Rüyada Yolculuk Yapmak: Otobüste, Uçakta, Trende Yolculuk Görmek

Yolculuk yapmak rüyada ne demek, uçak, tren veya otobüs gibi araçlarla seyahat yapmak ne  anlama gelir. Ruyada yolculuk görmek veya seyahat etmek bazen ölüm haberi bazen de bol para ve güzel bir haber demek. Rüyada yolculuğun anlamı, otobüsle yolculuk, trenle yolculuk, arabayla yolculuk, uçakla yolculuk gibi tüm rüya yorumları aşağıda. Diyanet, islami ve dini rüya alimlerinin kaleminden derlediğimiz rüyada yolculuk gormek tam liste aşağıda. Allah hayırlara çevirsin… 

Bulunduğu yerden daha iyi bir yere doğru yola çıktığını görenin hali vakti yerinde olur ve bu kişi muradına erer. Bulunduğu yerden daha kötü bir yere gittiğini görenin işleri bozulur. Bulunduğu ya da gittiği yerlerden hangisinin daha iyi olduğunu ve hangisinde kalmasının daha uygun olacağını bilmediğini gören, işlerinde karmaşa ve şaşkınlık yaşar veya ev değiştirir. Birine veda ettiğini ya da bi­rinin kendisine veda ettiğini görmek, işlerinin bir süre bozulacağına, sonradan da düzeleceğine işarettir.

 • Yolculuğa çıktığınızı görmek: Evini­zi ya da işyerinizi taşıyacağınıza, bir mal edineceğinize işarettir.
 • Batıya doğru yolculuk yaptığınızı görmek: Yeni bir atılımla yeni iş sahaları aça­cağınıza işarettir.
 • Güneye doğru seyahat ettiğinizi görmek: Yorgunluğu­nuzu atmak için mutlaka bir tatil yapmanız gerektiğine işarettir.
 • Denizde yolculuk yaptığınızı görmek: İsteklerinizin gerçekleşeceğine işarettir.
 • At, Eşek veya deve ile yolculuk: Gurur ve kibir içerisinde olduğunuza işarettir.

Rüyada Yolculuk Yapmak Etmek

Rüyada yolculuk yapmak veya bir yerden başka bir tarafa yolculuk etmek üzere yola çıktığını görenin muradı hasıl olur. Bulunduğu yerden daha kötü bir yere gittiğini görenin işleri bozulur. Yolculuğa yaya olarak çıkmak, çokça borca delalet eder. Rüyada yolculuğa çıktığını gören fakir ise zenginleşir. Bazen de bu rüya uzak bir yolculuğa çıkmaya işarettir. Bu rüya, iyi kimseler için, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, bol rızık ve mala, şahsiyetsiz kimseler için, azaba işarettir. 

Rüyasında yolculuktan döndüğünü gören kimsenin muradı yerine gelir. Bazen de bu rüya, günahlardan tövbe etmekle de tabir olunur. Rüyada bir yolda yürümek, ticari bir kazanca işaret eder. Rüyada herhangi bir araçla seyahat ettiğinizi görmek, işlerinizin gayet çabuk ve olumlu şekilde sonuçlanacağına işaret eder. Atla bir seyahate çıkmak, kazançlı bir işe giriştiğinize yorumlanır.

Bulunduğu yerden daha iyi bir yere doğru yola çıktığını görenin, hâli iyi olur. Bunun aksi ise iş bozukluğuna delildir. Nereye gideceğine karar ve­remeyenin ya işleri bozulur ya evini değiştirir. Erzâklarını alıp yola çıkan, hayır işler. En iyisi kıble ta­rafına yolculuktur. Yolculuğa çıktığını gören, hasta ise hastalanır.

