Rüyada Köpek Görmek Ne Demek? Diyanet ve İslami Tabir

Birçok insanın rüyalarına kopek girer ve anlamının ne demek olduğunu bilmez. işte biz de sizlere diyanet rüya tabiri ve islami rüya yorumu perspektifiyle en detaylı rüyada köpek görmek yazısını hazırladık. Aşağıdaki detaylı yazıda ruyada kopek görmenin, rüyada köpek ısırması, saldırması, kovalaması ve bunların yanında rüyada yavru köpek görmek, siyah köpek görmek, köpek sevmek, beyaz Köpek görmek gibi rüyaların anlamı ne öğreneceksiniz.

Dişi köpek, kendisinden her zaman kötülük beklenen bir kadına da benzetilir. Bir çoban köpeğinin sahibi olduğunu görmek, devlette yapacağı bir işten yarar sağlayacağına, mahalle köpeği görmek, alçak bir düşmana, tazı köpeği görmek, büyük bir makama atanmaya veya düşmanına karşı zafere yorumlanır. Rüyasında kendisi için bir köpek satın aldığını görmek, hizmetçisi veya uşağı ile sohbet edeceğine, köpekleriyle ava çıktığını görmek, kafasında kurduğu bir işi başarı ile sonuçlandıracağına işaret eder. Bir insanın kendisini köpek olarak görmesi, bir bilginle karşılaşıp ondan faydalanacağına yorumlanmaktadır.

RÜYADA KÖPEK GÖRMEK

Rüyanızda köpek gördüyseniz; İçinden bulunduğunuz kötü durumdan, bir yakınınız sayesinde kurtulacağınıza, şayet köpek havlıyor ise: alacağınız bir haberin isiz fazlasıyla üzeceğine işarettir.

Diyanet rüya tabiri yorumcuları der ki; Köpek düşmanla yorumlanır. Rüyâsında bir köpeğin kendisine havladığını gören, kötü asıllı ve kor­kak bir düşmandan fena bir söz işitir. Köpeğe ekmek ver­diğini görenin, rızkı bol olur. Köpek eti, düşmanın ma­lıdır. Ondan yiyen, düşmanına gâlip gelir.Bir köpeğin bir eşyâsına idrarını yaptığını görenin karısı, başka biriyle münâsebette bulunur.

İslami Rüya Tabiri Yorumcularına Göre kopek gormek; Değişik yorumları vardır: İşinizde, arkadaş çevrenizde ya da evinizde olsun, daima dürüst davrandığınıza ve başkalarının da size dürüst davrandığına işarettir. Bir başka yoruma göre de; acımasız, günahkâr ve her tarafından kötülük akan birine, eğer dişi ise para ve mal için yapamayacağı kötülüğün olmadığına işarettir.

Diyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Kopek Gormek

 • Kopek öldürdüğünüzü gormek: Kötülüğünüzü isteyenleri çevrenizden uzaklaştıracağınıza işarettir.
 • Köpek eti yemek: Kötülüğünüzü isteyenlerden çıkarlarınız için faydalanacağınıza işarettir.
 • Köpeğin havladığını duymak: Düşmanınızın hakkınızda söylediği kötü laf­ları duyacağınıza ve çok üzüleceğiniz anlamına gelir. Kendisinin köpeği ile birlikte havladığını görmek, istediğine ve muradına kavuşacağına işarettir. Kopek sesi duymak: Sizin yakınlığınıza ve yardımınıza ihtiyacı olan bir kimseye işarettir. Köpek havlaması duymak boş söze, pars sesi hayret ve dehşete işaret eder. Köpek uluması duymak: İl­let bir rahatsızlığa tutulacağınıza işarettir. Ruyada kopek uluması görmek; kara bir habere işarettir. Köpek uluması duymak: Bir başka yoruma göre de; çok üzüleceğiniz bir haberle yasa bürüneceğinize işarettir.
  • Köpeğin üstünüzü yırttığını görmek: Başınıza bir kötülük geleceğine işarettir.
  • İki köpeğin kavgasını görmek: Sizin kötülüğünüzü isteyenlerin birbirine gireceğine işarettir.
  • Köpeğe sarılarak yatmak: Kötülüğünüzü isteyen bi­risine güvendiğiniz anlamına gelir. Yatağın üzerinde köpek görmek: Bir kimse yatağının üzerinde bir köpek görse, kötü bir adam, hanımı hakkında o kimseye hainlik eder.
 • Köpeğin kaç­tığını görmek: Gücünüzden ve almış olduğunuz tedbirler yüzünden düşman­larınızın sizden korkup kaçacağına işarettir.
 • Çoban köpeği görmek: Para sı­kıntınızın geçeceğine işarettir.
 • Sokak köpeği: İnatçı bir düşmanın peşinizi bırakmayacağı anlamına gelir.

