Rüyada Mısır Görmek Ne Demek? | Rüya Tabirleri

Rüyada mısır görmek yemek almak gibi rüyaları olup da ne anlama geldiğin merak eden ziyaretçilerimize çok geniş kapsamlı bir yazı hazırladık. Bu rüya analizi sayesinde rüyanızda mısır, patlamış mısır veya haşlanmış mısır hatta mısır tarlası ve koçanı ne anlama geliyor öğreneceksiniz. Bu sayfada gördüğünüz rüyanın anlamını bulamazsanız rüyanızı sitenin arama kısmında arayıp bulun lütfen. Rüyanızı yorum kısmına yazarak da size anlamını yazmamızı sağlayabilirsiniz.

Rüyada Mısır Görmek – Rüya Tabirleri

Rüyada mısır yemek, mısır tarlası görmek, genç bir erkek için, yapı işlerinde başarı kazanacağına delalettir. Rüyada görülen mısır veya mısırlar orta yaşlılar için, güç olmakla beraber yaptığı işte büyük bir kazanca, bekar bir kadın için, çok dedikodulu bir evliliğe, iş kadını için, beklenmedik bir yerden gelecek bir paraya yorumlanır.

Rüyada Mısır Yemek – Diyanet

Rüyada sarı mısırı yediğini görmek, hastalığa işarettir. Beyaz mısır yediğini görmek ise, haram mal elde edileceğine işarettir. Bir başka rüya alimine göre haşlanmış mısır yemek bol bereketli bir işe gireceğinize ve ummadığınız bir kazançla karşılaşacağınıza delalettir. Bol kazanç ve hayırlı bir kısmet anlamına gelir. Rüya sahibinin, işlerinin açılacağına, uğradığı haksızlığın düzeltileceğine, cebinden önemsiz bir sebepten ötürü çıkan paranın katbekat daha fazlasını kazanacağına, eşiyle birlikte bir işyerine sahip olacağına, dertlerinin ve sıkıntılarının çözüme kavuşacağına ve atacağı doğru adımlar sayesinde büyük bir zenginliğe sahip olacağına yorulur. Rüyada mısır yemek ve koçanını atmak, uzun zamandan beri hayali ile yanıp tutuşulan bir işe girileceğine, bu sayede çok büyük bir özgüvene sahip olunacağına, zor zamanların geride kalacağına, başın sıkıştığı bir anda çok sevilen ve değer verilen bir arkadaştan gelecek yardımla sorunun çözüleceğine ve ferahlığa çıkılacağına delalettir.

Mısır Tarlası Görmek Neye İşarettir?

Rüyada mısır tarlası görmek, evinize girecek maddi kazanca ve yaptığınız işlerde elde edeceğiniz gelire işaret eder. Eğer rüyada gördüğünüz mısır tarlası kurumuş ve sararmış ise maddi kayıplara ve hastalığa işarettir. İş hayatında büyük bir sıçramaya kapı açacak bir işe girileceğine, bu sayede ele geçen paranın daha da artacağına, yeni bir sosyal hayata adım atılacağına, çok istenen bir şeye sahip olmak için başka bir şehre ya da ülkeye taşınılacağına ve sorun çıkartan bir kişi ile tüm bağların koparılacağına yorumlanır. Rüyada mısır tarlasına girmek, iş hayatındaki acemiliğin atlatılması ile birlikte hayırlı bir mevkiye giden yolun açılacağı ve anne baba için istenen çok büyük bir isteğin gerçeğe dönüştürüleceği anlamına gelir.

Patlamış Mısır Ne Demek?

Rüyada patlamış mısır görmek, altın elde edileceğine işarettir. Eğer bir kap dolusu patlamış mısır gördüyseniz veya yediyseniz iş hayatınızda elde edeceğiniz başarılara ve maddi gelire işaret eder.

Haşlanmış Mısır Görmek

Rüyada haşlanmış mısır görmek veya mısır haşlamak, uzun uğraşlarla üzerinde çalıştığınız bir işi veya projeyi başarıyla sonuçlandıracağınıza ve ondan gelir elde edeceğinize delalettir. Aile ve aşk hayatınızın ise dayanıklı tutarlı ve uzun vadeli olacağını işarettir.

Rüyada Mısır Ektiğini Görmek

Rüyada mısır ektiğini görmek zararlı bir işten uzaklaşıp yarar getirecek bir işe girileceğine, hayal edilen yeni bir işe sahip olunacağına, yeni bir kazanç kapısı bulunacağına, epey bir süreden beri inişli çıkışlı seyreden işlerin düzene gireceğine, eli bereketli ve kendisi çok hayırlı bir kişi ile bir ilişkiye başlanacağına, vatana ve millete hayırlı bir evlada sahip olunacağına ve rahat bir hayat sürüleceğine yorumlanır. Rüyada mısır ektiğini ve sattığını görmek, uğranılan bir haksızlık ya da çıkartılmış olan bir dedikodu yüzünden yıpranan sinirlerin sakinleştirileceği ne, yaşanan talihsizliklerin ortadan kaldırılacağına, yakın bir akrabanın desteğinin alınacağına ve kaybedilen işe ve kariyere tekrar kavuşmak için büyük bir çaba gösterileceğine tabir edilir.