Rüyada Otobüsle Yolculuk Yapmak

Rüyada kendinizi otobüsle yolculuk yapmak veya otomobille seyahate çıkmış görmek, başladığınız işi başarı ile tamamlayacağınıza ve sonunda rahata kavuşacağınıza delâlet eder. Rüyada obüsle bir yerlere tatile gitmek seyahat etmek ahlak-ı hamide sahibi, güzel bir hanıma işaret eder. Bu rüya her hususta hayra işarettir. 

Rüyada otobüsle seyahat eden yolculuk ettiğini görmek sevdiği bir kimse ile karşılaşmak amacı ile yolculuğa çıkan bir kimseye işaret eder. Rüyasında otobüsle gezen kimse, uzun zamandan beri karşılaşılmayan bir dostla karşılaşmaya işarettir. Rüyasında otobüse bindiğini gören kimse, bir seyahate çıkar.

Rüyada Uçakla Yolculuk Yapmak

Danyal aleyhisselama göre: Rüyada uçakla yolculuk yapmak, hayırdır. Rüyada bir yerden başka bir yere kuş gibi uçtuğunu gören, yola çıkar ve büyük bir mevkie ulaşır. Gökyüzüne doğru uçtuğunu gören zarara uğrar. Gökyüzüne uçup bir daha yere inmediğini gören dünyadan göçer. Rüyada uçtuğunuzu görmek, bir yolculuğa çıkacağınıza, baş aşağı uçtuğunuzu görmek ise, yolculuk halinde bulunmayan bir kimsenin bu rüyası, onun hayatta tuttuğu yolun yanlış olduğuna delalettir. 

Rüyada uçakla seyehat ettiğinizi görmek, makam ve rütbeye işaret eder. Uçakla yolculuk etmek, uzun bir yolculuğa çıkmaya, sıkıntılardan kurtulmaya ve akrabaların bir araya gelerek hayırlı bir iş için toplanmasına işarettir. Kendisini kuşlarla birlikte havada uçarak yolculuk ederken görmek, gurbette bulunacağına ve yalnızlığa düşeceğine, havada başkalarıyla uçarak yarış yaptığını görmek, hayatta rakiplerinizle olan münasebetlerinizde birbirlerinizle olan rekabetinizin durumunu gösterir.

Havada uçarken arkadaşınızı geçtiğinizi görmek, rakibinizi alt edeceğinize, onun sizi geçtiğini görmek ise; bu yorumun aksine işaret sayılır. Kendinizi bir dağdan diğer bir dağa uçarak konduğunuzu görmek; büyük bir makama sahip olacağınıza işarettir.

Rüyada Trenle Yolculuk Yapmak

Rüyada trenle yolculuk yapmak veya trende seyehat ettiğinizi görmek, işinizde ilerlemek için iyi bir fırsatın elinize geçeceğine, trende bir tanıdığınıza rastlamak, arkadaşlarınızın yardımı ile iyilik göreceğinize, tanımadığınız kimselerle trende yolculuk yaptığınızı görmek, bir toplantıya katılacağınıza işaret eder. Rüyada bir trende seyahat etmekte olduğunuzu görmeniz, kısa bir yolculuğa çıkarak, kazanç elde edeceğinize işarettir. Trenin bozulup yolda kaldığınızı görmek, hafif bir hastalık geçireceğinize; yolda bir tren kazası ile karşılaşmak, bir tartışmada şahitliğinize başvurulacağına delâlet eder.

Rüyada Valiz Görmek Neye İşarettir?- 1001ruyatabiri.com
Rüyada yolculuk

Trenle yolculuk ettiğiniz sırada demiryolundaki raylardan birisini görmek, çok uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder. Rüyasında trene bindiğini gören kimse, mesleği için bir seyahate çıkar. Rüyada birini gören kimse, dostlardan yardım görür. Rüyada kalabalık insanlar görmek, sonuçları iyi olacak bir toplantıya katılmaya işarettir. Rüyada eski bir tren görmek, rüya sahibinin hastalanmasına işarettir. Rüyada tren kazası gören kimse, mahkemede şahitlik yapar.

Rüyada Zamanda Yolculuk Yapmak

Abdulgani Nablûsi’ye göre, rüyada zamanda yolculuk yapmak veya zaman içinde dolaştığınızı görmek beş şekilde yorumlanır. Yolculuk, sevinç, hayatta değişiklik, evlenmek, doğum.

Rüyada Yolculuk Hazırlığı Yapmak

Rüyada yolculuk hazırlığı yapmak veya herhangi bir yolculukta pasaportunuzun veya biletinizin vize edildiğini görmek, dostlarınızın yardımı ile sıkıntılı günleri atlatacağınıza delâlet eder. Rüyada tatile gitmek için bavul hazırladığınızı görmek, yolculuğa işaret eder. Bekar bir kimsenin rüyada yolculuk hazırlığı için çanta bavul valiz hazırlamak, evleneceğine delalet eder.

Rüyada Valiz Çanta Bavul Görmek

Rüyada çanta görenin bir davası varsa iyi şekilde biteceğine, bir kadın tarafından bu rüya görülürse, onun bir toplulukta çok beğenileceğine ve dikkatleri üzerine çekeceğine işaret sayılır. Rüyada çanta görmek, geçim sıkıntısından ve üzüntülerden kurtulmaya işaret eder. Rüyada elindeki çantayı attığını görmek, gam ve kedere işarettir. Çantanın alıp evden çıktığını görmek, o haneden çıkacak olan eşyaya işarettir. 

 • Rüyada bavul görmek yoldur.
 • Elinde bavul sokakta yürüdüğünü görmek uzun bir yolculuğa çıkacağına,
 • bavula bir takım şeyler koyduğunu görmek, yeni mallara sahip olacağına;
 • çarşıdan bir bavul satın aldığını görmek, yakında evleneceğine,
 • Elinde veya evinde boş bir bavul görmek, işlerinizin bir müddet uzayacağına delâlet eder.
 • Bavul veya büyük bir sandık görmek, bavulu ister açın ister açmayın, size bir yolculuk görüneceğini gösterir.
 • Rüyada bir bavula eşya yerleştirmek, adresinizi sık sık değiştireceğinize işarettir.
 • Bir bavuldan eşya çıkararak yerlerine kaldırmak, gitmekte olduğunuz yerde uzun bir zaman kalacağınıza işarettir.

Rüyada Araba Görmek

Rüyada araba görmek ya da arabaya binmek; eğer tüccar ise çok para kazanacağına, memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine gösterir. Rüyada araba veya otomobil görmek, yolculuk ve rızık elde etmek için çok çalışan kimse ile tabir olunur. İçi yolcu ile dolu bir otomobili rüyanızda görmeniz, geleceğinizin çok maceralı olacağına işaret eder.

ruyada-araba-araba-surmek-kullanmak-binmek-araba-almak-satmak-1001ruyatabiri
rüyada arabayla yolculuk yapmak görmek

Başka birinin kullandığı bir otomobile binmiş olduğunuzu görmek, erkekler için, yakında çok iyi sonuçlar elde edilecek bir çok fırsatlar çıkacağına, genç bir kız için, sakin olmayan olaylarla dolu bir evlilik hayatına, dul bir kadın için, para işinde tehlikeli bir işe girişeceğine işaret eder.

Rüyada Tatile Gitmek

Rüyada tatile gitmek veya tatile gittiğini görmek, bir çok sıkıntılı günler geçirdikten sonra, refaha ve mutluluğa kavuşacağınıza işaret eder. Rüyada neşeli bir tatil geçirmek; Çok yakında böyle bir tatil geçireceğinize işaret eder. Rüyanızda kendinizi tatile çıkmış gördünüz ise; Çok yakın bir zamanda tatil yapacak fırsatlara sahip olacağınıza, yapacağınız bir seyahatten mutlu ve neşeli olarak döneceğinize, bir sürprizle karşılaşacağınıza, bundan sevinç duyacağınıza işarettir.

