Rüyada Sofra Görmek, Kurmak, Hazırlamak ve Sofra Bezi Ne Demek?

Rüyada Sofra Görmek

Rüyada sofra görmek, nimete, dâvete icabet etmeye ve refah içinde yaşamaya, düşmana galip gelmeye işaret eder. Rüyada sofrada oturduğunu gören kimse, iyi ve cömert bir kimse ile sohbette bulunur. Bazen sofra, kendisi ve ailesinin geçimi için gelecek bol miktardaki rızka da işaret eder. Rüyada sofra üzerinde bir çok nimetlerin olduğunu görmek, müjdeli bir habere, sevince ve bol rızka delalet eder. Rüyada sofa görmek, büyük bir ev sahibi olacağına, dehliz görmek ise, haram mal sahibi olacağınızı gösterir. Rüyada bir yemek masasının veya sofrasının başında bulunduğunuzu görmek, ömrünüzün uzun olacağına işarettir. Masasında bir çok güzel meyvelerin bulunduğu bir sofrada bulunmak, eğer bunlardan hiç birini yemediyseniz, çok hayırlı bir iş yapmış olursunuz. Eğer meyveler olgun değilse, acele bir hareketinizden bir tehlike doğacağına delildir.

Rüyada Sofra Kurmak

Rüyada sofra kurmak veya bir rivayete göre, üzerinde çeşitli yemekler bulunan bir sofra kurduğunuzu görmek kendi ve ailesi için rızk ve kısmet geleceğine işarettir.

Rüyada Sofra Hazırlamak

Rüyada sofra hazırlamak veya sofrasının üzerine birçok yemekler konulduğunu ve kendisinin de sedirde oturduğunu görmek, izzet, şeref, ferahlık, sünnet, düğün, müjde, hayır ve menfaat ile tabir olunur. Sofra hazırlandığı halde ve her çeşit yemek konulmuş olduğu halde kimsenin sofraya oturmadığını görmek, hayır değildir. Kendisi için bir sofra hazırlanmış olup birçok misafirlerin ondan yemekte olduklarını gören büyük bir memuriyete geçer, yahut halka hayrı ve hizmeti dokunur.

Rüyada Sofra Bezi Veya Örtüsü Görmek

Rüyada temiz bir sofra örtüsü görmek, ailenin sevgi içinde olduğuna işarettir. Rüyada kirli bir örtü görmek, ailede huzursuzluğa işarettir. Rüyada görülen sofrabezi, yolculuğa ve rızık genişliğine işaret eder. Rüyada görülen sofra bezi, büyük bir sefere, rahat bir yolculuğa işarettir. Rüyada sofranızın üzerinde bir masa örtüsü görmek, pek yakında sempatik kimselerle bir masa etrafında toplanıp, neşe ile yemek yiyeceğinizi gösterir.

Rüyada Sofra Toplamak

Üzerinde yemek hazırlanmış sofra toplamak, hayır ve menfaat ve nimete yorumlanır. Bazılarına göre; rüyada sofra toplamak, ferah, intizam ve idareye delâlet eder.  Sofrayı topladığınızı görmek, yaptığınız zor ve üzücü bir işin artık sonuna geldiğinizi bildirir.

Rüyada Sofra Takımı – Yemek Takımı Görmek

Rüyada sofra takımı görmek, pek yakında muradınıza erişerek, mutlu bir hayat yaşayacağınıza, gümüşten yapılmış bir sofra takımı görmek, içinizin sıkılacağına, sofra takımınızı satmak istediğinizi görmek; işlerinizin düzeninin bozulacağına ve karışacağına işaret eder.

Rüyada Yemek Masası Görmek

Rüyada üzerinde çeşitli yemekler, iştah çekici salatalar ve meyveler bulunan bir yemek masası görmek, zenginliğe, bolluğa ve refaha, boş bir masa ise, fakirliğe alamettir.

Rüyada Yemek Görmek Yemek

Rüyasında insanlar arasında yemek yediğini gören kimse, şöhret olur. Bir tabaktan yemek yediğini görürse, kanaatkar olur. Sağ elle yemek yemek, Allah Resulü’nün sünnetine uymayla, sol el ile yemek yemek ise düşman ile tabir olunur. İnsan eti yediğini gören kimse, gıybet ve koğuculuk yapar. Rüyada yemekhane görmek, zengin bir kimse tarafından yapılacak hayra delalet eder. Bazen bu rüya, fakir için zenginliğe de bir işarettir. Rüyada yemek yediğinizi görmek, iyiye yorumlanmaz. Bazı küçük hoşnutsuzlukların meydana geleceğine işarettir. Bir masaya dizilmiş çeşitli yemekler görmek, sosyal durumunuzda bir değişiklik olacağına, et yemekleri, fakirlikten zenginliğe, sebze yemekleri, hayır işlerine, ekşi yemekler, hastalığa, tatlılar, bolluk ve berekete yorulur.

Rüyada Ev Görmek

Rüyada ev görmek; mezar, eş, zengin, güvenlik, refah, geçim, mal ve büyük memuriyet olarak yorumlanır. Rüyada evini çok güzel görmek, ana ve babanın sağlıklı olmasına ve onların uzun ömürlü olacağına delalet eder. Bir ‘evin inşa edilmekte olduğunu görmek, akrabalarından birinin vefatına yorumlanır. Evin demirden olması uzun ömür ve huzurlu bir yaşama işaret eder. Evin içinde bir pislik görmek, kadının ahlaksızlığına delalet eder. Rüyada bir evin içine girip, orada ölülerin olduğunu görmek, rüya sahibinin vefatına işaret eder. Evinin yandığını görmek, aile içinde meydana gelecek kargaşaya işaret eder.

Rüyada Mutfak Görmek

Rüyada bir mutfakta yemek yediğinizi veya orada yemek pişirdiğinizi görmek, çok zengin olacağınıza, evli iseniz, mutlu, bekâr iseniz, ömrünüz boyu mutluluğu tanımayacağınıza işaret eder.

Rüyada Salata Görmek- Yemek

Rüyada salata görmek, yemek veya salata yapmak, gama, kedere ve sıkıntıya işaret eder. Bazı yorumcular bu yorumun aksine olarak, bu rüya yı sağlığa ve zengin bir hayata yorumlarlar. Salatalık soymak ise, ilginç bir hayatın başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Rüyada salata yediğini gören kimse sağlıklı olur.

Rüyada Çorba Görmek-Yemek

Rüyada çorba içmek; maaşınızın artacağına veya son zamanda girişmiş olduğunuz bazı işlerin iyi bir şekilde sonuçlanarak size fayda sağlayacağına işarettir. Rüyada çorba içmek, kolayca elde edilecek rızka, faydalı bir ilimle süslenmeye ve Allah Rasulü’nün sünnetine uymaya delalet eder.

Rüyada Hamur İşi Börek, Çörek Görmek

Rüyada hamur işi yemek, yakında bir nikâha davet edileceğinize, rüyada hamur işi yapmak ise, varlıklı bir kimse ile evleneceğinize, evli iseniz böyle bir kimseyle ortaklık kuracağınıza işaret eder.

 • Rüyada balık kızartıp sofraya getirdiğinizi görmek, giriştiğiniz paralı bir işte çok kazançlı çıkacağınıza, evinize bolluk ve bereket geleceğine işarettir.
 • Rüyada aç bir insanı sofrasına alıp onunla yemek yediğini görmek, uzak bir yerden hayırlı bir haber alacağına delâlet eder.

“Rüyada Sofra Görmek, Kurmak, Hazırlamak ve Sofra Bezi Ne Demek?” konusunda 5 mesaj

 1. Rüyada oturduğu evin birinci katını temizliyor ve kızıma elsi i
  poşeti içinde de ikitane ölmüş güvercin kuş bunlar buraya nerden gelmiş diyorum ve eline veriyorum at bunları evimizin karşı yolda duran çöpe atacak ama kapının önünden karşı yola kadar toprak yığını ama yüksek asvalt gibide düzlenmiş kızım poşeti atıyor dönerken kepçe yığının olduğu yerin çalışmasını yapıyor bahçe kapısına gireceği zaman kepçe milim kalmıştık ezecekti seni diyorum kızıma tam zamanında geçtin dedim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Demet kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mahkemeye düşülmüş bir davadan başarı kazanacağınıza, uzun yaşayacağınıza, iş hayatında başarılı olacağınıza, aklınızı kullanmayarak fakirleşmeye, üzüntülerinizden kurtulacağınıza, hayatınıza anlam katacak yeni gelişmelere, yine karamsar umutsuz günlere geri dönüleceğine işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Aise Kayikci kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sevineceğinize, neşeleneceğinize, büyük bir sefere, yolculuğa, mutluluğa, huzura, malınızın artacağına, üzüntüye, kedere, hastalığa, sıkıntıya, haram mala, kötü bir söz duymaya, bir belaya uğrayacağınıza, bolluğa, refaha, kazanç elde edip kazancınızı başka insanlarla paylaşacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!