Rüyada Siyah Renkli Bir Şey Görmek Yılan, Elbise, Araba, Köpek

Rüyada siyah renkli gördüğünüz ne olursa olsun anlamını merak ediyorsanız bu rüya tabirinde hepsini öğrenebilirsiniz. Rüyanıza giren siyah yılandan siyah elbiseye. Siyah arabadan siyah kedi köpeğe kadar tüm siyah renkli rüyalarınızın tabiri aşağıda sizleri bekliyor.

Rüyada Siyah Görmek

Rüyada siyah görmek, düşmanlık besleyen veya kalbi çok katı bir kimseyle tabir olunur. Rüyada siyah renkli elbise veya başka bir eşya görmek, karanlık işlere kanşacağınız için dikkatli olmanız gerekeceğine delâlet eder. Rüyada her şeyi siyah olarak görmek, ululuğa, mala ve bolluğa işarettir. Rüyada kısa boylu ve zenci bir kadınla evlendiğini görmek, büyük devlet adamlarından bir kimse tarafından büyük bir nimete ve rütbeye ulaşacağına yorulur. Siyah rengin dilimizde daima istenmeyen bir anlamı olduğu halde, rüyalarımızda beliren siyah sembolü daima hayra yorulacak bir sembol halindedir. Siyah renk için söylenecek çok sözler yapılacak çok yorumlar vardır. Ancak biz burada yorumcuların, bu rüyaları yorumlarken sembollerini göz önünde bulundurarak, daima hayra yormalarına umut ediyoruz. Rüyada siyah kuş görmek, günahlara delalettir.

Sakalının kıllarını çok siyah olarak gören kimse zengin olur. Siyah ve sarı sığır görmek sevinç, bolluk ve ucuzluk olan sene olarak yorumlanır. Siyah renkli olan bir su, evinin yıkılacağına, o suyu içerse, kendisinden korkulacağına delalettir. Siyah su görmek, matem ve ölüme işarettir. Yüzünü siyah görmek, çok yalan söylemeye, kötü amel işlemeye ve dinindeki noksanlığa işarettir. Kadın için bu rüya, kocasının ölümü ile tabir olunur. Kara sinek yediğini gören kimse, helal olmayan bir mal yer. Sineği öldürdüğünü gören kimse vücud sağlığına ve rızka kavuşur. 

Rüyada Elbise Giymek Veya Görmek | İslami Rüya Tabirleri

Rüyada bir zenci kadar siyahi bir kimse görmek; bozulan işlerinizin yakında düzeleceğine, aydınlığa çıkacağınıza işarettir. Rüyada akciğerinin siyahlaştığını görmek, gam ve kedere işarettir. Rüyada siyah bayrak görmek kıtlık olacağına işaret eder. Siyah boya görmek, üzüntüye delalettir. Rüyada siyah boya, genellikle gözyaşına, mateme yorumlanır. Rüyada siyah (kara) bulut gören; mali sıkıntı içine düşer. Bulutla birlikte yağmur yağdığını ve şimşek çaktığını görmek; o yılın çok bereketli geçeceğine ve memlekette refah ve bolluk olacağına işaret sayılır.

 1. Rüyada siyah yılan görmek servette olacak eksikliğe işaret eder.
 2. Siyah toprak kara paraya delâlet eder.
 3. Siyah tükürük kedere yorumlanır.
 4. Rüyada siyah tavuk görmek, iyidir.
 5. Rüyada siyah üzüm görmek saadet ve sağlığa delalettir.
 6. Siyah renkli tüy hafif kırgınlığa, üzüntü ve kedere işarettir.
 7. Siyah turp ise hastalıktır.
 8. Yüzünü siyah görmek, yanında hâmile kadın bulunan kimse için, kız çocuğu ile müjdelenmesine işarettir.
 9. İbn-i Sirin’e göre; her siyah olan şey maldır.
 10. Siyah sarık bulunanın rütbesinin yükseleceğine işaret vardır.

