Rüyada Yılan Görmek | İslami ve Diyanet Tabiri

Rüyalarınızda gördüğünz yılanların boyu, rengi ve davranış şekliyle anlamı değişmektedir. Düşlerde yılan görmek, eğer saldırıp ısırıyorsa başka anlamı var sizinle konuşuyorsa başka bir anlamı var. Rüyada kırmızı yılan, beyaz yılan, siyah yılan, yeşil yılan veya sarı yılan görmek birbirinden çok farklı anlamları vardır. Ruyada yilan gormek ne demek olduğunu tüm her türlü anlamını aşağıda tek tek listeledik. Ruyada yilandan mı kaçıyorsunuz? Yılanı öldürüyor musunuz? yılanı yemek, renkli yılan görmek, su yılanı görmek ve evde görülen yılanların anlamı aşağıda. Kara yılanı görmek mal sahibi olmak anlamına gelir.

İÇİNDEKİLER:
Rüyada Yılan Görmek
Ruyada Yilan Öldürmek
Rüyada Siyah Yılan Görmek
Rüyada Yılan Isırması veya Sokması
Ruyada Yesil Yilan Gormek
Rüyada Beyaz Yılan Görmek
Ruyada Sari Yılan Görmek
Rüyada Kırmızı Yılan Görmek
Rüyada Evde Yılan Görmek
Ruyada Yilan Yemek
Rüyada Su Yılanı Görmek
Rüyada Yılanla Konuşmak
Rüyada Kertenkele Görmek
Rüyada Sürüngen Hayvan Görmek
Rüyada Hayvan Görmek Nedir?
Rüyada Korkmak Neye Çıkar?

Rüyada bir yılanın uçarak yükselmesi, sevinçli bir habere işarettir. Bir yere yılanın düştüğünü görmek, büyük bir insanın vefatına işaret eder. Başının üzerinde yılan bulunduğunu gören kimse, devlet kademelerinde yüksek bir mertebeye ulaşır. Yılanlarla dolu bir kap görmek, müslüman kimselere yapılacak düşmanlığa işarettir. Yılandan korkmadığını gören kimse, büyük bir makama ulaşır. Rüyasında ağzına yılanın girdiğini gören kimse, büyük bir ilim sahibi olur. İri ve uzun ve büyük yılan görmek, korkuya işaret eder. Bir kimsenin rüyada gördüğü ve ondan korkmadığı yılan, o kimsenin sahip olduğu güç ve devlettir. Yılan, mal sahibi bir düşmandır. Yılan sel ve devlete işarettir. Ev yılanı komşu, sahra yılanı yol kesicidir.

Ruyada Yilan Gormek

Rüyasında bir kimsenin boynuna yılan dolanmış olduğunu görmek, zekatını vermeyen bir kimseye işaret eder. Elindeki bastonun yılan olduğunu görmek dostunun kendisine karşı düşman olacağını gösterir. Gökten yılan düştüğünü görmek o yöre halkına bela geleceğine işaret eder. İş hayatınızın içinden çıkılmaz bir hal alacağına işarettir.

 • Yılandan korkmamak: Rüyasında yılandan korkmadığını gören kimse güç ve kuvvete erişir.
 • Yılanı tutmak: Yılanı tuttuğunu gören kimseye, emniyet içerisinde bir düşman tarafından mal gelir.
 • Yılanın ağızdan çıkması: Hasta olan kimsenin ağzından yılan çıkarsa o hasta vefat eder.
 • Yılanın evden çıkması: Rüyada yılanın bir evden çıktığı görülse o ev yıkılır.
  • Yılanın sokması: Kendisini yılanın soktuğunu gören kimse, düşmanı tarafından bir eza ve sıkıntı erişir.
  • Yılanın yutması: Rüyasında bir yılanın kendisini yuttuğunu gören kimse, yüksek bir mevkiye nail olur.
  • Yılanlara sihir yapmak: Bu rüya, yalancı bir kimse ile tabir olunur.
  • Yılanların sokaklarda gezmesi: Rüyada sokaklarda yılanların gezdiğini görmek, o yerde çıkacağına işaret eder.

