Rüyada Ördek Görmek, Ördek Yavrusu Gormek, Beyaz Ördek Yakalamak

Rüyada Ördek Görmek

Rüyada uçan veya gölde gezen bir ördek görmek, huzur içinde bir hayat sürdüğünüze, her şeyden memnun ve rahat olduğunuza işaret sayılır. Rüyada görülen ördek, zengin ve şerefli bir kadınla tabir olunur. Rüyasında kadın, ördek görürse, yardımcıları ve imkanları çok ve zengin bir adam olarak yorumlanır. Ordek gormek mal ve nimettir. Evinde veya mahalle­sinde birçok kazın bağırıştığını gören bela ve musibete, hüzün ve kedere düşer. Ördeğin kendisiyle konuştuğunu gören zengin bir kadınla yola çıkar ve bu yolculuktan hayır ve bereket elde eder.

Rüyada Ördek Yavrusu

Rüyanızda ördek yavrusu gördüyseniz; Bekar iseniz evleneceğinize, evli iseniz; Yüksek mevkilere ereceğinize, vazifenizde başarı kazanacağınıza işarettir.

 1. Rüyada ördek yumurtası: Rüyada görülen kaz veya ördek yumurtası, erkek evlada işaret eder.
 2. Yaban ördeği görmek: liyakatsiz (uygun olmayan), müsrif bir kadınla veya su kuşu olduğundan bolluk ve bereketle tabir olu­nur. Yaban ördeğinin tüyleri mal ve ganimete delalet eder. Çünkü yaban ördeği tüylerinden kadın kürkü yapılır.
 3. Beyaz ördek gormek: İşlerinizde elde edeceğiniz başarılar sayesinde zirveye oynayacağınıza işarettir. Bir başka yoruma göre de; tavır ve davranışlarınıza dikkat el meniz gerektiğine bu davranışlarınızı sürdürmeniz halinde amirlerinizin tepkisini çekeceğinize işarettir.
 4. Kirmani’ye göre ördek görmek: “Kaz ve ördek görmek asil bir aileye mensup zengin, öfkeli ve kızgın bir kimseyle tabir olunur. Sürülerle ördek ve kaz görmek ucuzuk, bereket ve nimete, az sayıda kaz veya ördek görmekse aileye delalet eder,” demiştir.
 5. Cafer Sadık(r.a.)’a göre ordek gormek: “Beyaz ördek görmek mala ya da zengin eşe, siyah kaz ve ördekse cariyeye işarettir. Bir kaz veya ördek kesip eti­ni yediğini gören eşinden çok mal ve mülk alır,” demiştir.
 6. Ördek eti: Birisinden iyilik göre­ceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Ördek Görmek

Beyaz renkli ördek rüyâsı da kaz gibidir. Ucuzluk, be­reket ve ni’mettir. Beyaz ördek görmek bir alime göre; Sürekli başkalarının malında ve mutluluğunda gözünüz olduğuna yaptığınız ya da yapacağınız evlilikte mutlu olamayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Ördek Yakalamak

Ördek yakayadığınızı görmek: Bir evlilik hazırlığı içinde olacağınızı işarettir. Yakaladığınız ördeği kaçırdığınızı görmek: Beraber olduğunuz kadından ayrılacağınız ya da kadının kaçacağı­na işarettir. Rüyada ördek yakalamak; Kısmetinizin açılacağına isteklerinizin tek tek gerçekleşeceğine, bu durumdan da çok hoş­nut olacağınız anlamına gelir.

Ruyada Ordek Sürüsü Gormek

Ördek sürüsü: Sürüyle ördek görmek ucuzluk ve çokça mala işaret eder. Ordek surusu gormek; makam ve mevkide haysiyetli, itibarlı ve kuvvetli biri olarak yükseleceğinize işarettir. Bir başka yoruma göre de; servet için yapmayaca­ğınız şey kalmayacağına ve başarıya ulaşacağınıza işarettir.

Ruyada Ordek Kesmek Öldürmek

Rüyasında ördek kestiğini gören kimse, hanımı tarafından çokça miras malına sahip olur. Ördek kesip yediğini görene karısından mal kalır. Ruyada ordek kesmek veya öldürmek; Saçma sapan gereksiz düşüncelerle kafanızı meşgul ettiğinize ve bu huyunuzdan artık vazgeçmeniz gerektiği anlamındadır.

Ruyada Yaban Ördeği Görmek

Rüyada ölmüş veya öldürülmüş bir yaban ördeği görmek ve satın almak, iyi bir eğlenceye katılarak çok güzel bir vakit geçireceğinize işarettir. Ördeğin bir gölde yüzdüğünü görmek, kabul edilmeyecek bir isteğinin bulunduğuna, ördek pişip de bir tabakta ise, kazanç ve gelirinin azalacağına yorumlanır.

Rüyada Kaz Yavrusu Görmek-Rüyada Kaz Eti Görmek Yemek
Rüyada ördek görmek-beyaz ördek yavrusu yakalamak

Rüyada yaban ördeği görmek, israf sahibi şerli bir kadına işaret eder. Yaban ördeğini yakalayıp ta evine götürdüğünü gören kimse için bu rüya, kendisiyle denk olmayan bir hanımla evlenmeye işaret eder. Yakaladığı yaban ördeğini elinden kaçırdığını gören kimse, hanımı ile aralarında ihtilaf meydana gelir.

Bir yaban ördeği tutup evine götür­düğünü gören, işaret ettiği gibi bir kadınla evlenir. Elinde tuttuğu yaban ör­değinin kaçtığını ya da birine verdiğini görmek eşiyle aralarında ayrılığın meydana geleceğine ve eşini boşayacağına delalet eder. Yaban ördeği ile ilgili diğer özellikler yaban kazı vesair kuşlar gibi tabir edilmelidir. Evliliğe ya da eğlenerek mutlu olacağınız günlere işa­rettir.BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Ördek Görmek, Ördek Yavrusu Gormek, Beyaz Ördek Yakalamak” konusunda 5 mesaj

 1. Rüyamda havada yaban ördeği sürüsü görüyorum ve av tüfeğiyle ateş ediyorum 2 tanesini vuruyorum ve vurduğumun 1 tanesini buluyorum diğeri yaralı kaciyo bulamıyorum.
  Size zahmet rüyayımı yorumlaya bilirmisiniz.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Memet Kardeşim Rüyanın Yorumu Şöyle : Büyük bir hayra kavuşacağınıza, izzete şerefe ilime ve yüceliğe ulaşacağınıza, güzel haberler alıp sevinmeye işarettir…

 2. Rüyamda evin içinde kafes gibi bir şeyde bir ördek vardı gri yeşil bir ördekti gezinsin diye bırakıyoruz evin içine rüyamda beyaz büyük bir kedimiz de var evde sokağa gidiyor bir süre sonra nerdeler diye bakarken masamın altında yatıyor hepsi beyaz kedi çok güzel tüyleri gür sokaktan yavrı gri siyah çizgili bir kedi getirmiş o biraz kirli ama beyaz kediye sarılıyorum seviyorum onu ve severken onun da sokaktan siyah siyah pireler kaptığını görüyorum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Tuğçe kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Makamca yükselmeye, bol rızka, yakın dostlarınız ile neşeli günler geçireceğinize, sonu iyi gelmeyecek bazı teşebbüslere girişeceğinize, bir işi çok kolay ve kârla sonuçlandıracağınıza, ihtiraslı ve hiç doymak bilmeyen bir kimse ile tanışacağınıza, bazı hayallerinizin gerçekleşeceğine işarettir…

 3. rüyamda boş otoyolunda bi kaç tane kahverengi midilli atlari götdüm sağ tarafda ördekler vardi yavru ve analari karisik.. bi kahverenkli yavru ördek kolumu isirdi birakmiyor ama agri hissetmedim.. yandaki insanlarda gülümsüyorardi…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!