Rüyada Siyah Yılan Görmek

Rüyada siyah yılan görmek, hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanın en yaman olanıdır. Rüyada siyah bir yılanın uçarak yükselmesi, sevinçli bir habere işarettir. Rüyada siyah bir yılanın düştüğünü görmek, büyük bir insanın vefatına işaret eder. Başının üzerinde siyah yılan bulunduğunu gören kimse, devlet kademelerinde yüksek bir mertebeye ulaşır. Rüyada kara yılan dolu bir kap görmek, müslüman kimselere yapılacak düşmanlığa işarettir. Ölü bir siyah yılanı gören kimse, düşmanların şerrinden emin olur. Siyah yılan hastalığa, siyah yılan servette olacak eksikliğe işaret eder. Rüyada kara yılan görmek, düşman olarak yorumlanmaktadır. İri ve uzun siyah yılan görmek, korkuya işaret eder.

Rüyada Siyah Elbise Giymek

Rüyada siyah elbise giymek veya siyah renkte elbise giymek alışkanlığı olan bir kimsenin rüyasında siyah elbise giydiğini görmesi; hüzüne ve mal sahibi olacağına işarettir.

Rüyada Yılan Görmek Hayırlı Mıdır? Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada Siyah Köpek Görmek

Rüyada siyah köpek görmek, dünya hayatına düşkün, günah işlemekte bir sakınca görmeyen kişiyle tabir olunur. Rüyada siyah köpek görmek, pek büyük ve önemli olmayan düşmana işaret eder. Siyah bir köpeğin üzerine saldırıp havladığını gören kimsenin, öyle bir insandan zarar göreceğine işaret vardır. Siyah dişi köpek, kötü huylu bir kadınla yorumlanır. Kendisinin bir siyah köpeği olduğunu gören kimse, düşmanlarına karşı üstünlük elde eder. Rüyada görülen siyah süs köpeği sevinç ve ferahlıktır.

Rüyada Siyah Araba Görmek

Rüyada siyah araba görmek ya da arabaya binmek; eğer tüccar ise çok para kazanacağına, memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine gösterir. Diğer bir rüya alimine göre rüyada siyah renkli araba görmek hayırlı değildir. Rüyada görülen siyah araba hastalığa; el arabası zahmet ve meşakkate; çocuk arabası sıkıntıya; bebek arabası geçim darlığına yorumlanır.

Rüyada Siyah Zeytin Görmek

Rüyada siyah zeytin görmek, iyi insanlar için mala ve rızka, kötü insanlar içinde üzüntü ve kedere delalet eder. Ekmekle siyah zeytin yemek, maddi ve manevi yönden elde edilecek kazanca yorumlanır. Rüyada siyah zeytin görmek, mal ve eşya ile de tabir olunur. Kara zeytin, kolayca elde edilen bir rızık ve rahat bir yaşama da işaret eder. Günahkâr kimseler için siyah zeytin görmek, hidayete ermeye, kutsal kitap okumaya ve ilme delalet eder. Fakir kimse için siyah zeytin görmek, zenginlik alametidir.

Rüyada Siyah Ayakkabı Görmek

Rüyada siyah ayakkabı görmek hayır ve güzel geçime, siyah dar ayakkabı ise gam ve üzüntüye ve çekilecek sıkıntılara işarettir. Rüyada siyah renkli ayakkabısını ters giydiğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Ayakkabılarından birisinin kaybolduğunu gören kimse, servetinin yarısını kaybeder. Ayakkabıların parçalanmış olduğunu görmek, hanımın vefatına delalettir. Siyah renkli ayakkabılarını çıkarmak, muradın husulüne ve sevince boğulmaya işaret eder. Ayakkabıların çalındığını görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye delalet eder.

Rüyada Siyah Üzüm Görmek

Rüyada siyah üzüm görmek çok hayırlıdır. Bu rüya topluca mala erişileceğine ve ömür boyu rahat ve huzurlu yaşanılacağına işaret eder. Siyah üzüm görmek, sonsuz bir varlığa ve bolluğa, mevsimi dışında görülen siyah üzüm ise hastalığa yorumlanır. Rüyada kara üzüm görmek, sağlık ve şifaya delalettir. Siyah üzüm geceyi temsil eder. Siyah üzüm, devamı olmayan bir rızıktır.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

Rüyada siyah kedi görmek, ev halkından bir hırsızdır. Rüyada görülen siyah renkli kedi, içten pazarlıklı kadın, ev halkından hırsız, gönül kırıklığı, bundan doğan hüzün ve düzenbaz eş demektir. Siyah bir kedi ile rüyada oynadığını ve kedinin kendisini tırmaladığını gören kimse, sonu gelmeyecek bir aşka düşer veya uzun sürecek bir hastalığa yakalanır. Siyah kedi, büyük korku ve telâş olarak yorumlanır. Rüyada siyah kedi görmek, kedi rüyada bir evin hizmetçisi olarak kıyaslanır. Siyah kedinin dişisi hilekar bir kadını temsil eder. Rüyada kara kedi görmek, bir kimsenin etrafında dolaşırsa, onun korunduğuna işaret sayılır. Rüyada görülen kara kedinin aslında sahibine hem faydası hem de zararı vardır.

