Rüyada Mum Görmek Mum Yakmak

Rüyada Mum Görmek

Rüyada görülen mum, gizli şeylerin ortaya çıkmasına işarettir. Bir mumla aydınlandığını gören kimse, ilim ve mertebeye ulaşır. Rüyada mum görmek, bekar kimse için evlenmeye işarettir. Mum, salih bir kula da işarettir. Mumların görülmesi, cahil bir kimse için cehaletten kurtulmaya, fakir için de zengin olmaya işarettir. Yanan mumun ışığının azaldığını görmek, maddî olarak daralmaya işarettir. Rüyada yanan bir mum görmek, salih bir evlada işaret eder. Bir mum gören, mevki sâhibi olur. Bir devlet adamına yada işindeki başarıları sayesinde zirveye ulaş­mış saygın bir kimseye işaret eder.

 • Sönmüş mum görmek: İş hayatınızda paraya sıkışacağınıza, ancak ipotek ya da teminat göstererek ticari kredi bu­labileceğinize ya da işlerinizin kötüye gitmesiyle ödemelerinizde aksamalar yaşayacağınıza ve piyasanızdaki itibarınızın sarsılacağına işarettir.
 • Mescit­te mum diktiğinizi görmek: Çok hayırlı çocuklarınız olacağına işarettir. * Evinizde mum yandığını görmek: Sıkışık durumunuzda bir tanıdığınızdan fayda göreceğinize işarettir.
 • Evinizdeki mumun sönmesini görmek: Çok kötü durumlara düşeceğinize ya da öleceğinize işarettir.
 • Rüya tabircisi Kirmanîye göre mum gormek: “Elinde yanmakta olan mumun söndüğünü görenin eşi ölür. Elindeki mumun söndüğünü gören evli değilse durumunda değişiklikler olur. Elinde yanmakta olan mumu birinin söndürdüğünü gören, maddi refa­hı yüzünden biri tarafından kıskanılır. Elinde yanmakta olan mumun ışığı­nın azaldığını görmek şöhret ve zenginliğin azalmasına işarettir. Elinde yanmamış bir mum görenin sahip olacağı şöhret ve zenginlik de az olur,” demiştir.
 • Danyal (a.s.)’a göre mum rüyası; elinde veya evinde yanmakta olan bir mum gö­ren evliyse erkek çocuk sahibi olur, bekarsa evlenir, gurbette bir yakını varsa, o yakını salimen evine döner.
 • Ebu Sait El Vaize göre mum gormek: “Yanmakta olan mum cömert ve iyi evlatla tabir edi­lir,” demiştir.
 • Cafer Sadık (r.a.): “Mum görmek melik, hâkim, evlat, düğün, söz ve hühmün etkili olması, reislik, mutluluk ve sevinç, ilim, servet, kazanç ve eşlerle tabir olunur,” demiştir.

Rüyada Mum Yakmak

Düşlerde mum yakmak; eline bir mum alıp yaktığını gören kimse, güzel bir eşle evlenir. Rüyayı gören evli ise, çocuğu olur. Eğer gurbette olan bir kimse ise, vatanına ve yakınlarına kavuşur. Tüccarsa çok kar elde eder. Zenginse zenginliği daha da artar. Bu rüyayı şehirde ve kendi evinde gören kimse, şehir ileri gelenlerinden itibar görür. Özetle bu rüyayı gören kimse sevinir ve rahata kavuşur.

 • Rüyanızda mum gördüyseniz veya mum yakıyorsanız.
 • Rüyayı gören bekar ise; başından mutlu bir evlilik olayı geçeceğine, sıkıntılardan kurtulacağına, mal-mülk sahibi olacağına, gurbette olan bir yakınına kavuşacağına, yüksek mevkilere çıkacağına işarettir.
 • Bir mum yakıp odasını aydınlattığını gören, o yıl büyük ni’mete ka­vuşur. Yanmamış mum az bir ni’mettir.
 • Mum ışığının azalması ve sönmesi iyi değildir. Yanan bir mum evlâtla da yorumlanır.
 • Mescitte mum yaktığınızı görmek: Çok hayirlı çocuklarınızın olacağına işarettir.
 • Yanan bir mum görmek: Mesleğini­ze gereken önemi göstermenize, ilerleyebilmeniz için her an yenilikleri takip etmeniz gerektiğine işarettir.
 • Mum yaktığınızı görmek: Bekâr olanların iyi bir evlilik yapacağına işarettir.
ruyada mum gormek-ruyada mum yakmak-mum almak-diyanet-1001ruyatabiri
ruyada mum gormek-ruyada mum yakmak-mum almak-diyanet

Büyük rüya tabircilerinden ibn-i Sirin’e göre mum şöhret ve zenginlik anlamına gelir. Evinde yanmakta olan bir mum gören şöhret ve servet sahibi olur. Bir ülkede birçok mum yandığını görmek, o yöre padişahının adaletli, hakimlerinin insaflı, reislerinin hayırsever, halkınınsa huzur ve refah için­de olacağına işarettir. Bir mescit veya medresede birçok mumun yandığını görmek o yöre­de yaşayan insanların ilim sahibi ve dindar olacakları anlamına gelir.

RÜYADA MUM ALMAK NE DEMEK?

Birinden yanmakta olan bir mum aldığını gören, o kişi sayesinde şöhret ve zenginlik sahibi olur. Mum almak; büyük bir nime­te sahip olmaya ve ticarette işlerin yolunda olmasına işarettir. Bir rivayete göre, itaatkâr ve saygılı evlada delalet eder.

 • Birisinden yanan mum almak: O kişiyi tanıyorsanız, kendisinden yardım isteyeceğinize işa­rettir.
 • Aldığınız mumun söndürüldüğünü görmek: Söndüren kimseyi ta­nıyorsanız o şahsa fazla güvenmemeniz gerektiğine aksi halde zarara uğraya­cağınıza işarettir.

Rüyada Mum Görmenin Psikolojik Anlamı

Çok iyi anlayamadığımız, ayrıntılarını bilmediğimiz, ancak daha fazla bilgi edinmek istediğimiz bir konuyu ya da olguyu simgeler. Bir doğumgünü pastası üzerinde­ki mumlarsa, eski durumdan yeniye geçişe verdiği­miz önemi anlatmaktadır. Mum çok genel bir sim­ge olarak, bilgelik ve aydınlanma kavramlarıyla da bağ­lantılı düşünülür.

RÜYADA MUMCU GORMEK

Mum imal eden birisini görmek: Feraha, sevince hastalar için ise vefat edeceklerine yorumlanır. Bir başka yoruma göre de; sermayeden kaybedeceğinize, rızkınızın azalacağına işarettir.

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!