Rüyada Terlik Görmek, Rüyada Terlik Giymek, Terlik Kaybetmek, Almak

Düşlerde görülen terlik ölüm, hastalık mı yoksa müjdeli haber, para, iş, bebek veya evlilik mi demek. Rüyada terlik görmek, terlik giymek veya terlik kaybetmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin..

Rüyada Terlik Görmek

🙂 Rüyanızda terlik gördüyseniz; Bir yakınınız sayesinde sıkıntılı olduğunuz durumdan sizi kurtaracağına, sıkıntılarınızın sona ereceğine, elinizden bir miktar para çıkacağına işarettir. Terliğini kendi tamir eden eşiyle güzel geçinir. Eski ve kırık terlik dul bir kadına işarettir. Terliğini çıkaran güvene ve makama kavuşur.

😐 Rüyada yağındaki terlik veya sandaletleri zorla çıka­rıldığını, yahut yandığını ya da yırtıldığını görmek, niyetlendiği yolculuktan alıkonulacağına delalet eder. Yürürken terliğinin birini ayağından çıkardığını gören, ya karısından ya ortağından yahutta kardeşinden ayrılır veya bunlardan biri hasta eder. Terliğinin yandığını, yırtıldığını yahut zorla ayağından çıkarıldığını gören niyet ettiği yola gidemez. Terliğini tamir eden veya tamire veren günah iş­lemekte eşine yardımcı olur.

Rüyada Terlik Giymek

🙂 Rüyada gümüş renkli terlik giymek, güzel bir işe işarettir. Üstü pamuklu terlik giymek kültürlü, dindar ve ha­yırsever zevceye delidir.

😐 Rüyada dar veya küçük gelen bir terlik giymek uzun zamandır görmediğiniz bir dos­tunuzun sizi aradığına, ancak bulamayacağına işarettir. Ayaklarınıza sandalet veya terlik giydiğinizi görmek: Heveslerinizden ve hobilerinizden çok çabuk bıkan bir yapıda olacağınıza işarettir.

Rüyada Terlik Kaybetmek

🙂 Terliklerini kaybetmek veya kaybolduğunu görmek, sonradan da bulunduğunu görmek, aile ve akrabalarından bir kişiyle aralarında dar­gınlık veya ayrılık olup kısa süre sonrada ise aralarının çok güzelleşeceğine, düzeleceğine işaret­tir. Kendisine başkasından kalan bir terliği kaybedip, sonra bulan, çalışarak mal kazanır.

😐 Terliklerini kaybetmek veya çalındığını veya başka biri tarafından giyilip götürüldüğünü görmek, birinin eşini aldatmaya çalışacağına yorumlanır.

Rüyada Terlik Almak

🙂 Rüyada birinden bir terlik almak veya bir mağazadan terlik aldığını görmek elde etmek için uğ­raştığı bir mala sonunda sahip olacağına yorumlanır. Rüyalarda terlik almak, sıkışık bulunduğunuz durumdan kurtulacağınıza hayatınıza yeni bir yön verip yaşamınızın daha iyi bir durum alacağına işarettir.

Rüyada Beyaz Terlik Görmek

🙂 Rüyada beyaz terlik görmek veya almak okur yazar, dindar ve hayır yapmakla ünlenen eşe delalet eder. Beyaz terlik görmek veya almak, rahatsız iseniz sıhhate kavuşacağınıza, veya rahatsız olan bir yakınınızın sıhhatinin düzeleceğine, iş hayatında ise; kısa bir müddet için sıkıntıya gireceğinize işarettir.

Rüyada Kırmızı Terlik Görmek

🙂 Rüyada görülen kırmızı terlik; artık geçirdiğiniz zor günlerin geride kaldığına, önünüzde mutlu ve sıhhat dolu günlerin sizi beklediğine, çok sevdiğiniz birisine kavuşacağınıza işarettir. Kırımızı terlik görmek rüyada, bekarsanız evlenip ayrı bir yuva kuracağınıza yorumlanır.

😐 Kırımızı terlik görmek rüyada, evliyseniz: dikkatli olmazsanız, size yakın olan birinden kötülük ve zarar göreceğinize işarettir. Bu daha çok gidip geldiğiniz birisi veya size gelip giden birisinden gelecek kötülük demek.

