Rüyada Şırınga Görmek İğne Olmak | Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada bir kimseye şırınga ile ilaç verdiğinizi görmek veya kendinize başka biri tarafından şırınga yapıldığını görmek, önemsiz bir hastalık geçireceğinize işaret sayılır. Rüyada şırınga görmek hayırlı değildir. Kendisine bir hastalıktan dolayı şırınga edildiğini görmek, küçük bir kaza veya hastalık geçireceğine veya kötü bir haber alacağına yorumlanır. Rüyada birisine morfin şırınga etmek veya kendinize şırınga edilmek: önemsiz bir hastalığa tutulacağınıza işarettir.

 • İğne batması: Rüyasında bir yerine iğne battığını gören kimse, kınanacak ve ayıplanacak bir hareket yapar.
 • İğne olmak: Rüyasında iğne olduğunu gören kimse, hastalıktan şifa bulur. Bazen bu rüya nikah memuruna ve insanları sıkıntıdan kurtaracak hayırsever bir kimseye işaret eder.

Rüyada İğne Görmek, İğne Olmak

Rüyada görülen iğne bekar için evlenmek, fakir için işe sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. İğnenin kırılması işlerin bozulmasına delalet eder. İğne ile elbiseleri diktiğini gören kimse insanlara nasihat eder. Rüyada iğne, iplik ve ip gibi şeyler görmek ve elbise dikmek, güçlenmek ve kuvvet kazanmak olarak yorumlanır. Kendisini iple bağlı olarak gören kimsenin, inancı, zühd ve takvası artar. Öyle kimse bekarsa evlenir, gurbette ise memleketine döner. İğne iplik gören kimse özellikle muradına erer. Rüyada iğne görmek, hayatta çok yorulmuş ve yıpranmış olduğunuza, sağlığınıza gerekli dikkat ve önemi göstermezseniz bir hastalığa yakalanmanızın yakın bulunduğuna işaret sayılır.

Rüyada Hasta Olmak

Sıkıntı ve darlık içinde bulunan kimsenin rüyasında hasta olması sıkıntıdan kurtulacağına delalet eder. Rüyada hastalık, dindeki noksanlığa işarettir.

Rüyada Doktor veya Hemşire Görmek

Rüyada görülen doktor, kişinin anası olarak yorumlanır. Kimi zamanda, herkese yardım eden hayır sever bir kişiyi çağrıştırır. Rüyada bir kimse hasta olmadığı halde doktorun kendini muayene edip ilaç verdiğini görse, anasından hayır duası aldığına yorumlanır. Eğer rüyada doktorunun öldüğünü görürse, annesini kaybedeceğine hükmedilir. Rüyada doktor görmek, alim bir kimseye işarettir. Bir doktorun kendisine ilaç verdiğini gören kimsenin, vücudu sağlığına kavuşur. Rüyada görülen doktor, kişinin annesini temsil eder.

Rüyada görülen doktor, hayırsever ve çevresi tarafından sevilen bir kişinin simgesi olarak yorumlanır. Rüyada tanımadığı bir kimsenin doktorluk yaptığını görmek, o kimseden fayda görüleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hastane Görmek

Hastane görmek, gören kişinin durumuna göre değişik anlamlarda yorumlanır. Hastanenin temiz ve bakımlı halini gören kimse, sağlığına kavuşur. Hastanede kahkaha ile gülen kimse, delirir veya yakınlarından birini kaybeder. Hastanede verilen yemekten yediğini gören kimse, hasta ise iyileşir, sağlam ise hasta olur.

Bir kimse rüyasında hastane veya hastalıkla ilgili herhangi bir kurum görmüş ise, bu, duruma göre o rü­ya sahibinin:

 • hastalanacağı, ya da,
 • bir hastalık haberi alacağı, ya da,
 • üzücü bir haber alacağı, ya da,
 • maddî-manevî huzursuzluk yaşayacağı şeklinde yorumla­nır.

Bir kimse rüyasında hastanede tedavi olduğunu görmüş ise, bu, duruma göre o rüya sahibinin:

 • işlerinin iyi gideceğine, ya da,
 • hasta ise, şifa bulacağına bir işaret olarak yorumlanır.

Rüyada bir başkasını hasta olarak görmek, gerçek çıkabilir ya da o rüya sahibinin çevresindeki herhangi bir kişiden za­rar göreceğine bir işaret olarak yorumlanır.

“Rüyada Şırınga Görmek İğne Olmak | Büyük Rüya Tabirleri” konusunda 2 mesaj

 1. rüyamda bir yerde uzanmış durumdayım ve belimden bir kişi igne yapıyor şırınga ignesi ile igneyi batırınca ben bagırıp korkunca igneyi hemen çekmek isterken iğnenin ucu yarısı içinde kırıldı

  1. Rüya Yorumcusu

   Cemre kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sakin hayat süreceğinize, dünyevi işlerde başarılı ve huzurlu olacağınıza, çok sıkıntılı günleri geride bırakarak mutluluğa erişeceğinize, büyük bir beladan kurtulacağınıza, hiç beklemediğiniz bir anda hiç beklemediğiniz bir kimseden yardım göreceğinize işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!