Rüyada Köpek Görmek; Rüyada cins bir köpeği görmek, sadakatte yorumlanır. Ruyada kopek gormek, dünya hayatına düşkün, günah işlemekte bir sakınca görmeyen kişiyle tabir olunur. Rüyada gördüğünüz köpek, pek büyük ve önemli olmayan düşmana işaret eder.

Dişi köpek görmek, kötü huylu bir kadınla yorumlanır. Kendisinin bir köpeği olduğunu gören kimse, düşmanlarına karşı üstünlük elde eder. Rüyasında bir köpek satın aldığını görmek, mal hususunda akrabalar arasında meydana gelecek kısa süreli ihtilafa işaret eder. Rüyada görülen kuduz köpek, kendisinden zarar görülecek düşmana işarettir Rüyasında köpek sütü görmek, korku, endişe ve bir kimse ile arasındaki düşmanlığa işarettir.

Ruyada-Kopek-Gormek-Ne-Demek-islami-Ruya-Tabirleri-diyanet-ruya-yorumu-ne-anlama-gelir
Ruyada-Kopek-Gormek-Ne-Demek-islami-Ruya-Tabirleri-diyanet-ruya-yorumu-ne-anlama-gelir

ISLAMI RUYA TABIRI: RUYADA KOPEK GORMEK

Rüyada görülen köpek, koruyucu ve candan bir dost ya da yakını simgeleyebileceği gibi, olumsuz yönüyle de sorun yaratan bir tanıdığı gösterir. Dostluğun ve koruyucu­luğun olduğu kadar, zaman zaman erkeksi bir saldırganlığın da temsilcisi olan köpek, rüyayı gören kişinin kızgın­lık duygularını da ifade edebilir.

Rüyada görülen köpek, bazan da günah işlemekten çekin­meyen, zevk ve sefaya düşkün, ahlaksız bir kadın olarak tanımlanır. Bazen ise, inatçı, ihanet eden namussuz bir eş olarak yorumlanır. Kimi zaman da bir düşmana işaret sayılır. Köpeğin kendisinden kaçtığını gören kimsenin düşmanı sıvışır. Rüyada köpeğe ekmek vermek, bol rızıkla tabir olunur Köpeğin salyasının elbisesine bulaştığını gören kimse, düşmanından üzüleceği bir söz işitir.

Rüyada Köpek Sevmek-Rüyada Kedi Sevmek
Rüyada Köpek Sevmek-Rüyada Kedi Sevmek

Ruyada Kopek Isırması veya Saldırması; Rüyasında köpeğinin kendisine saldırarak ısırdığını görmek, düşmanlardan zarar göreceğine delâlet eder. Bir köpeğin kendisine saldırdığını fakat onu taş veya sopa ile uzaklaştırdığını görenin düşmanlarından korkusu olmaz. Köpeğin ısırması: Rüyasında bir köpeğin kendisini ısırdığını görmek, düşmandan gelecek zarara, sıkıntı ve üzücü habere işaret eder. Bir köpeğin üzerine saldırıp havladığını gören kimsenin, öyle bir insandan zarar göreceğine işaret vardır. Saldıran köpek­se, karşı karşıya kalınan acımasız eleştirilerin ya da hedef olunan kızgınlığın ve saldırının simgesidir.

