Rüyada Rüzgar Görmek Hakkında Her Şey Burada

Merhaba saygıdeğer rüya tabirleri takipçilerimiz. Bu yazımızda bir çok kişinin rüyasına girdiğini düşündüğümüz Rüyada Rüzgar Görmek ne demek tüm yönleriyle analiz edeceğiz. Aşağıdaki rüya tabiri sözlüğü niteliğindeki yazımızda  ruzgar gormek, rüzgar esmesi görmek, evde rüzgar esmesi, eve rüzgar girmesi gibi konuları bulabilirsiniz. Ayrıca sizden gelen şu analizlerin de cevabını vermeye çalışacağız; rüyada rüzgarın uçurduğunu görmek, rüzgar çanı görmek, sert rüzgar estiğini görmek, rüzgar sesi duymak, şiddetli fırtına görmek, rüzgar görmek imam nablusi ve rüzgara karşı yürümek gibi tabirler olacak.

Rüyada Rüzgar Görmek Neye İşarettir?

Ruyada ruzgar gormek çeşitli şekillerde tabir olunur. Abdulgani Nablûsi’ye (İmam Nablusi) göre, rüyada rüzgar görmek beş şekilde yorumlanır. Yolculuk, sevinç, hayatta değişiklik, evlenmek, doğum. Rüyada görülen rüzgar, ucuzluk, bolluk ve müjdeye delalet eder. Bazen de rüzgar, nezle ve baş ağrısı gibi salgın hastalıklarla da tabir olunur. Rüyada lodos rüzgarı, hayatının akımının değişeceğine, poyraz rüzgarı, şiddetli bir sevgiye, sam rüzgarı hastalığa ve sıkıntıya, güney rüzgarı, sevinç ve mutluluğa delâlet eder. Ruyada ruzgar gormek, gören şahsın durumuna göre değişik yorumlar gerektirir. Eğer rüzgara karşı yürümekteyseniz, sorun ve dertlerin üstesinden geleceğinize ve mutluluğun çok yakınınızda olduğuna delalettir.

Rüyada Rüzgar Esmesi Görmek

Rüyada her hangi şiddette bir rüzgârın estiğini görmek, bugünlerde başınızdan bazı istenmeyen olayların geçeceğini gösterir. Sam rüzgarı, ateşli hastalıklara, soğuk rüzgar, damar, sinir ve beyin hastalıklarına işaret etmektedir. Rüyada hoş, sakin bir saba rüzgarı estiğini görmek, sevinçli habere işaret eder. Rüzgar sesinin işitilmesi o ülkede büyük bir padişahın ününün yayıl­masına delalet eder.

 • Ünlü rüya tabircilerinden İbn-i Şirin bu konuda şunları söylemiştir:Şiddetli rüzgar estiğini görmek, o bölge halkında büyük bir korkunun meydana geleceğine; ağaçları kökünden sökecek derecede şid­detli rüzgar görmek o bölge halkına taun (veba), kıtlık ve kargaşa gibi bir bela ve kötülüğün bulaşmasına işarettir.” Rüyanızda kendinizi veya bir başkasını rüzgara yakalanmış olarak gördüyseniz; mutluluğa ereceğiniz anlamına gelir.
 • Bir diğer rüya tabircisi Kirmani? de şunları söylemiştir: “Sam yeli yani sıcak rüzgar görmek ateşli hastalıklara, soğuk kış rüzgarı görmek soğuk, üşütücü hastalıklara; ılımlı rüzgar görmek sağlık ve sıhhate; ağaçların çi­çeklerini açtıran bahar rüzgarını görmek o bölge insanlarının mutlulukları­na delalet eder.”
 • Cafer-i Sadık, rüzgar görmek dokuz şekilde yorumlanır demiştir: “Müj­delenmek, sözünün geçerli olması, mal, ölüm, azap, cinayet, hastalık, şi­fa ve rahatlık. Rüya tabircisi, rüyanın şekline ve durumuna göre bunlardan biriyle tabir eder ve yorumlar.”

Evde Rüzgar Esmesi Veya Girmesi

Evde şiddetli rüzgar; büyük bir korkuya tutulacağınıza, hafif bir rüzgar ise, centilmen ve sempatik bir kimse ile tanışacağınıza işarettir. Evin içinde korkutucu olmayan ve tatlı esen rüzgarlar, tanrı tarafından gönderilen müjdedir.

Rüyada rüzgar görmek ne demek?
Rüyada rüzgar

Rüyada Şiddetli Rüzgar Görmek

Rüyada kasırga şeklinde esen çok şiddetli bir rüzgâr büyük bir felaketin geleceğini gösterir. Rüzgarın insanları ve eşyaları uçurduğunu görmek bazı işlerinizin sıkıntıya düşeceği veya birileriyle tartışacağınıza işarettir. Rüzgara kapılıp sürüklendiğini gören kimse, uzun bir yolculuğa çıkar. Hortuma tutulup yükseldiğini gören kimsenin sağlık problemleri yaşaması olasıdır. Rüzgarda normal olarak uçtuğunu gören kimsenin ünü artar. Rüzgarın ağaçlan kökünden sökmesi ve uçurması harp ve fitne gibi halk içinde çıkacak büyük belalara işaret eder. Rüzgarın kendisini sürüklediğini görmek uzun yolculuğa ve bu yolcu­luktan kendisine mevki, makam ve fayda sağlanacağına işarettir.

Rüya tabircilerinden Mağribli Cabiri de şunları söylemiştir: Şiddetli rüzgarın kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını görmek ecelin yaklaştı­ğına, rüzgarla havalandıktan sonra tekrar yere indiğini görmek hastalan­dıktan sonra iyileşmeye delalet eder.”

Rüyada Rüzgar Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Rüzgara bindiğini görenin kadir ve kıymeti yükselir sözü geçerli olur. Aşar bin İsmail bu konuda şunları söylemiştir: “Doğu rüzgarlarının estiğini görmek o bölge halkının hayır ve sağlığına, hafif batı rüzgarının estiğini görmek o bölge insanlarının mal ve’mülklerinin artacağına, kuzey rüzga­rının hafiften esmesi rahmete ve hastalara şifaya delalet edip bu rüzgar­ların şiddetli olarak estiğini görmek hayra alamet değildir.
 2. Her iki taraftan esen rüzgarların karşılaştıklarını görmek birbirleriyle savaşacak iki orduya delalet eder.
 3. Kasırgaların yükseldikten sonra yere yayıldıklarını görmek birbirleriyle savaşmak ve dalaşmak için bir topluluğun ayaklanacağına ve sonra ba­rışacaklarına işarettir.
 4. Bulunduğu yerden kendisini atacak kadar şiddetli rüzgar estiğini görmek, rüyayı gören kişinin tehlikeli bir düşmanının oldu­ğunu ve ondan kendini sakınması gerektiğine delildir.
 5. Rüzgara sahip olduğunu ve rüzgarı emri altına aldığını görmek salta­nat, kuvvet, şan ve şereftir.
 6. Rüzgar toz topraklı ve karanlık bir ortam oluş­turursa şiddetli korku ve tehlikeye işarettir.
Rüyada Fırtına Görmek - İslami Tabirler - www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Fırtına

Şiddetli Sert Rüzgar Estiğini Görmek

Şiddetli rüzgar, toplumu etkileyecek sıkıntılara, tozlu dumanlı eserek ağaçları kıran, kökünden söken rüzgar, ölümlere sebep olacak bulaşıcı hastalıklara ve felaketlere işaret eder. Rüyada görülen rüzgarın şiddetli ve sert esmesi, korku ve şiddete delalet eder. Eğer fırtına ile bir de yağmur gördüyseniz; ticaret yapıyorsanız kazanacağınıza; memur veya işqi iseniz maaşınızın veya yevmiyenizin artacağına işarettir. Rüzgarın bir takım insanları hava boşluğuna kaldır­dığını görmek onların şeref ve saygınlıklarının artacağına işarettir.

Rüyada Rüzgar Fırtına Görmek
Rüyada Rüzgar Fırtına Görmek

Şiddetli Fırtına  Veya Kasırga Görmek

Rüyada görülen fırtına, musibete uğramaya, gam ve kedere, mal ve mülkünde zarar etmeye veya büyük günah işleyen kimseye delalet eder. Rüyada fırtına görmek; çok yakın bir zamanda bir olayla karşılaşacağınıza veya şaşırtıcı bir haber alacağınıza işaret sayılır.

Rüzgar Çanı Görmek

Rüyada görülen rüzgar çanı, devletin veya devlet büyüklerini halktan isteyecekleri bazı taleplerine işaret eder. Bu rüyalar zam talebi veya iş yerinizdeki patronların sizden bir talebi isteğine işarettir. Statü olarak sizden büyük kimselerin sizden bazı istekleri olabilir bu durum her zaman kötü taleplere yoğrulmaz. Bazen olumlu ve sizin için iyi bir talep olabilir.

Rüyada rüzgar görmek ve sert rüzgar esmesi
Rüyada sert rüzgar esmesi


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

 

 


90 thoughts on “Rüyada Rüzgar Görmek Hakkında Her Şey Burada”

 1. Rüyamda hamileymişim 4. Çocuğuma 3 aylikmis ama nasıl karnımda hareket ediyor bıcır bıcır eşime diyorum baksana şuna Allah aşkına nasıl hareket ediyor daha minicik haliyle, eşim oralı olmuyor. Disari da bir yerdeyiz neresi oldugunu hatırlamıyorum. Sonra tuvaletim geldim aşağıdaki tuvaletler pis diye girmek istemedim. Sonra onun yukarisinda tuvaletler vardı oraya gittim ama nasıl sıkışığım, orada duran personel e lütfen kapısını açar mısınız çok sıkıştım diyorum o arada rüzgar çıktı kapının önünde neyse adam kapıyı açıyor ama bir yandan da söyleniyor kapattık dükkanı bu saatte tuvalet e ni gelinir diye. Tam ben içeri girecekken o rüzgar arkamı bir dönüyorum karşısı mezarlık olmuş. Allah Allah rüzgar ile beraber buraya geldi herhalde diyorum rüzgar olduğu için üşüyorum bir yandan neyse içeri baktım bu tuvalette pis artık napayim diyorum ıslak mendil falan birsey bulayım da gireyim çok sıkıştım hemde üşüdüm diyorum kendi kendime içeri girdim orada uyandım uyandığım hala üşüyordum.

  Reply
 2. Rüyamda annem ,ben,babam ve küçük kardeşim oturmuştuk. Kardeşim kucağımdaydı, sonra rüzgar başladı ve havada toz uçuyordu. Kardeşimin yüzünü omzuma bastırıp kafasını örtmeye çalışıyordum ,gözüne toz girmesin diye sonra annem kardeşinin kafasını ört gözüne toz girer dedi. Sonra babamın kardeşimin yeşil kazağını verdi, kardeşimin kafasına örttüm.
  Rüyamın anlamı nedir

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Ferahlık veren haberler almaya, üzüntüden ve sıkıntıdan kurtulmaya, kolay işler yapmaya, beklenmedik misafirlerin evinize gelmesine işarettir…

 3. Rüyamda kayınvaldem bana bir tabak dolusu zeytin çekirdeği verdi. Bende evimin balkonundan zeytin çekirdeklerini aşağı attım. Sonra rüzgar esmeye başladı. Aşağıda insanlar vardı zeytin çekirdekleri rüzgar insanların kafasına savurdu. Ben korktum rüyamda

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kısa süre için sorunların ve problemlerin çözüleceğine, bulunduğunuz durumunuzun ekonomik olarak sorunsuz devam edeceğine işarettir…

 4. Salam.ruyamda tozlu rüzgar esirdi tozdan heç bir yer görünmürdü…evin bütün camlarini kapatmisdim…ve kənardan izliyirdim …eve toz kacmadigini görürdüm …

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sizi ilgilendiren geleceğinizi etkileyecek gerçekleri fazlasıyla öğreneceğinize, muratlarınıza güzellikle en sonunda kavuşulacağına işarettir…

 5. Rüyamda montumu giyinip çalıştığım yerin çaprazında balkon gibi bir yere çıkıyorum ve böyle rahatsız etmeyen bir rüzgar var sonra dönüp bakıyorum beraber çalıştığım bana işi öğreten bir adam yanıma geliyor bir sandalyeye oturup sigara yakıyor bende selam verip yanına gidiyorum o sırada bir çocuk elinde kırmızı karanfil demetiyle(çok büyük değil küçük de değil) adama alır mısınız diyor adam da alıp bana veriyor.Bu görüdüğüm adamda normal hayatta evli ve benden 15 sene büyük biri

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzun süredir çekmiş olduğunuz sıkıntılı hayattan kurtulup mutlu yaşantıya kavuşacağınıza, en güzel haberleri almaya işarettir…

 6. Merhaba efendim rüyamda bir marketten alışveriş yaptım baya ürün aldım sonra hepsini kasadan geçirdim ama para istemediler aklıma geliyor ablam yanımda diyorum abla param yok hırsız aldı yankesiyi tarif ediyorum sonra amcamı gördüm amcam benimle konuşmuyordu babama küsmüş bende benim suçum ne ben misafirim amca diyordum sonra evime girdim kapm açıktı onu kilitledim bonyomun ışıkları yanıktı tertemizdi tam evin salonunu topluyordum yerde bir değişik bir kaç el kadar böcekler Allah’ım dedim nasıl bunlardan kurtulcam der demez bir rüzgar esiyordu hareket ettikleri için sadece o böcekleri alıp evden yokuş ağşağı baya bi uzağa götürüyodu bitanesi çıkmamak için uğraşıyordu onuda alıken benim enseme kondu bende elimle alırken vücudu ikiye ayrıldı öldü oda rüzgarla yok oldu sonra uyandım

  Reply
  • Semra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Küçük olaylarla birbirini izleyen şansa, güçlü ve saygı duyulan biri olmaya, yaşamınızda yüksek makamlara yükseleceğinize işarettir…

Leave a Comment