Rüyada Kıskanmak Sevgiliyi, Eşini, Kocasını veya Kıskanılmak

Rüyada sevgilisi kocası veya birini kıskandığını gören kimse, dünyaya karşı aşırı meyilli olur. Bu rüya gurur ve kibirle veya yoksullukla da yorumlanır. Düşlerde kıskançlık hissi duymak, maddi ve manevi doyumsuzlukları ve bazen de ihtiraslı duyguları vurgular. Rüyada bir kimsenin kendinden üstün olmasına hasetlenmek ve ona hasetle bakmak, bu rüya tam tersiyle yorumlanır. Yani rüyayı gören kimse, hayatı boyunca hasetlik diye hiçbir his taşımadığı gibi, kimseye de hasetle bakmamıştır. Bu bakımdan rüyada hasetle baktığı şeylerden payına düşecek olanın çok fazla olduğuna işaret eder.

Rüyada Kıskanılmak Ne Demek?

Rüyada kıskanıldığım gören kimse, insanlar arasında itibar görür ve yüksek bir mertebeye ulaşır. Rüyada bir kimseden intikam aldığını gören kimse için bu rüya dini yönden noksanlığa ve kıskanç bir insana işaret eder. Rüyada sevgili veya eşi tarafından kıskanıldığı görmek, o kimseyi kıskanan ve kin güden haset sahibi bir insana delalettir.

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Kıskanma Eş, Sevgili ve Biri

Kıskanma rüya tabiri hırsa alâmettir. Kıskanç olduğunu gören kimse hırslı biridir. Bir şeyi kıskandığını gören kimsenin dünya işlerine karşı hırslı olacağına alâmettir. Rüyada görülen kıskançlık fitne ve fesad lığa çağrışım yapar. Ayrıca yoksulluk ve geçim darlığına da işaret sayılır. Bazen kin, gurur ya da kibire yorumlanır. Bazen da kötülük görmeye işaret eder. Kimi zaman pişmanlık, üzüntü yahut aşık olmaya hükmedilir. Kimi zaman ise, hainlik olarak tanımlanır.

  • Rüyada kıskanç birini görmek, hırslı ve dünyaya aşırı tamah eden bir kimseye işarettir.
  • Kıskançlık rüyası, kıskançlık yapan kimse için fesat ve bozgunculuğa, kıskanılan kimse için kurtuluş ve esenliğe işarettir.
  • Rüyada kıskanç biri olduğunu görmek, yoksulluğa işarettir.
  • Bazan kıskançlık, kin ve düşmanlığa, kibir ve gurura, büyü yapmaya ve şerre işaret eder.

İslami Rüya Yorumuna Göre: Kıskanılmak Eş Sevgili veya Biri Tarafından

Rüyada bir kimseyi kıskandığını görmek, hırslı ve dünyaya aşırı düşkün biri olmaya işarettir. Bir şeyi kıskandığını görmek, dünyaya tamah etmeye ve onu gereğinden fazla önemsemeye işarettir. Rüyada kıskanılmak, tanrının üzerindeki nimetinin ziyade olmasına, dünya ve ahiret nimetlerine bol bol kavuşmaya işarettir.

Rüyada kadın Görmek öğrenmek için buraya tıklayın. Erkek görmenin anlamı için de buraya tıklayın lütfen. 

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here