Saldırgan köpek görmek: Dikkatli ol­manıza, tedbiri elinizden bırakmamanız gerektiğine işarettir. Rüyada kendisini köpeğin ısırdığını gören kimse, düşmanının etrafını sardığına ve ona büyük zararlar vereceğine, köpeğin saldırarak elbisesinin bir yerini parçaladığını görmesi, onun sarhoş birisi tarafından üzerine saldırılarak hırpalanacağına, bir köpeğin havlamasını işitmek, sefil bir adamın küçük bir para karşılığında saldırısının önleneceği anlamına gelir. Bir köpeği başka bir köpeğin üzerine saldığını gören, düşmanını defetmek için başka düşmanını ona musallat eder.

DİNİ RÜYA YORUMU: KÖPEK GÖRMEK

Rüyada köpeğinin kendisini ısırdığını görmek, hizmetçisinden veya dostundan kendisine bir fenalık geleceğine, bir köpek öldürdüğünü görmek, düşmanını yeneceği anlamına gelir. Köpeğin kendinizi ısırdığını görmek: Her zaman için tedbiri elden bırakmamanız gerektiğine, kötülüğünüzü isteyenle­rin olabileceğine işarettir.

Rüyada Yavru Köpek Görmek; rüyayı görenin çocuksu duygularını ve çocukluğa dönüş isteklerini simgelediği gibi, bağımlılığın ve kırılganlığın da göstergesidir. Köpek yavrusu ise, sevimli bir çocuğa işaret eder. Yavru köpek veya köpekler görmek. İslami rüya tabircilerine göre; Zaten doğmadan evvel tüm yaşantınızın garanti altına alınmış olduğuna bundan dolayı da hiçbir zaman sıkıntı çekmeyeceğinize işarettir.

ruyada kopek gormek-islami ruya tabirleri

Rüyada Siyah Köpek Görmek; Rüyada gördüğünüz köpek siyah renkli ise, çok tamahkar bir kimse olduğunuza işarettir. Rüyada siyah köpek görmek, ölüm korkusuna işaret eder. Siyah köpek humma hastalığına delâlettir. Bazı rüya tabircileri, siyah köpek uluması duymak humma hastalığına işarettir. Çünkü bu defalarca tecrübe ile yaşanmıştır, diyorlar.

Rüyada Köpek Sevmek; veya oynamak ve eğlenmek için beslenilen köpek, sevince işârettir. Köpek sevdi­ğinizi görmek: Aranızda sorunlar olan insanla barışacağınız anlamına gelir. Diyanet rüya tabiri sorgulaması; İşyerinizdeki arkadaşlarınıza dikkat etmeniz gerektiğine, zi­ra sizin onların arasından yetenekleriniz sayesinde sıyrılıp ve onlardan daha iyi bir duruma gelmeniz, kıskanmalarına yeterli bir sebep olarak görüldüğü­ne işarettir.

DİYANET RÜYA YORUMU: RÜYADA KÖPEK KOVALAMASI

Rüyada Köpek Kovalaması; Yapmamanız gereken hatalı bir davranıştan dolayı, üzüleceğiniz anlamına gelir. Bir başka yoruma göre de; endişe ve üzüntüye; sıkıntısı olanlarında sıkıntılarından kurtulup huzura ermesine işarettir.

Rüyada Beyaz Köpek Görmek; Dürüst, iyi niyetli ve haktan yana bir insan olacağınıza ve bu meziyetleriniz sayesinde muradınıza ereceğinize işarettir. Beyaz renkli köpeğin görülmesi Makam ve mevki sahibi, iyi niyetli, itibarlı ve zor durumda olan herkese yardım eden bir insana yorumlanır.

ruyada kopek gormek-diyanet ruya tabirleri

Rüyada Süs Köpeği veya Evcil Köpek Görmek; Rüyada görülen süs köpeği sevinç ve ferahlıktır. Süs köpeği görmek: Rahatını­zın ve huzurunuzun yerinde olduğuna, ancak bunun böyle sürüp gitmeyece­ğine işarettir.

Rüyada Rüyada Hayvan Görmek; Rüyanızda herhangi bir hayvan gördüyseniz; Azimle çalışmanızın semeresini görecğınize, sakin ve mutlu bir hayat süreceğinize işarettir. Rüyasında bir hayvana bindiğini ve onu istediği gibi sür­düğünü gören, günâhlarından kurtulur. Aksi ise günâh işlemeye işâret eder. Vahşi bir hayvanın evine girdiğini gören, dinsiz bir adamla berâber olur. Vahşi bir hayvan tarafından çiğnenen, felâkete düşer. Vahşi bir hayvanı av­lamak mal kazanmaktır.

 • Av Köpeği Görmek; Köpeklerle ava çıkmak: Güvenli, itibarlı ve rahat yaşa­ma. Rüyada Av köpeğini görmek: Çabalarınızın karşılığında alacağınız mükâfatın sizi sevindireceğine işarettir.
 • Av köpeklerinin avdan dönmesi: İşsizlikten boş oturacağınıza ve bunun verdiği sıkıntılarla uğraşa­cağınıza.
 • Av köpekleriyle bir av partisine katıldığını gören; işlerinde çalıştırdığı insanların ya da aile bireylerinin kendisine sadık olduklarını gösterir.
 • Köpek bağlamak: İyi giden bir işin bozulmasına.
 • Köpek eti yemek: Köpek etini rüyada yediğini gören kimse, düşmanına galip gelir.
 • Köpek eti: Rüyada görülen köpek eti, düşmanın malına işarettir. Köpeğin eti mirastan kalacak maldır.
 • Köpek uluması: Bu rüya boş sözlere dalmakla tabir olunur.
 • Rüyada kuduz bir köpek görmek; bazı kimselerden ve olaylardan gereksiz olan endişe duyduğunuza, bu yüzden yanlış davranışlarda bulunduğunuza yorumlanır.

Rüyada Kurt Görmek

Rüyalarda görülen kurt, içimizdeki nedenini bilemediğimiz ya da çok iyi çözüm­leyemediğimiz korkuların simgesi olarak görülür. Bu korku­nun en tipik biçimi, varlığımızın ya da sahip olduğumuz konu­mun başkaları tarafından tehdit edildiği endişesidir. Çoğu kez, aslında kolayca üstesinden gelebileceğimiz sorunlar kar­şısında içgüdüsel olarak yaşadığımız geçici tedirginlikler ve tereddütlerin ifadesidir.

rüyada köpek görmek ne demek-kopek kovalaması-diyanet

Düğer tüm rüya tabirlerini dinlemek veya izlemek için Buraya Tıklayın

Rüyanızı ücretsiz yorumlatmak ve rüya uygulamamızı indirmek için lütfen Buraya Tıklayın

Rüyalarda para görmek ile ilgili rüyaların en geniş halini okumak için lütfen Buraya Tıklayın.

BİZİ TAKİP EDİN BİZE SORUN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanlımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Köpek Görmek Ne Demek? Diyanet ve İslami Tabir” konusunda 2 mesaj

 1. Rüyamda eşim arkasında konteyneri olmayan bir TIR kullanıyor ben de yanındayım. Çıkmaz bir sokağa giriyoruz. Eşim arabayı parkedip bir yatak hazırlıyor ve dinlenelim çıkamayız burdan diyor. Ben geldiğimiz yöne doğru tırin arkasını çevirip çıkmaya çalışıyorum. Eşime kızıyorum. O sırada üç tane sokak köpeği havlayarak birbirlerini kovaliyorlar. Sonra bir tanesi bana saldırıyor. Sağ elimi ısırıyor ama canım yanmıyor kanamiyor. Sonra elimi kurtarıp köpeği dövmeye başlıyorum. Etkisiz hale getiriyorum. Köpeğin gözleri kocaman oluyor. Ben eşimin yanına geri dönüyorum. Kapıyı kapatıyorum. Köpekte kızgın ve halsiz kapıda bekliyor

  1. merhaba ceren kardeşim yorumum şöyle; çoğunlukla hedefe ulaşma yolunda hiçbir güçlükten yılmayan, azimli bir kişiyle ilişkili ol­duğu düşünülür. Rüyayı gören için her durumda, yılmadan ve inatla üstüne gittiği taktirde, içinde bulunduğu sorunların üs­tesinden geleceği biçiminde yorumlanır. Ancak kimi yorum­lara göre, düşlerde görülen ak kedinin nitelikleri, çevresindekilerin yardımına aldırmadan bildiğini okuyan ve olayları uzun vadeli sonuçla­rıyla değerlendiremeyen kişilerin karşı karşıya kalacakları olumsuz sonuçları da anlatır. … Rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!