Rüyada Otobüs Görmek-Rüyada Otobüs Yolculuğu Yapmak www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Otobüsle yolculuk yapmak

Rüyada Seyahat Etmek, Görmek

Rüyada kendinizi tren, vapur, otobüs veya otomobille seyahate çıkmış görmek, başladığınız işi başarı ile tamamlayacağınıza ve sonunda rahata kavuşacağınıza delâlet eder. Rüyanızda bir seyahate çıkmış iseniz: Hiç ummadığınız bir zamanda kısa bir seyahate çıkacağınıza işarettir. Rüyada otomobille, trenle veya uçakla seyahat etmek : Bütün işlerinizin gayet çabuk ve olumlu bir şekilde sonuçlanacağını be­lirtir. Atla bir seyahate çıkmak: Kazançlı bir işe girişeceğinize yorulur.

Rüyada Bilet Görmek Almak

Rüyada bilet gören ya da satın alan kimse; büyük bir işe atılarak başarılı kazançlar elde edeceğine işaret sayılır. Rüyada görülen bilet, genellikle yolculukla tabir olunur. Hasta kimseler için bu rüya, iyileşmeye işarettir.

Rüyada Gezmek, Dolaşmak

Bir kimsenin rüyasında şehrin tüccarları ile birlikte dolaştığını görmesi, şehir halkından eline çok servet geçeceğini gösterir. Rüyada büyük bir turistik mekanı gezdiğinizi görmek, genç bir erkek için, çok heyecanlanacağı ve eğleneceği bir hediye alacağına, orta yaşta bir kimse için, eğlenceli bir oyuna, genç kızlar için, beklenmedik bir tesadüfle genç bir kimse ile tanışmayı, kadınlar için, küçük bir değişiklikle iyi bir durum elde edeceklerine delalettir.

Rüyada Gemi Vapurla Yolculuk Etmek

Bir kimse rüyasında vapur görüp kendisini vapurun içinde bulsa, karaya çıkarsa, içinde bulunan sıkıntılardan kurtulur. Vapur hareketsiz durup, kendisini içinde bulan kimse, sıkıntı içinde kalıp, işlerini yürütemez olur. Hareketsiz gemiden çıkıp kurtulan kimse, bütün sıkıntılarından kurtulur. Böyle bir kimse daha önce görevinden alınmış ise, tekrar görevine iade olunur. Böyle bir rüyayı gören kimse, fakirse zengin olur, çocuğu olmuyorsa çocuk sahibi olur. 

Gemi görmenin yolculuk, sıkıntı, üzüntü, ayrılık, ölüm, tabut, kazanç gibi yorumları vardır. Kuru bir yerde gemisini yürüttüğünü veya bindiği geminin karada yürüdüğünü görmek, büyük bir felâket ve sıkıntıya işarettir. Rüyada görülen gemi üzüntü ve darlık içinde bulunan kimse için kurtuluştur. Bazen de gemi, ümit edilen bir şeydir. Rüyada bir gemiye binip, bir daha inmediğini görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye işaret eder.

Rüyada Uçakla Yolculuk Yapmak-Rüyada Trenle Yolculuk Yapmak
Rüyada Uçakla Yolculuk Yapmak- Trenle Yolculuk Yapmak

Gemiden çıkıp kurtulmak, sıkıntıların izalesine delalet eder. Bindiği geminin batıp, eşyalarından bir kısmının suyun üstüne çıkması, malının bir kısmının ziyan olacağına işarettir. Küçük bir gemi ya da teknede tek başına yolculuk et­tiğini görmek, yalnızlık duygusuyla başa çıkma gücünü simgeledi­ği gibi, bu yalnızlıktan duyulan endişeye de dikkat çeker.