Rüyada Siyah At Görmek

Rüyada siyah at görmek, alçak bir kimseyle tabir olunur. Rüyada siyah renkli at görmek genellikle kuvvet ve kudret işaretidir. Genç ve güzel bir siyah tay görmek; kudret ve kuvvetinizin artacağına, yaşlı ve al bir siyah at görmek; işlerinizin yolunda gideceğine, yaşlı bir siyah at görmek; işlerinizin düzensiz olduğuna delalettir. Gri bir at görmek; yeni ve kazançlı işler peşinde olduğunuza yorumlanır. Siyah renkli bir ata bindiğinizi görmek; şerefli bir mertebeye ulaşacağınıza, bir seyahata çıkacağınıza, siyah bir taya bindiğinizi görmek; bekârsanız çok kısa bir zamanda evleneceğinize, evli iseniz bir ev sahibi olacağınıza, boz renkli bir ata bindiğinizi görmek; eşinizle aranızın açılacağına, dişi bir siyah ata bindiğinizi görmek; bir kız çocuğunuz olacağına ya da bir kimse ile ticari bir anlaşma yapacağınıza ya da işinizde bir derece yükseleceğinize yorumlanır. Siyah bir attan inerek hemen bir başka ata bindiğinizi görmek; yeni ve önemli bir hayata başlayacağınıza işaret eder.

Rüyada Renkleri Görmek ve Anlamları | Mavi, Sarı, Kırmızı, Mor, Yeşil, Beyaz

Rüyada Siyah Kuş Görmek

Kendisine bir siyah güvercin geldiğini görenin gurbette adamı varsa gelir, yoksa bir misafiri gelir. Eğer güvercin siyah ve koyu renkli ise yaptığı işlerinin başarısız, beyaz ise başarılı olacağına işarettir.

Rüyada Siyah Çanta Görmek

Rüyada siyah çanta görmek kişinin hedefleri büyüktür. Fakat rüya sahibi bu hedeflere oturduğu ya da konuştuğu yerden sahip olamaz bu nedenle biraz daha gayret etmesi gerekecektir.

Rüyada Kara (siyah) Dut Görmek

Rüyasında siyah dut görenin kârı ve menfaati artar. Mevsimsiz siyah dut yemek veya görmek, evde geçimsizliğe delâlet eder. Siyah dut yemek, üzüntü ve sıkıntıya işarettir. Rüyada kara dut görmek, ticarette karın ve kazancın artacağına işarettir. Ayrıca bu rüya, zengin birisi ile arkadaşlık kurulacağına da işarettir.

   1. Rüyada siyah cübbe giyindiğini görmek, namaz ve niyazının aksadığı için tövbeye delalettir.
   2. Rüyada siyah çorap görmek ve giymek zengin bir kimse ile evlenmeye işarettir.
   3. Ayağının derisinin siyah olduğunu görenin, işi çabuk görülür ve dileği yerine gelir.
   4. Rüyada siyah erik görmek ünlü bir doktorla tabir olunur.
   5. Rüyada siyah gül görmek, hiç bir zaman unutulmayacak veya uğruna hayatından olunacak kısa ömürlü bir aşktır.
   6. Siyah çul görmek iyi değildir.
   7. Siyah havlu mateme delalettir.
   8. Rüyada siyah veya mır incir görmek gam ve kedere yorumlanır. Siyah incir pişmanlıktır.
   9. Rüyada siyah renkli ipek görmek uğursuz bir kadına delalettir.
   10. Rüyada siyah taş görmek, münafık bir kimse ile iş yapmaya ve ondan zarar göreceğine işarettir.

