin ayağından çıktığını, delindiğini veya kaybol­duğunu görenin elinden servetinin yarısı gider. Eğer iki ayakkabısını da bu şekilde görürse malının tamamını kaybeder.
 • Bir çift ayakkabı giydiğini gören iki kadınla evlenir.
 • Koyun derisinden yapılmış birçok ayakkabı satın aldığını, kendisine bağışlandığını ya da her ne şekilde olursa olsun koyun derisinden yapıl- . mış birçok ayakkabıya sahip olduğunu görmek oldukça çok mal ve servet sahibi olmaya delalet eder.
 • Güzel, yeni, ancak kalitesiz mest giydiğini görmek bekar biriyle evlen­mek demektir. Şayet evliyse aile yaşantılarının mutlu bir şekilde devam edeceğine işarettir.
 • Ayağındaki ayakkabıların, neredeyse giyilemeyecek kadar eskimiş ve parçalanmış olduğunu görmek eşinin öleceği anlamına gelir.
 • Ayağındaki kunduraları gelişigüzel sakladığını görmek sevinç ve mu­rada ermekle tabir olunur. Rüya sahibi hapisteyse kurtulur.
 • Kunduranın delinmiş olması eşlerden birinin ölümüne, kunduraların kaybolup bir daha bulunamaması üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya, kundurayı kalıba koyduğunu görmek bir kadınla evliliğe delalet eder.
 • Mağripli Cabir’e göre ruyada ayakkabi gormek: ayakkabılarının bir kuyuya ve benzeri bir yere düştüğünü gören eşini boşar. Ayakkabılarını tanımadığı birine sattığını görenin eşi ölür. Bir kadının eşinin ayakkabılarını çaldığını görmesi bela­ya düşeceğine delalet eder. Vahşi hayvanların hücum ederek ayakkabıla­rını parçaladıklarını görmek gençlerin eşini taciz etmeleriyle tabir olunur.
 • Cafer Sadık(r.a.)’a göre ruyada ayakkabi gormek: yumuşak ve ayağın içinde rahat ettiği aya­kkabı rüyası yedi şekilde tabir olunur: Eş, cariye, hizmetkâr, kuvvet, yiye­cek, zafer, menfaat.
 • Ebu Sait El Vaize göre rüyada ayakkabı görmek: “Ayakkabı giydiğini görmek bir ay ticaret amaçlı yol­culukla tabir olunur. Ayakkabının dar olması sıkıntı ve borca, rahat, huzur ve refahın uzak olmasına işarettir,” demiştir. Yeni ayakkabı giydiğini görmek serveti korumak demektir. Mevki ve makam sahibi olanlar için makam ve kazançta en yüksek yere gelmeye delalet eder.

Rüyada Terlik Görmek

Rüyada ayağınızda güzel bir terlik bulunduğunu görmek, hafif bir hastalık geçireceğinize fakat çok çabuk iyileşip işe devam edeceğinize delâlet eder.

Rüyada Sandalet Görmek

Rüyada ayağınıza bir sandalet giydiğinizi görmeniz, bazı ihtiyaçlarınız için uzun bir yolculuğa çıkacağınıza, bugünlerde harcamalarınızın fazlalığı yüzünden sıkıntı içine düşeceğinize işarettir.

Rüyada Çizme Görmek

Rüyada çizme görmek, seyahat işaretidir. Ayağınıza bir çizme geçirdiğinizi görmek, bir iş ziyareti için kısa bir yolculuğa çıkacağınıza, siyah renkli çizme hayıra sarı veya kahve renkli çizme ise kedere delâlet eder. Rüyada çizme görmek, rütbeye ve mevkice yükselmeye işarettir. Bazen rüyada görülen çizme, hanıma veya yolculuğa işarettir. Rüyada çizme görmek, yolculuğa çıkmaya işarettir. Bazen bu rüya bekar kimseler için evlenmekle de yorumlanır. Bir dükkandan bir çizme satın aldığınızı görmek, yeni bir iş için teklif alacağınıza, birisine çizme hediye ettiğinizi veya onun için bir çizme satın aldığınızı görmek, bir kimse ile bir iş anlaşması yapacağınıza işarettir. Rüyada çizme görmek; yapmak istemediğiniz bir işi size yaptırmak için baskı yapıldığına fakat bu işi yapmamanız menfaatiniz gereği olduğuna işaret sayılır.

Rüyada Yürümek Yürüdüğünüzü Görmek

Rüyada düz bir yolda yürüdüğünüzü görmek, kendisine teklif edilen işi kabul ederse bundan çok faydalanacağına işaret eder. Rüyada dosdoğru yürüdüğünü gören kimse hayırlara vesile olur. Tek ayağı üzerine yürümek de ömrün ve malın yarısının gitmesine işarettir. Yalın ayak yürüdüğünüzü görmek, sıkıntı ve tasadan kurtulmaya, ayaklarında çarık veya benzeri sandalet gibi şeyler olduğu halde yürüdüğünü görmek, iş hayatının karanlık ve belirtisiz olduğuna, güzel ve şık bir iskarpin olduğu halde yürüdüğünü görmek, zengin iş adamlarının işi hususunda kendisini desteklediklerine ve bu destekleme sayesinde işlerinin yolunda gittiğine ve iyi kâr sağladığına, çıkmaz bir sokakta yürüdüğünü görmek, onun eski kötü kalpliliğinin artık değişmekte olduğuna, çevresine daha olumlu baktığına, yürürken yüzüstü yere düştüğünü görmek, iş hususunda bir düşkırıklığına uğrayacağına yorumlanır.

Rüyada Mor Ayakkabı Görmek veya Giymek
Rüyada Mor Ayakkabı Görmek veya Giymek

Çok Sayıda Ayakkabı Görmek

Rüyada çok sayıda ayakkabı görmek bol ve bereketli kazanca yorumlanır. Kendinize ve çevrenizdekilere hayırı dokunacak işlere imza atacağınıza işarettir. Ekip olarak güzel işler planlayıp o işlerde başarılı olacağınıza delalettir.

Rüyada Ayakkabı Denemek

Rüyada ayakkabı denemek, yeni başlayacağınız bir yoldan vazgeçeceğinize geri döneceğinize işarettir. Yeni bir iş ve aşk yolculuğunuzun başlayacağına bunda kazançlı çıkacağınız anlamına gelir. Uzun süredir istediğiniz bir şeyleri elde edeceğinize delalettir. Görmediğiniz bir arkadaşınızı görüp hatıraları canlandırıp yad edeceğinize tabir olunur.

Ayakkabı Hediye Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada hediye alınan ayakkabı deriden yapılmışsa mal ve mülkte artış servetinde büyümeye tabir olunur. Hediye alınan bir ayakkabı işsiz birinin iş bulacağına iş sahibi birinin ise prim veya zam alacağına delalettir.

Rüyada Pembe Çiçek Görmek-Rüyada Pembe Gelinlik Görmek
Rüyada Pembe Çiçek Görmek-Rüyada Pembe Gelinlik Görmek

Rüyada Başkasının Ayakkabısını Görmek

Rüyada başkasının ayakkabısını görmek, yakında bir evlilik gerçekleşeceğine veya yakın arkadaşının evleneceğine işaret eder. Rüyada başkasına ait bir ayakkabı görmek yeni yaşanacak bir iş ya da aşk ilişkisine tabir olunur.

Rüyada Ökçe Görmek

Rüyada gördüğünüz ayakkabı ökçesi evlatla yorumlanır. Bir kimse uykusunda ayakkabısında ökçe bulunmadığını görürse, o kimsenin kendisinden sonra evladı kalmayarak, neslinin tükeneceğine, ökçesinin kırılıp yok olduğunu görmek, çocuğunun öleceğine, sol ayak ökçesi kız çocuklara, sağ ayak ökçesi de oğlan çocuklara kıyas edilir. Ökçeler, insan hayatında onun sonunu gösteren işaretlerdir. Ökçenin güzelliği, iyi ve temiz bir ahlaka, sahibinden gelecek güzel hareketlere yorumlanır. Ökçenin siyah renkte görülmesi, karakterinin değişikliğine, beyaz görünmesi ise, iyi ahlak ve iyi kalplilik belirtisidir.

Rüyada Kahverengi Ayakkabı Görmek-Rüyada Kahverengi Yılan Görmek
Rüyada Kahverengi Ayakkabı Görmek-Rüyada Kahverengi Yılan Görmek

Rüyada Takunya Görmek

Rüyasında ağaçtan yapılmış takunya (ayakkabı) görmek fakirliğe işarettir. Rüyada yeni takunya giydiğini görenin hizmetçileri ile arasında kavga ve ayrılık olur. Takunyasının yandığını gören hizmetçisinin ölümü ile karşılaşır. Ayağına demirden bir takunya giydiğini gören hizmetçilerine söz geçirir. Rüyada takunya görmek, işlerinizin ağır aksak yürüdüğüne, sizin bir takunya giydiğinizi görmeniz, gizli tutmak istediğiniz bazı işlerin formülü başkaları tarafından elde edildiğine işaret eder. Rüyasında takunya görmek, günah işleyen kimse için tevbe etmeye, bazen de sırların açığa çıkmasına delalet eder. Bazen bu rüya, nifak ve fitne sahibi bir kadınla evlenmeye de işaret eder. Takunya giymemek, zararlardan korunmaya işarettir.

Rüyada İskarpin Görmek

İskarpin rüyasının da bir kaç türlü yorumu vardır, şöyle ki: Rüyada yeni bir çift iskarpin görmek, bolluk ve berekete, Eski bir iskarpin görmek, bir dostunuzun ihanetine, Yırtık ve patlak iskarpin görmek, bir iş yapıyorsanız o işin başarı ile sona ereceğine, siyahtan hariç başka renkte iskarpin görmek, bir geziye çıkacağınıza ve bir yerden elinize bir miktar para geçeceğine, İskarpininizin ayağınızı sıktığını görmek, sıkıntılarınızın sona ereceğine ve rahata kavuşacağınıza işaret sayılır.

 1. Rüyada topuk görenler için bu rüya, bekar için evlenmeye delalet eder.
 2. Rüyada keçe görmek, mallarının idaresini üzerine alan bir kâhya veya evini idare eden bir hizmetçi kadının varlığına işaret sayılır.
 3. Rüyada kösele görmek, sevgilinizin sizden soğuduğuna, her ne yapsanız da artık size dönmeyeceğine ve bu aşktan kesinlikle ümidinizi kesmeniz icabettiğine işarettir.
rüyada ayakkabı görmek ne demek

137 thoughts on “Rüyada Ayakkabı Görmek Neye Delalettir?”

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Fazla eğleneceğiniz ve rahatlayacağınız bir tatile çıkacağınıza, çok iyi bir arkadaş sahibi olmaya, güzel haberler almaya işarettir…

 1. merhaba ben rüyamda boşanmış olan eşim siyah bot topuksuz ayakabı veriyodu bende dedimki eski eşime ben topuklu bot alcam diyodum ne ye yorumlanır?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yabancı ve uzak bir memleketten sevineceğiniz haberler almaya, kaçırılmayacak fırsatları hemen hemen yakalayacağınıza işarettir…

 2. İyi günler hocam , Rüyam da kuzenim evleniyormuş ben de elbise giymişim altına ayakkabı giyeceğim evlenen kuzenimin ayakkabılarını deniyordum elbisem siyahtı altına siyah ayakkabı giyiyorum ama olmadı deyip beyaz topuklu ayakkabıyı seçip giydim çok güzel oldu diyordum manası nedir

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşinizde zahmetsizce para kazanacağınıza, olaylara karşı önceden tedbir almanız gerektiğine, şansınızın çok olacağına işarettir…

 3. merhaba rüyamda eski evimizdeyiz yağmur yğıyor hafif kış yaklaşmış okula gitmek in yeni siyah kısa botlarımı çıkartıyorum merdivenlerde çok ayakkabı var çoğu başkasınn sonra içeri gidiyorum bişe almak için geri döndüğümde küs olduğum bi kızın ayakkabıları dizdiğini görym ama benim ayakkbm kaybolmuş bu seferde sonra çalıların taşların altında tekini buluyorum eşi yok sonra abinin eşi de samanların arasında diğer eşini buluyor ama bordo rengi ni buluyor benim botlarım siyah ve onun dışında eski kahverengi uzun çizmelerim ve eski lacivert süet gündelik giydiğim botlarım var onları giy de git diyorlar bende çizmeler çok uzun olmaz diğeride çok tozlanıyor diye gigmek istemiyorum uyandım

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İstenilen ve murat edilen bir şeyin hayırla sonuçlanacağına, servet sahibi olmaya, işlerinizin kolaylıkla yoluna gireceğine işarettir…

 4. Merhaba hocam. Rüyamda küçük erkek kardeşim ile bir yere gidiyoruz. Sonra kardeşimin ayakkabısının yırtık olduğunu gördüm. Ayakabısının üstü yarısına kadar açılmış ve eskiydi. Kardeşime bir az kızdım bu ayakkabıyı nasıl giyeceksin diye ve yoldaki ayakkabı tamircisine gönderdim diksin diye.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İyilikler görmeye, çok güzel yararlı ve faydalı olan işler yapmaya, güvende olacağınıza, bolluğa ve berekete erişeceğinize işarettir…

 5. Merhaba.Bayanim ve bekarim.Ruyamda kirmizi yuksek topuklu cok guzel tam istedigim renk ve model ayakkabi ile bir yerlere acele bir sekilde gidiyorum ve bir adamin evinin onunden gecip gidiyorum.

  Diger bir ruyada kac seferdir goruyorum.Erkek cocuk (tanimadigim”)sevmek,opmek,dokunmak istiyorum.Ama izin vermiyor.Annesine soyle bana dokunmasin diye birseyler soyluyor.

  Ruyam neye yorulur?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Karakterinizde değişiklikler yaşayacağınıza ve bu sayede olumlu gelişmeler kaydedeceğinize, şansınızın olacağına işarettir…

Leave a Comment