Rüyada Yol Görmek

Rüyada uzanıp giden bir yol görmek, bu yolda yürümek, işlerinizdeki kriz veya sıkıntılı devrenin yaklaştığına, buna göre kendinizi kontrol ederek tedbirli olmanıza, dağlar arasındaki geniş bir yol ise, her türlü şiddet ve sıkıntıdan kurtulacağınıza, uzun bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder.

 1. Rüyasında yolun dışından yürüdüğünü gören kimsenin dini bozuktur.
 2. Yolculuktan bol kazançla döndüğünüzü görmek, borçlarını ödemeye, tövbe etmeye ve hidayete ermeye işarettir.
 3. Rüyada yolculuk sırasında turistlere izahat vererek onları tarihi yerlerde gezdiren rehber görmek işinizi artık başkalarına bırakıp biraz istirahat etmenizin zamanı geldiğine, sağlığınızın daha fazla çalışmanıza el vermediğine dikkatinizin çevrilmesine işarettir.

DİYANET VE İSLAMİ: RÜYADA YOLCULUK YAPMAK (YOLCULUK GÖRMEK)

 • Mağripli Cabir’e göre yolculuk yapmak: “Tüm hazırlıklarını yapmış olarak yolculuğa çıktığını görmek durumunun düzeleceğine ve her dileğinin yerine geleceğine, ak­sini görmekse durumunun bozulacağına ve hiçbir dileğinin gerçekleşme­yeceğine delalet eder,” demiştir.
 • Ebu Sait El Vaiz’e göre, yol (yolculuk), üç şeye delalet eder: Bir yer­den başka bir yere gitmek, durumun değişmesi ve seyahat. Bir hasta yol­culuğa çıktığını görecek olursa, ölür. Yolculuğa hazırlandığını gören bir hayır işler. En iyi sefer kıble tarafına yapılan yolculuktur.
 • Diyanet rüya tabirleri yorumcularına göre yolculuk görmek; bu rüya, iyi insanlar için ganimet ve şöh­retin yanısıra hüzün ve kederden kurtulma; kötü insanlar içinse acı ve ızdırap demektir, şeklinde yorumda bulunmuşlardır.

RÜYADA YOLCULUK YAPMANIN PSİKOLOJİK ANLAMI

Rüyada yolculuğa çıktığını görmek, yaşamla ilgili duygu­ların genel bir ifadesi olarak değerlendirilir. Yaşamı uzun ve de­ğişken bir yolculuk olarak kabul edersek, rüyamızdaki yolculuk hikâyesi de o günlerde içinde bulunduğumuz koşullara,yani “yol­culuğun o anki evresi”ne işaret edecektir.

ruyada yolculuk yapmak-ruyada yolculuk gormek-seyahat gormek-trenle yolculuk-ucakla yolculuk-otobusle yolculuk-arabayla gemiyle yolculuk gormek
ruyada yolculuk yapmak-gormek-seyahat gormek-trenle-ucakla-otobusle-arabayla ve gemiyle yolculuk gormek
 • Rüyayı görenin duygu­ları burada büyük önem taşır: Eğer keyifliyseniz, yaşamınızın gi­dişatından memnun olduğunuz anlamına gelir. Tedirgin ya da ür­kekseniz, bugünlerde içinde bulunduğunuz koşulların sizi fazla zorladığı yorumunu yapabilirsiniz.
 • Yolculuğun nasıl yapıldığı ve hangi araçların kullanıldığı da önemlidir.
 • Bu konuda, söz konusu araçlarla ilgili alfabetik dizinimizdeki yorumlara bakabilirsiniz.
 • Genellikle bir yolculuğu sorunsuzca tamamlayıp eve döndüğünüzü görmeniz, yaşamınızda şu dönem için geçerli olan hedefleri başarıyla yakaladınız demektir.

