Rüyada Terlik Görmek, Rüyada Terlik Giymek, Terlik Kaybetmek, Almak

Düşlerde görülen terlik ölüm, hastalık mı yoksa müjdeli haber, para, iş, bebek veya evlilik mi demek. Rüyada terlik görmek, terlik giymek veya terlik kaybetmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin..

Rüyada Terlik Görmek

🙂 Rüyanızda terlik gördüyseniz; Bir yakınınız sayesinde sıkıntılı olduğunuz durumdan sizi kurtaracağına, sıkıntılarınızın sona ereceğine, elinizden bir miktar para çıkacağına işarettir. Terliğini kendi tamir eden eşiyle güzel geçinir. Eski ve kırık terlik dul bir kadına işarettir. Terliğini çıkaran güvene ve makama kavuşur.

😐 Rüyada yağındaki terlik veya sandaletleri zorla çıka­rıldığını, yahut yandığını ya da yırtıldığını görmek, niyetlendiği yolculuktan alıkonulacağına delalet eder. Yürürken terliğinin birini ayağından çıkardığını gören, ya karısından ya ortağından yahutta kardeşinden ayrılır veya bunlardan biri hasta eder. Terliğinin yandığını, yırtıldığını yahut zorla ayağından çıkarıldığını gören niyet ettiği yola gidemez. Terliğini tamir eden veya tamire veren günah iş­lemekte eşine yardımcı olur.

Rüyada Terlik Giymek

🙂 Rüyada gümüş renkli terlik giymek, güzel bir işe işarettir. Üstü pamuklu terlik giymek kültürlü, dindar ve ha­yırsever zevceye delidir.

😐 Rüyada dar veya küçük gelen bir terlik giymek uzun zamandır görmediğiniz bir dos­tunuzun sizi aradığına, ancak bulamayacağına işarettir. Ayaklarınıza sandalet veya terlik giydiğinizi görmek: Heveslerinizden ve hobilerinizden çok çabuk bıkan bir yapıda olacağınıza işarettir.

Rüyada Terlik Kaybetmek

🙂 Terliklerini kaybetmek veya kaybolduğunu görmek, sonradan da bulunduğunu görmek, aile ve akrabalarından bir kişiyle aralarında dar­gınlık veya ayrılık olup kısa süre sonrada ise aralarının çok güzelleşeceğine, düzeleceğine işaret­tir. Kendisine başkasından kalan bir terliği kaybedip, sonra bulan, çalışarak mal kazanır.

😐 Terliklerini kaybetmek veya çalındığını veya başka biri tarafından giyilip götürüldüğünü görmek, birinin eşini aldatmaya çalışacağına yorumlanır.

Rüyada Terlik Almak

🙂 Rüyada birinden bir terlik almak veya bir mağazadan terlik aldığını görmek elde etmek için uğ­raştığı bir mala sonunda sahip olacağına yorumlanır. Rüyalarda terlik almak, sıkışık bulunduğunuz durumdan kurtulacağınıza hayatınıza yeni bir yön verip yaşamınızın daha iyi bir durum alacağına işarettir.

Rüyada Beyaz Terlik Görmek

🙂 Rüyada beyaz terlik görmek veya almak okur yazar, dindar ve hayır yapmakla ünlenen eşe delalet eder. Beyaz terlik görmek veya almak, rahatsız iseniz sıhhate kavuşacağınıza, veya rahatsız olan bir yakınınızın sıhhatinin düzeleceğine, iş hayatında ise; kısa bir müddet için sıkıntıya gireceğinize işarettir.

Rüyada Kırmızı Terlik Görmek

🙂 Rüyada görülen kırmızı terlik; artık geçirdiğiniz zor günlerin geride kaldığına, önünüzde mutlu ve sıhhat dolu günlerin sizi beklediğine, çok sevdiğiniz birisine kavuşacağınıza işarettir. Kırımızı terlik görmek rüyada, bekarsanız evlenip ayrı bir yuva kuracağınıza yorumlanır.

😐 Kırımızı terlik görmek rüyada, evliyseniz: dikkatli olmazsanız, size yakın olan birinden kötülük ve zarar göreceğinize işarettir. Bu daha çok gidip geldiğiniz birisi veya size gelip giden birisinden gelecek kötülük demek.