Diğer Alimleri Yorumları Aşağıda Okuyabilirsiniz

Rüyada Mısır Soymak
İşleri kolaylaştıracak ve kazancın sürekli artan bir hal almasını sağlayacak bir adım atılacağına, eşler arasındaki soğukluğun yakın zamanda ortadan kalkacağına, kardeşlerin birlikte bir işe gireceğine, bu iş sayesinde anne ve baba için çok lazım olan birşey alınacağına ve eğitime kalınan yerden tekrar başlanacağına tabir edilir. Rüyada mısır soymak ve kazana koymak, araya giren kişilere rağmen yaşanan bir birlikteliğin çok güzel bir kapı açacağına, hayat içerisinde daha iyi ve daha güçlü olunduğunu hissettireceğine, karşılaşılan kötü bir durum karşısında moral ve motivasyon sağlayacağına ve sorunların aşılması konusunda yardım edeceğine yorulur.

Rüyada Süt Mısır Görmek
Maddi ve manevi olarak çok büyük kazanç getirecek ve uzun zamandan beri sorun yaratan borçları sonlandıracak bir işe girileceğine, bu sayede birçok iş kapısının açılacağına, aile hayatında ters giden şeylerin düzeleceğine, hayırlı ve iyi kalpli bir kişi ile evlilik yolunda bazı adımlar atılacağına ve sevilerek yapılan bir hobinin para kazanmak için kullanılacağına delalettir. Rüyada süt mısır görmek ve satın almak, tecrübe sahibi bir tanıdığın yaptığı işe benzer bir işe girmeye, bu işe deyim yerindeyse dört elle sarılmaya, bol kazanç elde etmeye, zararları telafi etmeye, aksiliklerin üstesinden gelmeye, duygulara karşılık bulmaya ve daha rahat bir hayata merhaba demeye işarettir.

Rüyada Mısır Biçmek
Uzun bir zamandan beri iş sahibi olma ya da bir aile kurma yolunda verilen emeklerin karşılığını bulacağına, aile hayatını derinden etkileyen bir derdin elbirliği ile çözüme kavuşturulacağına, kazancın arttırılması için ikinci bir işe girileceğine, sağlıklı bir bedene sahip olmak için spora başlanacağına ve vicdanen çok rahat olunacağına delalettir. Rüyada mısır biçmek ve toplamak, kazançlı bir işe girilecek, bu iş sayesinde birçok kişiye ulaşılacak, ele geçen fırsatların daha iyi kullanılacağına, zorlukların ve sıkıntıların aşılacağına ve yeni bir ortaklığa girip değişik bir iş yapılacağına işarettir.

Rüyada Mısır Ektiğini Görmek
Zararlı bir işten uzaklaşıp yarar getirecek bir işe girileceğine, hayal edilen yeni bir işe sahip olunacağına, yeni bir kazanç kapısı bulunacağına, epey bir süreden beri inişli çıkışlı seyreden işlerin düzene gireceğine, eli bereketli ve kendisi çok hayırlı bir kişi ile bir ilişkiye başlanacağına, vatana ve millete hayırlı bir evlada sahip olunacağına ve rahat bir hayat sürüleceğine yorumlanır. Rüyada mısır ektiğini ve sattığını görmek, uğranılan bir haksızlık ya da çıkartılmış olan bir dedikodu yüzünden yıpranan sinirlerin sakinleştirileceğine, yaşanan talihsizliklerin ortadan kaldırılacağına, yakın bir akrabanın desteğinin alınacağına ve kaybedilen işe ve kariyere tekrar kavuşmak için büyük bir çaba gösterileceğine tabir edilir.

Rüyada Patlamış Mısır Görmek
Haneye girecek iyi kalpli birisi sayesinde yaşanan tatsızlıkların ve kırgınlıkların sona ereceğine, edilen yeminlerin ve verilen sözlerin kısa zamanda tutulacağına, kötüye giden bir işin verilecek parasal destek sayesinde düze çıkartılacağına, sorunların çözüleceğine, fakir fukaraya yardım edileceğine ve bu sayede bol bol hayır duası alınacağına yorumlanır. Rüyada patlamış mısır satmak, işsizlikle boğuşan bir akrabaya ya da bir arkadaşa iş olanağı sağlanacağına, bu sayede kişi ile daha iyi ilişkiler içerisine girileceğine, ailesi ile arasındaki tartışmalar için kendisine akıl hocalığı yapılacağına ve bazı konularda fikir verileceğine alamettir.

Rüyada Mısır Taneleri Görmek
Bereketli bir işe girilecek ve kişi hem kendisi hem de ailesi için en iyi yaşam şartlarına kavuşacak demektir. Hayalleri kurulan şeyler gerçek oluyor ve bu sayede anne baba ve yakın akrabaların çok sevineceği bir haber alınıyor. Sağlıkla ilgili olan bir sorundan ötürü yaşanan üzüntü de uzun ama kesin bir çare sayesinde ortadan kalkacak. Rüyada mısır taneleri ekmek, yakın bir arkadaşın yardımı ile kurulan bir işten kazanılan para ile yeni ve daha kazançlı bir işle ilgili olarak bir adım atılacağına, büyük bir başarı ve saygınlık kazandıracak bir noktaya gelineceğine ve mal mülk sahibi olunacağına yorulur.

Rüyada Mısır Koçanı Görmek
Aile bireylerinden birinin başının girdiği beladan kurtulması ve kendisine yapılan bir haksızlığı ortadan kaldırması için yapılan yardımın boşa gideceğine, karşılaşılan kötü bir durum yüzünden aksiliklerin daha da artacağına ve tekin olmayan kişilerle muhatap olmak zorunda kalınacağına alamettir. Rüyada mısır koçanı kemirmek, güzel başlayan ve başlarda bol kazanç sağlayan bir işin kısa süre sonra epey sorun yaratacak bir hal alacağı, yardım eden ya da destek olan herkesin başını ağrıtacağı, aile bireylerinin arasını bozacağı ve daha sonra büyük maddi kayıplara sebep olacağı anlamına gelir.

Rüyada Mısır Topladığını Görmek
Bir kişi rüyasında kendisinin ya da başka insanların mısır topladığını görürse bu durumda rüya çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Ancak genel olarak rüya yorumcularının ortak fikri rüyada mısır toplayan bir kişinin yakın arkadaşının ya da yakın çevresinin elde edeceği önemli bir başarı ya da kazanacağı helal para olarak ifade edilmektedir. Bu durumda rüya sahibinin arkadaşına ya da yakın çevresine duyacağı heyecan ve sevinç ifade edilmektedir.


67 thoughts on “Rüyada Mısır Görmek Ne Demek? | Rüya Tabirleri”

 1. Hocam rüyamda bir kamyon dolusu mısır gördüm . Ünlü yabancı bir şarkıcı sanırım bir yere taşınıyor ve bir kamyon ile gelmiş , onu açtığında full mısır ile doluydu , yeni toplanmış. Şarkılar söylüyor ve mutluydu, neye delâlettir acaba , teşekkürler.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzak yerlere yolculuklar yapacağınıza, istediğiniz bir şeye kavuşacağınıza, üzüntülerinizin ve kederlerinizin gitmesine işarettir…

 2. S.A Hocam ben rüyamda arkadsimla gezerken ona bir avuç mısır tanesi satın alıyorum parasınida ben ödüyorum ay çok pahalıymış diyorum .Çocukları çok seviyormus patlatsin yesinler diye.iri taneliydi.yarumlarsaniz sevinirim…

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sağlığınızın yerinde olacağına, şu an ki durumunuzun ekonomik olarak devam edeceğine, gelecekte güzel günlerin olmasına işarettir…

 3. Gerçekte hiç tanımadığım ama rüyada sevdiğim bir erkeğin ailesiyle tanıştım . Annesi, Ablası ve kız kardeşi vardı hepsiyle çok iyi anlaşıyordum. Birlikte yemek yedik daha sonra annesi bir kabın içinde üstü açık bir şekilde Mısır patlatmaya başladı. Bir kaç Mısır etrafa saçıldı.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İçinde bulunduğunuz sıkıntılı durumdan bir süre sonra kurtulacağınıza, mutlu ve huzur dolu bir hayat geçireceğinize işarettir…

 4. Merhaba rüyamda tarlada domates toplayacakken yesilliklerin icinde daha büyümeye yeni baslayan ufak bir mısır gördüm ama daha olmamış bu deyip toplamadım

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İleride başarıya ve mutluluğa kavuşarak haysiyetli ve itibarlı bir insan olmaya, kazancınızın kat be kat fazla artacağına işarettir…

 5. İyi günler ben evliyim rüyamda ocakta. Mısır patlatıyorum ama ocağın altı kapalı açayım diye baktığımda mısırlar patlıyor tencereden taşacak neneredeyse sonra ben başka bir yerde buluyorum kendimi tencerenin altını açık unuttum acaba yandılar mı diye düşünüyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Akademik çalışmalarınızın başarılı neticelerini alacağınıza, mutluluğun yakın olacağına, işlerinizin çok daha iyiye gideceğine işarettir…

Leave a Comment