Rüyada Kırmızı Görmek Ne Demek? Düşlerde Görülen Kırmızı Elbise, Araba ve Diğerleri

Rüyalarda görülen kırmızı renk diyanet ve islami rüya perspektifiyle incelendiğinde; hem kızgınlık tehlike hem de şehvet aşk ve sıcaklık göze çerpıyor. Rüyada kırmızı görmek; yaşam enerjisini, dinamizmi ve etkinliği simgeleyen kırmızı, aynı za­manda güçlü duyguların, ihtirasın, tutkunun ve öfkenin de anlatım bulduğu renktir. Her şeyden önce kırmızı, bizi ayakta tutan ve yaşa­ma bağlayan istek ve hedeflerimizi ifade eder. Ancak işlevi salt bu istek ya da motivasyonla sınırlı değildir; kırmızı, hedeflerimize ulaş­mak için kendi gücümüze ve kapasitemize güvenmemiz gerektiğinin altını çizer ve bunları elde edeceğimize olan inancı da ısrarla vurgu­lar.

İÇİNDEKİLER:

Rüyada Kırmızı Görmek – Diyanet
Rüyada Kırmızı Elbise Giymek – İslami
Rüyada Kırmızı Araba Görmek – Dini
Rüyada Kırmızı Gül Görmek
Rüyada Kırmızı Çiçek Görmek
Rüyada Kırmızı Elma Görmek
Rüyada Kırmızı Ayakkabı Görmek
Rüyada Kırmızı Biber Ne Demek
Rüyada Kırmızı Et Görmek
Rüyada Kırmızı Yılan Görmek
Rüyada Kırmızı Ruj Görmek
Diyanet Rüya Tabirlerine Göre: Rüyada Kırmızı Görmek

Rüyada Kırmızı Görmek – Diyanet

Rüyada kırmızı gören kişi, meslekte güçlüklerin üstesinden gelineceğine işarettir. Ayrıca tevbe ve istiğfar etmeye işarettir. İslami rüya yorumcularına göre; kırmızı renk görmek yakınlarınızdan ve dostlarınızdan işleriniz hakkında olumlu haberler alacağınıza, erkekler için, bu rüya durumunun çök iyi bir düzene gireceğine, kadınlar için ise, sıkıntı halinde beklemediği bir kimseden yardım görerek bütün hayatının ve şansının değişeceğine alamettir.

Rüyada Kırmızı Elbise Giymek – İslami

Düşlerde giyilen kırmızı çorap, görgü kurallarını iyi bilen kadına yorumlanır. Allı pullu yeni elbise görmek, hasta için şifaya, fakir için zenginliğe, memur için rütbeye, tüccar için kâra, çiftçi için ürüne işaret eder. Yamalı kırmızı renkli bir elbise görmek, hastalık ve eksikliktir. Eski elbise olması üzüntü ve kederdir. Kırmızı, sarı, siyah ve renkli elbiseler gam, keder ve hastalık demektir. Sırtından kirli elbiseyi çıkarmak, içinde bulunduğu üzüntü ve keder halinin gideceğine işarettir.

Kırmızı bir kirli kıyafet yakmak da aynı şekilde yorumlanır. Yeni elbiseyi yemek helâl mal yemeye, kirli elbiseyi yemek de haram mal yemeye işaret olunur. Bir kimse rüyasında yırtılmış ve kesilmiş iki elbise görse, o kimsenin ölümüne işarettir. Rüyada elbisesini sattığını görmek, her türlü sıkıntıdan kurtuluşa işarettir. Temiz bir elbisenin üzerinde lekeler olduğunu görüp yıkamak, günah ve gaflet bataklığına dalmış bir kimseye delalet eder. Temiz olduğu halde elbiseleri yıkamak, dince takvaya işarettir. Koyu kırmızıya çalan elbiseyi soğuk suyla yıkadığını görmek, günahlardan tevbe etmeye, korkulardan emin olmaya işarettir.

