Rüyada Kese Görmek, Kese Yapmak, Kese İçinde Para, Altın

Rüyada eskiden olduğu gibi kese (yani ufak para çantası görmek, insanın bedenidir. Keseyi boş görmek onun ölümü ile yorumlanır. Belinde kesesi veya cüzdanı olması; ömründe ilk defa istifade edeceği bir işin kendisine ait bulunduğuna, ufak paralar kırık veya kesik ise, ilmini hıfzetmesine veya derse ihtiyaç duymasına, kese insanın sim olup baş aşağı çevirse de parası dökülmüş olsa, sırrının yayılacağına, cüzdanının delinerek parası da gitti ise, onun cesedine, mal ise, onun ruhuna ve bu surette ölümüne delildir. Kese sahibinin havi bulunduğu şeylere ve kalbine işaret eder. Mesleğiniz dolayısıyla çok büyük paralar kazanacağınıza ya da miras yoluyla servet edineceğinize işarettir.

 • Keseyi dolu görmek: Rızkını­zın bolluğuna ve rahat bir hayata işarettir.
 • Boş kese görmek: Her şeyinizi yitireceğinize ya da ölümünüz anlamına gelir.
 • İçi dolu keseyi kaybettiği­nizi görmek: Çevrenize ukalalık taslayarak öğüt vermemeniz gerektiğine işarettir.
 • Keseyi delik görmek: Kimsenin öğrenmesini istemediğiniz bir olayınızın tüm çevrenizin ağzında olduğu anlamına gelir.
 • Delik keseyi dik­tiğinizi görmek: Saklamış olduğunuz sırrınızı mezara kadar götüreceğiniz anlamına gelir.
 • Delik keseden para döküldüğünü görmek: Sıkıntılı dü­şüncelerden uzaklaşacağınız anlamına gelir.
 • Kesenin ağzına çok düğüm atarsanız: Çok paranız olduğuna ancak hiç kimseye faydanız olmadığı anla­mına gelir.
 • Dolu kesenizi bir başkasına verdiğinizi görmek: Kendi içinizde bulunduğunuz durumdan çok başkalarının kötü durumunun sizi daha çok ilgilendirdiği anlamına gelir.
 • Kesede değişik paralar görmek: Çok te­dirgin birisi olduğunuza ve kendinizi gerçek dünya yerine hayal dünyasıyla avuttuğunuz anlamına gelir.

Rüyada Kese Görmek

Dolu kese rüyada talihinizin döneceğine, boş kese unutmak is­tediğiniz bir konuda yeni haberler alacağınıza işarettir. Yama­lı bir keseyse hayırlı bir kısmettir. Rüyasında kesedeki paraları saydığını gören kimse, mal mülk sahibi olur. Ancak içi dolu keseyi kaybettiğini gören kendine duyduğu aşırı güven nede­niyle üst üste hata yapmaya başlar. Delik kese, farkında olma­dan zarara uğrayacağınızı açıklar. Fakat delik keseyi diktiğini gören, zararını anlar ve önlem alır. Kesenin ağzını sıkıca dü­ğümlemek, cimrilik; dolu keseyi başkasına vermekse bonkör­lüktür. Bir kese altın para, dedikoduya neden olacak bir serve­ti; bir kese gümüş paraysa, helal kısmeti belirtir.

Rüyada Kese Yapmak

Kese yapmak, insanların zayıf yönleriyle alay et­menizin sizin için hiçbir fayda sağlamayacağına, aslında zararınıza olduğuna işarettir. Kese yapmak rüyada, kendi işinizi kurmak için çok çaba harcayacağınıza, ancak hep başkalarının yanın­da çalışacağınıza işarettir.

Rüyada Kese İçinde Altın, Para

Rüyada eski insanların madeni, bakır veya altın paralarını taşıdıkları ipekten örülmüş keseler görmek, parasal durumlara işaret sayılır. Keseyi boş görmek, görenin ölümüne yorumlanır. Kesesinin altının delinip içindeki sikkelerin döküldüğünü görmek ölü­me delalet eder. Kesesinin içinde sivri sinek görmek de ölüme işarettir.

Rüyada Altın Görmek Neye İşarettir? Diyanet Rüya Tabiri-bilezik gormek-altin toplamak bulmak
Rüyada kesede altın para gormek

Dolu kese, ömründe bir defa faydalanacağı bir fırsatın elinize geçtiğine, kesede para görmek, bilgisiz bir kimse olduğunuza ve onu artırmak için çaba harcayacağınıza, kese bir kimsenin aynı zamanda sırrı olarak kabul edildiğine göre, baş aşağı çevirdiğiniz anda içinden para dökülmediğini görürseniz, sırrınızın saklandığına işaret sayılır. Bir kese gümüş para bulduğunu gören helal mal ve çokça nimetin sa­hibi olur. Kese içinde altın görmek: İşlerinizin daha iyiye gi­deceğine ve başka işlere atılacağınıza işarettir.


3 thoughts on “Rüyada Kese Görmek, Kese Yapmak, Kese İçinde Para, Altın”

 1. Merhaba rüyamda tarlaya giderken tesadüfen bir kese içinde eski para toprakta gömülü onu çıkardım ve altinakagitparcalari vardı onları da alırken tanımadığım bir adam geldibenden onlarda ne bakalım dedi bende vermek istemedim uyandim

  Reply
 2. Merhaba, rüyamda bilmediğim bir evdeyim etrafta da birkaç kadın var iri yarı bir erkek damatmış sadece damadı net hatırlıyorum. gördüğüm insanları tanımıyorum. Kız istemeye gidecekmişiz (bekar 2 kızım 2 oğlum var). Altından çanta, cüzdan, takılar var hepsi altın. Altın eşyalar elimde duruyor hadi bunu geline götürün diyorum.

  Reply
  • Perihan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir konu hakkında son fikri sizden alacaklarına, bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, sırları tesadüfen keşfetmeye işarettir…

Leave a Comment