Rüyada Zeytin Görmek ve Yemek Hakkında Her Şey

Şimdiki rüya tabiri ise dalıyla barışı simgeleyen zeytin. Rüyanızda zeytin gördüyseniz genellikle umutlu ve güzel haberleri beraberinde getireceğini şimdiden söyleyelim. Tabi ki zeytin görmenin 1001 türlü hali var değil mi mesela sizden gelen şu sorularının tamamını aşağıdaki yazımızda veya sitemizde bulabilirsiniz. Rüyada zeytin görmek diyanet, rüyada zeytin yediğini görmek, siyah zeytin görmek islami, yeşil zeytin görmek, zeytin satın almak, tabakta siyah zeytin görmek, zeytin çekirdeği görmek, zeytin vermek, zeytin toplamak ve zeytin ağacı görmek gibi daha çok sayıdaki rüyayı sitemizde bulabilirsiniz.

Rüyada Zeytin Görmek – Diyanet

Rüyada zeytin görmek, birçok şekilde tabir olunur; sarı zeytin kedere, yeşil zeytin mal ve kaybolan mala, siyah zeytin ölüme ve mateme. Rüyada zeytin görmek, mal ve eşya ile de tabir olunur. Zeytin, kolayca elde edilen bir rızık ve rahat bir yaşama da işaret eder. Bir yerde yığılı ve küme halinde zeytin görmek ibadete delâlet eder. Günahkâr kimseler için zeytin görmek, hidayete ermeye, Kur’an okumaya ve ilme delalet eder. Fakir kimse için zeytin görmek, zenginlik alametidir.

Rüyada Zeytin Yediğini Görmek

Rüyasında zeytin yediğini görmek, iyi kimseler için mala, kötüler için ise kedere delâlet eder. Ekmekle zeytini bir arada yemek, maddi ve manevi yönden elde edilecek kazanca yorumlanır. Rüyada zeytin yediğini görmek nimete sahip olmak demektir. 

Rüyada Siyah Zeytin Görmek İslami

Rüyada siyah zeytin görmek, iyi insanlar için mala ve rızka, kötü insanlar içinde üzüntü ve kedere delalet eder. Siyah zeytini rüyasında görmek, çalışmaktan sonra zengin olmaya delalet eder. Rüyada siyah zeytin görmek çok iyi ve yararlıdır.

Yeşil Zeytin Görmek Neye İşarettir?

Yeşil zeytin görmek, ele geçecek ve harcanacak paraya işarettir.  Rüyada yeşil zeytin görmek, hastalar için şifa bulmaya delalet eder. Çünkü yeşil zeytin, Peygamberimiz Aleyhisselam tarafından da övülmüştür. Bazen rüyada yeşil zeytin yediğini görmek, ele geçecek bol rızık ve mala delalettir.

Zeytin Satın Almak Neye Delalettir?

Rüyada zeytin satın almak veya zeytinyağı satan kimseyi görmek, kafir kimseler için müslüman olmaya ve ilim tahsil etmeye işaret eder. Bazen bu rüya, devlet adamlarına yakınlaşmaya da işarettir. Rüyada zeytin satın almak, bolluğa berekete ve helal rızka işarettir.

Tabakta Siyah Zeytin Görmek

Rüyada tabakta siyah zeytin görmek, salih bir insanın varlığına delalet eder. Eğer rüyada yalnızsanız bu kişi sizsinizdir. Eğer rüyanızda zeytini gördüğünüzde birisi veya başkaları da varsa bu salih insan yakınınızdaki biri olabilir. 

Zeytin Çekirdeği Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zeytin çekirdeği hayırlı evlada veya mutlu olacağınız bir eşe işarettir. İş hayatınızda yeni işler başaracağınıza ve gelir elde edeceğinizi yeni müşterilere işarettir.

Rüyada Zeytin Vermek

Rüyada zeytin vermek evliyseniz hayır bir evladınız olacağına. Bekar iseniz ailenize veya çevrenizdekilere çok büyük bir iyilikte bulunacağınıza işarettir. Birine iş imkanı veya yardımda bulunacağınızın habercisidir.

Zeytin Toplamak

Ağacından zeytin topladığını gören kimse, hayır ve berekete nail olur. Zeytin ağacının yapraklarını veya zeytini toplayıp evine götürmek, evdeki berekete işarettir. Eğer rüyanızda ağaçtan veya yerden bolca zeytin topluyorsanız yaptığınız işten veya yapacağınız işlerden elinize fazlaca para geçeceğine delalettir.

Zeytin Ağacı Görmek

Rüyada zeytin ağacı görmek iyidir. Zeytin ağacını kesmek, elindeki malı ziyan etmeye işarettir. İlim ve berekete, akrabadan hayır ve menfaat görmeye delâlet eder. Bu rüya şerefli ve mevkii sahibi bir insanla tabir olunur. Bazen de bu rüya hayırlı bir kadına işarettir. Rüya sahibi eğer iyi bir kişi ise zeytin ağacı görmek nimetin çoğalacağına işarettir. Rüyada zeytin ağacı görmek, hayırdır. Bu rüya, akrabalarından gelecek faydaya işarettir. Zeytin ağacı dikmek, rızık bolluğuna yorumlanır. Zeytin ağacını satın aldığını gören hayır ve menfaate, berekete erer, bollukta kalır. Zeytin ağacına çıktığını görmek, bol rızık ve nimete nail olmaya, inmek ise, zarara uğramaya işarettir. Zeytin ağacı diktiğini görenin rızkı bol olur. Zeytin ağacından inmek ise nimeti elinden kaçırmakla, zeytin ağacına çıkmak ise tam tersi olumlu yorumlanır. Zeytin ağacının kuruduğunu görmek, sıkıntı içinde geçinmeye işarettir.

Zeytinyağı Görmek Ne Demek?

Rüyasında zeytin yağı içtiğini gören, hafif bir hastalığa yakalanır. Abdulgani Nablusi’ye göre; Zeytinyağı görmek, kalp nuruna, yeni bir çocuğa veya eski eşyaların değiştirilmesine delâlet eder. Rüyada zeytinyağı görmek, hidayet bulmaya, kafir için müslüman olmaya ve tevbeye işarettir. Rüyada berrak bir zeytinyağı görmek, kendisi için iyi niyetli kişiler tarafından iyilik düşünüldüğüne, bulanık zeytinyağı görmek ise kendisi hakkında dedikodu yapıldığına ve işlerinin kıskanıldığına delâlet eder.

“Rüyada Zeytin Görmek ve Yemek Hakkında Her Şey” konusunda 6 mesaj

 1. Ruyamda eski komşunun yanina zeytin almaya gidiyordum önce bitmiş sonra bi bakiyordum ki büyük oglumu da yanina alip gözden kaybolmicak bir yere gidiyordular ve geldiklerinde ikisinin elinde çuval dolusu siyah zeytin vardi getirip bana veriyorlardi tadina bakiyordum çok guzeldi ve uyaniyordum ne anlama geliyo acaba çok merak ettim

 2. rüyamda. pikap bir arabanın icinde dikdörtgen bir kututun icinde siyah zeytin dolu. ve zeytin in içinden olu bir adam çıkıyor adamı hiç tanımıyorum

  1. Rüya Yorumcusu

   anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Zenginlik servet güzel ve saadet verici bir hayata başlanacağına,kötü günlerin belirtisine,yakın zamanda huzura kavuşulacağına,tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalınacağına,üzüntülere ve terk edilmeye,kazanca,şifaya,ilime,zafere,berekete,yeni bir çocuğa,kesik ve kırık gibi şeylerin ortaya çıkmasına işarettir…

 3. Pingback: Rüyada Zeytinyağı Görmek Ne Anlama Gelir? - 1001 Rüya Tabiri

  1. Rüya Yorumcusu

   rüyanın yorumu şöyle : zengin olmaya,isteklerinizin geçte olsa gerçekleşeceğine,hastalığa,bundan sonra rahatrahat ve huzur içinde yaşamaya,zenginliğe,gayri menkul almaya,kısmete işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.