Rüyada Yara Görmek: Yüzünde, Vücudunda, Kolunda, Kafada Yara Gormek

Rüyada Yara Görmek

Vücudunun bazı yerlerinde yaralar olduğunu rüyasında gören kimse değişik yorumlar içerir. Rüyada görülen göğüs ve kalp yarası, gençler için aşk ve sevda, yaşlılar için üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Kendisinde yara olup aktığını gören kimsenin üzerinde bir borç bulunduğuna işaret vardır. Bir kimse rüyasında bedenini yaralanmış olarak görse, kendisine bir fenalık erişir. Bir kimseyi yaraladığını görürse, yaralayan tarafından yaralanana bir musîbet erişir. Vücudunda yara ve çıbanlar gören onların sayısınca haram mal sahibi olur. Ancak bu yara ve çıbanlar boyunda olursa borç ve ema­net anlamına gelir.

Diyanet rüya tabircilerine göre; “Vücudunda yara ve çıbanlar gören felç hastalı­ğına yakalanır,” demişlerdir. Bir rivayete göre karısı veya akrabalarından biri bu hastalığa yakalanır. Başka bir rivayete göre kamçı (kırbaç) yeme cezasına çarptırılır. İbn-i Kesir ruyada yara gormek hakkında: “Gıybet ve dedikodu ile insanların etini yer,” demiştir. Yaranızın iyileştiğini görmek: Bir aşk serüveninin sizi yıkacağına, âşık oldu­ğunuz kişiyi unutamayacağınıza ve sürekli kalbinizde taşıyacağınıza işarettir.

Rüyada Yüzünde Yara Görmek

Yüzünüzde ya da bedeninizde gördüğünüz bir yara, geçmiş­te kalan ve unuttuğunuzu sandığınız bir olayın size hâlâ acı ver­diğini gösterir. Ancak yüzünde veya boyun üze­rinde yara görmek, borca ve emânete delildir. Yüzünde yara görmek: Bilgili biri iseniz işinize din işlerini karıştırmayacağınıza , çocuk sahibi iseniz; hasta olacağınıza, ticaretle uğraşı­yorsanız; zarar edeceğinize, fakir iseniz; durumunuzun daha da kötüleşeceği­ne işarettir.

Yüzünde veya ensesinde bir yara görmek sorumluluğunu üzerine aldığı bir işte Allah’a ihanet edeceği anlamına gelir. Yüzünde yara veya kan aktığını görmek estetik kaygılarla zihninin meşgul olduğuna ve boynunda borç kaldığı anlamına gelir. Yüzünde ve ensesinde yara gören vazifelerini yerine getirmez, dinden uzaklaşır. Borçlarını ödemez.

Rüyada Vücudunda Yara Görmek

Yaranın vücudunda olduğunu görür ise, hakkında dedikodu yapılacağına işaret sayılır. Vücudunda gördüğü yara ve çıbanların gerçekten vücudunda çıkma ihtimali de vardır. Bu yara ve çıbanların yok olduklarını görmek hayra yorulur. Vücudunuzda yara görmek: Dolandırıcılığa, hırsızlığa işarettir. Göğsünde veya meme üzerinde yara görenin çocuğu hayırsız olur. Bu rüyâ arkadaşlara, yardımcılara ve kardeşlere de nispet edilir.

Diyanet ruya tabirleri yorumcularına göre göğsünün üzerinde acı veren pis bir yara görmek küfür ve isyanla uğraşa­cağına delalet eder. Göbeğinin üstünde yara görmek: Eşinin kötü bir insan ola­cağma işarettir. Rüyada vücudunuzda iltihap kapmış kötü bir yara görmek; haram mal elde edeceğinize ve gayri meşru yollara sapacağınız anlamına gelir. Cinsel organında yara gören, kötü bir isim yapar.

Rüyada Kolunda Yara Görmek

Sağ elin başparmağında görülen yara, rüya sahibinin borcuna ve onun aleyhinde yazılacak belgeye işaret eder. Sağ kolunda yaralandığını görürse, anne tarafından bir mirasa konacağına veya büyük maddi yardım alacağına işaret sayılır. Bir kimse rüyada parmaklarında yara olduğunu görse, başkasına kefil olacağına ve bu yüzden çok sıkıntı çekeceğine işaret eder. Mağripli Cabir’e göre yara: Kendi kolunda bir yara ve bunun da irin yahut kanlı irinle dolu olduğunu görmek haram yoldan kazanç ve menfaat elde etmek anlamına gelir. Kolundaki yaradan kan çıktığını görmek o haram malın elden gitmesi demektir.

