Rüyada Yara Görmek: Yüzünde, Vücudunda, Kolunda, Kafada Yara Gormek

Rüyada Yara Görmek

Vücudunun bazı yerlerinde yaralar olduğunu rüyasında gören kimse değişik yorumlar içerir. Rüyada görülen göğüs ve kalp yarası, gençler için aşk ve sevda, yaşlılar için üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Kendisinde yara olup aktığını gören kimsenin üzerinde bir borç bulunduğuna işaret vardır. Bir kimse rüyasında bedenini yaralanmış olarak görse, kendisine bir fenalık erişir. Bir kimseyi yaraladığını görürse, yaralayan tarafından yaralanana bir musîbet erişir. Vücudunda yara ve çıbanlar gören onların sayısınca haram mal sahibi olur. Ancak bu yara ve çıbanlar boyunda olursa borç ve ema­net anlamına gelir.

Diyanet rüya tabircilerine göre; “Vücudunda yara ve çıbanlar gören felç hastalı­ğına yakalanır,” demişlerdir. Bir rivayete göre karısı veya akrabalarından biri bu hastalığa yakalanır. Başka bir rivayete göre kamçı (kırbaç) yeme cezasına çarptırılır. İbn-i Kesir ruyada yara gormek hakkında: “Gıybet ve dedikodu ile insanların etini yer,” demiştir. Yaranızın iyileştiğini görmek: Bir aşk serüveninin sizi yıkacağına, âşık oldu­ğunuz kişiyi unutamayacağınıza ve sürekli kalbinizde taşıyacağınıza işarettir.

Rüyada Yüzünde Yara Görmek

Yüzünüzde ya da bedeninizde gördüğünüz bir yara, geçmiş­te kalan ve unuttuğunuzu sandığınız bir olayın size hâlâ acı ver­diğini gösterir. Ancak yüzünde veya boyun üze­rinde yara görmek, borca ve emânete delildir. Yüzünde yara görmek: Bilgili biri iseniz işinize din işlerini karıştırmayacağınıza , çocuk sahibi iseniz; hasta olacağınıza, ticaretle uğraşı­yorsanız; zarar edeceğinize, fakir iseniz; durumunuzun daha da kötüleşeceği­ne işarettir.

Yüzünde veya ensesinde bir yara görmek sorumluluğunu üzerine aldığı bir işte Allah’a ihanet edeceği anlamına gelir. Yüzünde yara veya kan aktığını görmek estetik kaygılarla zihninin meşgul olduğuna ve boynunda borç kaldığı anlamına gelir. Yüzünde ve ensesinde yara gören vazifelerini yerine getirmez, dinden uzaklaşır. Borçlarını ödemez.

Rüyada Vücudunda Yara Görmek

Yaranın vücudunda olduğunu görür ise, hakkında dedikodu yapılacağına işaret sayılır. Vücudunda gördüğü yara ve çıbanların gerçekten vücudunda çıkma ihtimali de vardır. Bu yara ve çıbanların yok olduklarını görmek hayra yorulur. Vücudunuzda yara görmek: Dolandırıcılığa, hırsızlığa işarettir. Göğsünde veya meme üzerinde yara görenin çocuğu hayırsız olur. Bu rüyâ arkadaşlara, yardımcılara ve kardeşlere de nispet edilir.

Diyanet ruya tabirleri yorumcularına göre göğsünün üzerinde acı veren pis bir yara görmek küfür ve isyanla uğraşa­cağına delalet eder. Göbeğinin üstünde yara görmek: Eşinin kötü bir insan ola­cağma işarettir. Rüyada vücudunuzda iltihap kapmış kötü bir yara görmek; haram mal elde edeceğinize ve gayri meşru yollara sapacağınız anlamına gelir. Cinsel organında yara gören, kötü bir isim yapar.

Rüyada Kas, Adale Görmek Neye İşarettir?

Rüyada Kolunda Yara Görmek

Sağ elin başparmağında görülen yara, rüya sahibinin borcuna ve onun aleyhinde yazılacak belgeye işaret eder. Sağ kolunda yaralandığını görürse, anne tarafından bir mirasa konacağına veya büyük maddi yardım alacağına işaret sayılır. Bir kimse rüyada parmaklarında yara olduğunu görse, başkasına kefil olacağına ve bu yüzden çok sıkıntı çekeceğine işaret eder. Mağripli Cabir’e göre yara: Kendi kolunda bir yara ve bunun da irin yahut kanlı irinle dolu olduğunu görmek haram yoldan kazanç ve menfaat elde etmek anlamına gelir. Kolundaki yaradan kan çıktığını görmek o haram malın elden gitmesi demektir.