Rüyada Kırmızı Araba Görmek – Dini

Rüyada kırmızı arabanın görülmesi ya da böyle bir arabaya binmek; eğer tüccar ise çok para kazanacağına, memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine gösterir. Rüyada kırmızı boyalı arabayı parçalanmış olarak görmek, büyük bir adam olmaya işarettir.

Kırmızı Arabaya binmek: Rüyasında arabaya bindiğini gören kimse, o beldenin en yetkilisi olur. Bu rüya kendisinden fayda gelecek uzak bir yolculuğa çıkmaya da delalet eder. Rüyada arabaya binen kimsenin hayırlı bir evladı olur.

Kırmızı renkli Arabadan düşmek: Rüyada arabadan düştüğünü gören kimse görevinden azledilir.

Rüyada Kırmızı Gül Görmek

Rüyada hayatımızda çok önemli bir yeri olan gülü görmek çeşitli şekillerde yorumlanır. Kırmızı gül görmek genellikle çok iyi bir rüya sayılmaktadır. Rüyada kırmızı gül topladığınızı görmek; vaktinizin hoş geçeceğine; murat ve isteklerinize kavuşacağınıza; çok hayırlı haberler alıp sevineceğinize; gül zamanı değilse; hafif bir hastalık geçireceğinize; gülün rengi kırmızı ise; altın; beyaz ise gümüş; sarı ise hastalığa yorumlanır. Gül herkes için bir para ve mutluluk müjdesidir. Aşık bir kimse rüyasında gül gördüyse; mutlaka sevdiğine kavuşur. Düşlerde görülen kırmızı renginde gül, ferah ve sevinçtir. Mütevazi ve iyi huylu olmaya işarettir. Rüyada gül görmek, bilhassa mevsiminde çok güzeldir. Kırmızı gül, mevsiminde ve dalında ise evlât ve itibardır.

Mevsimi dışında her türlü gül görmek üzüntü ve sıkıntı olarak yorumlanır. Evinde bir kırmızı gülün bittiğini gören kimse evlenir. Siyah gül, hiç bir zaman unutulmayacak veya uğruna hayatından olunacak kısa ömürlü bir aşktır. Bir kadının yalın olarak gül görmesi vefasız, acımasız bir koca veya bir erkektir. Rüyada gül görmek, gurbette olan bir tanıdıktan gelecek mektuba delalettir. Başında bir gül olduğunu görmek, evlenmeye işarettir. Al renkli gül toplamak sevince yorumlanır. Gülü dalında görmek, çocuğa işarettir. Toplanmış gül görmek kedere delalet eder.

Rüyada Kırmızı Çiçek Görmek

Rüyada kırmızı renkte çiçek görmek iyidir. Bu çiçeklerin çoğu, kadın ve evlat olarak yorumlanır. Görülen çiçeklerin rengi de önemlidir. Kırmızı ise gam ve keder; sarı renkli çiçek hastalık; mavi ferahlık; beyaz sevinç ve göz aydınlığı; pembe ise uzun sürmeyecek bir mutluluğa işarettir. Hastaların al renkli çiçek görmeleri, iyileşeceklerine alamettir. Rüyada görülen kırmızı çiçeğin dikenli ya da çok yapraklı olması, o rüya sahibinin güzel bir evlilik yapacağı ancak bu evliliği kıs­kanan kişilerin olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Elma Görmek

Rüyada görülen kırmızı renkli elma, müjdeli bir habere işaret eder. Kırmızı elma yemek, muradına ermeye yorumlanır. Bazen bu rüya işinde başarılı olup kazanmaya delalet eder. Ağaçtan kırmızı elma koparıp yemek, kız evlada delalettir. Ağaçtan elma koparmak, insanlar arasında itibar gören bir kimse tarafından gelecek hayra işaret eder. Kırmızı renkli elma görmek, görenin inancının zayıflığına işarettir.

Rüyada Kırmızı Ayakkabı Görmek

Rüyada görülen geniş bir kırmızı ayakkabı görmek hayır ve güzel geçime, dar ayakkabı ise gam ve üzüntüye ve çekilecek sıkıntılara işarettir. Rüyada kırmızı renkli ayakkabısını ters giydiğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Ayakkabılarından birisinin kaybolduğunu gören kimse, servetinin yarısını kaybeder. Ayakkabıların parçalanmış olduğunu görmek, hanımın vefatına delalettir. Bir kadın için kırmızı ayakkabılarını çıkarmak, muradın husulüne ve sevince boğulmaya işaret eder. Bir erkek için kırmızı ayakkabıların çalındığını görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye delalet eder.

Rüyada Kırmızı Biber Ne Demek

Rüyada kırmızı biber gören kimse, iktisat ederek para biriktireceğine işaret eder. Bazen rüyada kırmızı biber yediğini gören kimse için bu rüya kötü bir işte çalışmaya işarettir. Bazen de o kimsenin sıkıntılı fakat çokça mala kavuşacağı ile tabir olunur. Rüyada kırmızı biber dövmek, bir kadın ile evlenmeye işaret eder. Rüyada acıbiber yiyen kişi, şayet biberler taze ise sıhhat ve afiyete işarettir. Eğer biberler siyah veya kırmızı ise kötü bir haber almaya işarettir.

Rüyada Kırmızı Et Görmek

Rüyada kırmızı et yemek iyi bir şekilde yorumlanmaz. İnsan eti yemek; kötü bir dedikoduya; koyun eti yemek; hastalığa; kuş eti yemek; murada ereceğine işaret sayılır. Tencerede pişirilmiş kırmızı renkte et görmek, helâl malla yorumlanır, çiğ et, elem ve keder, hastalık ve yorgunluktur. Rüyada kırmızı et yemeği yemek, fakir için zenginliktir. Kebap şeklinde pişirilmiş et, zorluk ve acıdır. Bilmediği bir etten yediğini gören bir kimse, sevdiğinin yasını çeker. Kendi etini yediğini gören kimse yakınlarını gıybet eder, onların aleyhinde konuşur. Taze et, ölümdür. Ölü eti, gıybettir. Kıyılmış et, hüsran ve zarar; pastırma, sucuk, salam, sosis gibi etler beraberinde üzüntü ve kaygı getiren maldır. Bilinen etler için o hayvanların yorum kısmına bakmak gerekir. Rüyada kırmızı renkli et kızarttığını görmek, gıybet eden ve günah işleyen bir kimseye delalet eder.

Rüyada Kırmızı Yılan Görmek

Rüyada kırmızı yılan görmek rüyayı gören kimse, düşmanların şerrinden emin olur. Kırmızı yılan parça parça etmek, düşmana karşı zafer bulmaya işaret eder. Rüyada kırmızı yılandan korkmadığını gören kimse, büyük bir makama ulaşır. Rüyasında ağzına kırmızı renkli yılanın girdiğini gören kimse, büyük bir ilim sahibi olur. Rüyada görülen yeşil yılan, din düşmanı bir kimse ile tabir olunur. Sarı yılan hastalığa, siyah yılan servette olacak eksikliğe işaret eder. Rüyada yılan görmek, düşman olarak yorumlanmaktadır. İri ve uzun yılan görmek, korkuya işaret eder. Kırmızı yılan ise, akrabadan bir düşman olarak tanımlanır. Kırmızı yılan, ailesi kalabalık, akrabası ve yandaşı çok güçlü bir düşmana işarettir.

 • Meyvenin kırmızı renklisi tasa ve telaş demektir
 • Rüyasında kırmızı yakut gören kimse hemen evlenir ve zengin olur.
 • Yanakların, kırmızılığı ve tombulluğu, rütbe ve makamına, hastalıktan kurtulmaya işarettir.
 • Rüyada görülen kırmızı su görmek, sevgi ve şefkata yorumlanır.

Olumlu potansiyel kırmızıda, istek ve idealleri, yaşam amaçlarını canlı tutmakta saklıdır; aynı zamanda yaşama ve onu bizim için gü­zel kılan olgulara karşı güçlü duyguları, heyecanı ve enerjiyi de sü­rekli canlı tutar. Dolayısıyla rüyada kırmızı rengin ağır basması ya da kırmızı objelerin dikkat çekici olmasıyla ilgili olumlu mesaj, bizi ya­şama güçlü biçimde bağlayan hedef ve ideallerimizin varlığıdır. Elbet­te yalnız başına bu ideallerin varlığı değildir kırmızının olumlu po­tansiyelini vurgulayan: İçimizde var olan yaşam enerjisi ve sıcak duy­gular da bu renkle anlatım bulur.

İslami Rüya Tabirleri Sorgulama

Düşünde kırmızı bir obje satın al­dığını ya da kırmızı döşenmiş bir odada kendini mutlu ve zinde his­settiğini gören biri, yaygın görüşe göre yeni atılımların eşiğindedir. En azından, düşünü kurduğu ve şiddetle istediği bir şeylerin varlığı söz konusudur ve onları elde etmek için gerekli girişimlerde bulu­nacak güce fazlasıyla sahiptir. Hep vurguladığımız gibi, düşler bir po­tansiyeli ve olasılığı serer önümüze çoğu kez ve onunla ilgili olumlu ya da olumsuz sezgilerin altını çizer. O potansiyelin üzerine gitmek ya da gitmemekse, bütünüyle bizim seçimimizdir.
Aşkta ve ilişkilerde de kırmızı, coşkuyu ve güçlü duyguları vurgular. Düşünde kırmızı bir gecelik giydiğini ya da satın aldığını gören bir kadın, çoğunlukla sürmekte olan ilişkisinden hoşnut ve mutludur, kendini iyi hissetmektedir. Benzeri biçimde, kırmızı spor ayakkabılar giydiğini gören bir erkek de aşk hayatında olumlu bir devre yaşıyor demektir.

Kırmızı Ruj Görmek

Rüyada kırmızı ruj  görmek, karı-koca, akraba ve malı temsil eder. Rüyada ruj gören kimse; bugünlerde kendisine bir eş veya bir arkadaş seçmiş olur. Bir hastanın rüyada ruj görmesi; ona hareketlerini düzeltmesi için bir uyarı demektir.

Kırmızının olumsuz potansiyeliyse, çoğu kültürde var olan “kırmızı alarm” kavramıyla ilişkili olarak açıklanabilir. Bazen, enerjinin tüken­mesi ve gücümüzü yitirmemiz, kırmızının olumsuz işlevini vurgula­yan düşlerin kaynağı olabilir. Otomobilimizde benzin bitmek üze­reyken, “ibre kırmızıya dayandı” deriz; benzeri durum, güç ve ener­ji yitimini belirtmek üzere düşlerimizde de karşımıza çıkabilir. Fizik­sel olarak kendimizi yenilememiz ve güç kazanmamız gerekmekte­dir, aksi taktirde sağlık sorunlarıyla karşılaşma olasılığı bile söz ko­nusudur bazen. Düşlerde genellikle bu olumsuz potansiyel, çok ko­lay tanınacak klasik simgelerle belirir: Otomobilinizle yolda gider­ken her yanda kırmızı trafik ışıkları çıkar karşınıza sözgelimi; dur­mak zorunda kalırsınız. Ya da karanlık bir ormanda binlerinden kaç­maya, saklanmaya çalışırsınız; ellerindeki kırmızı ışık veren fenerleri üzerinize çevirirler ve hiçbir yere kıpırdayamazsınız.

Emekliliğine çok az bir süre kalmış olmasına karşın çok yoğun ola­rak çalışmaya devam eden Feridun Bey, düşünde kendini bir koltu­ğa kırmızı ambalaj bantlarıyla bağlanmış ve kıpırdayamaz halde bulmuştu. Biraz düşündüğünde, üç yıldır tatil yapmadığını ve aslında kendini çok yorgun hissettiğini fark etti. Yaşam enerjisini yenileme gerekliliği, düşünde “kırmızı engeller’le iletilmişti ona.

Diyanet Rüya Tabirlerine Göre: Rüyada Kırmızı

 • Gelinciğin kırmızı renkte olması ateşe yorulur. Kendi­sinde siyah benlerle gül gibi allanmış genç kızın yanağı anlamına gelir.
 • Kırmızı renkli cübbe, eşlerin birbirlerine bağlı olacaklarına yorumlanır.
 • Rüyada kırmızı çarşaf gören kadın, birtakım şüpheleri üzerine çeker.

Bazen de kırmızının olumsuz potansiyeli, aşırı ihtiras ya da fazlasıy­la alevlenmiş duyguların varlığına dikkat çeker. Çoğunlukla bu, de­netlemekte güçlük çekilen öfkeyle bağlantılıdır. Yine bir örnek ve­relim: Manifaturacılık yapan İbrahim Bey, aynı alışveriş merkezinde yer alan komşusunun dükkânını kırmızıya boyarken görür kendini düşünde. Hızını alamamış ve büyük bir hırsla yalnızca duvarları de­ğil, vitrin camını da boyamaya başlamıştır. Fırçayı o denli hızlı vur­maktadır ki cama, vitrin kırılır ve camlarla eli kesilen İbrahim Bey ter içinde uyanır. Komşusu, kendisine rakip değildir aslında; bir te­kel bayii işletmektedir. Ancak bir süredir ikisi arasında, İbrahim Bey’in dükkânında yaptığı tadilatla ilgili olarak kavgaya varan gergin­likler yaşanmaktadır. Dolayısıyla söz konusu düşte kırmızı boya, bi­rikmiş öfkenin ve saldırganlık potansiyelinin altını çizerek İbrahim Bey’i sakin olması gerektiği konusunda uyarmaktadır.

Rüyada kırmızı görmenin videosu içi BURAYA TIKLA

2 YORUM

 1. Merhaba ben annemin rüyasını yorumlatmak istiyorum. Annem rüyasında ölmüş annesini, yabancı bir kız, beni, bir de babami görmüş. İki yabancı adam gelip babamı yabancı bir eve çağırmışlar. Biri oldukça uzun geniş omuzluymus ve yüzü kireç gibi bembeyazmis ve polis uniformasiylamış. Babamı alıp eve girmişler. Annem anneanneme neden götürdüler diye sormuş, o da sen karşıma demiş.Genc kız ise anneme bir kasa çilek verip doğramasini istemiş. Annem evin camdan görmüş adam oturmuş babama bir şeyler soruyormus babam ayaktaymis. Babam evden dışarı çıktığında ter şu içindeymiş. Merhaba ben annemin rüyasını yorumlatmak istiyorum kusura bakmayın yukarıda eksik yazmışım. O yabancı kız anneme bor kasa çilek verip babam evdeyken doğramasini istemiş

  Şimdiden teşekkür ederim.

  • merhaba sevgi kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yeni hobiler edinmeye, ailenizi ihmal etmemeniz gerektiğine, kendinizi geliştirmeniz gerektiğine, hayatınıza yeni sayfa açılacağına, malınızın artacağına, itibar sahibi olmaya, saygınlık kazanmaya, çevrenizde yenilikler olacağına, hayatınızda bazı eskilerinin yerini yenilerinin olmasına işarettir

RÜYANI YAZ, YORUMLANSIN

Lütfen mesajınızı yazın
Lütfen adınızı yazın