Ruyada Kafada Yara Gormek

Bir kimse rüyada kafada yaralandığını görse, aşık olacağına işaret eder. Eğer kafasındaki yarasının kanadığını görürse, aşkına karşılık alamaya­cağına hükmedilir. Ka­fanızda yara görmek: Önemsiz bir rahatsızlık geçireceğinize işarettir. Rüyada kafada yara görmek; Bugüne kadar sürdürmüş olduğunuz; temiz, dürüst, iyilikçi ve yardımsever tavrınızı hayatı­nızın her kademesinde de sürdürürseniz başarılarınızın eksik olmayacağına, geleceğinizin çok parlak olacağına, tüm çevreniz tarafından sevileceğinize ve saygı göreceğinize işarettir. Alnında yara çıktığını görmek; Devlete işarettir. Yakın bir terfi veya bir miras ve zevkli bir yorgunluğa delalettir.

Ruyada Bacakta Yara Gormek

Bacakta yara ve kanlar içinde kaldığını görmek, yakın arkadaşları tarafından kötü ve şerefsiz bir iş yapmaya sürüklendiğine, bir kadının aynı rüyayı görmesi; sevgilisi veya kocasının kendisine ihanet ettiği anlamına gelir. Ruyada bacakta yara görmek eğer yarasından çok miktarda kan akıyorsa, bir arkadaşı tarafından alaya alınarak onu herkesin önünde rezil ettiğine işarettir. Bacaklarda yara bere görmek malının ziyan olmasına, geçim sıkıntısı anlamına gelir.

Rüyada Bacak Görmek

Rüyada Sırtta Yara Görmek

Ruyada sırtta yara ve çıban gören, onların miktarınca haram mal kazanır. Sırtında yara ve çıban rüyasını hastalık ile yâhutta yine yara ve çıbanla veyâ dedikoduculukla yorumlayanlar da vardır. Rüyasında sırtında yara gören kimsenin güvendiği kimse hapsolunur. İslami rüya alimlerine göre sırtta yara gormek; görmek rüya sahibinin kötü, kıskanç, dedikoducu, iftiracı bir kimse olduğu­na delalet eder

Rüyada Yara Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 • Mızrakla Vurup yaraladığınızı görmek: Vurduğunuz kişiyi tanı­yorsanız o kişiyle aranızda bir sorun çıkacağına, ve haklı tarafın siz olacağı­na işarettir.
 • Meme yarası: Memesinde yara gören kimsenin çocuklarından hayır gelmez.
 • Okla yaralandığınızı gör­mek: Bir olaydan ötürü yapacağınız arabuluculuktan olumlu sonuç alacağı­nıza işarettir.

Ruyada Birini veya Kendini Yaralamak

Yaralamak: Rüyada bir kimseyi yaralamak, yaralanan kimseden erişecek kötülüğe işaret eder. Bir aletle yaralandığınızı görmek: Zengin ve varlıklı bir kişinin size büyük iyiliği dokunacağına işarettir. Tetikli silahla vurul­duğunuzu görmek: Beklemediğiniz bir yerden sizi yakından ilgilendiren bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada bir kimse tarafından yaralandığını görmek, bir keder ve kaygıya kapılacağına, yarasından kan aktığını görmek, kötü bir haber alarak çok korkacağına ve üzüleceğine işaret eder.

Ruyada Yara Bandı Bandaj Görmek

Rüyada yara ve bandaj görmek, çoğunlukla kişinin duygu­sal olarak incinmişliğinin habercisidir. Aynı zamanda, korunma isteğini ya da duygusal yaralanmalardan endişe edildiğini de vur­gular. Rüyada bir sargı ya da yara bantı görmek; eğer hasta iseniz iyileşeceğinize, sağlıklı iseniz, aile bireylerinden birisine ait güzel bir haber alarak sevineceğinizi gösterir.BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyada Yara Görmek: Yüzünde, Vücudunda, Kolunda, Kafada Yara Gormek konusunda 93 mesaj

 1. Rüyamda uykumdan uyandığımda başımın her tarafının gözle görülür boyutta büyük baloncuklarla dolduğunu gördüm. Rahatsız etmiyordu ancak endişeliydim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Gönül hayatınızın çok hareketli geçeceğine, para durumunuzun çok parlak olacağına, elinizde duracak servete kavuşacağınıza işarettir…

 2. Fikri Büyük

  Hocam selamün aleyküm,
  Rüyamda;” karım yanimda dikilerken durup dururken dengesini kaybederek düşüp kafasını pürüzsüz bir duvara çarptı. Kafasını sol ust tarafında uzunca bir yarilma oldu. Karımın saçları yok kafası kel idi. Yaradan kan akmıyordu, yarık o kadar büyüktü ki kemik görünüyordu. Karım yerde yatıyor elimi tutmaya çabaliyordu. Elini tuttuğum da bir şeyim yok demeye başladı. Korkmuş bir şekilde uyandım. ” Yorumlarsaniz sevinirim. Saygı, selam ve dua ile…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çok önemli birisinden yardım geleceğine, kendi geleceğinizi planlayacak güç ve imkanınızın olacağına, gelecekte iyi olmaya işarettir…