Rüyada Mavi Terlik Görmek

🙂 Rüyada görülen mavi terlik, beklenmedik bir anda mala ve paraya kavuşacağınıza, uzun bir seyahete çıkıp memnun döneceğinize işarettir. Rüyalarda görülen mavi terlik girişeceğiniz herhangi bir işte düşüncesizce hareket etmediğiniz takdirde, sıkıntı ve belalardan uzak kalacağınıza, üzerinizdeki huzursuzluğun son bulacağın işarettir.

😐 Rüyada mavi renkli terlik görenin eşi, işlerinde karışık­lık meydana getirir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Gümüşten terlik, yeni ve güzel eşe; kurşundan terlik zayıf eşe; ateş­ten terlik ahlaksız eşe; at derisinden yapılmış sandalet Arap eşe, aslan deri­sinden terlik zalim eşe delalet eder.”

Caferi Sadık: “Rüyada ayağından terliğini çıkarmak emniyet ve güvene, büyük mevki sahibi olmaya; tüylü sandalet veya terliklerle yürüdüğünü gör­mek Allah’a ibadet amacıyla yolculuğa işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada terlik görmenin psikanalizi: Terlik günlük yaşamın güçlükleriyle baş edebilme gü­cümüzün ve enerjimizin simgesidir. Eğer rüyamızda terliğimizle ilgili bir sorun dikkatimizi çekiyorsa, yaşamdaki bazı ta­vır ve yaklaşımlarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor demek­tir. Rahat ve şık bir terlik, duygusal ilişkilerde mutlulu­ğu ifade eder.

Anonim Rüya Yorumları

 • Ayaklarına terlik giydiğini, ancak bunlarla yürümediğini gören bir ka­dın veya cariye ile ilişkide bulunur. Eğer ayağa takılan terlikler yeniyse iliş­kide bulunduğu kadın bakire demektir.
 • Kendisine bir sandalet gibi terlik verildiğini ve bunu bir beze sarıp ya da bir kaba koyup gözetir. Eğer terlik yırtık ve eskiyse bunlar dul kadınlardır.
 • Terlikle yürürken birinin ayağından çıktığı­nı ve tek terlikle kaydığını gören, erkek kardeş, kız kardeş veya ortağın­dan ayrılır, ya eşini boşar ya kölesini satar ya da bunlardan biri ölür. Bir ri­vayete göre rüya sahibi tam bir sene sonra hastalanır.

Rüyada Ayakkabı Görmek Ne Demek


rüyada ayakkabı görmek, terlik görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.


20 thoughts on “Rüyada Terlik Görmek, Rüyada Terlik Giymek, Terlik Kaybetmek, Almak”

 1. selamün aleyküm hocam. rüyamda tatil için hazırlanıyorduk 1 hafta kalacağız geleceğiz diyorduk fakat bir engel çıkıyor gibiydi bir türlü evden çıkamadık ve ben biriktirdiğim harçlığımi açık mavi renk süet ev terligimin önündeki gizli bölmeden alıyorum, terligin önü yirtikti ben yirtip ic astarına saklamisim ve paraların hepsi bozuk paraydi.

  Reply
 2. Merhaba hocam,

  Rüyamda ailemle beraber kahvaltı yapıyorum. Son zamanlarda çok sorun yaşadığım abimin özellikle sofrada olması ve beyaz peyniri eliyle alıp bölmesi dikkatimi çekiyordu. Daha sonra abime sinirlenip dolmuşa biniyorum ve heryeri kar dolu olan Erciyes dağına gidiyorum. Dağa çıkıp insanların arasına giriyorum ve o soğukta ayağımda terlik üstümde tişört olduğunu görüyorum ve normalde orada olmaması gereken bir arkadaşımla karşılaşıyorum. Birden kısa süreli bir yağmur yağıyor üzerime. Bu karda kışta meğer hava sıcakmış diyorum sonra. ardından etrafı gezerken bir anda yanlışlıkla bir asker karakoluna giriyorum. Burda ne yaptığımı soruyorlar bende yanlışlıkla girdim diyorum.
  yorumlarsanız sevinirim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Büyük mallar edinerek geçiminizi karşılayacağınıza, giriştiğiniz ya da girişeceğiniz işlerde başarıları kolaylıkla yakalayacağınıza işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Zengin olup bu zenginliğinizi başkalarıyla paylaşarak hayır işleyeceğinize, işlerinizi kolaylıkla ve çok daha fazla geliştireceğinize işarettir…