14 thoughts on “Rüyada Siyah Renkli Bir Şey Görmek Yılan, Elbise, Araba, Köpek”

 1. Ruyamda iki ikişidik ve iki kişile savaşarak kacıyordum ormanık dağlık bir yerde gibiydim sonra biryerde durduk yanımdaki kişiye beraber olanı biteni nasıl kurtcaz gibi hal içindeydik sonra iki yılan gördüm arkamda hemen biraz yüksek biryerde bizi kovalanyarı gördüm onlara bakarken o iki yılan arkandam geldi sırayla topuklarıma yakın biryerden ısırdı yılanlar siyah ve parlaktı onlar ısdırdıkları yerde öylece kaldılar kıvrılmış halde bende onlardan uzaga bir kaç adım kadar gittim acıya yere yıgıldım sonra yanımdaki arkadas geldi ne yapcamız bilmiyor bir haldeydim ama sanki ısırdıkları anda o acıyı hissettim bu arada 33 yaşındayım bekarım

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Düşmanlarınızı alt edeceğinize, rahat bir yaşam süreceğinize, kötü durumlardan ve borçlarınızdan yakında kurtulacağınıza işarettir…

 2. Siyah yılan gördüm eve gelen misafirin küçük çocukları kardeşimin ve benim üzerine yılan yavrusu fırlatıyor ondan sonra herkez gülüp geçiyor nerden buldun diyorum çocuğa sizin kapınızın önünde çok ordan aldım diyor sonra ben ve bir kaç arkadaşım dışarı çıkıyoruz yılanlara bakmak için gök yüzünde ne kadar simsiyah kuşların hepsi bizim evin önüne inip yılan lardan alıyorlar ama siyah ve büyük yılana kimse yaklaşamıyor ben bir tane küçük yılan aldım sonra annem dışarı gelip misafirler sana elbise almış diyor yılanı bırakıp içeri geliyorum ki odanın yarısı bana getirdikleri siyah elbiseler ile dolmus geri arkadaşım beni çağırıyor cumartesi günlerden okulda sınav açıl bizi çağırdı yorlar gitmemiz gerek diyor annem hadi hazırlan da git gel misafirlere ayıp olmasın diyor biz hemen hazırlanıp çıkıyoruz arkadaşım ve ben okula geliyoruz sınav iptal edildi diyolar biz de okuldan çıkıp eve gidecekken bu güneşli yaz günü kar yağıyor ama kar sadece benim üzerime düşüyor yere bile gelmiyor eve geldik annem çok kötü alıyor ama beni görmüyor fotarafıma sarılıp alıyor beni okula giderken o büyük siyh yılan sokmuş ben ölmüşüm ondan sonra uyuamıyorum .

  Reply
  • Zehra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ümitsiz olunan konularda ümitlenmeye, tercümanlık yapmaya, güzel ahlaka, şöhretinizin artacağına, bol rızka erişmeye işarettir…

 3. Hocam rüyamda yatağımda siyah Ama küçük bir yılan görüyorum ilk başta ondan korkuyorum Daha sonra bir hocanın veya ailemin sesini duyuyorum o hayvan boşuna gelmez biraz su ver ona diyor ses Ben de Mutfağa gidiyorum su getirmek için geri geldiğimde yılanı akvaryumun içine girmiş halde buluyorum kendi etrafında hızlı hızlı Çember kurarak yüzünü gördüm daha sonra suyu yatağın üstüne bıraktım �nşallah balığı mı yemez diye düşünüyordum çünkü alemin ya da hocanın sözünden sonra hayvandan yılandan korkmamaya başladım ama Tedirgin oluyordum Daha sonra gözümü kapatıp açınca yılanı yatağımın üzerinde de buldum suyu içtiği için yumurta haline tamamen bana zararsız hale gelmiş

  Reply
  • Buse Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkıntılarınızın zamanla biteceğine, evinize yeni bazı eşyalar alacağınıza, hayatınızda birçok yenilikler yapacağınıza işarettir…

 4. Hocam merhaba dünkü rüyamı yorumlamışsınız çok teşekkür ederim.
  “Halk arasında sırları ifşa etmek” derken ne demek istediğinizi tam anlamadım. Ben mi edeceğim, kimin sırları?

  Reply
 5. Merhaba. Rüyamda: eve eğitimli beyaz bir tavuk ve rengi tam siyah olmayan koyu duman renkte bir tane kedi aldım. Tavuk otur diyince oturuyor, çak diyince kanat vuruyordu. Kediyi ise erkek kardeşim gelip korkuttu ve kedi kaçarken tuttum, kardeşime nasıl sevmesi gerektiğini gösterdim bu sırada kedinin sol gözünün altında bir ben olduğunu ve renkli bir gözü olduğunu gördüm. Ne kadar güzel ve korkmuş olduğunu düşünüp karnını tüylerini sevdim.
  (Rüyamın bir kısmını hatırlamıyorum, Farklı bir ortamda geçiyor). Küçük gözlüklü bir erkek çocuğu var ve onunla etkinlikler yapıyoruz belli bir sebepten bize bir parça deri lazım oldu, ben de ahıra girdim bu ahırın kapısı demirdendi garaj kapısı gibi yukarıdan kapandı daha sonra elimde bir parça altın renginde kumaş ile çıktığımı gördüm. Çocukla yapacağımız etkinliğe katkı sağladığın için mutluydum. O kumaşla bi hayvana kıyafet yapacaktık, gibi hatırlıyorum. Daha sonra ahırın kapısına geliyorum. Bu sefer kapı büyük ve tahtadan. Yerde oturmuş büyük bir inek bana bakıyor gözlerimin içine. Sadece kafasında derisi var vücudunun geri kalanında yok. Ahırın aralıklı kapısı vücudunu gölgede bırakıyor. Ben o sırada çok üzülüp içimden “ah canım kıyamam canın acıyor diye güneş ışığına çıkamıyorsun, kim yaptı sana bunu” diye düşünüyorum. O sırada, elimden altın renkli kumaşla ahırda çıkışım aklıma geliyor ve kahroluyorum “neden bunu yaptım diye düşünüyorum sadece basit bi kumaş alsam da olurdu, canlı canlı neden bu hayvana bunu yaptım” diyorum, ineğin de benim de gözlerimiz dolu birbirimize bakıyoruz. Rüya en son benim “iyi de bu hayvanın her yeri soyulmuş o kadar kumaş için o kadar deri mi çıkıyor, ayrıca hayvan siyah beyazdı nasıl kumaş altın rengi gibi” düşüncelerimle bitiyor.
  Anlamı nedir acaba?

  Reply
  • Kübra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Halk arasında sırları ifşa etmeye, arkadaşlarınız ile bir araya geleceğinize, rahata ve mutluluğa kavuşacağınıza işarettir…

 6. Merhaba rüyamda yeni aldığımız arsaya kocaman solonu olan prefabrik ev yaptırdık evi kız arkadaşımı gezdirirken arka tarafta büyük Demir raylı kapının açık olduğunu fark ettim kapatmaya giderken dış tarafında kırmızı renk yılan ile karşılaştık yüzüme bakıyordu ama üstünde baklava dilimi şeklinde siyah çizgileri vardı ve ben kapıyı kapattım sonra eşim yüzü gülerek aynı kapıdan içeriye giriyor sen merak etme bı adam buldum sopayla onu öldürecek dedi ve ben sopa seslerini duyarken uyandım yorum yaparsanız sevinirim teşekkürler

  Reply
  • Ela kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mahkemeye düşülmüş bir davadan başarı kazanacağınıza, uzun yaşayacağınıza, iş hayatında başarılı olacağınıza, aklınızı kullanmayarak fakirleşmeye, üzüntülerinizden kurtulacağınıza, hayatınıza anlam katacak yeni gelişmelere, yine karamsar umutsuz günlere geri dönüleceğine işarettir…

 7. Mavi bir yılan görüyorum sonra o yılanın sırtıma bindiğini ve bir kedi olduğunu ve beni tirmikliamaya çalıştığını görüyorum

  Reply
  • **** kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Aile hayatında içinde güzel günler geçireceğinize,aşkta sevdiğinize sadık olacağınıza,her türlü düşmana,iş hayatınızda karışık ve zor işlerle uğraşacağınıza,düşmanın size kötülük yapacağına,arkadaş edinmeye,birinin size ilan-ı aşk edeceğine,tüm sıkıntılarınızı giderecek bir olayla karşı karşıya kalacağınıza,oldukça zorlu günler geçirdiğinize,sıkıntıların geçeceğine ama size’de her zaman hatırlayacağınız izler bırakacağına işarettir.Uğursuzluğa,bi düşmanınızı yeneceğinize,zor günlerin geçeceğine yorumlanır…

Leave a Comment