 3. Selamlar rüyamda sağ göğüsümün yan kısmında kırmızı bir şişlik vardı. İltihaplıydı biranda yaradan küçük bir delik açıldı ve irin akmaya başladı kan yoktu. Arkadaşımı çağırdılar üstüm yarı çıplaktı fakat alt kısmımi hemen kapattım arkadaşımın ismi farklı olmasına rağmen evdeki kişiler ona Zeliha diye seslendiler yaradan iki kere uzun süre irin boşaldı arkadaşım gelip yardım etti mi hatırlamıyorum. Yorumunuz için şimdiden teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Güzel geçime, helal kazanca, sıkıntı verici olaylardan kurtulmaya, saygınlık kazanmaya, fazla olan paraları elde etmeye işarettir…

 4. Rüyamda aynaya bakıyordum ve saçımın bir kısmı yoktu kafamda dikişler vardı ve kafamın sol alt tarafında çok fazla dikiş vardı. kan ya da yara görmedim ama.
  (22 yaşındayım ve kel değilim saçlarım var) yorumlarsanız sevinirim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sevdiklerinizle hoş vakit geçireceğiniz bir toplantıya katılmaya, gerçek arkadaşlarınızın hayatınızda varolacağına işarettir…

 5. Merhaba sağ kolumda pazumda bir yara vardi bu yarayı pansuman ettirirken yaradan büyük abdest çıktığını ve belli yerlerdende beyaza yakın iltihap gibi sıvının geldiğini gördüm yorumlarsanız sevinirim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İyi bir insanla tanışılacağına ve bu insandan maddi ve manevi destek göreceğinize, azmetmeye, problemlerin çözülmesine işarettir…

 6. Mustafa rüya
  Rüyamda bir berberdeydim ama orkaki hickimseyi tanımıyordum yeni bi teknik buldum dedi deneyelim mi yüzünü pürüzsüz yapacak dedi tamam dedim usturayi yatay konuma getirdi yüzüne bişey sürdü ziparalarcasina yüzüme sürmeye başladılar 2 bazende 3 kişi oldular sürerken belki beş en fazla 10 DKK yaptılar bittiğinde yüzümun üst yarısi cidden çok pürüzsüz du uzaktan bakınca aynaya yaklaşıp yüzümün çeke kısımlarına bakınca sol tarafta hafif çok derin olmicak şekilde kesikler vardi yüzümün sağ tarafina bakınca çok fazla kesik ve kesiklerin çoğu derin derindi hep siz naptınız yüzümü mafettiniz diyince sakın bi tepki verip geçer bişey olmaz dediklerinde sinirlenip peçete havlu aradım peçete buldum oturduğum yerin altında yüzümü bastırdım hemen tekrar aynaya baktığımda yüzümün kanamadigini farkettim ve peceteyi bıraktım yüzüne tekrar baktığımda kesiklerin biraz önce olduğunu neden kanamadigini düşündüm çünkü sagtaraftaki kesiklerin bı kaçı çok derindi yanlamasına sonra tekrar kalktım koltuktan kapınin yanındaki pencereye gittim ve hemen pencerenin yanina bı lüks büyük bi motor durdu motordan Pınar Altuğ indi fon cektiricem dedi içeride 8,10 erkek vardı girmek istemedi dükkan sahibide işi biten çıksın dedi bende çıktım dükkanın hemen yanında bu restoran vardı bahçeli yanindada bu tekel bayi vardı tekel bayide güzel bi kız çalışıyordu önce onu biraz izledim sonra restoran bahçesi bı anda kalabalık tıka basa insanlarla doluydu bu sandalyeye oturdum ve karşımda bi kadın oturuyordu sigara içiyordum oda içiyordu bana öyle deyilmi diye sordu efendim dedim sağa baktım tam gelin damadın yanına oturmusum kadına tekrar döndüğümde bakın ne güzel bi takım elbise giymiş siniz dedi o zamana kadar üstümde takım elbise olduğunun farkında değildim bende içinden evet ne güzel bi takım elbise fakat ben bunu ne zaman giydim dedim kendime gelin tarafimi yoksa damat tarafimisiniz dedi kadın kadına tekrar baktım hiç bı taraf dedim sigarayı yere attım ve kalktım restoran din bahcesinden dışarı çıktım bu arada insanlar bu yaralardan dolayı hiç tuaf bakmadılar yaralarla ilgili hiç sosu sormadilar bu yaralar ne zaman ilesicek en az 3,4 ay sürer daha kabuk baglicak neden acımıyor diye düşünürken annemin seslenmedine uyandım tamamını yazmaya çalıştım ricam yorumlar mısınız bı kaç tabire baktım bı kaçı iyi bı kaçı kötü ama tam anlamini merak ettiğim için size yazdım şimdiden teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Anlamdadır : Yetenekleriniz sayesinde tüm zorlukların altından kolaylıkla kalkacağınıza, yeni ve kazancı bol bir işe başlayacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.