Zorlu ve sıkıntılı bir yolculuk geride kaldıysa, sizi tedirgin eden olumsuz koşullar ve güçlükler bitiyor anlamına gelir. Birtakım engeller nedeniy­le yolculuğunuz yarım kaldıysa, ortaya çıkabilecek zor koşulların sizi amaçlarınıza ulaşma ko­nusunda zorlayacağını hissettiğiniz ve bundan rahatsızlık duydu­ğunuz söylenebilir. Yolculığun yalnızca başlangıcını, yeni yola çıkış aşamasını görüyorsanız, yaşamınızda yeni ve taze bir başlangıca adım atıyorsunuz demektir.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


91 thoughts on “Rüyada Yolculuk Yapmak: Otobüste, Uçakta, Trende Yolculuk Görmek”

 1. Rüyamda teyzem eniştem ve erkek arkadaşım ankaraya yolculuğa çıkıyoruz erkek arkadaşımı onlar bilmiyorlar ama bu durumu normal karşılıyorlar. Rüyada ben evden kaçıyor muyum yoksa gidip geri mi dönücem diye kendi içimde çelişkiye giriyorum sonunu nolcağı ı bilmiyorum. Biz ankaraya gittik evde uyuyor herkes sonra benim annem ve babam da geliyo kızım bize bunu nasıl yapar gibisinden şeyler söylüyorlar sonra ben kalkıp onların yanına gidicem erkek arkadaşımı saklıyorum onlar da bilmiyor erkek arkadaşım olduğunu. Yanlarına gittiğimde sert bi tepki vermediler gerisini de hatırlamıyorum. Yorumlsrdanız çok sevinirim hocam.

  Reply
 2. Merhaba hocam rüyamda dolmuş ile seyehate çıkıyorum yanımda abim ve kardeşim de geliyor yola ilk çıktığımız esnada yolun bir şeridini yaklaşık 10 kişilik bir grup kapatmış namaz kılıyorlar.
  Biz yola devam ediyoruz az ilerledikten sonra kar yağdığını görüyorum çok güzel tane tane lapa lapa kar yağıyor yer ve ağaçlar beyaza bürünmüş

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çok güzel bir hayat yaşayacağınıza, verdiğiniz ya da vereceğiniz emeklerinizin karşılığını alacağınıza, hayırlı işlere girmeye işarettir…

 3. Ruyamda oglumla araba ile yola cikiyoruz. Ama yari yolda esim ve diger oglumu da almamiz gerektigini fark ediyoruz ve geri donuyoruz. Sonrasinda da yolculuktan tamamen vazgeciyoruz.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınızı çok iyi ve güzel yönde ilerleteceğinize, çok bol para kazandıracak karlı işlere girişileceğine, güzel yaşamaya işarettir…

 4. Ruyamda ucak yolculugu yapmak icin havaalanina geliyorum. Ama pasaportumu bulamiyorum. Tum valizlerimi ariyorum. Bu sefer de gidemeyecegim galiba diyorum. Ama fazla uzulmjyorum, hayirlisi diyorum ve bu sirada aramaya devam ediyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Güzel günlere kısa süre sonra erişeceğinize, yakın zamanda ün ve şeref sahibi olacağınıza, kendi işinizin başına geçmeye işarettir…

 5. Hocam rüyamda gezegen gibi bir şeye biniyordum içinde yatak vardı beyaz çarşaflı yumuşak yastıklı, yatıyorum yatağa ve o gezegenin de içine giriliyor ama etrafı pencereli gibi, ben o boşluktan bakıyorum kendi evimizin üstünden göklere yükseliyordu. Sonra bir daha baktım çok alışkın olmadığım bir yer gördüm etrafa bakıyorum insanların terk ettiği yer gibi ama bi kaç insan var, ve çok korktum dünyada vakit geçirebilirdim zaten ölümlüyüm neden bindim diye yakındım.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Mutluluk verecek haberler alacağınıza, huzurlu ve mutlu bir yaşam süreceğinize, adalet sahibi bir kimseyle tanışmaya işarettir…

Leave a Comment