Rüyada Uçak Görmek, Uçak Düşmesi Görmek, Uçak Kazası

Rüyalarda görülen uçak; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada uçak görmek veya uçak düşmesi görmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Uçak Görmek

🙂 Vazifenizde başarı şansınızın artacağına, mevkiinizde yükseleceğinize, zevkli bir seyahat yapacağınıza işarettir. Uzakta olan yakınlarınızın sağ­lığı hakkında sevindirici bilgiler alacağınıza işarettir. Makam ve rütbeye işaret eder. Rüyada uçak görmek, uzun bir yolculuğa çıkmaya, sıkıntılardan kurtulmaya ve akrabaların bir araya gelerek hayırlı bir iş için toplanmasına işarettir.

Rüyada Uçak Düşmesi

😐 Uçağın düştüğünü gören, vazifesinden alınır. Bu rüya; Bazı kötü ruhlu kimseler tarafından hayatınızın ve yaşayış şeklinizin kontrol altında tutulmakta ve kıskanılmakta ve kıskanılmakta olduğunuzu işaret eder.

Rüyada Uçak Kazası Görmek

🙂 Rüyada uçak kazası görmek; talihinizin açılacağına ve bu sayede rahat bir hayat yaşamaya başlayacağınıza delalet eder. Ayrıca bu rüya; kendinizi olur olmaz şeyler için üzmemeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Uçak Yolculuğu Yapmak/ Uçağa Binmek

🙂 Uçak ve balonla dosdoğru gitmek, adalet ve muvaffakiyetle yo­rumlanır. Uçağın veya balonun yavaş yavaş yükseldiğini görmek, makam ve menfaattir,

😐 Son devir tabircileri uçağa binmeyi, şöhret için teh­likeye atılmakla yorumlamışlardır. Uçağın inmesi ise iş bozukluğu ve yalnızlıktır

Rüyada Uçak Kullanmak

🙂 Uçakta pilotluk yap­tığınızı görmek: Yeteneklerinizle mantığınızı birleştirerek kendinizi yetişti­receğinize ve ileride bunun faydasını göreceğinize işarettir. Uçakla havada türlü oyunlar yapan, cesur olur

Rüyada Uçak Kaçırmak

🙂 Rüyada uçak kaçırmak; Bozuk olan işlerinizin düzeleceğine, dargın olduğunuz kimselerle barışacağınıza, bunların yardımı sayesinde işlerinizin düzeleceğine işarettir. Yakın bir zamanda seyahate çıkacağınıza işaret sayılır.

Rüyada Uçak Kazasından Kurtulmak

🙂 Rüyada uçak kazasından kurtulmak; büyük bir zattan menfaat göreceğinize işaret eder. Kısa zamanda bütün muratlarınıza erişeceğinize işaret eder.

Rüyada Uçak Bileti Almak

🙂 Rüyada uçak bileti satın aldığını gören kimse; işlerinde ve iş ilişkelerinde her hususta başarılı olur. Bu rüya; hiç kimsenin yardımı olmadan başarıya ulaşmaya delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Hava ve rüzgar, tabirde bazen melik ve sultanla tabir olunduğundan balon ve uçağı da melik ve sultan gibi yorumlanır. Bir balon veya uçağın ağır ağır yükseldiğini gören derece derece yük­sek makamlara yükselir. Balon yada uçağın havada uçtuklarını görmek devlet işlerinin yolun­da olduğuna, adaletin sağlandığına delalet eder. Bir rivayete göre rüya sa­hibinin görevinde ve özel işlerinde başarılı olmasına işarettir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Balon veya uçak ürettiğini gören kendi gayreti ve çabalarıyla, kimse­den yardım görmeksizin yüksek mevki ve makamlara, insanlar arasında şöhrete, refah ve servete sahib olur. Son yüzyılın rüya tabircilerinden birinin açıklamalarına göre balon ve ya uçağa binmek kendini tehlikeye atmak, balon veya uçaktan inmek teh­likeden kurtulmakla tabir olunur. Ancak bu tehlikenin mevki, makam ve şöhret sahibi olmakla alakalı olması gerekir.Uçakla havada uçtuğunu, türlü türlü akrobatik oyunlar yaptığını gören tehlikelere karşı cesur olur,” demiştir.

Cafer-i Sadık: Binmiş olduğu balon veya uçağın ağır ağır indiğini görmek yükseldiği yüksek makamdan inerek köşesine çekileceğine; balon veya uçağın arı­zalanarak düşüşünü görme bir şeyle suçlanarak görevden alınmaya; ba­lon veya uçağın parçalandığım görmek bir felaket ve musibete delalet eder.Bir balon yada uçak yaptığını veya satın aldığını gören işlerinde, özel­likle devlet işlerinde başarılı olmanın sırlarını öğrenir. Balon ya da uçak sattığını gören elde ettiği başarı sırlarını kendi eliyle kaybeder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada uçak görmenin psikanalizi : Rüyada görülen uçak, yaşamda ani ve etkili değişimleri simgeler. Havalanmakta olan bir uçak, kişinin bilinmeyen bir alana girip risk alacağını gösterir. İniş yap­makta olan bir uçaksa, başarılı bir girişimin ya da riskli bir projenin olumlu sonuçlana­cağı anlamına gelir. Saldıran savaş uçakları görmek, başkalarının eleştirilerinden rahatsız ol­mak biçiminde yorumlanır. Uçağın inişte zorluk çekmesi, yaşamda­ki hedeflere ulaşmakta karşılaşılacak engellere ve bu engellere ilişkin kaygılara işaret eder. Burada sorun, kendimizi başkalarının ellerine teslim etmiş olmanın verdiği güvensizliktir. Hızla düşen bir uçak görmek, genellikle sonucu beklenen bir iş sırasında or­taya çıkar ve başarısızlık ya da suçluluk duygusuyla ilişkilidir.

Uçakla tatile çıkmak, kişinin kendini bağımsızlaştırmak üzere ya­pacağı yeni hamlelerin işareti olarak değerlendirilir. Aynı zaman­da uçakla huzurlu bir geziye çıkmak, geçmişin sorunlarını ve is­tenmeyen şeyleri artık geride bırakmak anlamına gelir. Özel bir uçağa bindiğini ya da böyle bir uçağı kullandığını gören kişi, kişisel yaşamında ve etkinliklerinde başkalarını pek umursamıyor de­mektir. Uçağın koridorunda yürümek, kişinin iki zıt kutup arasında kararsız kalması anlamına gelebileceği gibi, bazı yorumlara göre, başka insanlarla ortak bir amacı paylaşmak olarak da değerlen­dirilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.

“Rüyada Uçak Görmek, Uçak Düşmesi Görmek, Uçak Kazası” üzerine 4 yorum

  1. Merhaba hocam,rüyamda şişman ve küçük iki tane uçak gördüm,ikisi de benim yanıma iniyorlar.Bir tanesi sorunsuz iniyor ama diğeri inerken biraz zorlanıyor.Daha sonra (gerçek hayatta bekarım) iki tane bir ya da iki yasindaki erkek çocuğu biri sağ biri sol elimde olmak üzere elime veriyorlar. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim,teşekkürler…

    Cevapla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bol paraya kavuşacağınıza, uzun yaşayacağınıza, işlerdeki başarınızla mutlu olacağınıza, mahkemelik bir işinizin olmasına işarettir…

    • Eli Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kariyerinizin yükseleceğine, iyi bir olayla karşılaşacağınıza, güzel bir haber alacağınıza, beklediklerinizin gerçekleşeceğine işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım