Rüyada Avcı Görmek | Avcılık Görmek Neye İşarettir?

Ruyada görülen avci, kadınlara çok meyleden kimseye işarettir. Bazen de ahlaksız bir kimseye işarettir. Rüyada vahşi hayvanları avladığını görmek, borç verdiği kimseden verdiği borcu alacağına delalet eder. Rüyada avlanırken tüfek kullanmak, akraba ve dostlarınız arasında anlaşmazlık ve kavga çıkacağını gösterir.

Rüyada bir hayvanı avlamak ya da avlanan bir avcı gör­mek, içimizdeki ilkel istek ve arzularımızı bastırdığımızı ifade eder ve bu nedenle ortaya çıkmış geçici doyumsuzluklara dikkat çeker. “Av” durumunda olduğumuz, yani birileri tarafından avlan­mak üzere kovalandığımız düşler (bunlar “yinelenme” niteliği gös­terebilir), günlük yaşamın önemli alanlarından birinde, sözgelimi İşyerimizde, kendimizi risk ve tehdit altında gördüğümüzü açığa vurur. Çoğunlukla bu tür rahatsız edici düşler, işini yitirme ya da şu ankinden daha olumsuz koşullarda yaşama kaygısından kay­naklanır.

Rüyada Avcı Görmek Ne Demek?

Rüyada bir hayvan avladığını ya da bir avcıyı görmek; kurulan bir düzene karşı gelecek insanların bulunduğuna ve eğer bir sosyal kurumda üyesiyseniz, burada her zaman böyle insanlarla karşılaşmak ihtimalini gözden uzak tutmamanız gerektiğini gösterir. Hilekâr ve düzenbaz kimsedir. Bir rivayete göre gaddar ve za­lim bir vahşi hayvan avcısı düşmanını kahreden bir kimseyle tabir olunur. Balık avcısı, geçimini kadınların sırtından kazanmaya çalışan, yani zengin bir kadınla evlenerek onun parasıyla geçinmek isteyen kimsedir.

 1. Kendini av olarak: Hiç çaba harcamadan para kazanmaya.
 2. Balık avlamak: Kadınlara kötü davranmaya.
 3. Avcı görmek: Kadınlara du­yulan aşın ilgiye ve onlan kandırmaya yönelik davranışlara. Bir başka yoru­ma göre de; kazancı bol bir işe girişeceğinize.
 4. Avcıyı hasta görmek: El at­tığınız bütün işlerde başarılı olacağınıza.
 5. Dağda avcı: Tanımadığınız biri­sinin saldınsına.
 6. Köpeklerle ava çıkmak: Güvenli, itibarlı ve rahat yaşa­ma.
 7. Ormanda avcı: Yanlış yolda olduğunuza.
 8. Av köpeklerinin avdan dönmesi: İşsizlikten boş oturacağınıza ve bunun verdiği sıkıntılarla uğraşa­cağınıza.
 9. Avcıyı avdan dönerken görmek: Kötü olaylara.
 10. Avda yara­lanmak: Kötü bir haber alacağınıza.
 11. Kadının ava çıkması: Aile servetini korumaya.
 12. Av zamanı hastalanmak: Sonu kötü biten bir eğlenceye.
 13. Yırtıcı hayvan avlamak: Düşmanlan yenmek ve zorluklann üstesinden gel­meye işarettir.

Rüyada Avcı Köpeği Görmek

Rüyasında av köpeği ile avlandığını gören kimse mevki sahibi ve korktuğu şeylerden emin olur. Bir kimse rüyada bir av köpeği satın aldığını veya kendisine hediye edildiğini görse, rüya sahibinin şansının açıldığına ve bol rızka kavuşacağına hükmedilir.

Rüyada Tüfek Görmek

Rüyada tüfek kullanmak, akraba ve dostlarınız arasında anlaşmazlık ve kavga çıkacağını gösterir. Tüfek sesi duymak, kötü haberlere alamettir. Rüyada tüfek attığını görmek, dostlar ve akrabalar arasında bir kavganın çıkacağına işarettir. Ayrıca bu rüya, kötü haberin geleceğine de işaret eder. Rüyasında tüfekle ateş etmek istediği halde ateş edememek, düşmanla karşılaşıldığı zaman aciz kalmaya delalet eder. Tüfek mermisi, düşman tarafından gelecek kötü sözlerdir. Düşmanın attığı tüfek mermisi ile yaralandığını görmek, düşmandan gelecek zarara işaret eder. Tüfek sesi duymak, kötü haberlere alamettir.

Rüyada Avcı Olmak, Avlanmak veya Avlandığını Görmek

Rüyada avcı olmak veya av yaptığını görmek, maddi olarak kazanç elde etmeye işarettir. Küçük bir çocuğun av yaptığını görmek, ilim tahsil etmeye veya babasının mirasına kavuşacağına delalet eder. Rüyada bir avın peşine düştüğünü görmek, gaflete işarettir.

Rüyada Kuş Görmek Neye İşarettir?

Rüyada bir kuşun gözünü oymak, kötü bir insan tarafından, rüya sahibinin dininde meydana gelecek zayıflığa işarettir. Bir kuşun, başının üzerine konduğunu görmek, bol rızka ve hayır işlemeye işaret eder. Bir kuşun omuza konduğunu görmek, arzu edilen şeyin yerine gelmesine işaret eder. Rüyada birtakım kuşlar gören kimse, zayıf ve çaresiz kimse olarak yorumlanır. Rüyada görülen ve tanınmayan kuş, bir hastanın evinden küçük bir taş, bir yaprak, kurt ve bunlara benzer bir şeyi kaldırıp beraberce gökyüzüne uçarsa, o evde bulunan hasta vefat eder. Rüyada görülen kuş, tanınmıyorsa Azrail Aleyhisselam olarak yorumlanır. Eti yenen kuş görmek, kolaylıkla elde edilen faydaya, öten kuşları görmek de salih bir kavme işarettir. Uçmayan kuşun rüyada uçtuğunu görmek, ahdini bozmaya ve isyan ile meşgul olmaya işaret eder. Kuşun bir kimsenin üzerine düştüğünü görmek, misafire işarettir. Bir kuşun gelip yanma konduğunu gören bir kimse, sevineceği müjdeli bir haber alır. Kuşların başının üzerinde uçtuğunu gören kimse, büyük bir mertebeye nail olur. Rüyada güzel sesle öten kuşlar, ses sanatçılarına delalet eder.

Rüyada Geyik Görmek

Rüyada geyik görmek, salih ve güzel bir evlada, borçtan kurtulmaya ve bekar bir kimse için de evlenmeye işaret eder. Bazen rüyada görülen geyik, gurur ve kibir sahibi bir kadına işarettir. Geyik yakaladığını gören kimse ise, yukarıdaki vasıflara sahip bir kadınla evlenir. Geyiği yakalayıp ta evine götürdüğünü gören kimse için bu rüya, kadın tarafından evde çıkarılacak fesada işarettir

Rüyada Domuz Görmek

Rüyasında domuz gören bir kimse, fitne ve kötü adamlarla dostluk yapmasına, bir domuz öldürdüğünü görmek; kötü niyetli bir kimseyi alt ettiğine, domuz etini yediğini görmek ise; eline haram bir mal veya para geçecek demektir. Kendisini bir domuz şeklinde gören kimse; halk arasında aşağılık olarak tanınır.

Rüyada domuz görmek genellikle:
⦁ ahlâkî değerlere kıymet vermeyen, ya da,
⦁ helâl ve haram kavramlarına itikat etmeyen, ya da,
⦁ gaddar, güvenilmeyen, merhametsiz kişilere, ya da,
⦁ zina yapmaya bir işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Ördek Görmek

Rüyada uçan veya gölde gezen bir ördek görmek, huzur içinde bir hayat sürdüğünüze, her şeyden memnun ve rahat olduğunuza işaret sayılır. Rüyada görülen ördek, zengin ve şerefli bir kadınla tabir olunur. Rüyasında kadın, ördek görürse, yardımcıları ve imkanları çok ve zengin bir adam olarak yorumlanır.


Leave a Comment