Ruyada Kafada Yara Gormek

Bir kimse rüyada kafada yaralandığını görse, aşık olacağına işaret eder. Eğer kafasındaki yarasının kanadığını görürse, aşkına karşılık alamaya­cağına hükmedilir. Ka­fanızda yara görmek: Önemsiz bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir. Rüyada kafada yara görmek; Bugüne kadar sürdürmüş olduğunuz; temiz, dürüst, iyilikçi ve yardımsever tavrınızı hayatı­nızın her kademesinde de sürdürürseniz başarılarınızın eksik olmayacağına, geleceğinizin çok parlak olacağına, tüm çevreniz tarafından sevileceğinize ve saygı göreceğinize işarettir. Alnında yara çıktığını görmek; Devlete işarettir. Yakın bir terfi veya bir miras ve zevkli bir yorgunluğa delalettir.

Ruyada Bacakta Yara Gormek

Bacakta yara ve kanlar içinde kaldığını görmek, yakın arkadaşları tarafından kötü ve şerefsiz bir iş yapmaya sürüklendiğine, bir kadının aynı rüyayı görmesi; sevgilisi veya kocasının kendisine ihanet ettiği anlamına gelir. Ruyada bacakta yara görmek eğer yarasından çok miktarda kan akıyorsa, bir arkadaşı tarafından alaya alınarak onu herkesin önünde rezil ettiğine işarettir. Bacaklarda yara bere görmek malının ziyan olmasına, geçim sıkıntısı anlamına gelir.

Rüyada Bacak Görmek
Rüyada Bacak Görmek

Rüyada Sırtta Yara Görmek

Ruyada sırtta yara ve çıban gören, onların miktarınca haram mal kazanır. Sırtında yara ve çıban rüyasını hastalık ile yâhutta yine yara ve çıbanla veyâ dedikoduculukla yorumlayanlar da vardır. Rüyasında sırtında yara gören kimsenin güvendiği kimse hapsolunur. İslami rüya alimlerine göre sırtta yara gormek; görmek rüya sahibinin kötü, kıskanç, dedikoducu, iftiracı bir kimse olduğu­na delalet eder

Rüyada Yara Görmenin 1001 Rüya Tabiri

  • Mızrakla Vurup yaraladığınızı görmek: Vurduğunuz kişiyi tanı­yorsanız o kişiyle aranızda bir sorun çıkacağına, ve haklı tarafın siz olacağı­na işarettir.
  • Meme yarası: Memesinde yara gören kimsenin çocuklarından hayır gelmez.
  • Okla yaralandığınızı gör­mek: Bir olaydan ötürü yapacağınız arabuluculuktan olumlu sonuç alacağı­nıza işarettir.

Ruyada Birini veya Kendini Yaralamak

Yaralamak: Rüyada bir kimseyi yaralamak, yaralanan kimseden erişecek kötülüğe işaret eder. Bir aletle yaralandığınızı görmek: Zengin ve varlıklı bir kişinin size büyük iyiliği dokunacağına işarettir. Tetikli silahla vurul­duğunuzu görmek: Beklemediğiniz bir yerden sizi yakından ilgilendiren bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada bir kimse tarafından yaralandığını görmek, bir keder ve kaygıya kapılacağına, yarasından kan aktığını görmek, kötü bir haber alarak çok korkacağına ve üzüleceğine işaret eder.

Ruyada Yara Bandı Bandaj Görmek

Rüyada yara ve bandaj görmek, çoğunlukla kişinin duygu­sal olarak incinmişliğinin habercisidir. Aynı zamanda, korunma isteğini ya da duygusal yaralanmalardan endişe edildiğini de vur­gular. Rüyada bir sargı ya da yara bantı görmek; eğer hasta iseniz iyileşeceğinize, sağlıklı iseniz, aile bireylerinden birisine ait güzel bir haber alarak sevineceğinizi gösterir.BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


102 thoughts on “Rüyada Yara Görmek: Yüzünde, Vücudunda, Kolunda, Kafada Yara Gormek”

  1. Yasli bir kadin ruyasinda sol memesinin ustunde yaralar oldugunu gormus. Anlami ne acaba?şu anda maddi zorluklar cekiyor.cocugu bagimli biri.tedavi goruyor.yorumlarda hem iyi hem kotu seyler yaziyor

    Reply

Leave a Comment