 3. Merhaba hocam rüyamda bir inşaatda gördüm kendimi henüz tamamlanmamısti . Yanımda işverenim vardı birlikte bir daireye bakmaya gidiyorduk bu arada ikimizde mimariz. Orda çalışanlardan kız çocukları da vardı bana tetkiklerini verdiler bir de sandalet giydim ama ayağıma olmadı.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sorunların üstesinden gelmeye, kötü düşüncelerden kurtulmaya, işlerinizin açılmasına, hayatı huzurlu yaşamaya işarettir…

 4. Merhabalar.rüyamda mapazadan terlik aldığımı görüyorum.kozon biri modelleri gösteriyor.evdekinin aynısını almayayıö .kumaş kapalı olan tozlanıyor diyom.burnu açık silinebilir bakıyorum.bir tanesi için p kadar para hayatta vermem diyom.naçıj olanı alayım diyom

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Anlamdadır : Hareketlerinizi tavırlarınızı ve düşüncelerinizi değiştirmeniz gerektiğine, hayallerinizin güzel şekilde gerçekleşeceğine işarettir…

 5. Okul gibi bir yerden çıkıyorum. Bazı tanıdığım insanlar var. Birini görüyorum. Kim tanımıyorum ama rüyada taniyorum. Kavga ediyor küçük biri kavga edenlerin ikisini de taniyorum. Ikiside ilk okul çağlarında
  Bastan ayircak gibi oluyorum sonra diyaloglarını duyuyorum. ayırmıyorum. Birden bahcede tek tük yanan yerler görüyorum. Rahatisz ediyor beni. Söndürmek istiyorum. Sonsun istiyorum sonra yerde kırılmış kalınca bir odun gibi birsey görüyorum onu alıyorum. Pesinden eski sevgilimi görüyorum. Yürüyor bayır yukarı sadece önüne bakarak yürüyor. Ama bir tuhaflık var sanki. Aradan biraz zaman geciyor. Onun yanina gidiyorum. Nasılsın diyorum normal cevap veriyor. Elimdeki böyle kırık yada yanmış odunu gösteriyorum beğeniyor alıyor. Hoşuna gidiyor. Sonra onda bir dengesizlik seziyorum. Sanki kendinde degil. Sanki böyle bi maddenin etkisinde gibi. Böyle bir yere doğru yürüyoruz. Ortam sakin. agac çimen karışımı biryer. Orman desen değil. Çimlik düz yol desen değil. Pesinden biraz yurudukten sonra onun terliklerini sorunlu görüyorum. Düzeltiyoruz filan böyle terliklerle ilgileniyoruz yani. Sonra gidicegimiz yere yakınlaşınca en yakın arkadaşımı görüyorum. Uzaklardan geliyor. Bir yere gidecekmişiz. Ama ben eski kız arkadaşımın durumunu beğenmiyorum. şimdilik görmezden geliyorum arkadaşımı. O bulunduğumuz yerde birşeyler oluyor bi karışıklık gibi filan. Bir topluluk var orda hafif bi karmaşa var. Oraya gidiyoruz hemen yakın zaten. Orda eski kiz arkadaşıma bir terlik veriyorum. Ardından babamı görüyorum orada. Bir işle meşgul sanki çalışıyor orada. Sonra birşeyler oluyor ama orayı anlayamıyorum ne olduğunu. Pesinden biz işlek bir yol kenarinda buluyoruz kendimizi. Cevre yolu gibi biryer böyle. Sonra biryerde görüyorum tuhaf sanki insan yapımı biyer nasıl birşey oldugunu anlatamam ama sanki rüyada konum değişiyor o an. Rüyada yakınlaşıcaz gibi oluyor eski kiz arkadaşımla sonra yakınlaşmıyoruz. O sıra yakın arkadaşım geliyor. Bizi görüyor yakınlaşacak gibi olacakken. Sonra noluyor bilmiyorum. Bi şekilde eski kiz arkadaşımın yanından ayrılıp yakın arkadaşımın arabasına biniyorum. Gittigimiz yolu geri dönüyoruz. Bayır aşağı hafif. Sonra bi mekanda duruyoruz. Boyle bayır aşağı olan hafif insan kalabalığı olan. O sıra geldiğimiz tarafdan insanlar geliyor filan. Ben eski kiz arkadasimi da merak ediyorum bayağı. Sonra onu goruyorum aniden. Üstündeki kiyafetlerin birazı değişmiş. Üstüne beyaz askılı bi kiyafet gelmiş ama ayağındaki terlikler yok. Ayağında abuk sabuk 2 şey var. Biri sanki babamin yazlık ayakkabısı. Yada ona çok benziyor. Diğeride baska birşey. Neyse yakın arkadaşım gidelim diyor. Bırakıp gidicem ama eski kiz arkadaşımın başına birileri toplanmış. Rahatsiz oluyorum sanki ona kötü birşey gelcek. Gidiyorum yanına ilgilenmeye başlıyorum. Ayağına yeni terlik alıyoruz. Yolun ortasindan kaldırıyorum. O sırada oradaki insanlara iyi oldugunu ispat etmeye çalışıyorum. Eski kız arkadaşımın durumu kötü biraz. Orda ondan faydalanmak isteyen insanlar var sanki. Sonra onla uğraşıyorum. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Onu kendine getirmeye çalışıyorum. Çevremizde akbaba gibi toplanmış insanlar var. Rahatsız oluyorum. Kötü birşey olacak hissediyorum. Kenari çekiyorum onu. Kafe gibi biyer var oraya. Onunla ilgileniyorum. Yolun ortasında yazlık açık ayakkabıyı görüyorum. Babamın ayakkabısı sanki cok benziyor onunki olduğunu düşünüyorum. Birde diğer ayağındaki terliği görüyorum. Koyu mavi. Eski kız arkadaşımla ilgileniyorum. Iyi o birşeyi yok diyorum ama bi sorun var. Rüyanin en başından beri bi dengesizlik vardı zaten onda. Tedirginim. Birşey var farkındayım. Bir sorun. Uğraşıyorum. Tedirginim. Sorun ne bulamıyorum. Eski kız arkadaşım bi madde etkisinde gibi yada kafayi tırlatmış gibi. Çaresiz hissediyorum ve uyanıyorum.

