Rüyada Kına Görmek: İslami, Dini, Diyanet

Kına görmek veya kına ilgili herhangi bir rüya sahnenizin sizin için ne demek olduğunu merak edenler için çok detaylı bir rüya tabiri hazırladık. “Rüyada kına görmek” bazen ölüm demek, bazen de bol paraya ve müjdeli haber anlamına gelir. İşte dini, islami ve diyanet rüya tabirlerine göre rüyada kına görmek ne demek cevabı. Aşağıdaki listede kınalarla ilgili; elinize kına yakmak, kına elbisesi, kına gecesi, eline “kına” ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kına Görmek

Rüyada kına görmek, insanın bir iş yaparken yapacağı kabiliyetidir. Kına görmek aynı zamanda bir ziynete işarettir. Kına otunun yaprağını görmek, mal kazanmaya işarettir. Kınayı bir kab içinde görmek, ele geçecek mala veya müjdeli bir habere işaret eder. Rüyada ayaklarını kınalı görmek, bekar kimse için evlenmeye delalet eder. Rüyada kına görmek süsle yorumlanır. Rüyada kına görmek, düğün dernek ve iyi haber işareti olarak yorumlanır.

Diyanet rüya tabirleri alimi Ebu Sait El Vaiz: “Kına görmek iyidir,” demiştir. Kına satın almak için bir kimseden yardım istediğini görmek o kimse hakkında iyi şeyler söylemeye ve şahitliğinden faydalanmaya delalet eder. Kına otu veya yaprağı görmek mal ve nimettir.

 • Kina gormek genel anlamda: Piyasaya iyi takip edeceğinize ve çıkarınızın hangi yerde daha iyi fayda sağlayacağını hesap etmeye işarettir.
 • Kendinize kına yaktığınızı görmek: Ticaretteki ileriyi görme yeteneğiniz sayesinde kazancınızın çok iyi olacağına, sağlık ve sıhhatinizin afiyette olacağı anlamına gelir.
 • Kına ağa­cı görmek: Kibirli tavırlarınız yüzünden çok şey kaybedeceğiniz anlamına gelir.
 • Kınacı görmek: Beklediğiniz haberin gelmesiyle sevineceğinize işa­rettir.

Rüyada Kına Yakmak

Rüyasında ellerine kına yaktığını gören erkek için bu rüya, çokça zikir ve teşbih çekmeye; kadın için ise kocasından gelecek hayırlı bir duruma işaret eder. Sakalına kına yakmak, huzurlu bir yaşam ve uzun ömüre işaret eder. Saçını ve sakalını çamurla ve ona benzer şeylerle boyadığını gören durumunu imkansız olan bir şeyle gizlemeye çalışır veya hoşlanmadığı bir kötülüğe uğrar. Organlarından boyanması hoş karşılanmayan birini boyamak -ilaç için olsa da- hayra yorulmaz.

Rüyada Kına Gecesi Görmek

Rüyada kına gecesi görmek, bir dostunuzun size yardımda bulunacağına delildir. Kalabalık bir kına gecesi gören, halkın yararlanacağı bir iş sahibi olur.

Rüyada Eline Kına Yakmak

Rüyada eline kına yakmak bekar kimse için evlenmeye delalet eder. Rüyasında eline kına yaktığını görmek, ziynete, süse düşkün bir kişi olduğuna işarettir. Ellerine kına koyduğunu, fakat kınanın tutmadığını gören hanım, kocası tarafından sevilmez. Rüyanızda kına gördüyseniz veya elinize kına yakıyorsanız; İş hayatınızda başarılı döneme gireceğinize, mal-mülk sahibi olacağınıza, sizin veya bir yakınınızın evlilik işleriyle uğraşacağına, aile içinde hasta olan birinin sıhhatine kavuşacağına işarettir.

El ve ayaklarına kına yaktığını gören kadın ise hilekâr ve düzenbaz bir karaktere sahip olur. Bir rivayete göre eşinin işlerine yardımcı olur. Kadının ellerine kına koyması bazen hayır, bazen hilekârlıkla tâbir edilir. Kı­nanın haricinde bir şeyle boyamak iyi sayılmaz. Ayaklarını kınalı gör­mek evliliğe, ayaklarını eğri görmek işinde doğru yoldan ayrılacağına de­lalettir.

Rüyada Kına Yakılması

Rüyada kına yakılması gören veya kullanan kimse, süse ve ihtişama aşırı düşkünlüğü yüzünden etrafındakiler tarafından kınanır ve sevilmez. İslami rüya tabirleri yorumcusu Kirmani:Kendisine kına yakıldığını gören eğer karıştırıcı ve inançsız biriyse tövbe eder Allah’a sığınır. Eğer dindar bir kimseyse dünya ve ahiret işleri yolunda gider, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur, korktuğu şeyden emin olur” demiştir.

Rüyada Saça Kına Yakmak

Rüyada saça kına yakmak ömrünüzün uzun olacağına, mal ve para sahibi olacağı niza işaret sayılır. Saçınızı kına yaktığınızı veya boyadığınızı görmek, sağlığınızın iyi durumda olacağına veya bir erkek çocuğunuzun dünyaya geleceğine işaret eder.

SAKALINI KINAYLA BOYAMAK

Sakalını kına ile boyamak beş şekilde tabir olunur: ibadet ve duaları gizleme, halktan yoksulluğunu saklama, uzun ömür ve ağırbaşlılık, refah, Allah yolunda cihad. Sakalını kına ile boyadığını gören, ibâdetini ve fakirliğini gizler. Bundan başka rüya uzun ömür ve heybetle yorumlanır. 

Rüyada Kına Gecesi Yapmak

Rüyada kına gecesi yapmak veya yaptığını gören kimse hayırla anılır. Bu rüya kalp temizliği ve aile huzuruyla da tabir olunur.

rüya tabirleri İNDİR
Rüyanı ücretsiz yorumlatmak için tıkla indir

Rüyada Kına Sürmek

Rüyada kına sürmek veya rüyasında başka birisinin eline kına yaktığını görmek, merhamet, şefkat ve müjde ile tabir olunur. Kendisine kına sürdüğünü gören tövbe eder, üzüntü ve ke­derden kurtulur, iyi nam ve müslümanlara karşı da hayırlı ve faydalı olur. Bir rivayete göre hayrın fazlalığına delalet eder. 

Rüyada Kına Görmek-Rüyada Kına Yakmak www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Kına Görmek-Rüyada Kına Yakmak

Rüyada Kına Yoğurmak

Rüyada kına yoğurmak veya kendini kına yoğururken görmek, rüya sahibinin hayırlı bir iş yaptığına işarettir. Kına otu (yaprağı) görmek mal ve men­faattir.

Rüyada Kına Elbisesi Giymek

Rüyada kına elbisesi giymek büyük bir servete kavuşacağına veya bir hükümet adamından bir hayır geleceğine; eğer tüccar ise kazanacağına, hasta ise yakında iyileşeceğine işarettir.

Rüyada Toz Kına Görmek

Rüyada toz kına görmek, mal ve nimete delâlet eder. İbn-i Sirin’e göre, rüyasında bir yerde toz kına gören, mal ve nimete erer. Toz kına ve benzeri şeylerle boyama görme konusunda Kirmani, “Toz kınayı bir kap içinde görmek mal ve müjde demektir. Ellerini veya ayak­larını kına ile boyadığını gören aile ve akrabalarını süsler. Bir rivayete gö­re dinde bozgunculuk anlamına gelir. Başka bir rivayete göre ailesine ait işleri gizler ve saklar. Eğer rüya sahibinin aile ve akrabası yoksa üzüntü ve kederinin en yakın bir zamanda ferah ve sevince dönüşmesine işaret­tir” demiştir.

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada görülen düğün, üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Rüyada patırtısız, gürültüsüz, şenlikli olmayan bir düğün, sevinç ve refahtır. Tersi ise ve bilhassa oyunlar, çengiler varsa, büyük bir gruba gelecek üzüntü ve kederdir. Düğün görmek iyi rüyalardan değildir. Genellikle ölüm töreni demektir.

Rüyada Kına Gecesi Görmek-Rüyada Eline Kına Yakmak
Rüyada Kına Gecesi Görmek-Rüyada Eline Kına Yakmak

Rüyada Nişan Görmek Nişanlanmak

Rüyada tanımadığınız bir kimseyle nişanlandığınızı görmek, iyi bir haber alacağınızın işareti sayılır. Nişan bozulması yorumcular tarafından pek de iyiye yorumlanmamaktadır. Rüyada göğsünüze takılan bir nişanla onurlandırdığınızı görmek, hayatta hiç kimseden yardım görmeden kendi başınıza başarıya ulaşacağınıza işaret eder. 