Düşlerde görülen yılanlar; işleriniz içinden çıkılması çok zor hale geleceği anlamına gelir. Yılanın size yaklaşması: Sizi çekemeyen birkaç kişi bir araya gelerek size tuzak kuracakları anlamına gelir. Bostanda yılan görenin malı himâye olu­nur. Rüyada yılan kustuğunu gören kimse, hasta olur. Yılan sesi veya tıslaması savaşa işaret eder.

Diyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Yılan Gormek

Yılın hîlekâr bir düşmandır. Mâdenden bilhassa altın ve gümüşten yılan görmek, büyük hayırdır. Rüyasında burnundan, memesinden veyâ cinsel or­ganından yılan çıktığını görenin evlâdı, kendisine düş­man olur. Boğazından yılan çıkıp toprağa girdiğini gören, yakın zamanda hasta olur.

Rüyada yılan görmek; çok kurnaz bir düşmanınızla karşılaşacağınızı gösterir. Yılanın üzerinize saldırdığını görmek, düşmanınızın sizi gafil avlayacağına işarettir.

 • Siyah yılan (ka­rayılan) görmek: Çevrenizde gizli bir düşmanınızın olduğuna işarettir.
 • Yılan kanı görmek: Düşmanınızın gücüne ve kudretine yorumla­nır.
 • Yılanı yakınınızda görmek: Çok dikkatli olmanız gerektiğine bazı düşmanlarınızın ittifak halinde olduklarına ve sizin zayıf anınızı beklediklerine işarettir.
 • Kendinizin yılan olduğunu görmek: Taş uzaktan gelmez dedik­leri gibi sizin düşmanlığınızı isteyenlerin yakın akrabalarınızın olduğuna işa­rettir.
Rüyada Yılan Görmek Ne Demek-Rüyada Siyah Yılan, Kara Yılan Görmek www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Yılan Görmek Ne Demek-Rüyada Siyah Yılan, Kara Yılan Görmek www.1001ruyatabiri.com

Ruyada Yılan oldurmek

Yılan öldürmek: Size tuzak kuranları bertaraf edeceğiniz anlamına gelir. Yılanı öldürmek, parçalmak düşmanı yenmekle, onun malını almakla tâbir olunur. Yılanı öldürdüğünüzü görmek: Düşmanlarınızın tüm çaba­larına karşın size kötülük yapmaya güçleri yetmeyeceğine işarettir. Rüyada yılanı öldürdüğünü gören kimse, düşmanına galip gelir. Bir kimse bir yılanı öldürdüğünü görse evlenir. Rüyasında yılan yaktığını gören kimsenin düşmanı öldürülür. Ölü bir yılanı gören kimse, düşmanların şerrinden emin olur. Yılanı parça parça etmek, düşmana karşı zafer bulmaya işaret eder.

Rüyada Yılan Isırması veya Sokması

Rüyada bir yılan ısırması görmeniz, zehirlendiğini ve vücudunun şiştiğini görmek, bir düşmanlık sebebiyle istenmeyen bir durumla karşılaşmaya işarettir. Rüyanızda yılan tarafından sokulduğunuzu görmek, yasak ve sakıncalı bir işe girişeceğinize, bundan dolayı da ailenizin ve sizin zarar göreceğinize; hayvanların zehrinin vücudunuzdan dşarı akıtıldığını görmek ise, göstereceğiniz çaba ve çalışma sayesinde zararları önleyeceğinize yorumlanır. Ruyada yilan soktuğunu görmek, bir musibetle karşılaşmaya ve kurtulma ümidinin azalmasına işarettir.

Rüyada Siyah Yılan Görmek

Rüyalarda görülen siyah yılan, rüyayı görenin bir dostu, kendisine düşman olur. Rüyada siyah yılan servette olacak eksikliğe işaret eder. Rüyada yılan görmek, düşman olarak yorumlanmaktadır. Siyah yılan, hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanın en yaman olanıdır. Rüyalarda görülen kara yılan en sefil düşman olarak tanımlanır. Rüyada görülen siyah yılan, hile ve yaramazlık hususunda tehlikeli düşmana işarettir. Rüyada kara yılan görmek, bazı diyanet rüya tabirlerine göre mala da işaret eder.

