Rüyada Peruk Görmek, Takmak, Taktığını Gormek

Rüyada Peruk Görmek

Peruk görmek, çok dürüst ve demokrat bir insan olacağınıza, başkaları hakkın­da peşin kararlar vermeyeceğinize, kişilerin görüşlerine ve fikirlerine saygı göstereceğinize işarettir. Diyanet rüya tabirleri yorumcularına göre; saçsız olduğu için peruk taktığını görenin, refâhı artar. başınıza peruk taktığınızı görmek, malınızın artacağına işaret eder.

Rüyada Peruk Takmak

Peruk takmak: Kel bir kimse için bu rüya sevince delalet eder. Kel olmayan bir erkek için bu rüya hilekâr ve arabozucu bir kimse ile tabir olunur. Kadın için peruk takmak, mutluluk ve zenginliğe işaret eder.

Rüyada başınıza bir peruk giydiğinizi görmek, başkalarının düşüncelerine ve fikirlerine de kıymet verdiğiniz taktirde, hayatta hiç bir şeyden korkunuz olmayacağına ve başarınızın da bu nisbette artacağma işaret eder.

PERUK GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Sahte görünümleri ve imajları; kendini olduğundan başka türlü gösterme eğilimini simgeleyen peruka, aynı zamanda gizli saklı işleri de belirtir. Eğer rüyanızda peruka takmışsanız, insanlar­dan saklamak istediğiniz bir şeyler var demektir. Ender durum­larda, orta yaşa gelmiş erkeklerde peruka, kel kalma korkusunu vurgular.

RÜYADA SAÇ GÖRMEK

Rüyanızda saç gördüyseniz; Adınızın bir dedikoduya karışacağına, bundan dolayı aile içinde huzursuzluk yaratılacağına, bir müddet evinizden ayrıkalacağınıza, mutsuz günler geçireceğiniz anlamına gelir. Bir erkeğin saçının çok uzadığını görmesi, sıkılması, üzülmesi, kederlenmesi ve endişelenmesi anlamına gelir. Rüya gören kadınsa gü­zelliğinin, kıymet ve itibarının artmasına işarettir.

İbn-i Sirin’e göre, Hac mevsiminde saçını tıraş etmek; Haram aylar­daysa (Zilkade, Zilhicce, Muharrem, Recep) dinin emirlerinin yerine geti­rilmesi ve üzüntünün, sıkıntının yok olması demektir. Makam ve mevki sahiplerinden biri padişahın saçını tıraş ettiğini görse görevinden alınır. Ken­di saçını tıraş ettiğini gören bir kadınsa eşi veya yakınlarından biri vefat eder. Bir kadının, saçının tamamen veya kısmen kesilmiş olduğunu gör­mesi eşiyle kavga etmesi, bir rivayete göre felekete uğraması demektir.

Bir kadının bütün saçının beyazladığını görmesi, eşinin günahkâr bir kim­se olup doğru yoldan ayrılması demektir. Kirmâniye göre; saç görmek altı şekilde yorumlanır: Hükümdar için asker, kadın için şeref ve değer, yakınları için sıkıntı ve gam, fakir için iba­det ve takva sahibi olmak, haccetmemiş olanlar için hac.


4 thoughts on “Rüyada Peruk Görmek, Takmak, Taktığını Gormek”

  1. Merhaba. Saçlarım 0 numara traş edilmişti rüyamda nedenini bilmiyorum ama. Peruk takıyormuşum ama peruğumu bir türlü bulamıyorum valizler var onların içine filan bakıyorum bulamıyorum. Telaşlanıyorum şimdi bu kazınmış kafa ile nasıl dışarı çıkıcam diye. Sonra salona gidiyorum ölmüş babaannem orada oturuyor. Evde irili ufaklı saksı olabilecek ne varsa hepsinin içine toprak doldurup çiçek dikmiş. Hatta kırmızı gül var onu hatırlıyorum. Banada biraz kızıyor niye bunları değerlendirmiyorsunuz bak ne güzel oldu saksı yapıp çiçek dikince diye… Öyle uyanıyorum

    Reply
    • Nagehan Engin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Aşk yaşamınızda güzel bir ilişkiye başlayacağınıza, arsa alacağınıza, deniz yolculuğuna çıkmaya, bol para kazanmaya işarettir…

  2. Hocam rüyamda saçlarımı erkek traşı gibi kesiyordum sadece ense kısmı kalmıştı onu da erkek kuaföründe kestirecektim, sonra bir peruk buldum kafama taktım. Sonra bir eve geldim evi temizliyordum sonra dayımın karısı yengem de vardı. Yeri temizlerken küçük bir cımbız buldum kaldırıp evi temizlemeye devam ettim. Sonra balkona baktım temizlik yapıyorlardı annem teyzem ve bir kaç kişi balkondaydı balkon sular içindeydi biraz hareket etseler omuz boyuna gelecek sular vardı. Rüyamda asansöre binmiştim sürekli kat çıkıyordum ve farklı odalarda farklı kişiler gördüm.

    Reply
    • Eda Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Umulmadık bir zamanda elinize bol miktarda para geçeceğine, kötü işlerle uğraşmadığınız halde hayatınızın güzel olacağına işarettir…

Leave a Comment