Rüyada Korkmak Görmek Neye Delalettir? Rüya Tabirleri

Rüyada korkmak ne anlama gelir diye merak eden ziyaretçilerimiz için her türlü görülen korkulu rüyaların analizini yaptık. Aşağıdaki rüya yorumunda kendi rüyanızdaki korku anına ait sahneye uygun olan tabiri bulup okuyabilirsiniz. Rüyada korkmak, tersiyle yorumlanır. Rüyada korkmak, kahramanlıkla veya hastalıktan şifa bulmayla tabir olunur. İnsan rüyada korktuğu kadar güvenlikte olur.

Rüyada Korkmak Ne Demek?

Rüyada korku emniyet ve imanla tabir olunur. İbn-i Şirin’e göre rüyada korkmak üstünlüğe ve zafere işarettir. Ebu Sait El-Vazi’e göre; dindar ve iyi bir kimse olmayanların korkulu rüyalar görmesi günah işlediklerine delâlet eder. Rüyasında birisini korkuttuğunu görmek, birisi tarafından dini hususta aydınlanacağına; kendisinin korkutularak kaçtığını görmesi, o yerde salgın bir hastalık varsa, kendisinin bu hastalığa yakalanma tehlikesinden uzak bulunduğuna; böyle bir şey yoksa işinde başarı kazanacağına delâlet eder. Sebepsiz yere çok korktuğunu gören kimse, lâyıksa muhakkak ki allah dostudur. O’nun sevgisini kazanır. Rüyada korku her zaman iyidir. İnsanın üzerinde bulunduğu kötü durumlardan kurtulmasını gösterir. Tabii ki psikolojik bir rahatsızlıktan kaynaklanmamak şartıyla. Tok karınla yatmaktan ve sinir bozukluğundan kaynaklanan korkular bu bahsin dışındadır. 

Rüyada her şeyden korkan, çekinen ödlek bir kimse olduğunuzu görmek, herkese karşı fazla saygılı ve kabuğuna çekilmiş, halim selim bir kimse olduğunuza işarettir. Maiyetinizde veya evinizde, yahut iş arkadaşlarının birinin çok ödlek bir kimse olduğunu görmek, bugünlerde yapacağınız işlerin başarılı olmayacağına, mutlaka aksak bir tarafının bulunacağına delâlet eder. Rüyada herhangi korkulu veya şaşırtıcı bir olaydan veya bir kimseden ürküp çekindiğini görmek, bir mide rahatsızlığının başlangıcı olarak yorumlanır. Rüyada bir şey karşısında ürperdiğinizi görmek, hafif bir rahatsızlığına işareti sayılır.

Rüyada Korkmak Kaçmak

Rüyada korkaklık aksiyle yani kahramanlıkla yorumlanır. Rüyasında bir vahşi hayvandan korkarak kaçtığını görmek, kendisine rakipleri tarafından kurulan bir tuzaktan kahramanca mücadele ederek üstün geleceğine işarettir.

Rüyada Kaçmak – Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada korkup kaçmak, tövbeye işarettir. Rüyada kaçmak kurtuluşla tabir olunur. Bazen gaflet içinde olan kimseler için rüyada korkup kaçmak, zulme uğramaya ve günah işlemede ısrarlı olan kimseye delalet eder.

Rüyada Yüksekten Korkmak

Rüyada yüksekten korkmak hastalığa yorumlanır. Rüyada yüksekten korkan bir kimse , iyileşmesi zor bir hastalığa tutulmuş biridir.

Rüyada Köpekten Korkmak

Rüyada köpekten korkmak, hakiki hayatınızda daima çekingen davrandığınıza ve her işe olur olmaz burnunuzu sokmadığınıza işaret eder. Bir köpeğin kendisini ısırdığını ve elbiselerinin parçalandığını görmek, işinde kendisine rakip olan kişiler tarafından sıkıştırılarak zarara uğratılacağına işarettir. 

Rüyada Korkudan Ağlamak

Rüyada korkudan ağlamak, korkudan ağladığı sebeple ilgili bir gelişme yaşar. Bazen bu rüya hastalıklardan şifa bulmayla tabir olunur.

Rüyada Korkutulmak

 Rüyada korkutulduğunu gören kimse, düşmanına galebe çalar ve her türlü korkulardan emin olur.
https://1001ruyatabiri.com/ruyada-kopek-gormek-hayirli-midir-diyanet-tabirleri/

Rüyada Korkmak Görmek Neye Delalettir? Rüya Tabirleri konusunda 81 mesaj

  1. Rüyamda bir mekanın içerisinde insanların arasından gide gide bir yere varmaya çalışıyorduk. Sonunda ine çıka bir yere vardık etrafta ve duvarla beyaz ağırlıklı geniş ve ferahtı. Ben de bir yere bakınıyor gibiydim sanki tuvaletim vardı veyahut hafiften acelem var gibiydi. Arkadaşımla bir yere gideceğimiz için hedef hissiyatıyla bir yere yöneldik. Kapıya geldim bir baktık kı uçurum gibi bir yer dibi yok. Etraf biraz daha beyaz ve aydınlık.Ancak sol yukarıda gitmek istediğim yer var gibi ve resmi giyimli bir kadın görev olarak oraya gitmemi telkin ediyor gibiydi. Sonra ben direk atladım önümde havada duran şeye böyle ipten merdiven gibi bir şey o yukarıda solda ki hedefe doğru giden bir ip. Ilerlemeye çaĺışıyorum ancak bir yandan da korkuorum ve gerginim. Sonrasında ipten daha gevşek ve yumuşak bir maddeye geçiş yaptı sanki merdiven ve sanki biraz atlamam da gerekti devam etmem için. O sırada daha fazla korktum ve uyandım.

    1. 1001 Rüya Tabiri

      Esat Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Gerçek mutluluğu yakalamaya, dertlerin bitmesine, çekilen acıların son bulmasına, sıkıntıları büyük oranda atlatacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!