Rüyada Uçmak, Paraşütle Uçmak, Uçakla Uçmak

Rüyalarda görülen uçmak; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada uçtuğunu görmek ve ya paraşütle uçmak farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Uçmak

🙂 Rüyada uçmak; çok büyük bir sürprizle karşılaşmaya, hiç beklenmedik terfi ve mükafata kavuşmaya işarettir. Yüksek mevki, itibar ve şeref ile yorumlanır. Rüyalarda uçmak, vazifenizde üstün başarınızdan dolayı yükseleceğinize, yakınınızdan bir hediye alacağınız anlamına gelir. Rüyada uçmak düşmanlarınızın size asla kötülük yapamayacaklarına ve size yapmak istedikleri kötülüklerle kendilerinin karşılaşacaklarına işarettir.

Rüyada Paraşütle Uçmak

🙂 Rüyada paraşütle uçmak, Elinize geçen fırsatları iyi kullanarak kısa zamanda mevkiinizi yükselteceğinize delil sayılır. Ayrıca bu rüya; Gönlünüzü saran üzüntüleri atmak için bir seyahate çıkmak lüzumunu duyacağınıza veya kısa zamanda evlenmek kararına varacağınıza işaret sayılır.

Rüyada Uçakla Uçmak

🙂 Rüyada uçakla uçmak; Hayatınızın en başarılı günlerini geçireceğinize ve sizi beğenenlerin çoğalacağına işarettir. Ayrıca; bir dostunuzun veya yakın bir akrabanızın sıkışık bir anında yardımına koşarak onu mutlu kılacağınıza delildir.

Rüyada Helikopeterle Uçmak

🙂 Rüyada helikopterle uçmak; Bugünlerde çok enteresan ve sevinçli olaylarla karşılaşarak kendinizi çok mutlu hissedeceğinize işaret sayılır. Ayrıca bu rüya; talihinizin açılacağına ve bu sayede rahat bir hayat yaşamaya başlayacağınıza delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Uçtuğunu görmek iyidir. Bir yerden başka bir yere kuş gibi uçtuğunu gören yolculuğa çıkar, kadir ve kıymet sahibi olur. Gökyüzüne uçtuğunu gören bir zarara uğrar. Gökyüzüne uçup bir daha inmediğini gören dünyadan göçer. Uçtuğunu ve belli bir yerde durduğunu gören yolculuğunu yarıda ke­ser. Yolda değilse yola çıkar ve bir yere gider. Makam sahibi birinin hay­vana binmiş olarak uçtuğunu görmesi makamından ayrılacağı anlamına gelir. Mevki ve makam sahibi değilse sahip olduğu iyi halini ve rahatını kaybeder. Üzerinde bulunduğu hayvanın da kendisiyle beraber uçtuğunu gören mevki ve makam sahibi olur. Kendisiyle birlikte binmiş olduğu hay­vanın da bir yerde durduğunu gören şöhret ve servet sahibi olur.” demiştir.

İbn-i Şirin: “Kanatları olmadığı halde uçtuğunu görenin durumu deği­şir. Bir evin damından başka bir evin damına, yani damdan dama uçtuğu­nu gören eşini boşayıp başkasıyla evlenir. Alçaktan yükseğe doğru kanatsız olarak uçtuğunu gören istediğini el­de eder, kadir ve kıymet sahibi olur. Güvercin gibi uçtuğunu gören şöhret sahibi olur, gökyüzünde gözden kaybolacak kadar yükseldiğini gören ölür,demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Bir dağın tepesine uçup konduğunu gören büyük bir makam sahibi olur. Uçarken bir şeyin üzerine düştüğünü gören, üzeri­ne düştüğü şeye benzer bir şeye sahip olur. Eğer rüyayı gören kişi mevki ve makam sahibi olabilecek yetenekte biri değilse ölüm derecesinde has­talanır veya günah işler. Kanatla uçtuğunu görmek yolculuğa, kanatsız uçtuğunu görmek du­rumunun değişeceğine uçarak gitmek istediği yere ulaştığını görmek ya­pacağı yolculuktan hayır ve fayda sağlayacağına, bir tarladan diğerine uç­tuğunu görmekse güç ve onur sahibi olmaya delalet eder,” demiştir.

Salimi: “Bir yerden başka bir yere uçtuğunu gören yapmış olduğu yolculukta istediğini elde ederek ve kıymet sahibi olur.Uçtuğunu görmek iyi insanlar için ilim sahibi olmaya, kötü insanlar için ise kötülüğe, bunların dışında kalanlar içinse arzularının gerçekleşmesine delalet eder. Bir başka rivayete göre, uçtuğunu görmek şuursuzca dav­ranmaya öfkeye ya da olağanüstü bir sevinç ve mutluluğa işarettir.Gökyüzüne doğru beli bir çizgide yükseldiğini görmek yüksekliği ölçü­sünde zarara uğramaya, uçarken havada durduğunu görmek o zarardan kurtulmaya, durduğu yerde uçtuğunu görmek hayra delalet eder. En gü­zel ve hayırlı uçuş kıbleye doğru yapılan uçuştur,” demiştir.

Kirmani: “Semanın derinliklerine doğru uçtuğunu görmek, uçanın ölü­müne; kuş kanadına benzemeyen kanatlara sahip olduğunu görmek hal­kı şaşkınlık ve hayrete düşürecek bir durumun ortaya çıkacağına, gökyü­züne doğru uçup daha sonra yere indiğini görmek ölüm derecesinde has­talanıp da sonradan iyileşmeye delalet eder”, demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada uçtuğunu görmenin psikanalizi: Düşümüzde kanatlarımız olduğunu ve uçtuğumuzu gör­mek, çoğunlukla yeteneklerimizi ve kapasitemizi fark etmek, on­ları sınamak ya da yararlanmak anlamına gelir. Kimi zaman öz­gürleşme istekleri de kanat ve uçma simgeleriyle ifade edilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


“Rüyada Uçmak, Paraşütle Uçmak, Uçakla Uçmak” üzerine 8 yorum

 1. Hocam rüyamda arabamın içini iri tombul kurtçuklar sarmış ve ben bi tane bile kalmıycak şekilde hepsini atıp temizliyorum.

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Büyük bir işe girişceğinize ve bu işinizde başarıya ulaşacağınıza, doğruluk yolundan asla ama asla sapmamanız gerektiğine işarettir…

 2. selamun aleyküm ben 22 yaşında bekar bir kardeşinizim. rüyamda paraşüt tarzı birşeyle uctugumu gordum.ben normalde uçağa binmekten çok korkan biriyim rüyamda da içimden ne güzel ucaksiz bir sekilde uçabiliyorum,hem de fazla yükseklere çıkmadan diyorum.onumde de annesiyle beraber ucan yemyeşil gözlü çok tatlı bir bebek var annesinin yüzünün görmedim ama bebeğin yüzü bana dönüktü sonra yemyeşil bir dağın yamacına indigimi gördüm.orda dayımın iki kizi ,teyzemin kızı ve teyzem vardı.sanki demin uctugum kisi de teyzemin kiziydi ama emin degilim.kendisi evli ama kizi yok.onlarla konuşuyorduk yorumu nedir acaba ?

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzun bir zamandır üzerinde durduğunuz bir işinizde başarıyı elde edeceğinize, maddi durumunuzun güzelliklerle olacağına işarettir…

 3. Selâm hocam benim annem yeni vefat etti sürekli rüyamda ilk gün rüyamda spor yapıyordu 2. Gün felan evi temizliyordu en son dün gece gördüm zili çalmıştı kapıyı açtım elinden tutum seni ben yıkadım dedim hata mezarında ki fotosunu gösterdim aynı gerçek gibiydi

  Cevapla
  • Nazlı Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Külfetsiz ganimete, insanlar tarafından kıskanılmaya, itimat edilir bilgiye, zekatı verilecek ve zorluklarla kazanılacak mala işarettir…

 4. Abimin ölmüş olan rüyada enkaz altında kalıyor ve babası ve amcası birer yüzük verip satmamı istediler bunun yorumu nedir

  Cevapla
  • Figen Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Darlıktan kurtularak rızık sahibi olacağınıza, güzel bir haber almaya, yaşam tarzınızı değiştirmenizin gerekli olduğuna işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım