Rüyada Turp Görmek, Turp Yemek, Turp Toplamak

Rüyada Turp Görmek

Turp görmek, kötü bir davranışta bulunarak, arkasından hemen pişmanlık duyacağınıza işarettir. Ruyada turp gormek, hacca gitmeye ve helal rızka işaret eder. Beyaz renkli turp görmek, üzüntünün az olacağına; siyah renkli turp ise üzüntünün çok olacağına işarettir. Rüyada turp görmek; Bugünlerde karşılacağınız olaylann üzüntülerinizi büsbütün arttıracağına işarettir.

Turp görmek ve yemek, üzüntü ve sıkıntıya delalet eder. Beyaz turp üzüntü ve sıkıntının azlığına, siyah turp üzüntü ve kederin çokluğuna işarettir. Kırmızı turp beyazla siyah arasında tabir olunur.

Rüyada Turp Yemek

Turp yemek üzüntü ve kedere işarettir. Rüyada turp yediğini görmek; Bütün sebzeler gibi sağlıkla ilişkilendirilmesinin yanı sıra turp, merak duygusunu vurgular. Diğer bir yoruma göre, sıkıntı ve yokluk durumlarında, kişinin bu olumsuz şartlara dayanabile­ceğini ifade eder. Rüyasında pancar, turp, havuç ve bu gibi şeyler yiyen adam karışıklığa uğrar. Pancar ve turp karışımı bir turşu görmek veya yemek, işlerinizin karışıklığa uğrayacağını gösterir.

Rüyada Turp Toplamak

Turp toplamak; içinizin sıkılacağına bu sıkıntılar sonucunda hastalanacağınıza işarettir. Bir başka yoruma göre de; sağlığınızın yolunda olacağına işarettir. Turp gibi kırmızı ve turuncu tondaki sebzeleri toplamak, bedensel sağlığınızın yerinde olmasıyla bağlantılı düşünülür.

Ruyada Sebze Gormek

Rüyanızda sebze gördüyseniz; Mutlu ve sıhhat dolu bir ömür geçireceğinize, bu aralar alacağınız bir habere çok sevineceğinize işarettir. Birinin rüyasında, herhangi bir yerde gördüğü ekili sebzelerin adlarını bilmemesi umumun (herkes) iyiliğine delalet eder. Bir rivayete gö­re, bu rüya menfaate, eğer tadı acıysa kötülüğe ve zarara işarettir. Sebze satıldığını görmek iyidir. (Salimî)
Mağripli Cabir: “Sebze sattığını gören sattığı sebzeler kadar hüzün ve kedere uğrar. Sebze aldığını görmekse aksine iyidir,” demiştir.
Cafer Sadık(r.a.): “Herhangi bir sebzeden yediğini görmek hastalık, if­las ve kederle yorumlanır,” demiştir.

Ruyada Sebze Gormek-Ruyada Sebze Almak-Yesil Sebze Gormek-Sebze Meyve Gormek
Ruyada Sebze Gormek-Ruyada Sebze Almak-Yesil Sebze Gormek-Sebze Meyve Gormek

Ruyada Bahçe Görmek

Rüyanızda yeşilliklerle dolu bir bahçe gördüyseniz; Kaybolmuş itibarınızı yeniden kazanacağınıza, sıkıntılı durumdan kurtulup feraha çıkacağınıza, kısa bir yolculuk yapıp mutlu ve sıhhat dolu olarak döneceğinize işarettir.

Danyal (a.s.)’a göre; bahçe görmek, kadınla tabir olunur. Kendi bostanım su­ladığını gören eşiyle yakınlaşır ve ilişkiye girer. Başkasına ait bir bostanı suladığını gören zina eder.

Rüya sahibinin, bostanının başka biri tarafından sulandığını görmesi eşinin başka biriyle meşru olmayan ilişkide bulunduğuna işarettir.

Bostanında güzel kokulu bir şey bulunduğunu görmek hayırlı evlada, kötü kokulu bir şey bulunduğunu görmek âsi evlada, bostanında erik ağa­cı bulunduğunu görmek ilim ve edep sahibi hayırlı bir evlat sahibi olmaya delalettir.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!