Rüyada Şeyh Görmek, Seyh Olmak (Evliya)

Rüyada Şeyh Görmek (Evliya)

Tasavvufla uğraşan sofiler, şeyhler, evliyalar, za­hitler, sahihler, Abdallar (derviş eren), meczuplar (Allah aşkı ile kendinden geçenler) görmek dindarlığın daha da kuvvet bulmasına, hayır, bereket sahibi olmaya, güven içinde bulunmaya, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulup fe­rah ve genişliğe kavuşmaya delalet eder. Bilinen ve herkesçe tanınan ve­li, şeyh veya sofulardan birini güleryüzlü ve gülümserken görmek hayırlı işlerde başarıya, dünya ve ahirette mutluluğa, hayır ve bereket elde etme­ye; bu zatları öfkeli ve asık yüzlü görmek din ve ahlâkta zaafa (zayıflığa), bunun etkisiyle mutluluk, hayır ve bereketin yok olmasına işarettir.

Rüyada Şeyh, Evliya Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Evliya, şeyh, zahid, salih, abdal ve meczuplardan birinin kendisine bir şey haber verdiğini görmek o şeyin bir habere göre aynen meydana gele­ceğine.
 2. Çölde veya kimsesiz bir yerde evliyadan birini kendisine yol gös­terirken görmek dinde hidayete, sıkıntıdan kurtulmaya, beklediği şeylerin gerçekleşeceğine işarettir.
 3. Veli, şeyh, zahit, salih, abdal, meczup vb. bir kimseyi görmek bunlar­da hoşa gitmeyecek bir şey ve hal olmadığı halde ister istemez iyilik, men­faat ve iki dünya saadeti ile tabir olunur.
 4. Bir şeyhin ya da bir velinin kendisini elin­den tutup beraberinde götürdüğünü görmek mutlu sona, yüce makamlara ulaşmaya ve cennete girmek demek.
 5. Bir velinin kendisine bir şey verdiğini gör­mek (eğer makbul şeylerdense) sevap ve mükâfata sahip olacağına ve Al­lah’a yakınlaşacağına, kendisine verilen kötü şeylerdense yalan ve iftira­dan sakınmaya delalet eder.

Rüyada Şeyh Olmak

Şeyh olmak: Rüyasında kendisinin şeyh olduğunu gören kimse için bu rüya, hayra işarettir. Layık olmadığı, halde şeyh olduğunu görmek bir rivayete göre, hay­ra, başka bir rivayete göre riya ve gösterişe delildir. Layık olduğu halde bunlardan birinin kılığına ve şekline girdiğini görmek korkudan emniyete, hüzünden mutluluğa, üzüntüden sevince geçmeye; kendini, çevresine halkı toplamış, onları bilgilendirmek ve aydınlatmakla meşgul görmek Al­lah’a ibadete, iyilik ve hikmet anlamına gelir.

Rüyada Evliya Görmek

Rüyada evliya görmek, manevi yönden kuvvetli bir kimseye, helal ve bol rızka, her türlü korkudan emin olmaya delalet eder. Rüyada bir veliyi güleryüzlü bir halde görmek, dünya ve ahiret saadetine işaret eder. Rüyada evliya görmek; her zaman için iyiye işarettir. Büyük mutlulukların ve bolluk ve refahın müjdecisidir. Yetkinliğine inandığımız birinin ilgi ve desteğine ihtiyaç duyduğumuzu belirttiği biçiminde yorumlanabilir. Rüyada evliya ile karşılaşmak; hayır ve hasenatınızın artacağına, sevinç ve neşenizin çoğalacağına ve refaha kavuşacağınıza alamettir.

“Rüyada Şeyh Görmek, Seyh Olmak (Evliya)” konusunda 2 mesaj

 1. Ruyada tahta merdivenleri 5,6 basamak çıkıp ihtiyar şeyhin camdan dısariyi bastonunu kaldirarak , kaldirimi işaret edip sen burda şehit olacan demesi.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Yüsra kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Ömrünüzün uzun olacağına, güzel bir yaşam sürmeye, parlak bir geleceğinizin olacağına, çok neşeli günlerin sizi beklediğine, hayırlı bir haber alacağınıza, bütün arzularınızın kısa zamanda gerçekleşeceğine, zengin ve itibarlı bir kimse olacağınıza, kuvvetli olmaya, insanları nasihatlarıyla faydalandırmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.