Rüyada Kırmızı Görmek Hayırlı Mı? İslami Rüya Tabirleri

Rüyada kırmızı görmek veya kırmızı renginde bir şey görmek hayırlı mı hayırsız mı? Rüyanızda gördüğünüz kırmızı renkli şeylerin gerçek hayatta nasıl yorumlandığını merak ediyorsanız aşağıda cevabını öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Renk Görmek

Rüyada görülen kırmızı renk, kötü bir habere ve sıkıntıya işaret eder.  Kırmızı renkte gökuşağı görmek, savaş çıkacağına veya kargaşaya işarettir. Rüyada görülen kırmızı bayraklar savaşa veya kavgaya delalettir. Bazılarına göre de, kırmızı domates altına işarettir. Rüyada kırmızı gelincik görmek ateşe yorumlanır. Kırmızı havlu görmek murada, allı bir taş görmek, dini inancı olmayan bir kimseye yorumlanır. Rüyada sakalını kırmızıya boyamış bir kişi görmek, dinde sapmaya delâlet eder. Bu rüyayı görmek hiçbir zaman hayra yorumlanmaz.  Al renginde kum altına, kırmızı renkli kumaş; sıkıntıya ve kedere, kırmızı meni (sperm), ömrü uzun olan çocuğa, elma hariç kırmızı meyve tasa ve telaş demektir. Kırmızı ve siyah benekli bir uğur böceği görmek, şansınızın artık döndüğüne, bundan sonra kısmetinizin açılarak bolluk içinde yaşayacağınıza işaret eder. 

Kırmızı yanak ve yüz, rütbe ve makamına, hastalıktan kurtulmaya işarettir. Kırmızı safran çiçeği şifadır. Kırmızı renkli toprak bakır paraya, kırmızı tüy dostluk ve arkadaşlığa, rüyasında kırmızı yakut gören kimse hemen evlenir ve zengin olur. Kırmızı renkli alev, ateş görmek uzaktan kendisini heyecanlandıracak bir haber alacağına delalettir. Kırmızı dut görmek veya kırmızı böğürtlen görmek vergi olarak yorumlanır. Kırmızı meyve paraya da delâlet eder. Rüyasında komşularına topladığı kırmızı dutları dağıttığını görmek, hükümete olan vergi borçlarını zamanında ödediğine delildir. Rüyasında kızıl dut ağacından yediğini gören bol ve helal mal kazanır.

Rüyada Kırmızı Giymek

Rüyada kırmızı renkli cübbe, eşlerin birbirlerine bağlı olacaklarına yorumlanır. Kırmızı renkli bir elbise derde tasaya.

Rüyada Kırmızı Elbise Görmek

Rüyada kırmızı elbise görmek veya kırımızı kravat (boyunbağı) takmak, uzun ve heyecanlı gönül maceraları geçireceğinize yorumlanır. İpek elbisenin kırmızı renklisi hastalıktır.

Rüyada Kırmızı Gül, Kırmızı Çiçek Görmek

Rüyada kırmızı gül görmek iyidir. Kırmızı çiçeklerin çoğu, kadın ve evlat olarak yorumlanır. Görülen çiçeklerin rengi de önemlidir. Kırmızı gül görmek, iyi talihe yorumlanmıştır. Kırmızı gül ferah ve sevinçtir. Mütevazi ve iyi huylu olmaya işarettir. Rüyada kırmızı gül görmek, bilhassa mevsiminde çok güzeldir. Kırmızı gül, mevsiminde ve dalında ise evlât ve itibardır. Mevsimi dışında her türlü gül görmek üzüntü ve sıkıntı olarak yorumlanır. Evinde kırmızı bir gülün bittiğini gören kimse evlenir. Rüyada kırmızı gül görenin, gurbette olan bir tanıdığından gelecek mektuba delalettir. Başında kırmızı bir gül olduğunu görmek, evlenmeye işarettir. Kırmızı gül toplamak sevince yorumlanır. Kırmızı gülü dalında görmek, çocuğa işarettir. Kırmızı karanfil, şiddetli bir aşka tutulacağınıza yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

Rüyada kırmızı araba görmek ya da kırmızı arabaya binmek; eğer tüccar ise çok para kazanacağına, memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine gösterir. Rüyada kırmızı renkli araba görmek hayırlı değildir. Bir başka alime göre rüyasında kırmızı arabaya bindiğini gören kimse, o beldenin en yetkilisi olur. Kırmızı arabalar  görmek kendisinden fayda gelecek uzak bir yolculuğa çıkmaya da delalet eder. Rüyada kırmızı arabaya binen kimsenin hayırlı bir evladı olur.

Rüyada Kırmızı Elma Görmek

Rüyada kırmızı elma görmek bir büyük tarafından gelecek menfaate, ve ticaretten gelecek kâra delalettir. Elma ağacından kırmızı bir elma koparıp yediğini görmek bir kız evladı olacağına delâlet eder. Mevsiminde elma ağacında kırmızı elma gören kimse, hasta ise sağlığına kavuşur. Mevsimsiz kırmızı elma ağacı gören kimse ise hastalığa yakalanır. Rüyada kırmızı elma görmek, insanlarla güzel ilişkileri olan bir insana işarettir. Kırmızı elma ağacı dikmek, bir yetimi büyütmeye işarettir. Üzerinde bir sürü kırmızı elma olan elma ağacına çıktığını görmek, zengin ve hayır sahibi bir kimseden gelecek faydaya yorumlanır. Rüyada görülen kırmızı elma, müjdeli bir habere işaret eder. Kırmızı elma yemek, muradına ermeye yorumlanır. Bazen bu rüya işinde başarılı olup kazanmaya delalet eder. Ağaçtan kırmızı elma koparıp yemek, kız evlada delalettir. Ağaçtan kızarmış olgunlaşmış elma koparmak, insanlar arasında itibar gören bir kimse tarafından gelecek hayra işaret eder. Kırmızı renkli elma görmek, görenin inancının zayıflığına işarettir.

Rüyada Kırmızı Ayakkabı Görmek

Rüyada kırmızı ayakkabı görmek hayır ve güzel geçime, dar ayakkabı ise gam ve üzüntüye ve çekilecek sıkıntılara işarettir. Rüyada kırmızı ayakkabısını ters giydiğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Kırmızı ayakkabılarından birisinin kaybolduğunu gören kimse, servetinin yarısını kaybeder. Ayakkabıların parçalanmış olduğunu görmek, hanımın vefatına delalettir. Kırmızı ayakkabılarını çıkarmak, muradın husulüne ve sevince boğulmaya işaret eder. Ayakkabıların çalındığını görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye delalet eder.

Rüyada Kırmızı Biber Görmek

Rüyada kırmızı biber görmek veya kara biber, kötü bir haber alacağına delâlet eder. Kırmızı biber yediğini görmek, midenizdeki ufak bir rahatsızlığa işarettir. Rüyada kırmızı acı biber yiyen kişi, şayet biberler taze ise sıhhat ve afiyete işarettir. Eğer biberler siyah veya kırmızı ise kötü bir haber almaya işarettir. Rüyasında acı biber yediğini görmek, eğer biberler taze ve yeşilse sağlığa işarettir. Kara veya kırmızı toz biberden yemeğine serptiğini görmek, acı bir haber alacağına delalettir.

Rüyada Kırmızı Et Görmek

Rüyada kırmızı et görmek, hayır ve menfaate yorumlanır. Tencerede pişirilmiş kırmızı et görmek, helâl malla yorumlanır, çiğ kırmızı et, elem ve keder, hastalık ve yorgunluktur. Kebap şeklinde pişirilmiş kırmızı et, zorluk ve acıdır. Bilmediği bir etten yediğini gören bir kimse, sevdiğinin yasını çeker. Kendi etini yediğini gören kimse yakınlarını gıybet eder, onların aleyhinde konuşur. Rüyada kıyılmış kırmızı et, hüsran ve zarar; pastırma, sucuk, salam, sosis gibi etler beraberinde üzüntü ve kaygı getiren maldır. Rüyada kırmızı et kızarttığını görmek, gıybet eden ve günah işleyen bir kimseye delalet eder.

Rüyada Kırmızı Yılan Görmek

Rüyada kırmızı yılan görmek rüyayı gören kimse, düşmanların şerrinden emin olur. Kırmızı yılan parça parça etmek, düşmana karşı zafer bulmaya işaret eder. Rüyada kırmızı yılandan korkmadığını gören kimse, büyük bir makama ulaşır. Rüyasında ağzına kırmızı renkli yılanın girdiğini gören kimse, büyük bir ilim sahibi olur. Rüyada görülen yeşil yılan, din düşmanı bir kimse ile tabir olunur. Sarı yılan hastalığa, siyah yılan servette olacak eksikliğe işaret eder. Rüyada yılan görmek, düşman olarak yorumlanmaktadır. İri ve uzun yılan görmek, korkuya işaret eder.

Rüyada Kırmızı Kazak Görmek

Rüyada kırmızı kazak görmek fakirlere yardım edeceğinize, bir hayır cemiyetine bağışta bulunacağınıza işarettir. Rüyada kırmızı kazak görmek  başkalarına karşı iyi ve dürüst niyetler taşıdığınıza ve onlar için olumlu şeyler düşündüğünüze yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Ruj Görmek

Rüyada kırmızı ruj  görmek, karı-koca, akraba ve malı temsil eder. Rüyada ruj gören kimse; bugünlerde kendisine bir eş veya bir arkadaş seçmiş olur. Bir hastanın rüyada ruj görmesi; ona hareketlerini düzeltmesi için bir uyarı demektir.

Rüyada kırmızı meyve ne demek olduğunu sesli dinlemek için BURAYA TIKLA

11 YORUM

 1. ruyamda calisiyodum ve ogle yemeginde kirmizi biber dolmasi gordum ve kofteli patates oldugunu gordum ama biber dolmasi yemegi kipkirmiziydi yedigimi de gormedim ne anlmama geliyo acaba?

  • Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntılarla uğraşacağınıza, mutlu olmaya, keder ve dertten kurtulmaya, beklediğiniz haberlerin geleceğine, uğraşların sonunda emeklerinizin karşılığını alacağınıza, düşman sahibi olacağınıza işarettir…

  • merhaba anonim rüyanızın tabiri: genç yaştakiler için seçtiğiniz yeni hayat yolunda başarıya ulaşmak için iyi bir hareket olduğuna, yetişkin yastakiler için; işlerinde beklenmedik bir başarı bolluk, genç kızlar için malı ve mülkü çok görgüsüz birisi ile evlenmeği, evli kadınlar için, ikametgâh değişikliği veya yazlığa taşınma suretinde yorumlanır.

 2. (Hamileydim ve hamile olduğumu öğrendiğim zaman hasta olduğumuda öğrendim ve bebeğimi kaybettim tedavi esnasında kısa bir rüya gordum)rüyamda 4veya 5 yaşlarında bir kız çocuğu kırmızı bir elbise giymiş ve bana gülüyordu bana iyice yaklaşıp eliyle 2 işareti yaptı ve sonra uyandım acaba ne anlama geliyor

  • merhaba asli rüyanızın tabiri: üzüntü ve sıkıntıların gitmesine delalet eder. Bu rüya tanrı tarafından gelecek sevince işaret eder. böyle bir rüya görmek, murada ermeye, bol rızka, hacca gitmeye ve hastalıktan şifa bulmaya da delalet eder.

 3. Rüyamda eski yaşadığım evdeyim.Eve hiç görmediğim akarabalarım ve çocukları gelmiş.Onlar evdeyken ben ailemle bahçeye işleriyle uğraşıyorum.Bahçe küçük ama çok fazla ağaç ve bitki var.Bu sırada biri kırmızı biri sarı iki büyük yılanın birbirlerine saldırdığını görüyorum bahçede.onları görünce de eve kaçıyorum.

  • Berke kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Oluşacak bir terslik yüzünden işinizden zarar göreceğinize ya da kısa sürecek bir hastalığa,sevinmeye,namusunuzun korunacağına,mal mülk edinmeye,çok güzel sağlıklı mutlu ve başarılı bir döneme girileceğine,emellerin yerine geleceğine,iyi bir geleceğe işarettir…

  • Binnaz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Evlenmeye,kazancın artacağına,murada ermeye,diğer insanlardan farklı ve kıskanılan özelliklere sahip olduğunuza ve bu nedenle’de fazlasıyla revaçta olduğunuza,nazara karşı korunacağınıza,mutlu olunacağına,yakında romantik bir aşk yaşayacağınıza,bazı tartışmalar yaşanacağına işarettir…

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here