Rüyada Yeşil Yılan Görmek

Rüyada görülen yeşil yılan; din düşmanı bir kimse ile tabir olunur. Rüyada yeşil renkli yılanın tasfiri; sıkıntılı bir halden kurtulup, rahat ve huzura kavuşmaya da işarettir. Bu rüya, zenginliğe ve servete, insanların arasında kadrin yüce olmasına, gurbete çıkıp mal ve mülk edinmeyle de tabir olunur. Bir başka diyanet rüya tabirine göre; Yeşil yılan, din düşmanı demektir. Din karşıtı bir kimsenin sembolüdür.

Rüyada Siyah Yılan Görmek Ne Demek?
Rüyada Siyah Yılan Görmek Ne Demek?

Rüyada Beyaz Yılan Görmek

Rüyada beyaz yılan görülmesi; zühd ve takva ehli bir kimse ile tabir olunur. Bazen bu rüya, üzüntülerden ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Düşlerdeki beyaz yılanı gören kimse, devlet kademelerinde bir makama yükseltilir. Eğer rüyanızda beyaz renkli yılan gördüyseniz bu rüyayı gören kişinin, hapisten, sıkıntıdan, dertten kederden kurtulmak anlamına gelir. Hayatınıza mutluluk getirip güzel yapan bir kimseye, düşmana galebe çalmaya, bekar kimse için de güzel bir hanım ile evlenmeye işarettir. Yılanın beyazı zayıf ve güçsüz bir düşmana işaret eder.

Rüyada Sarı Yılan Görmek

Düşlerde görülen sarı yılan hastalığa, yoksulluğa ve çevrenizden biri tarafından zarara sokulacağınıza delalettir. Kimi zaman rüyada görülen sarı yılan hastalığa çağrışım yapar. Sarı yılan görmek; zayıf düşman veya hastalığa işarettir. Sarı yılan hastalıklı ve zayıf düşman anlamına gelir.

Rüyada Kırmızı Yılan Görmek

Rüyada kırmızı yılan görmek; hastalıklardan şifa bulmaya, günah kazanmaya ve ağır şeyleri üzerine almaya işaret eder. Rüyasında kırmızı yılan veya yılanlar gören kimse, dünyada zühd ve takvayı tercih eder. Allah Teala o kimseye güzel bir itikad verir. Hilekarın hilesinden emin olur. Allah Teala o kimseye bol rızık ihsan eder. İnsanların arasında hayır ve hasenat yapmakla meşhur olur. Bu rüyayı gören kimse, düşmanın ve sihirbazın şerrinden korunur. Hapiste olan kimsenin bu rüyayı görmesi, hapisten kurtulacağına delalet eder. Borçlular borcundan kurtulur. Hasta için bu rüya şifa bulmaya delalettir. Başka dini rüya yorumcularına göre; kırmızı yılan taraftar ve akrabası çok ve güçlü düşmana delalet eder.

Rüyada Evde Yılan Görmek

Rüyada evinde yılan gö­renin düşmanı içeridedir. Evinin odasında veya yastığının yâhut yatağının üzerinde yılan öldürdüğünü görenin karısı hasta olur. Rüyasında yılanı kendi evine soktuğunu gören kimse için o yılan, kendisine hile edecek bir düşmanı temsil eder.

Rüyada Yılan Yemek

Yı­lan yediğinizi görmek: Bazı durumlarda kendi çıkarınızı düşüneceğinize işarettir. Yılan eti: Hakkınızda kötü düşünenler olduğu anlamına gelir. Bir başka islami rüya tabirine göre; rüyanızda yilan yemek; Elinize geçen firsatlan iyi kullanarak kısa zamanda mevkiinizi yükselteceğinize delil sayılır.

Rüyada Su Yılanı Görmek

Rüyada görülen su yılanı; veya denizden yılan çıktığını görmek, sevimli bir oğlan çocuğunun dünyaya geleceğini müjdeler. Rüyada görülen su yılanı, maldır mülktür. Rüyada görülen su yılanı da değerli mal olarak yorumlanır. Rüyada su yılanı görmek, hatırlı bir kimseyle arkadaşlık yapmaya veya mala işarettir. Rüyada su yılanı görmek, hatırlı bir zatla arkadaşlık etmeye işarettir. Ebu Sait El Vaiz: su yılanı görmek hatırı sayılır biriyle arkadaş olmaya, ejderha görmek de güçlü ve kuvvetli olmaya delalet eder.

Rüyada Sarı Yılan Görmek

RÜYADA YILANLA KONUŞMAK

Yılan­la sohbet ettiğinizi görmek: Kötülüğünüzü isteyen insanlarla barışacağınıza işarettir. Düşünüzde bir yılanla konuşmak veya yı­lanın kendisine güzel bir şey söylediğini gören, ya düş­manıyla barışır ya mal sâhibi olur. Ruyada yilan gibi sürüngen bir hayvanla konuştuğunu gören kimsenin eline acâib iyi bir şey geçer.

Rüyada Kertenkele Görmek

Bütün sürüngenler gibi rüyada görülen ker­tenkelenin de içgüdüsel eylemi simgelediği söylenebilir. Bir gammaz, fitneci ile tabir olunur. Tehlikeli ve endişeli günler geçireceğinize dikkatli ol­manız gerektiğine ya da vaktinizi lafazanlıkla geçireceğinize işarettir. Rüyada görülen kertenkele hastalık veya kötü bir kimsedir. Rüyada görülen kertenkele, hilekâr, kötü ahlak sahibi, insana güven vermeyen şerli bir kimseye veya haram mala işaret eder.

Rüyada Sürüngen Hayvan Görmek

Rüyada görülen her tür sürüngen hayvan, ki­şiliğimizin derinliklerinde kalan, denetleyemediğimiz ve kolay­ca etkisi altında kalabildiğimiz yönlerimiz olarak görülür.

RÜYADA HAYVAN GÖRMEK

Rüyanızda vahşi hayvan veya insan görmek; düşmanlarınızın arttığına işarettir. Bunların hücumuna maruz kalmak ise iftiraya uğrayacağınızı gösterir. Herhangi bir vahşi hayvana bindiğini, istediği gibi yönlendirdiğini ve hayvanın da kendine itaat ettiğini gören günah ve isyandan kurtulur. Hayvanın itaat etmemesi günah ve isyana devam etme anlamına gelir. Vahşi hayvanlardan birinin kendi evine girdiğini gören di­ne aykırı davranışlarda bulunan biriyle görüşüp konuşur. Şayet evine gi­ren avlanmış bir hayvansa mal ve ganimetle tabir olunur. Kendisine avlan­mış olan vahşi bir hayvanın gönderildiğini gören kazancında sıkıntı ve zahmet çekmez. Vahşi bir hayvan boğazladığını gören yabancı biriyle cin­sel ilişkiye girer. Bir vahşi hayvana sahip olduğunu gören hayırsız kimse­lerle dost olur. Vahşi hayvanlardan biri tarafından çiğnendiğini gören iha­nete uğrar ve aşağılanır.

 • Hayvan görmek: Malınızın artacağına işarettir.
 • Davranışlarıy­la vahşi bir insan görmek: Okumamış görgüsüz insanlara yorumlanır.
 • Hayvanat bahçesinde vahşi hayvanlar görmek: Sizi kötü durumlara dü­şürmek için elinden gelen çabayı gösterecek olan ve denemediği yol kalma­yan, ancak kesinlikle başarılı olamayan kimseye işarettir.
 1. Vahşi hayvanların derisi, tüyleri, tırnakları, eti, kemikleri, boynuzları vesairesi malla tabir olunur. Bu sayılan unsurları eti yenen hayvanlara ait­se helal, eti yenmeyen hayvanlara aitse haram mal ile yorumlanır.
 2. Vahşi bir hayvanı avladığını görmek mal ve ganimet sahibi olmaya delalet eder. Avını elinden kaçırdığını gören bir mal ve ganimet perişan koşarsa da artık elde edemez.
  1. Vahşi bir hayvana hizmet ettiğini gören cahil insanlara hizmet eder.
  2. Vahşi hayvanlardan birinin kendisiyle konuştuğunu görmek şan, şöh­ret ve mevki sahibi olmak anlamına gelir.
 3. Ebu Sait El Vaiz’e göre, vahşi hayvanlardan birinin insana alıştığını görmek hayır ve menfaate, ehlileşmiş hayvanlardan birinin vahşileştiğini görmek kötülüğe işarettir.
Rüyada Yılan görmek

Rüyada Korkmak Neye Çıkar?

Düşümüzde korktuğumuzu görmemiz; haklı bir endi­şeyi vurgular genellikle. Bu aynı zamanda, sezgisel olarak gelece­ğe ilişkin olumsuzlukları hissetmekle ilgili düşünülür. Ancak, rü­yanızdaki diğer unsurların da analiz edilmesi gereklidir. Kaygı ve tasa ile tabir olunup, Allahtan korkan be­lalardan kurtulur.

Rüyada korkmak, başka diyanet rüya tabircilerine göre tersiyle yorumlanır. Rüyada korkmak, kahramanlıkla veya hastalıktan şifa bulmayla tabir olunur. İnsan rüyada korktuğu nisbette güvenlikte olur. Sebepsiz yere çok korktuğunu gören kimse, lâyıksa muhakkak ki Allah (c.c.)’m dostudur. O’nun sevgisini kazanır. Rüyada korku her zaman iyidir. İnsanın üzerinde bulunduğu kötü durumlardan kurtulmasını gösterir.

Tabii ki psikolojik bir rahatsızlıktan kaynaklanmamak şartıyla. Tok karınla yatmaktan ve sinir bozukluğundan kaynaklanan korkular bu bahsin dışındadır. Rüyada korkmak, tevbeye işarettir. Korkmak, kurtuluşla tabir olunur. Bazen gaflet içinde olan kimseler için rüyada korkmak, zulme uğramaya ve günah işlemede ısrarlı olan kimseye delalet eder.

rüyada yılan görmek-ruyada yilan oldurmek-siyah yılan sardırması ısırması

Düğer tüm rüya tabirlerini dinlemek veya izlemek için Buraya Tıklayın

Rüyanızı ücretsiz yorumlatmak ve rüya uygulamamızı indirmek için lütfen Buraya Tıklayın

Rüyalarda yılan görmenin en geniş halini okumak için lütfen Buraya Tıklayın.

BİZİ TAKİP EDİN BİZE SORUN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanlımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Yılan Görmek | İslami ve Diyanet Tabiri” konusunda 2 mesaj

 1. Rüyada eski sevgilim bi kiz hakkinda (bilmiom) suc islemis bi gurup cevre hep toplanioz ve eski sevgilimi aramaya gidioz. Onu buluyom bana gülümsüyo ve hemen yilana dönüsüyo. Ben cesurca eski sevgilimin yilan bedenine dokunuyom ve ölüsünü buluyom. Iki genc benim buldumu görünce yilan bedenini benden alio ve ip atlio. Yilan: uzun ve iri, renk acik kahvrengi ve dili siyah

  1. merhaba ceyda kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Çok çalışmaktan dolayı iyice yorulduğunuza ve dinlenmeniz gerektiğine, problemlere, sıkıntı içine gireceğinize, karşılaşılacak zorluklara, bolluğa, berekete, üst seviyede saygın birisinin sizi destekleyeceğine, iyi ya da üzüntü ile zarara, hile ile fesatla karşı karşıya kalmaya, yüksek mevkideki insanlarla dostluk kurulacağına işarettir… rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!