Rüyada Mavi Terlik Görmek

🙂 Rüyada görülen mavi terlik, beklenmedik bir anda mala ve paraya kavuşacağınıza, uzun bir seyahete çıkıp memnun döneceğinize işarettir. Rüyalarda görülen mavi terlik girişeceğiniz herhangi bir işte düşüncesizce hareket etmediğiniz takdirde, sıkıntı ve belalardan uzak kalacağınıza, üzerinizdeki huzursuzluğun son bulacağın işarettir.

😐 Rüyada mavi renkli terlik görenin eşi, işlerinde karışık­lık meydana getirir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Gümüşten terlik, yeni ve güzel eşe; kurşundan terlik zayıf eşe; ateş­ten terlik ahlaksız eşe; at derisinden yapılmış sandalet Arap eşe, aslan deri­sinden terlik zalim eşe delalet eder.”

Caferi Sadık: “Rüyada ayağından terliğini çıkarmak emniyet ve güvene, büyük mevki sahibi olmaya; tüylü sandalet veya terliklerle yürüdüğünü gör­mek Allah’a ibadet amacıyla yolculuğa işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada terlik görmenin psikanalizi: Terlik günlük yaşamın güçlükleriyle baş edebilme gü­cümüzün ve enerjimizin simgesidir. Eğer rüyamızda terliğimizle ilgili bir sorun dikkatimizi çekiyorsa, yaşamdaki bazı ta­vır ve yaklaşımlarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor demek­tir. Rahat ve şık bir terlik, duygusal ilişkilerde mutlulu­ğu ifade eder.

Anonim Rüya Yorumları

 • Ayaklarına terlik giydiğini, ancak bunlarla yürümediğini gören bir ka­dın veya cariye ile ilişkide bulunur. Eğer ayağa takılan terlikler yeniyse iliş­kide bulunduğu kadın bakire demektir.
 • Kendisine bir sandalet gibi terlik verildiğini ve bunu bir beze sarıp ya da bir kaba koyup gözetir. Eğer terlik yırtık ve eskiyse bunlar dul kadınlardır.
 • Terlikle yürürken birinin ayağından çıktığı­nı ve tek terlikle kaydığını gören, erkek kardeş, kız kardeş veya ortağın­dan ayrılır, ya eşini boşar ya kölesini satar ya da bunlardan biri ölür. Bir ri­vayete göre rüya sahibi tam bir sene sonra hastalanır.

Rüyada Ayakkabı Görmek Ne Demek


rüyada ayakkabı görmek, terlik görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.

Rüyada Terlik Görmek, Rüyada Terlik Giymek, Terlik Kaybetmek, Almak konusunda 4 mesaj

 1. Rüyamda camurlu yoldan yuruyorum botlarim camur Olmus eve gideyimde temizleyim diyorum bir den arkadasim in eine gidiyorum orasida cami gibi bir yer Bana arkadasim in kizi mavi bir terlik verip lavobaya gidiyorum tertemiz bir tuvalet giriyorum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Serpil eren Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Girişilen ya da girişilecek işlerde başarıya ulaşılacağına, en büyük sorunların ve karmaşıklıkların zamanında çözüleceğine işarettir…

 2. rüyamda annemle dışarı çıktık bi elbise mağazasına baktık benim ayağımda kırmızı bi sandalet vardı ayağımı sıkıyordu bi kaç kere çıkarıp giydim sonra sol ayağımdaki yırtıldı biraz. yolda yürürken yeni bir düğün salonunun açıldğını gördük annemle çok beğendik eve geldiğimizde babama dedik çok güzeldi kardeşim düğünü olursa orayı tutalım dedik sonra ben mutfaktayken biizim bi tanıdğımız geldi sen nasıl geldin dedim babam seni görürse git dedim ama o beni baban çağırdı dedi sonra zil çaldı ben kapıyı açmaya gittim o gelen kişiyide nolursun git seni kimse görmesin dedim kapıyı açtım misafirler geldi bize mevlüt için gelmiş onlar kuran falan okudu bende mutfakta yemek hazırladım.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   nur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yeni iş girişimlerine atılacağınıza ve başarılı olacağınıza, hiç beklenmedik bir şeyin daha iyi ve güzel şekilde olacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!