  Reply
  • Peyami Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok kısa bir süre sonra merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize, deniz kenarında çok büyük bir ev almaya işarettir…

 6. Rüyamda evde nişandaydık. Evden çıktığımda bordo terliğimi kaybettim. Terliğimi bulamadım. Akrabamız biri farklı diğeri terlik teki bulmuş birisi yırtık hatta sonra bana getirdi. Ben de giymedim benim değil dedim. Yenisini alırım dedim.

  Reply
  • Gonca Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sizden üst seviyede birisinden bir iyilik göreceğinize, hal ve hareketlerinizde daha çok fazla temkinli olmanız gerektiğine işarettir…

 7. Merhabalar, ruyamda terligimi kaybetmisim. Bana baya büyük gelen siyah terlikler getirdi bir kadin. Ne yapayim ayagima büyük ama giymem lazim diyorum. Giyip giymedigimk hatırlayamamakla birlikte yorumu merak ediyorum. Anlami nedir acaba?

  Reply
  • Aynur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle :
   Sevdiklerinizle birlikte mutlu bir yaşam süreceğinize, feraha erişeceğinize, işlerinizin çok iyi ve çok güzel olacağına işarettir…

 8. Rüyamda camurlu yoldan yuruyorum botlarim camur Olmus eve gideyimde temizleyim diyorum bir den arkadasim in eine gidiyorum orasida cami gibi bir yer Bana arkadasim in kizi mavi bir terlik verip lavobaya gidiyorum tertemiz bir tuvalet giriyorum

  Reply
  • Serpil eren Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Girişilen ya da girişilecek işlerde başarıya ulaşılacağına, en büyük sorunların ve karmaşıklıkların zamanında çözüleceğine işarettir…

 9. rüyamda annemle dışarı çıktık bi elbise mağazasına baktık benim ayağımda kırmızı bi sandalet vardı ayağımı sıkıyordu bi kaç kere çıkarıp giydim sonra sol ayağımdaki yırtıldı biraz. yolda yürürken yeni bir düğün salonunun açıldğını gördük annemle çok beğendik eve geldiğimizde babama dedik çok güzeldi kardeşim düğünü olursa orayı tutalım dedik sonra ben mutfaktayken biizim bi tanıdğımız geldi sen nasıl geldin dedim babam seni görürse git dedim ama o beni baban çağırdı dedi sonra zil çaldı ben kapıyı açmaya gittim o gelen kişiyide nolursun git seni kimse görmesin dedim kapıyı açtım misafirler geldi bize mevlüt için gelmiş onlar kuran falan okudu bende mutfakta yemek hazırladım.

  Reply
  • nur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yeni iş girişimlerine atılacağınıza ve başarılı olacağınıza, hiç beklenmedik bir şeyin daha iyi ve güzel şekilde olacağına işarettir…

Leave a Comment