Rüyada Nar Görmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri

Rüyada nar görmek nar yemek nar toplamak ne anlama gelir diye merak eden ziyaretçilerimiz için en geniş kapsamlı nar analizini yaptık. Nar görmenin 1001 türlü şekli olduğunu bildiğimiz için sizlere narın çok farklı şekillerinin gerçek hayatta ne anlama gelebileceğini yazdık. Eğer aşağıda rüyanızın anlamını bulamazsanız site içinde arama yaparak rüyanıza ulaşabilirsiniz. İsterseniz rüyanızı yorum bölümüne yazarak cevaplamamızı sağlayabilirsiniz.

Rüyada Nar Görmek Neye İşarettir?

Rüyada nar görmek, eğer vaktinde olursa, rüya görenin çalışması nispetinde mal ve kazanç elde edeceğine delâlet eder. Rüyada nar görmek veya nar yemek, para sahibi bir kimse ile ortaklık yaparak bol bir kazanca kavuşacağına yorumlanır. Rüyada görülen nar, zengin bir kadına da işaret eder. Bazen nar, toplu paraya da delalet eder. 

Cafer-i Sadık narı üç şekilde yorumluyor: Toplu mal, iyi bir eş, güzel bir memleket. Narı yardığını görmek, bir memlekete yolculuğa işarettir. Ekşi narı yemek ise, gidilen memlekette çekilecek sıkıntılarla tabir olunur. Rüyada tatlı nar görmek, hanıma ve çocuğa işaret eder. Ekşi nar görmek, haram mal ve üzüntüye işarettir. Mevsimi dışında nar görmek iyi değildir. Tatlı nar, mal ve para sahibi biri ile evlenmeye; ekşi nar ise kedere işarettir. üyada nar görmek, para olarak ta yorumlanır. Rüyasında nar sattığını gören kimse, dünya hayatını ahiret hayatına tercih eder.

Rüyada Nar Yemek

Rüyada nar yemek eğer yediğiniz tatlı nar  görmek  ise bir yarar sağlamaya işarettir. Rüyada nar yemek, narı yediğinizi narın yetişme mevsiminde görülürse, mal ve kadın olarak yorumlanır. Ekşi nar yemek, her mevsimde tasa ve üzüntüye işarettir. Mevsimi dışında tatlı nar da hastalık ve üzüntüdür. Rüyasında nar kabuğu yediğini gören kimse, hasta ise şifa bulur.

Nar Ağacı Görmek Neye Delalettir?

Nar ağacı halk arasında saygı ve itibarı ve sözünde sadakati meşhur olan ve kendinden her zaman hayır beklenen bir kişi ile tabir olunur. Rüyada nar ağacı görmek, çok çalışanlar için helâl mala, tembel kimseler için, acılı günler geçireceğine, kadınlar için, iyi ahlaklı ve dürüst bir şekilde yetişip anne ve babalarına yardımcı olacak hayırlı evlada yorumlanır. Rüyada nar ağacı gören kimse, din ve dünyalık yönünden zengin bir kimsedir. Nar ağacı gören kimsenin eline helâl mal geçer. Rüyasında nar ağacını kestiğini gören bir kimse, akrabalarını ziyaret etmeyen kimsedir.

Rüyada Nar Toplamak

Rüyada nar toplamak, narı ister vaktinde ister vakitsiz ağaçtan koparmak hayırlı değildir. Rüyada nar topladığınızı görmek, dindar, heybetli ve mal sahibi bir kimseye yorumlanır. Onun dikenleri o kimseyi günah ve fuhuştan men eder. Eğer o kimse yetkili bir kişi ise, düşmanlarına üstün gelir. Tüccar ise ticarette başarı elde eder. Rüyada nar toplarken görmek, dindar, zengin ve insanlara iyiliği emredip, kötülükten nehyeden (yasaklayan) bir kimseye işaret eder.

Rüyada Yemek Görmek Veya Yemek Hayırlı Mıdır? Diyanet Rüya Tabirleri

Nar Suyu Görmek Veya İçmek

Rüyada nar suyu görmek veya içmek, insanlar arasında saygınlığı olan ve hayır hasenat sahibi bir kimseye işaret eder. Rüyada nar suyu içmek veya görmek güzel bir hanımla evlenmeye delalettir.

Nar Bahçesi Görmek

Rüyada nar bahçesi görmek, kolayca elde edilen para ve rızıktır. Hiç beklemediğiniz veya ummadığınız bir yerden veya kişiden gelecek maddi destek veya mirasa işaret eder.

Rüyada Nar Çiçeği Görmek

Rüyada nar çiçeği veya nar çiçeği renginde bir şey görmek, bir yakınınızın veya çocuklarınızdan birinin düğün töreninde hazır bulunacağınıza, bekar iseniz genç bir kimse ile tanışıp nişanlanacağınıza ve bir tören yapacağınıza delâlet eder.

Diğer Yorumcuların Yaptığı Yorumlar:

Ekşi nar İbn Arabî her mevsimde hastalık ve sıkıntıya isaret olduğunu ifade etmistir. Keza ekşi narın, üzüntülü habere, haram mal kazanmaya veya yemeye, gören kimsenin cesaretinin kırılacağına delâlet etmesi seklinde de yorumlanmıstır. Bekârın eksi nar yediğini görmesi zengin kadınla evleneceğine isaret addedilmistir.

Nar suyu içmek Gören kimsenin nefsiyle yapacağı mücadeleden galip çıkacağına isarettir.

Nar satmak Kisinin rüyasında nar sattığını görmesi, dünyayı ahirete tercih ettiğine;115 nar ağacından nar toplayıp satması ise dindar bir kimseden ilim öğrenip baskalarına öğreteceğine yorulmustur.

Rüyada nar ağacı görmek, İbn Arabî’ye göre dindar, serefli zengin kisiye; nar ağacı kesmek ise akraba ziyaretini ihmal etmeye isaret sayılırken; diğer bazı Türkçe eserlerde nar ağacı görmek, akrabayı ziyaret etmeye, onlara iyilikte bulunmaya yorulmustur. İbn Arabî nar ağacının dikenlerini gören kimsenin günah ve kötülüklerden uzak duracağını belirtmistir. Ayrıca nar ağacının dikenlerini gören kisi yetkili bir kimse ise bu rüya onun düsmanlarına üstün geleceğine; tüccar ise mal kazanacağına da isarettir.

Nar, Kur’an’da bir cennet ve dünya meyvesi olarak zikredilmektedir. Dünya nimeti olarak zikredildiği yerde, üzerine Allah’ın yemin etmis olduğu zeytinle birlikte yer almaktadır. Allah diğerlerinin yanı sıra bu meyveyi kendi varlık ve birliğine, yaratma, kudret, rızık verme ve ihsan etme sıfatlarına delil olarak zikretmektedir. Hadislerde nar daha ziyade sifa yönüyle ön plana çıkmaktadır. Temelini Đslâmî gelenekten alan Halk tababetinde boğaz Ağrılarından mide ve bağırsak hastalıklarına, kadın hastalıklarından yaralara, bazı bulasıcı hastalıklardan serit düsürmeye kadar birçok hastalığın tedavisinde uygulanan terkiplerde yer almakta ve güçlendirici olarak da kullanılmaktadır. Rüyalarda ise çesitli sekilleriyle nar görmek olumlu bulunmus, geneli itibarıyla çocuk, kadın, bereket, servet, makam ve güç elde etmek gibi anlamlara yorulmustur.

Rüyada Nar kabuğu yemek Gören kimsenin hastalıktan kurtulacağına isaret sayılmıstır.

Rüyada Nar satmak Rüyasında nar sattığını gören bir erkeğin dünyayı ahirete tercih ettiği ifade edilmistir.

Rüyada Nar suyunu sıkıp içmek Erkeğin kendisi veya hem kendisi hem de ailesi için nafakasına isaret ettiği seklinde tabir edilmistir. Nar ağacı toplum içinde saygın, hayırsever, dindar erkek olarak; dikenleri ise kisinin günahlardan sakınmasına isaret olarak tabir edilmistir. Nablusî’ye göre rüyada nar ağacı görmek hükümdar için diğer sultanlara galip gelmeye, tüccar için ticaretinin artacağına isarettir. Rüyada Nar ağacını kesmek Gören kimsenin sıla-i rahim yapmadığı yani akrabalık iliskilerini ihmal ettiği seklinde tabir edilmistir.

Rüyada kadının nar görmesi İncelenen klâsik eserler içinde sadece İbn Şahin kadının rüyasında nar görmesini konu edinmis ve kadının rüyasında nar görmesini ziynet (süs) esyası olarak yorumlamıstır. Meselâ Süleyman el-Hüseynî, vaktinde veya vakitsiz nar ağacından nar topladığını görmenin hayırlı olmadığını, tatlı narı kabuğuyla veya içindeki zarlarıyla birlikte yediğini görmenin kisinin malının faydasını göreceğine isaret olduğunu belirtmistir. Rüyada Nar kabuğu yemek Gören kimsenin hastalıktan kurtulacağına isaret sayılmıstır.

Rüyada Nar satmak Rüyasında nar sattığını gören bir erkeğin dünyayı ahirete tercih ettiği ifade edilmistir. Rüyada Nar suyunu sıkıp içmek Erkeğin kendisi veya hem kendisi hem de ailesi için nafakasına isaret ettiği seklinde tabir edilmistir. Rüyada Nar ağacı Nar ağacı toplum içinde saygın, hayırsever, dindar erkek olarak; dikenleri ise kisinin günahlardan sakınmasına isaret olarak tabir edilmistir.

Nablusî’ye göre rüyada nar ağacı görmek hükümdar için diğer sultanlara galip gelmeye, tüccar için ticaretinin artacağına isarettir. Rüyada Nar ağacını kesmek Gören kimsenin sıla-i rahim yapmadığı yani akrabalık iliskilerini ihmal ettiği seklinde tabir edilmistir. Rüyada kadının nar görmesi İncelenen klâsik eserler içinde sadece İbn Şahin kadının rüyasında nar görmesini konu edinmis ve kadının rüyasında nar görmesini ziynet (süs) esyası olarak yorumlamıstır.

“Rüyada Nar Görmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri” konusunda 15 mesaj

 1. selamun aleykum ben rüyamda bir kuyudan çıkıyorum kucagimda bir bebek var her yerde nar var yokda iki köpek bağlı bana doğru geldiler ben çok korktum ama atlatim onlar sonra bir eve gitim yine hep nar var ben nar istedim kadin vermek istemedi dedi ben narlari kurutuyorum ama adam bana birkactane verdi ben evime geldim yorumunu çok merak ediyom . şimdiden teşekkür ederim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   gül Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Akraba ve dostlarınızı ziyaret edeceğinize, işinizde ilerlemeye, yardıma ihtiyaç duymadan yaşayacağınıza işarettir…

 2. 2 aylık hamileyim düşük riskim çok çok yüksek dün gece ki rüyam bir akrabamızın balkonunda bir sürü kasada Nar vardı narın taneleri dışarıdan tamamen belli oluyordu canım çok istedi oturdum balkonda bir narın tamamını zevkle yedim anlamı öğrenmek istiyorum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Nur Sena Kardeşim Rüyanın Yorumu Şöyle : Davranışlarınızın hatalı olduğuna, öğreneceğiniz yeni bilgiler sayesinde hayatınıza yeni bir yön vermeye işarettir…

 3. Öncelikle merhabalar benim aklımda bir iş fikri var bunu sonucu hayırlı mı değil mi öğrenmek için dua ettim bana hayırlıysa bu iş göster allahım dedim ve rüyamda kendi tarlamız olan nar tarlasına annemle beraber gittik ve ağaçların dallarında full narlar vardı küçük büyük bazıları tam olgun bazıları henüz değil ama rüyamda tam hatırlamadığım bir yer var tarlada siyah bir yılan varmış ben görmedim ama o tarlada olduğunu öğrendim not:aklımdaki iş fikrini bu sene nar tarlasından çıkan mahsülü satarak kurmayı planlıyorum.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   hmttrn kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Dargın olduğunuz biriyle barışacağınıza, uzun zamandır görüşemediğini eski dostlarınızla görüşeceğinize, çok gürültülü bir toplantıya girmeye, iftiraya uğramaya ve bu iftiradan kurutulup rahata ermeye, ticarette başarılı olunacağına, uzun ömürlü olunacağına, yaşamınızda bazı değişiklikler olacağına, iyi ve kazançlar elde etmeye işarettir…

 4. Merhabalar ben ruyamda soyle gördüm bebegimi emziriyordum bahcemiz oluyo orada yan komsumuz olmus oluyo hoca efendinin birisi bahcesindede narvar henuz olgunladmamis ama zaten suan öyle beni cagirdi yanina kucuk bir nar kopardı onun suyunu sıkıp uzerime surdu nazarlar degmesin sen bebek emziriyosun diye sonrasinda sordum hocam ne zaman olgunlasacak cunku bizimde narimiz var dedim oda eylul ekim de dedi bu tarih isaretmi nedir bilemedim ruyami yorumlayabilirmisiniz bana cok guzel bir ruya gibi geldi

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Fatma kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu olacağınızsa, şansınızın iyi olacağına, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, mevki sahibi bir insanın sizi ziyaret edeceğine, müjdeli haberin kapınızda olduğuna ya da olacağına, güzel günlerin başlamak üzere olduğuna, ruhunuzun yol gösterici aydınlatıcı özelliğine sahip olduğuna işarettir…

 5. Merhabalar , ruyamda kocaman narları olan nar agaclari goruyorum yanımda oğlumun eşi de var daha sonra birlikte denize gidiyoruz ruyami yorumlar misiniz

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Esra kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Servete, hastalığa, elem ve kedere, bol kazanca, hayırlı evlada, zenginliğe, çok para kazanmaya, üzüntüye, uzun süredir görmediğiniz bir arkadaşınızla kucaklaşacağınıza, haram kazanç peşinde koşacağınıza, cesaretinizin kırılacağına, içe dönük bir insan olacağınıza, birisi ile yaptığınız kavgada kaba kuvvete maruz kalacağınıza, iyi bir geleceğe, çok rahat ve huzurlu bir hayat sürmeye işarettir…

  1. Rüya Yorumcusu

   Filiz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Birikmiş mala,çocuğa,az veya çok paraya,hastalığın iyileşeceğine,gümüşe,altına,hanıma ve bu hanımın güzel ve iyi huylu olduğuna ayrıca bu hanımın bekar olduğuna,sıkıntıya,dünya hayatını ahiret hayatına tercih etmeye,nafakaya,kolay elde edilen mala işarettir…

 6. Ruyamda kocaman bir nar tarlasindan arabayla geciyoduk ben ve erkek kardesim bazi narlarin rengi siyahti ama iri ve cok ihtas acici gorunuyodular bir tane almak istiyodum kardesi. Izin vermiyodu

  1. Rüya Yorumcusu

   songul kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Servete,hastalığa,elem ve kedere,bol kazanca,hayırlı evlada,zenginliğe,pekte hayırlı olmayan birisine aşık olacağınıza,çok para kazanacağınıza,üzüntüye,uzun süredir görmediğiniz bir arkadaşınızla karşılaşacağınızla kucaklaşacağınıza,haram kazanç peşinde koşacağınıza,cesaretinizin kırılacağına,içe dönük bir insan olacağınıza,birisi ile yaptığınız kavgada kaba kuvvete maruz kalacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!