Rüyada nişanlandığını gören kimse için bu rüya, işinde başarılı olmakla ve düzenli bir hayat ile tabir olunur. Rüyada tanınmayan birisi ile nişanlandığını görme, ummadığı yerden yardım göreceğine, nişanlandığı kimseyi tanıyorsa mutluluğa ve sağlığa işarettir. Nişanın bozulması ise hayırla yorumlanmaz.

RÜYADA KINA GÖRMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI

Düşlerde kına görmenin psikolojin anlamı; Çok eski zamanlardan bu yana bilinen ve hâlâ Yakındoğu ül­kelerinde ve Anadolu’da yaygın olarak kullanılan bu boya madde­sinin “kına gecesi” gibi geleneklerde özel bir yeri vardır. Bunun bir uzantısı olarak, rüyalarda kınanın evliliği belirttiği düşünülür.

Rüyada Kına Yakılması-Rüyada Saça Kına Yakmak
Rüyada Kına Yakılması-Rüyada Saça Kına Yakmak

RÜYADA GELİN GÖRMEK

Rüyanızda gelin gördüyseniz veya gelin olduğunuzu gördüyseniz; Çok sevineceğiniz bir haber alacağınıza, hiç ummadığınız bir yerden size hediye geleceğine, çok mutlu günler geçireceğinize işarettir.

 1. Kendinizi gelin görmek: Bekâr iseniz evliliğe, ufak bir yatırımla kârlı ve kazancı bol bir işe atılacağınıza işarettir.
 2. Gelin görmek: Kısa süre için­de elinize sermaye olarak nakit ya da mal geçeceğine işarettir.
 3. Alımlı bir gelin görmek: Hakkınız olan ve çabalarınız sonucunda kavuşacağınız bir servete işarettir.
rüyada kına görmek

Herkes Bunları Soruyor⤵️

Rüyada yeşil kına görmek ne demek?

Rüyada yeşil kına görmek, mal ve mülk, para olarak görülür. Kişinin tüm maddi sorunlarını çözdüğüne, hayal edemeyeceği kadar para kazandığına delildir. Rüyada yeşil kına görmenin anlamı, alimlerce mirasa ve elde edilen çok büyük paralara yorumlanır.

Başkasının elinde kına görmek ne anlama gelir?

Rüyada başkasının elinde kına görmek rüya sahibinin hayallerinin gerçek olacağına ve yeterince uğraşırsa bir işi başaracak ve itibarı yükselecek demektir.

Rüyada kına görmek anlamı nedir?

Rüyada kına görmek saygınlık, hürmet, sevilmek ve takdir toplamak anlamlarında gelir. Rüyada kına yakmak kişinin estetiğe, lükse ve güzel eşyalara düşkün olduğuna da işaret etmektedir.

Rüyada kına yakıldığını görmek ne demek?

Rüyada kına yakmak, rüya sahibinin rütbe ve makamının yükselmesine kadınlar için sevinç, ferahlık ve güzel elbiseye işarettir. Kişinin rüyasında kına yakması ailenin sahip bulunduğu ziynet eşyasının bollaşacağı anlamına gelir.

Rüyada kına karmak neye gelir?

Rüyada kına karmak rüyayı gören kişinin, yeni ve oldukça güzel bir işte çok başarılı olmak adına büyük bir çaba göstereceğine delalet eder. Rüya sahibinin kazancının artıracağına ve mal mülk sahibi olacağına işaret eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


“Rüyada Kına Görmek: İslami, Dini, Diyanet” üzerine 163 yorum

 1. Rüyamda; babamın sol eli kınalıydı. yanında da annem var. babam diyorki kına iyi tutmamış. bidaha yakalım diyo annemde. yorumunuzu bekliyorum. hayır olsun.

  Cevapla
 2. Rüyamda kendi kına gecemi gördüm sevdiğim çocukla babaannesi elime kına yakıyordu sonra sevdiğim çocuk yanımda kına yakılırken sonra eline takılan şey vardı bana diyoki bunu napıcaz bende onu kına yakıldıktan sonra elime takıcam diyorum oynuyordum sonra kına elbisesini giyip çıkardım sonra beyaz elbise giydim sonra biri bana tam kesilmemiş sucuk verdi sonra yuvarlak dilimlenmiş sucuk da verdi kına yakılmış elime kapattım hayırlara vesile olsun inşallah

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınızda ciddi ve güzel yeniliklerin olacağına, fena giden işlerinizin bir arkadaşınızın yardımıyla yoluna gireceğine işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım