Rüyada Şeker Görmek Hakkında Her Şey

İşte geldik rüyaların en tatlısına; rüyada şeker görmek ne demek. Bazı rüyaların dıştan görünüşü iyi olsa da anlamı kötüdür fakat bunu şeker için söylemek pek doğru olmaz. Çünkü rüyada görülen şekerin genellikle pozitif ve iyiye yorumlandığı görülmüştür. Siz yine de aşağıdaki ara başlıklardan şekeri nasıl gördüğünüze göre kendinize en uygun olanı bulup okuyun. Siz değerli takipçilerimiz için rüya alimlerinin analizlerini aşağıda en kapsamlı kaynak olarak derledik. Aşağıdaki yazımızda ruyada seker gormek, rüyada şeker yemek, şeker yediğini görmek, bayram şekeri görmek, toz şeker görmek.

Ayrıca şu sorularınıza da yanıt vermeye çalışacağız; şeker almak islami, birinden şeker almak, küp şeker görmek diyanet, şeker toplamak, rüyada renkli şeker yemek gibi daha birçok rüyanın yorumunu sitemizde bulabilirsiniz.

İÇİNDEKİLER:

Rüyada Şeker Görmek

Şeker görmek, ferahlığa, sevince kolay ve rahat geçecek bir hayata işaret eder. Ruyada seker gormek, zor kazanılacak rızka işaret eder. Bazen de ruyada seker gormek, hapislikten kurtulmak, hastalıktan şifa bulmak, hâmile kadının sıkıntılı doğum yapması şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada şeker görmek ferah bir yaşama ve sevince delâlet eder. Bir adet şeker görmek, çocuktur. Sizin ya da sevdiğiniz bir yakınınızın bir evlat sahibi olacağına işarettir. Bazı rüya alimleri bunu bir evladınızın olacağına sizin değilse de sizin çocuklarınızın bir evlat sahibi olacağına yorumlamışlardır. Nane şekeri: Genellikle yaşamın iyi anlarını, mutluluğu ve eğlenceyi simgeler; yaklaşmakta olan güzel bir dönemi bildiriyor da olabilir.

Rüyada Şeker Yemek

Rüyanızda şeker yediğinizi görmek: Çok yakında alacağınız bir habere fazlasıyla sevineceğinize işarettir. Ruyada şeker yemek veya yediğini gören kimse arzu ettiği tüm dünyevi şeylere kavuşur. Rüyada şeker yemek, servet olarak da yorumlanmıştır. Yediğiniz şekerin miktarı kadar servetin miktarı da değişkenlik gösterir. Seker yemek, Bazı olaylara aşırı bir şekilde güleceğinize işarettir. Bir başka yoruma göre de; dostlarınızla aranızda çıkan ufak bir pürüzün büyük tartış­malara neden olacağına işarettir.

Rüyada Toz Şeker Görmek Ne Demek?

Toz şeker görmek, zorluklarla elde edilen maldır. Bazen de bu rüya, sevince işarettir. Toz şeker görmek, dedikodu olarak yorumlanmaktadır. Rüyada toz şeker, tüm sıkıntılarınızdan, üzüntülerinizden kurtulacağınıza, rahata ve huzu­ra ereceğinize, sağlığınızın ve geçiminizin yerinde olacağına işarettir. Diyanet rüya ansiklopedisine göre toz seker; Akrabalar arasındaki dargınlığın giderileceğine ya da yeni bir insanla tanışacağınıza yorumlanır.

Rüyada Akide Şekeri Görmek Neye İşarettir?
Rüyada Akide Şekeri Görmek Neye İşarettir?

Rüyada Şeker Almak

Rüyada bir şekerciden şeker satın aldığınızı görmek, hoş sohbet bir kimse ile tanışıp onunla konuşacağınıza, dostluk kuracağınıza, bir kimseye şeker ikram ettiğinizi görmek, başka birinin bir işi hakkında kendisine bir vaatte bulunacağınıza, ona bir söz vereceğinize yorumlanır. Sözü, sohbeti tatlı insan demektir. Şeker sattığını veya sa­tın aldığını görmek hayırdır. : Şekerci, hoşsohbet bir adamın sembolüdür. Şeker satmak ve almak, hayırdır.

 • ŞEKERCİ: Şekerci, hoşsohbet bir adamın sembolüdür. Şeker satmak ve almak, hayırdır.
 • Sözü, sohbeti tatlı insan demektir. Şeker sattığını veya sa­tın aldığını görmek hayırdır.
 • Hoş, latif, sevimli, candan ve kalbi temiz bir kimseye yorum­lanır.
 • Şekerci dükkânı görmek: Yeni bir gönül ilişkisine gireceğinize işa­rettir.
 • Şekerciden şeker almak: Gönül ilişkisinde bulunduğunuz kişi ile yakın zamanda evleneceğinize işarettir.

Rüyada Şeker Vermek

Şeker vermek; aza kanaat eden bir kişiliğiniz olduğuna ve fazlası için hiçbir çaba harcamayan sakin karakterli bir insan olduğunuz anlamına gelir. Rüyada şeker vermekle ilgili bir başka yoruma göre de; mala, mülke ve servete işarettir.

Rüyada Küp Şeker Görmek

Küp şeker görmek; Bulunduğunuz makam ve mevki itibarıyla, halkın sorun­larıyla ilgilenen ve onların dertlerini halletmek konumunda olan resmi bir mesleğe işarettir. Rüyada küp şeker, dört vakte kadar yeni bir gönül macerasına, yeni bir işe ya da yeni bir insanla dost­luğa işarettir.

Rüyada Şeker Dağıtmak

Şeker dağıtmak; Çok çalışmanızın karşılığında ka­zanacağınız ancak size faydası olmayacak bir mala işarettir. Diyanet rüya tabirlerine göre, arkadaşlarınızı ve yakınlarınızı gereksiz nedenlerden ötürü kıra­cağınız anlamına gelir. Bayramda çocuklara çuvalla şeker dağıttığınızı görmek: Mahallenize yaptıracağınız bir hayra işarettir.

Rüyada Şeker Pancarı Görmek

Şeker pancarı görmek; yüklü bir paraya ya da bir mirasa işarettir. Bir başka yoruma göre de; azimli ve yardımsever bir arkadaşa ya da arkanızdan dolaplar çevi­ren dalavereci ve ahlaksız bir yardımcıya işarettir.

Rüyada Beyaz Şeker Görmek

Beyaz şeker görmek; getirisi bol bir işe gi­rişeceğinize oradan güzel kazançlar elde etmeye veya zengin birisiyle evlenerek ileride, yüklüce bir mirasa konaca­ğınız anlamına gelir. Rüyada beyaz şeker, çok yetenekli ve kibar birisiyle dostluk kuracağınıza, kazancınızla rahat bir ömür süreceğinize işarettir.

Rüyada Kesme Şeker Görmek

Kesme şeker görmek; endişelerinizin ve korkularınızın boşuna olmadığına her an başınıza bir şey gelebilecekmiş gibi dikkatli olmanız gerektiğine işarettir.

Rüyada Pamuk Şeker Görmek

Pamuk şeker görmek; Duygusuz ve hafifmeşrep bir kadının eline düşeceğinize işarettir. Rüyada pamuk şeker, bir başka yoruma göre de; hava atmayı seven, sözüne güvenilme­yen, ne yaptığını kendi bile bilmeyen aklı bir karış havada ve kendine bile faydası dokunmayan bir kimseye işaret eder.

Rüyada Bayram Şekeri Görmek

Bayram şekeri görmek; Yeni girdiğiniz bir işte istikbalinizin çok parlak olacağına ve büyük başarıların sizi beklediğine işarettir. İslami rüya tabirlerine göre; Ummadığınız bir anda nakit para bulacağınıza ve gelişigüzel bir şekilde harcayacağınıza işarettir.

Rüyada bayram şekeri, tedirgin ve korkulu günler geçireceğinize, asabınızın bo­zulmasından dolayı hırçınlaşacağınıza, ya da güvendiğiniz bir arkadaşınızın suçlamasıyla başınızın belaya gireceğine işarettir.

Rüyada Bayram Şekeri Görmek

Rüyada görülen bayram şekeri ise, hoş ve iyi huylu bir kimsedir. Çevrenizde iyi ve faydalı bir kişi olarak tanındığınıza işarettir. Rüyanızda şekerci veya şeker satan birini gördüyseniz bu rüya, mutluluğa, memnuniyete ve sağlığa işarettir.

Rüyada Akide Şekeri İkram Etmek-Rüyada Akide Şekeri Yemek
Rüyada Akide Şekeri İkram Etmek-Rüyada Akide Şekeri Yemek

RÜYADA ŞEKER GÖRMENİN 1001 RÜYA TABİRİ

Geçiminiz zorlukla kazanacağınıza çok sıkıntılar çekeceğinize işarettir. Ancak bazı yorumcular tam tersi olarak da yorumlarlar.

 1. Şeker ye­diğinizi görmek: Arkadaşlarınız arasındaki ufak bir pürüzün tartışmaya ka­dar büyüyeceğine işarettir.
 2. Misafire şeker ikram ettiğinizi görmek: Kar­şı cinsinize latif yaklaşımlarla nazik ifadeler kullanacağınıza ya da sevdiği­niz bir kişinin işlerine yardımcı olarak akıl vereceğinize işarettir.
 3. Şeker al­dığınızı görmek: İçinizin sıkılmasına neden olan olayları çözüme kavuştura­rak, sıkıntılarınızdan ve bu duruma sebep olan tatsız ortamdan kurtulacağını­za işarettir.

rüyada şeker yemek
Rüyada şeker yemek neye işarettir?

DİYANET VE İSLAMİ: DİĞER ŞEKER TABİRLERİ

 • Nane şekeri: Genellikle yaşamın iyi anlarını, mutluluğu ve eğlenceyi simgeler; yaklaşmakta olan güzel bir dönemi bildiriyor da olabilir.
 • Nöbet şekeri yemek: Rüyasında nöbet şekeri yediğini gören kimse, söz ve amelinde ihlas içinde olur. Bazen bu rüya, elde edilecek rızka ve yağmura delalet eder.
 • ŞEKERLEME GÖRMEK VEYA YEMEK; Rüyada şekerleme yemek; bugünlerde mühim işlerle uğraşacağınıza ve zamanınızı mutluluk içinde geçireceğinize işaret eder. Kazancınızın çok olacağına ömrünüzün sonuna kadar geçim sıkıntısı çekmeyeceğinize işarettir.
 • Şekerleme yediğinizi görmek: Ufak şakalara bile tahammülsüzlük göstererek dostlarınızla atışacağınıza işa­rettir.
 • Şeker görmenin psikolojik ve modern anlamı: Bedensel sağlığın yerinde olduğunu, yaşamın keyiflerini ve renkli aşk ilişkilerini vurgulayan tipik ve olumlu bir simgedir. Rüyadaki ham şeker ferahlığa, sevince, kolay ve ra­hat bir geçime yorulur.

AKİDE ŞEKERİ GÖRMEK

Rüyada akide şekeri yemek; Keder ve üzüntülerinizin bir müddet sonra yok olacağına, eğer hasta iseniz iyileşeceğinize işarettir. Kendinizi akide şekeri yerken görmek: Sorunların biteceğine, hastaların iyileşeceğine işarettir.

RÜYADA BADEM ŞEKERİ

Çoğunlukla kadınların yaptığı çalışmalarla ilgili düşünülür ve kusursuzluğu simgeler. Elde edilen başarıyla birlik­te yaşanacak mutluluğu da vurguluyor olabilir. Badem şekeri, istikbalinizin çok parlak ola­cağına ve ileride rahat ve huzurlu yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada şeker görmek ne demek?
Rüyada şeker görmek ne demek?

RÜYADA ELMA ŞEKERİ

Çocuksu duyguların ve çocukluğa ilişkin anıların simgelerinden olan elma şekeri, eğ- lence ve huzura olan ihtiyacımızı, belki biraz çocuk­luğumuza özlem duyduğumuzu gösterir. Diğer yan­dan, çok eski zamanlardan bu yana ölümsüzlüğün sim­gesi olarak görülmüş olması, düşlerimizde ortaya çıkan elma şe­kerinin yaşlanma ve ölümle ilgili kaygıları da simgelediğini düşün­dürür. Biri tarafından ikram edilen elma şekeri, o kişinin içtenliğini ve dostluğunu vurgular.

KESTANE ŞEKERİ GÖRMEK

Rüyada kestane sekeri, bu yakınlarda, beklediğiniz ve sizi mutlu edecek haberi alacağınıza işarettir. kestane şekeri görmek; Samimi ve candan davranışları­nızın bir çok kişinin size hayran olmasına neden olacağına işarettir.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Şeker Görmek Hakkında Her Şey” üzerine 94 yorum

 1. Merhaba hocam, rüyamda saksının içinde toz şeker vardı, saksıya bitki ekmeye çalışiyordum, yemyesil bir bitkiydi

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Para sıkıntısı çekmeyeceğinize, rahat bir yaşam süreceğinize, pek ve çok yakında mutlu ve mütevazı bir ailenizin olacağına işarettir…

 2. Selam aleyküm hocam ben dul biriyim
  Ve bu gece rüyamda ben bir avm de dim ve cooklar için bir şeyler alıyor dum sonra bakıyordum ki hiç kimse yok tu sadece bir çalışa vardi benim yanıma geliyor du ve bana çikolata ve bisküvi veriyordum sonra bana yakışıyor du ve benim elim tutuyor du ve benim öpüyordu ben hem orada çıkıyor dum ve yoldan 7 tane cook vardi ben o cooklar nene şeker veriyordum renk mavi di o şekeri sonra yürüyor dum çikolata gufet yiyordu ve bisküt

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hasmınızın karşısında üstünlük sağlayacağınıza, başarıya ulaşmaya, bereketinizin sürekli bolluk içerisinde olmasına işarettir…

 3. Merhaba hocam bu gece rüyamda ben biri yerdeyim ve bakıyorum ki bir kilise vardır ben oraya gidiyor dum sonra 1 .2 arkadaşda benim geliyor du ve orada içeri si yeşil halı vardi ve arkadaşlarım ben hastayım namaz kilma siz burda namaz kil diyordum ve duvarlarida ayetler vardır ve ben duvarlara tesbih ler asıyordum renk leri pembe di ve orada çıkıyor dum ve

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Memuriyette veya ticarette en yüksek mevkilere erişeceğinize, karşınıza iyi ve güzel bir kısmetin çıkacağına işarettir…

 4. Rüyamda tanıdığım bereber çalışan bir çiftin bana vermek istediği şekeri birinin kaptığını gördüm sonra bana bir tane pembe yumuşak olmayan daha büyük bir şeker verdi bende daha büyük olduğunu görünce sevindim açıp yedim .

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bir terfi almaya, bilimde ilerlemeye, iş hayatınızın yolunda gitmesine, zorlukların üstesinden gelip daha çok başarılı olacağınıza işarettir…

 5. rüyada sevgilimin annesi üstüme bayram şekeri atıyordu sonra şekerler güvercine dönüştü ve sonrasında elimde tektaş ve alyans yüzük vardı sevgilimle nişanlanıyorduk

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çok başarılı olup yükseleceğinize, ilim ve fazilet sahibi olmaya, halk tarafından sevilmeye, başkanlığa seçileceğinize işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Tecrübeleriniz sayesinde paralı kimseler tarafından desteklenerek çok yakında ticaret hayatına atılacağınıza işarettir…

 6. Oğlu 25 yaşında rüyada oğlumun boynuna birsürü cumhuriyet altını takıyodum ve o arada gelin geliyodu ve sanki gelinde bizşmdi onun üstüne de şeker serpip zılgıt çalıyodum bi düğündeydim yani anlamı nedir

  Cevapla
  • Esma Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Maddi sorunlardan bir dostunuzun yardımıyla kurtulmaya, tüm hayallerinize kavuşacağınıza, en büyük bir sıkıntının bitmesine işarettir…

 7. Selam aleyküm hocam bu gece rüyamda ben bir yerdeyim ve bir kaç kişi vardır ve bunları hoca di ve bir kaç kadın da vardi bazı lar benim arkadaşları di ve sonra sanki bir oyun oynayacak lardi ve onları ben yol yani nasıl oynayacak larin söylüyor dum sonra ben dedemi evidi sanki ben bir kutu dolu şeker vardi ben elimi dolduruyor dum ve bir sürü cook vardır her birine bir şeker veriyordum ve kendi oğluma iki şeker veriyordum hocam bu yorum ne

  Cevapla
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hiç ummadığınız bir anda birisinden yardım göreceğinize, birisinin ya da birilerinin sırlarına tamamen ortak olacağınıza işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayallerinize kavuşarak mutlu ve rahat günlerinizin çok yakın olacağına, makam ve mevkide daha çok fazla yükseleceğinize işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım