Rüyada Kırmızı Görmek Hayırlı Mı? İslami Rüya Tabirleri

Rüyada kırmızı görmek veya kırmızı renginde bir şey görmek hayırlı mı hayırsız mı? Rüyanızda gördüğünüz kırmızı renkli şeylerin gerçek hayatta nasıl yorumlandığını merak ediyorsanız aşağıda cevabını öğrenebilirsiniz. Rüyanızda kırmızı herhangi bir şey gördüyseniz; Sizin veya bir yakınınızın sıhhatinin bozulacağına, hafif bir hastalık geçireceğine işarettir. İşte tüm gizemli anlamlarıyla ruyada kirmizi gormek ne demek okuyalım. Al renkli bir şeyler görmek: Bir düşmanınız olduğuna işarettir. İşte gizemli anlamıyla ruyada kirmizi gormek ne demek tüm anlamı aşağıda sizi bekliyor…

Rüyada Kırmızı Renk Görmek

Rüyada görülen kırmızı renk, kötü bir habere ve sıkıntıya işaret eder.  Kırmızı renkte gökuşağı görmek, savaş çıkacağına veya kargaşaya işarettir. Rüyada görülen kırmızı bayraklar savaşa veya kavgaya delalettir. Bazılarına göre de, kırmızı domates altına işarettir. Rüyada kırmızı gelincik görmek ateşe yorumlanır. Kırmızı havlu görmek murada, allı bir taş görmek, dini inancı olmayan bir kimseye yorumlanır. Rüyada sakalını kırmızıya boyamış bir kişi görmek, dinde sapmaya delâlet eder. Bu rüyayı görmek hiçbir zaman hayra yorumlanmaz.  Al renginde kum altına, kırmızı renkli kumaş; sıkıntıya ve kedere, kırmızı meni (sperm), ömrü uzun olan çocuğa, elma hariç kırmızı meyve tasa ve telaş demektir. Kırmızı ve siyah benekli bir uğur böceği görmek, şansınızın artık döndüğüne, bundan sonra kısmetinizin açılarak bolluk içinde yaşayacağınıza işaret eder. 

Diyanet Rüya Tabiri Sorgulama: Ruyada Kirmizi Gormek

Kırmızı yanak ve yüz, rütbe ve makamına, hastalıktan kurtulmaya işarettir. Kırmızı safran çiçeği şifadır. Kırmızı renkli toprak bakır paraya, kırmızı tüy dostluk ve arkadaşlığa, rüyasında kırmızı yakut gören kimse hemen evlenir ve zengin olur. Kırmızı renkli alev, ateş görmek uzaktan kendisini heyecanlandıracak bir haber alacağına delalettir. Kırmızı dut görmek veya kırmızı böğürtlen görmek vergi olarak yorumlanır. Kırmızı meyve paraya da delâlet eder. Rüyasında komşularına topladığı kırmızı dutları dağıttığını görmek, hükümete olan vergi borçlarını zamanında ödediğine delildir. Rüyasında kızıl dut ağacından yediğini gören bol ve helal mal kazanır.

Rüyada Kırmızı Giymek

Rüyada kırmızı renkli cübbe, eşlerin birbirlerine bağlı olacaklarına yorumlanır. Kırmızı renkli bir elbise derde tasaya. Rüyada Kırmızı renkli bir elbise veya benzer bir şey giymek; Harama hiç bulaşmayacağınıza geçiminizi alnınızın teriyle sağlayacağınıza işarettir. Diyanet rüya tabiri sorgulamaya göre kırmızı giymek; Gönül ilişkilerinizde hüsrana uğrayacağınıza, içinizde çalışma hır­sı kalmayacağına vaktinizi avarelikle geçireceğinize işarettir.

Rüyada Kırmızı Elbise Görmek

Rüyada kırmızı elbise görmek veya kırımızı kravat (boyunbağı) takmak, uzun ve heyecanlı gönül maceraları geçireceğinize yorumlanır. İpek elbisenin kırmızı renklisi hastalıktır. Kırmızı gömlek gormek: Şana ve şöhre­te düşkünlüğü ifade eder. Diyanet ruya tabiri sorgulamaya gore Kırmızı elbise gormek: Hırçınlığa, asiliğe işarettir. 

Rüyada Kırmızı Gül, Kırmızı Çiçek Görmek

Rüyada kırmızı gül görmek iyidir. Kırmızı çiçeklerin çoğu, kadın ve evlat olarak yorumlanır. Görülen çiçeklerin rengi de önemlidir. Kırmızı gül görmek, iyi talihe yorumlanmıştır. Kırmızı gül ferah ve sevinçtir. Mütevazi ve iyi huylu olmaya işarettir. Rüyada kırmızı gül görmek, bilhassa mevsiminde çok güzeldir. Kırmızı gül, mevsiminde ve dalında ise evlât ve itibardır. Mevsimi dışında her türlü gül görmek üzüntü ve sıkıntı olarak yorumlanır. Evinde kırmızı bir gülün bittiğini gören kimse evlenir. Kirmizi gul gormek: İtibara ve lafınızın dinlenmesine işarettir.

Rüyada kırmızı gül görenin, gurbette olan bir tanıdığından gelecek mektuba delalettir. Başında kırmızı bir gül olduğunu görmek, evlenmeye işarettir. Kırmızı gül toplamak sevince yorumlanır. Kırmızı gülü dalında görmek, çocuğa işarettir. Kırmızı karanfil, şiddetli bir aşka tutulacağınıza yorumlanır. Mevsiminde fidanı üzerinde kırmızı gül görmek rüya sahibinin bir ço­cuk sahibi olacağına işarettir. Ruyada kirmizi gül topladığını görmekse eşinin ahlâklı, namuslu ve ağır başlı olduğuna delalet eder.

Rüyada Kırmızı Araba Görmek

Rüyada kırmızı araba görmek ya da kırmızı arabaya binmek; eğer tüccar ise çok para kazanacağına, memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine gösterir. Rüyada kırmızı renkli araba görmek hayırlı değildir. Bir başka alime göre rüyasında kırmızı arabaya bindiğini gören kimse, o beldenin en yetkilisi olur. Kırmızı arabalar  görmek kendisinden fayda gelecek uzak bir yolculuğa çıkmaya da delalet eder. Rüyada kırmızı arabaya binen kimsenin hayırlı bir evladı olur.

Rüyada Kırmızı Elma Görmek

Rüyada kırmızı elma görmek bir büyük tarafından gelecek menfaate, ve ticaretten gelecek kâra delalettir. Elma ağacından kırmızı bir elma koparıp yediğini görmek bir kız evladı olacağına delâlet eder. Mevsiminde elma ağacında kırmızı elma gören kimse, hasta ise sağlığına kavuşur. Mevsimsiz kırmızı elma ağacı gören kimse ise hastalığa yakalanır. Rüyada kırmızı elma görmek, insanlarla güzel ilişkileri olan bir insana işarettir. Kırmızı elma ağacı dikmek, bir yetimi büyütmeye işarettir. Üzerinde bir sürü kırmızı elma olan elma ağacına çıktığını görmek, zengin ve hayır sahibi bir kimseden gelecek faydaya yorumlanır. 

Rüyada Kırmızı Elma Ne Anlama Gelir?
Rüyada Kırmızı Elma Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen kırmızı elma: müjdeli bir habere işaret eder. Kırmızı elma yemek, muradına ermeye yorumlanır. Bazen bu rüya işinde başarılı olup kazanmaya delalet eder. Ağaçtan kırmızı elma koparıp yemek, kız evlada delalettir. Ağaçtan kızarmış olgunlaşmış elma koparmak, insanlar arasında itibar gören bir kimse tarafından gelecek hayra işaret eder. Kırmızı renkli elma görmek, görenin inancının zayıflığına işarettir.

Rüyada Kırmızı Ayakkabı Görmek

Rüyada kırmızı ayakkabı görmek hayır ve güzel geçime, dar ayakkabı ise gam ve üzüntüye ve çekilecek sıkıntılara işarettir. Rüyada kırmızı ayakkabısını ters giydiğini gören kimse, üzüntü ve sıkıntılarından kurtulur. Kırmızı ayakkabılarından birisinin kaybolduğunu gören kimse, servetinin yarısını kaybeder. Ayakkabıların parçalanmış olduğunu görmek, hanımın vefatına delalettir. Kırmızı ayakkabılarını çıkarmak, muradın husulüne ve sevince boğulmaya işaret eder. Ayakkabıların çalındığını görmek, sıkıntı ve üzüntüye düşmeye delalet eder.

ruyada kirmizi ayakkabi gormek ne demek-ruyada ayakkabi gormek-ayakkabi giymek giydigini gormek-siyah-beyaz-1001ruyatabiri
ruyada kirmizi ayakkabi gormek ne demek-1001ruyatabiri

Rüyada Kırmızı Biber Görmek

Rüyada kırmızı biber görmek veya kara biber, kötü bir haber alacağına delâlet eder. Kırmızı biber yediğini görmek, midenizdeki ufak bir rahatsızlığa işarettir. Rüyada kırmızı acı biber yiyen kişi, şayet biberler taze ise sıhhat ve afiyete işarettir. Eğer biberler siyah veya kırmızı ise kötü bir haber almaya işarettir. Rüyasında acı biber yediğini görmek, eğer biberler taze ve yeşilse sağlığa işarettir. Kara veya kırmızı toz biberden yemeğine serptiğini görmek, acı bir haber alacağına delalettir.

Rüyada Kırmızı Et Görmek

Rüyada kırmızı et görmek, hayır ve menfaate yorumlanır. Tencerede pişirilmiş kırmızı et görmek, helâl malla yorumlanır, çiğ kırmızı et, elem ve keder, hastalık ve yorgunluktur. Kebap şeklinde pişirilmiş kırmızı et, zorluk ve acıdır. Bilmediği bir etten yediğini gören bir kimse, sevdiğinin yasını çeker. Kendi etini yediğini gören kimse yakınlarını gıybet eder, onların aleyhinde konuşur. Rüyada kıyılmış kırmızı et, hüsran ve zarar; pastırma, sucuk, salam, sosis gibi etler beraberinde üzüntü ve kaygı getiren maldır. Rüyada kırmızı et kızarttığını görmek, gıybet eden ve günah işleyen bir kimseye delalet eder.

Ruyada Kiyma Gormek-Yemek-Almak-cig kiyma gormek ne Demek-diyanet-islami-kiyma almak-kiyma yemek-1001ruyatabiri
Ruyada Kiyma Gormek-Yemek-Almak-cig kiyma gormek ne Demek-diyanet-islami-kiyma almak-kiyma yemek-1001ruyatabiri

Kırmızı Yılan Görmek

Rüyada kırmızı yılan görmek rüyayı gören kimse, düşmanların şerrinden emin olur. Kırmızı yılan parça parça etmek, düşmana karşı zafer bulmaya işaret eder. Rüyada kırmızı yılandan korkmadığını gören kimse, büyük bir makama ulaşır. Rüyasında ağzına kırmızı renkli yılanın girdiğini gören kimse, büyük bir ilim sahibi olur. Rüyada görülen yeşil yılan, din düşmanı bir kimse ile tabir olunur. Sarı yılan hastalığa, siyah yılan servette olacak eksikliğe işaret eder. Rüyada yılan görmek, düşman olarak yorumlanmaktadır. İri ve uzun yılan görmek, korkuya işaret eder.

Kırmızı Kazak Görmek

Rüyada kırmızı kazak görmek fakirlere yardım edeceğinize, bir hayır cemiyetine bağışta bulunacağınıza işarettir. Rüyada kırmızı kazak görmek  başkalarına karşı iyi ve dürüst niyetler taşıdığınıza ve onlar için olumlu şeyler düşündüğünüze yorumlanır.

Kırmızı Ruj Görmek

Ruyada-Ruj-Gormek-Ruj-Surmek-Neye-isarettir-kirmizi ruj gormek-dini-islami-ruya-tabirleri
Ruyada-Ruj-Gormek-Ruj-Surmek-Neye-isarettir-kirmizi ruj gormek-dini-islami-ruya-tabirleri

Rüyada kırmızı ruj  görmek, karı-koca, akraba ve malı temsil eder. Rüyada ruj gören kimse; bugünlerde kendisine bir eş veya bir arkadaş seçmiş olur. Bir hastanın rüyada ruj görmesi; ona hareketlerini düzeltmesi için bir uyarı demektir. Düşlerimizde koyu kırmızı gibi çok belirgin renkte bir ruj sür­düğümüzü ve dudaklarımızın ön planda olduğunu görmemiz, belli hedeflere ulaşma yolunda gizli hareket ettiğimizi, gelişmele­re ilişkin düşünce, görüş ve sezgisel anlayışlarımızı başkalarından sakladığımızı, sessiz kaldığımızı vurgular. Zamanı geldiğinde de, il­giyi kendi üzerimize çekme amacını güttüğümüzü gösterir. An­cak rüyanın net analizi için, diğer unsurların da yorumlanması gereklidir.

Rüyada kırmızı meyve ne demek olduğunu sesli dinlemek için BURAYA TIKLA

rüyada kırmızı görmek-kırmızı araba gormek-kırmızı elbise ayakkabı görmek

Kırmızı Renkli Degerli Taş Görmek

Kırmızı renkli değerli taş görmek güzel ve saygın bir kadınla ya da akıllı ve güzel cariye ile tabir olunur. Rü­yayı gören hamile bir kadınsa güzel bir kız doğurur. Bu kırmızı renkli kıy­metli taşın çokluğu helal malla yorumlanır. Mağripli Cabir: “Tanıdık birinin kendisine değerli bir taş verdiğini gö­ren, kendisine değerli taşı veren kişinin akrabalarından iyi ve güzel bir ka­dınla evlenir. Eğer taşı veren tanıdık değilse evleneceği kadın da yaban­cı olur,” demiştir.

 • Kırmızı kağıt görmek: Üzüntüye, sıkıntıya ya da mutluluğa
 • Kırmızı karanfil görmek: şiddetli bir aşka tutulacağınız demektir.
 • Kırmızı kumaş görmek: kırmızı renkli kumaş; sıkıntıya ve keder demek.
 • Kırmızı ışık gormek: Dikkatli olmanız gerektiğine işarettir.
 • Kırmızı ipek gormek giymek: kadınlar için iyi, erkekler için kötüdür.
 • Kırmızı tırnak: Tırnaklarını kırmızı ya da ye­şil gören ağır bir hastalığa yakalanır yahut bir kaza sonucu hastalanır

“Rüyada Kırmızı Görmek Hayırlı Mı? İslami Rüya Tabirleri” konusunda 25 mesaj

 1. Merhaba ben rüyamda kırmızı iple bebek hırkası örüyordum osırada başka iplerde getiriyorlardı ama ben olmaz kırmızıyla örmek istedim ipde kalın biipti

 2. Nevin Birdoğan

  Rahmetli annemin şalvarı ve eşarbı düz çok güzel bir kırmızıydı biraz yanımda kaldı hasret giderdik cennete gideceğini soyledii ,onu babamin karşiladıgini ona mwsaj yolladığını durumlarımın iyi olduğunu söyledi giderken de kırmızı eşarbını taktı bana öyle bir sarıldık rüya olduğuna inanmazsınız 😞

  1. merhaba nevin kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntılardan kurtulmaya, mutlu olmaya, zorlukların üstesinden gelmeye, elinize bol miktarda para geçeceğine, dert ya da kederin bitmesine, büyük feraha kavuşup rahata ermeye, huzurlu bi yaşama işarettir… UYARI: ARTIK SADECE UYGULAMAMIZI ÜCRETSİZ İNDİREN KİŞİLERİN RÜYALARINI YORUMLUYORUZ: yorumlanmasını istiyorsanız linke tıklayıp yükleyin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

 3. Salam ben rüyamda gördümki yerde yaba var yabayı kaldıranda yabaya kırmızı renk bulaşdı yabayı oterefe koydum kırmızı renk ise torpaga tokulub axırdı xais edirem bunu yorumu

  1. salam Anonim qardaşımın xəyalının təfsiri belədir: yeni başlanğıclar etmək üçün maddi və mənəvi baxımdan çoxlu pul qazanacaqsınız, xoşbəxt olmaq, bir arzu və ya xəyalınız gerçəkləşəcək, müvəffəq olmaq, çətin dövrdən keçmək, nüfuz və şöhrət işinizdə yüksəliş əlamətidir …

 4. Merhaba ben rüyamda kırmızı bir tarla gördüm her yer kırmızıydı ve karpuz un içi kesilmiş şeklinde yerlerde ve tepe gibi ydi ve ben bu karpuz ların üzerinden geçiyorum en sonuna geldiğimde iki elimide ayrı ayrı daldırıp bir avuç dolusu karpuz alıp yiyerek ordan uzaklaşıyorum teşekkür ederim şimdiden size 🤗

  1. merhaba binnur kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Zor durumlarla karşılaşmaya, ailenizi düşmanlara karşı korumanız gerektiğine, güzel bir evliliğe, uzun zamandır ödenemeyen bir borç nedeniyle sıkıntıya düşüleceğine, aile huzurunun iyi ve güzel olacağına, eski sevgili ile karşılaşılacağına ve aranızın düzelip ilişkiye başlamaya işarettir… … Rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

  2. Ben rüyamdan kırmızı gülek giyip bir düğüne hzılyordum sonra altımda ki eskiydi ne demek acaba

 5. Rüyamda bisey beni korkuttu bende rüya esnasında ayet-el kürsi okudum rüyamda uyanmıştım sol elimin üstü kırmızı keçeli kalemle boyanmıştı sonra gercekten uyandım nedir bu rüyanın anlamı çok etkilendim

  1. merhaba zuhal kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Düşüncelerinizi yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine ve tanzim edilmeye ihtiyacı olduğuna, aile ile ilgili iş yeri ile ilgili komşularınızla ilgili düşüncelerinizi ve dahi ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmeye gerek olduğuna, sevinmeye, can sıkıntısına, kötü bir olay canınızın sıkılmasına neden olacağına, şansınızın açılacağına, işlerinizin yoluna gireceğine, iyiliklere, güzelliklere, mutluluklara, ALLAH tarafından korunduğunuza, her türlü kötülükten korunacağınıza işarettir… … rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

 6. Rüyamda bordo bir tunik almışım sonrada aklımdan Kazımında bu renkte şalı var onu takarım dedim
  Gerçekte ise o gün kızım o bordo şalı takmıştı
  Bu ne anlama gelir

  1. merhaba zehra kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Eskilerden vazgeçmeniz gerektiğine, sağlığınıza çok fazla dikkat etmeniz gerekeceğine, imkansızları başarmak için elinden geleni yapılacağına, yasak aşk yaşanılacağına, geçmişte olan sıkıntıların tekrar gündeme geleceğine, dedikoduların bitmesine, arzuların gerçekleşeceğine işarettir… rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

 7. Ruyamda goruyordum bzm evin arkasindaydik ustumde kirmizi nisan ebisesi gibi bi elbise vardi ablasi bzm yanimiza geliyordu bana bi gul veriyordu diyordu bunu sevgilin dğm gunun icin almis

  1. merhaba pelin kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Problemin ya da sıkıntının biteceğine, güzel haberler almaya, işsizsen iş parasızsan bir miktar para geleceğine delalettir. Çevrenizde yeni insanlarla tanışıp dostluk ya da arkadaşlık kurmaya, bol para kazanmaya, son zamanlarda yeni bir huyunuzun ortaya çıkacağına, bir düşman sahibi olmaya işarettir…

 8. ruyamda calisiyodum ve ogle yemeginde kirmizi biber dolmasi gordum ve kofteli patates oldugunu gordum ama biber dolmasi yemegi kipkirmiziydi yedigimi de gormedim ne anlmama geliyo acaba?

  1. Rüya Yorumcusu

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntılarla uğraşacağınıza, mutlu olmaya, keder ve dertten kurtulmaya, beklediğiniz haberlerin geleceğine, uğraşların sonunda emeklerinizin karşılığını alacağınıza, düşman sahibi olacağınıza işarettir…

 9. Kızım kırmızı giysigiymis heryerde kirrmızı giysigiymis insanlar vardı kızımı kaybettim arıyorum dum deniz uçakta gördüm ararken anlamı nedir

  1. merhaba anonim rüyanızın tabiri: genç yaştakiler için seçtiğiniz yeni hayat yolunda başarıya ulaşmak için iyi bir hareket olduğuna, yetişkin yastakiler için; işlerinde beklenmedik bir başarı bolluk, genç kızlar için malı ve mülkü çok görgüsüz birisi ile evlenmeği, evli kadınlar için, ikametgâh değişikliği veya yazlığa taşınma suretinde yorumlanır.

 10. (Hamileydim ve hamile olduğumu öğrendiğim zaman hasta olduğumuda öğrendim ve bebeğimi kaybettim tedavi esnasında kısa bir rüya gordum)rüyamda 4veya 5 yaşlarında bir kız çocuğu kırmızı bir elbise giymiş ve bana gülüyordu bana iyice yaklaşıp eliyle 2 işareti yaptı ve sonra uyandım acaba ne anlama geliyor

  1. merhaba asli rüyanızın tabiri: üzüntü ve sıkıntıların gitmesine delalet eder. Bu rüya tanrı tarafından gelecek sevince işaret eder. böyle bir rüya görmek, murada ermeye, bol rızka, hacca gitmeye ve hastalıktan şifa bulmaya da delalet eder.

 11. Rüyamda eski yaşadığım evdeyim.Eve hiç görmediğim akarabalarım ve çocukları gelmiş.Onlar evdeyken ben ailemle bahçeye işleriyle uğraşıyorum.Bahçe küçük ama çok fazla ağaç ve bitki var.Bu sırada biri kırmızı biri sarı iki büyük yılanın birbirlerine saldırdığını görüyorum bahçede.onları görünce de eve kaçıyorum.

  1. Rüya Yorumcusu

   Berke kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Oluşacak bir terslik yüzünden işinizden zarar göreceğinize ya da kısa sürecek bir hastalığa,sevinmeye,namusunuzun korunacağına,mal mülk edinmeye,çok güzel sağlıklı mutlu ve başarılı bir döneme girileceğine,emellerin yerine geleceğine,iyi bir geleceğe işarettir…

  1. Rüya Yorumcusu

   Binnaz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Evlenmeye,kazancın artacağına,murada ermeye,diğer insanlardan farklı ve kıskanılan özelliklere sahip olduğunuza ve bu nedenle’de fazlasıyla revaçta olduğunuza,nazara karşı korunacağınıza,mutlu olunacağına,yakında romantik bir aşk yaşayacağınıza,bazı tartışmalar yaşanacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!