Rüyada Oyun Oynamak, Oyun Havası Oynamak

Rüyada oyun oynadığınızı görmek, gururlu bir kimse olduğunuza, vara yoksa istihza ederek eğlendiğinize, tavla oynadığınızı görmek, manevi bakımdan kuvvetli bir kimse olduğunuza, kağıt oynadığınızı görmek, önemli bir işinizde rakiplerinizden üstün bulunduğunuza işarettir. Yüzük oyunları ise, bazı kusurlarınızı örtmeye çalıştığınıza, futbol oynamak, düşmanınızla anlaşacağınıza, ceviz oynamak, rakiplerinize karşı beslediğiniz düşmanlıktan artık vazgeçeceğinize işaret eder.

Rüyada Oyun Oynamak

Rüyanızda bir oyun oynadığınızı görmeniz; Eğleneceğiniz bir topluluğa katılacağınıza, yeni dost ve arkadaşlar edineceğinize, bunlarla hoşça vakit geçireceğinize, bazı eski dostlarınızla da aranızın açılacağına işarettir. Hınçlarınızı dışa vurmak ihtiyacına, müstehzi davranışlara, ve din bilgisinin eksikliğine yorumlanır.

  • Oynadığınız oyunu kazanmak: El attığınız tüm işlerde başarıya yakalayacağınıza işarettir.
  • Kaybettiğinizi görmek: El attığınız tüm işlerin hüsranla sonuçlanacağına işarettir.
  • Yüzük oynamak: İşinizle ilgili sırlan en yakınınıza bile vermeyeceğinize işarettir.
  • Misket oynamak: Vaktinizin çoğunu eğlenceye ayıracağınıza işarettir.
  • Çelik-çomak oynamak: Dostlarınızla aranızda sorunlar çıkacağına işarettir.
  • Parasına oynamak: Keyfinize çok düşkün olduğunuza vaktinizin çoğunu hobilerinize ayıracağınıza ya da ihtiraslı bir kişi olduğunuza işarettir.
  • Oyun kağıdı oynamak (iskambil): Rüyasında oyun kağıdı ile oyun oynayıp kazanan kimse, sevdiği ile barışır, kaybeden sevdiğinden ayrılır.
  • Oyun oynamak: Rüyasında oyun oynadığını gören kimse gurura kapılır ve dininde noksanlık belirir.

Rüyada oyun oynayan çocuklar görmek, güzel haber­lere ya da aileyi ve yakınları ilgilendirecek olumlu bir işe, du­ruma, vb.ne delalettir. Ancak oyun oynayan büyükler görmek, daima sıkıntı olarak alınır. Özellikle talih oyunları zarar ziyan anlamına gelir. Kumar oynadığını gören kimse, kısa yoldan zengin olma hayalleri kurar.

Oyunda kazandığını görense, ha­rama el uzatır. Kumarda kaybetmek, kötü niyetli insanların eli­ne düşeceğinizi anlatır. Rüyasında birine oyun oynadığını gö­ren, gereksiz ve sonradan pişmanlık duyacağı bir işe kalkışır. Rüyada çocuk gibi oynadığını görmek, iç sıkıntınızı yansıtır.

Rüyada Oyun Havası Oynamak

Rüyada bir arkadaşı ile oyun havası oynamak; Manen yüksekliğe, izzete ve huzura delalet eder. Zira oyun havası iktidar erbabının oyunudur. Bir kimsenin kendisini oyun havası eşliğinde oynuyor görmesi; Ailesinin geçimi hususunda başkasına üstünlüğe işaret eder.

Ruyada Oyun Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Rüyada, çocukluğunuzda olduğu gibi, kendinizi arkadaşlarınızla ya da tek başınıza çocuk oyunları oynarken gör­düyseniz, rahat bir soluk alma ve biraz gevşeme ihtiyacı duyu­yorsunuz demektir. Eğer birlikte oynadığınız insanlar iş arkadaşla­rınızsa, yakında olumlu sonuç verecek bir ekip çalışmasının mey­velerini toplayacağınız da söylenebilir.

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Oyun

Rüyada kumar oynadığınızı görmek; binbir güç­lükle kazanıp biriktirmiş olduğunuz paraları, bir hatasız netice­si, bir anda sarfedip tüketeceğinize, Kaydırak veya bilye oyna­dığınızı görmek; eğlenceli ve mutlu günler yaşayacağınıza, çelik çomak oynadığınızı görmek; dostlarınızla veya akrabanızla ara­nızın açılacağına işarettir.


1 thought on “Rüyada Oyun Oynamak, Oyun Havası Oynamak”

Leave a Comment