Rüyada Yangın Görmek Neye İşarettir? İslami Rüya Tabirleri

Rüyada yangın görmek veya yangınla ilgili rüyalarınız hakkında en geniş çaplı bilgiyi bulabileceğiniz rüya alimlerinin derlediği rüya tabiri aşağıda sizleri bekliyor.

Rüyada Yangın Görmek

Rüyada bir yerin veya bir evin yandığını görmek, alevlerin kıpkızıl etrafı tehdit ettiğini seyretmek, uzaktan kendisini heyecanlandıracak bir haber alacağına delalettir. Bir kimseyi veya ona ait eşyaların yandığını görmek, bundan sonra yapacağı işlerde çok dikkatli olmasına yorumlanır. Rüyada yangın çıkıp evinin veya bir mahallede herhangi bir binanın yandığını görmek, uzaktan heyecanlı bir haber alacağına; yangının kendi evini yakıp kül ettiğini görmek, kötü bir hastalığa yakalanıp hastahaneye yatacağına işarettir. Yangının elbisesini ya da vücudunu yaktığını görmek; evinde ya da iş yerinde bir musibete uğramak ihtimali bulunduğundan çok dikkatli olması gerektiğini, kendi evinden yangın çıktığını görmek; işinin büyüyeceğini ya da mevkiinin yükseleceğini bildirir.

Rüyada Yangın Söndürmek

Rüyada yangın söndürmek; yakında eline bir fırsat geçeceğini ve o fırsattan faydalanabilirse çok zengin ve sözü geçen bir kimse olacağına yorumlanır. Rüyada evdeki yangını söndürmek  bir kimsenin size karşı yaptığı kötü bir muameleden dolayı ona kızdığınıza ve sinirlendiğinize delâlet eder. Rüyada yangını söndürmek, bir fitneyi yatıştırmaya ve kötü bir şeyden kurtulmaya işarettir. Rüyada herhangi bir şeyle çıkan yangını söndürdüğünüzü görmek rüyayı gören kimse için bu rüya belalardan uzaklaşacak bir kimseye işaret eder.

Rüyada Yangın Çıkması

Rüyada bulunduğunuz yerde yangın çıkması; İş hayatında ya da sosyal hizmetlerinde çok büyük bir hata işlediğine delalettir. Rüyada yangın çıkması bir bilginle tanışarak ondan faydalanıldığına, parlak ve alevli bir yangın görmek; kendisi ile birlikte çalışan insanların üzerinde nüfus sahibi bulunduğuna, onlara sözünün geçtiğine, ateşin bir şeyi yaktığını görmek; giriştiği bir işte çok dikkatli olmasını, eğer ticaret yapıyorsa zarar etme ihtimali olduğunu, yangının bir binayı yaktığını görmek; beklenmeyen bir doğal afetle karşılaşılmak ihtimali bulunduğuna yorumlanır.

Rüyada Evde Yangın Görmek

Rüyada evde yangın görmek veya kendi evinin yandığını görmek, bir işten dolayı zarara uğrayacağına işarettir. Evinin kapısının yandığını gören büyük bir musibete düşer. Rüyada eski bir binanın yandığını görmek, bol rızka, gam ve kederden kurtulmaya, hastalar için ise şifa bulmaya işaret eder.

Rüyada Alev Veya Ateş Görmek

Rüyada alev görmek, günah işleyen, ulanmaz bir kişiye işaret eder. Bu rüya, Allah tarafından bir uyarıdır. Rüyada dumansız ateş görmek, güç ve kudrete, sultanlığa işaret eder. Bu rüya sahibinin zor işleri kolaylaşır. Birinin ateşe atıldığı halde yanmadığını gören kimsenin, devlet tarafından zulme maruz kalacağına işarettir. Semadan ateş yağdığını görmek, düşman bir devlet tarafından gelecek belaya ve savaşa işaret eder. Rüyada ateş arayıp da bulmak, karşı tarafın vaadinin yerine getirilmesine işaret eder. Üşüyüp de ısınmak için bir ateş yaktığını gören kimse, fakirliği sebebiyle bir kimseden yardım görür. Bir kadının ateş yakması, erkek bir çocuğunun olacağına işarettir. Bir eşyayı veya malı ateşe attığını görmek, o mal veya eşyanın satılacağına işarettir.  Rüyada ateş alevi görmek; tuttuğunuz işin olumsuz sonuçlar vereceğine işaret sayılır. Alevle yandığınızı görmek ise; yakınlarınız tarafından unutulduğunuzu gösterir.

Rüyada Ateş Görmek Neye Delalettir? Dini Rüya Tabirleri

Rüyada Orman Yangını Görmek

Rüyada orman yangını görmek, korku ve yalnızlığa işaret eder. Rüyada bir ormanın içinde yangının çıktığını görmek, işlerinizi iyice ve güzelce yürütebilmek için önce bir hazırlık yapmaya ihtiyacınız olduğuna, bütün engelleri ortadan kaldırmanız gerektiği, yanan bir ormana girdiğinizi görmek, sizi engelleyecekler arasında arkanızdan türlü fesatlıklar yapan kimselerin bulunduğuna işaret eder. Uzaktaki bir ormanın yandığını görmek size sıkıntı vermeyecek bir takım sorunlar ve aksaklıkların birçok insana zarar vereceğine yorumlanır.

Rüyada İş Yerinde Yangın Çıktığını Görmek

Rüyada iş yerinde yangın çıktığını görmek,gayri meşru bir malı aldığınıza, fiyatı üzerinde sabit bir rakam bulunmayan, yani her an fiyatının artması veya eksilmesi beklenilen bir maldan şans eseri olarak ya çok kâr elde edeceğinize veya çok büyük bir zarara uğrayacağınıza işaret sayılmaktadır. Bir tüccar rüyasında dükkânının yandığını ve içinde bulunan eşyalarının kül olduğunu görmesi; malını aşırı fiyatla satıp halkı aldattığına, evinde yangın çıktığını gören kimsenin; malları zorbalar tarafından yağma edileceğine, elbisesinin yandığını gören kimsenin, akrabaları ve yakınları ile arasının açılacağına ya da malının zayi olmasından dolayı canının sıkılacağına yorumlanır.

Rüyada Yangın Görmek
Rüyada Yangın Görmek

Rüyada İtfaiye veya İtfaiyeci Görmek

Rüyada itfaiye görmek veya itfaiye erlerinin ateş söndürdüğünü görmek, mutlu olunacak bir haberin geleceğine işarettir. Rüyada itfaiyeci görmek, bir sıkıntıdan kurtularak rahata kavuşacağınıza, eğer itfaiyeci yangına su sıkmakta ise, bir büyük beladan kurtulacağınıza, hiç beklemediğiniz bir anda hiç beklemediğiniz bir kimseden yardım göreceğinize yorumlanır. Rüyada işyerinde yangın çıktığını görmek, hanıma, güzel bir yaşama ve düşmana karşı zafer bulmaya delalet eder. Rüyada bir iş yerinde bulunduğu sırada yangın çıktığını görmek, hayır ve faydaları elde etmeye işarettir, iş yerinin yanarak yıkılması, musibete dûçar olmaya delalet eder. Rüyada iş yerinin veya ofisin yanarak yok olduğunu görmek ise zarara işaret eder, iş yerinin yanıp kül olduğunu ve harab olması musibete uğrayıp, zarara uğramaya işarettir.

Rüyada Evin Yıkıldığını Görmek

Evin yıkıldığını görmek, tez zamanda gelecek felâkete işarettir. Damdan dama atladığını gören kimsenin, servetten servete koşacağına işaret vardır. Evinin kapısını yanmış veya yıkılmış olarak gören kimse, gücünü aşan bir şeyle karşılaşır ve buna üzülür. Evinin kapısını yeni olarak gören kimse ise evlenir ve sıkıntıdan kurtulur. Eliyle kendi kapısını açan kimsenin zor bir işi hallolup yoluna girer. Kapısının kilidini kaybeden kimse önemli bir konuda tedbirsizlik eder. Yeniden kilit bulan kimse işinde başarılı olup, güçlenir.

Rüyada Bina Veya Daire Görmek

Rüyada herhangi bir arsada bir bina yaptığını görmek; yeni bir hayata başlayacağına ve çok mutlu olacağına delildir. Binanın bulunduğu yere yerleştiğini ve orada yeni bir iş tuttuğunu görmek; işinde ilerleyeceğine; kazancının artacağına, evli ise çocuğu olacağına, bekârsa evlenmek için niyetli olduğuna, bulunduğu yerin gökleri delecek kadar yüksek bir bina olduğunu görmek; gelecekte çok büyük bir iş sahibi olacağına, binanın etrafında geniş bir alan ve yeşil sahalar bulunduğunu görmek; aile bireylerinin çoğalacağına, bulunduğu binanın çöktüğünü görmek; işlerinin bozulacağına ve sıkıntıya düşeceğine, binanın çatısında gezindiğini görmek; daha başka iş sahaları aradığına, binasını boyadığını görmek; iş değiştirip başka sahalara atılacağına, binasının içine yeni döşemeler; mobilyalar aldığını görmek; ticari durumunun gittikçe genişleyeceğine, binasının üzerinde büyük bir kubbe olduğunu görmek; hakkında dedikodular yapıldığını gösterir.

Rüyada Kibrit Veya Çakmak Görmek

Rüyada yanan bir kibrit görmek, genç bir erkek için, kendisine iyi bir para kazandıracak mutluluğa ulaştıracak yeni bir iş sahibi olacağına, orta yaşta bulunan bir erkek için, başkalarının sebep olacağı bir kavgaya, bekâr bir kız için, birdenbire karar verilen bir evlenmeye, evli bir kadın için, ev içinde ailece bazı hoşnutsuzluklar yüzünden hafif bir tartışmanın çıkacağına işaret eder. Rüyada görülen çakmak, bekar için evlenmeye, hamile bir kadın için erkek evlada delalet eder. Rüyada çakmak görmek, birdenbire ve sık sık gelecek üzüntü ve kederlere işarettir.

 1. Yangın hortumu görmek, kıskançlığa işarettir.
 2. Rüyada yangın sonrası ateş koru gören kimse ilim öğrenmeyi arzu eder.
 3. Ayakkabısının yandığını gören hizmetçisinin ölümü ile karşılaşır.
 4. Bahçenin yandığını görmek, o bölgede İslam dininin emirlerinin yerine getirilmediğine işarettir.
 5. eviz ağacının kuruduğunu veya yandığını veya kırılıp devrildiğini görmek öyle bir adamın ölümüne işarettir.
 6. Rüyada sinemanın birden bire aydınlandığını ve perdenin yandığını görmek, yakın bir tanıdığının ani bir kaza geçireceğine delâlet eder.
 7. Yünlü bir kumaşın yandığını görmek; malının yanmasına işarettir.
 8. Hasırın yandığını görmek, zühd ve takvayı terketmeye delalettir.
 9. Yorganın yandığını görmek, hanımı ile kavga etmeye delalettir.
 10. Kömürün etrafa kıvılcımlar saçarak yandığını görmek, bir hükümet memuru tarafından ceza verileceğine delalettir.
 11. Rüyada ateşe girmek, ateş üstünde yürümek; Rüya sahibinin rakiplerine karşı büyük bir galibiyet kazanacağına işaret eder.

“Rüyada Yangın Görmek Neye İşarettir? İslami Rüya Tabirleri” konusunda 4 mesaj

 1. Rüyamda bi oda da annem ve kiz kardeşim uyuyordu oradan başlayan yangın babam ve diğer kiz kardeşimin olduğu bölgeye gördü herkezi uyandırmak icin çabaladım babam gil uyandı fakat benimle gelmedi en küçük kız kardeşimi zorla kurtabildim daha sonrA evin salonunda ise tanımadığım ama rüyamda kardeşim olarak gördüğüm orta yastabir erkek vardi

  1. Rüya Yorumcusu

   Ayşenur kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni başlangıçlar yapmaya, maddi manevi açıdan elinize bol miktarda para geçeceğine, mutlu olmaya, bir dileğinizin veya hayalinizin gerçekleşeceğine, başarılı olacağınıza, zor dönemden geçmeye, ün ve şöhret sahibi olacağınıza, işinizde yükselmeye işarettir…

 2. Rüyada3 katlı bir okulda yangın alevleri çıkıyordu herkes hızla kaçıyordu bende kaçıyordum dışarı çıktık ne anlama geliyor. Okul içerden yanıyordu duman yoktu alevler vardı?

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!