Rüyada Kemik Görmek, Kemikli Çiğ Et Gormek

Kemik insanın geçim vasıtası olan mal, para kazanmasında yardımcı olan köle, cariye, hayvanlarla tabir edilir. Bu yüzden kemiklerle ilgili olarak görülecek her rüya bunlarla (mal, para, köle, cariye, hayvan) tabir olunur. Bazı rüya yorumcuları gerek insan, gerekse hay­van kemiği malla tabir olunur demişlerdir. Ufak bir mal edinerek geçiminizi karşılayacağınıza, kemiği et­li görürseniz bu malın büyük çapta olacağına işarettir.

 • Kemiği kemirdiği­nizi görmek: Giriştiğiniz işte başarıyı yakalayacağınıza işarettir.
 • Kırık bir kemiği birleştirdiğinizi görmek: Bulunduğunuz durumdan daha iyi bir du­ruma geleceğinize işarettir.
 • Hayvan kemiği görmek: Çok ucuza kapataca­ğınız bir mala ve yeni giysilere işarettir.
 • Ayak kemiklerinden birinin çıkması: Bir yakı­nın ölümüne.

Bir kemiği kırılmış veya kararmış görse, o kemiğin işaret ettiği (dela­let ettiği) kesimden yani akrabalardan biri hastaysa iyileşir, eğer hasta değil­se hastalanır. Kemiği demir şeklinde gören uzun süren bir hastalığa yaka­lanır. Kemikleri abanoz ağacı olmuş görmek geçiminin tamamen haram­dan olduğuna işarettir.

Rüyada Kemik Görmek

Rüyada kemik görmek, başarılı bir iş yapacağınıza, orta yaşlı bir erkek için, pek önemli olmayan hafif bir hastalığa yakalanıp, çabuk iyileşeceğinize, genç bir kız için, bir sanatçı ile evleneceğine, bir kadın için ise, ev hayatında önemi olmayan bazı tartışmalar sonunda biraz üzüleceğine yorumlanır. Kemik rü­yası insanın malı, kuvveti, yardımlarını beklediği yakınları, eşi, çocukları hizmetkarı ve genel olarak malı ve mülküdür. Büyük kemikler rüya sahi­binden büyük olan akrabalarına, küçük kemikler de rüya sahibinden küçük olan akrabalara delalet eder.

 • Kemik iliği görmek: Gömülü defineye, mirasa kıtlık yüzünden ye­raltına gömülmüş tahıla işarettir.
 • KEMİKLERİ KESMEK: Kemiklerinin kesildiğini, sı­kılarak kırıldığını gören zulme uğrar.
 • Kaburga kemiğinin dışarı fırla­ması: İç sıkıntılarınızdan kurtulmaya işarettir.
 • Kaburga kemiği yemek: Geçim sıkıntısından evdeki eşyaları satmak anlamına gelir.
 • Kaburga ke­miğinizin olmadığını görmek: Aileden birinin vefatına işarettir.
 • Kabur­ga kemiklerinin büyüdüğünü görmek: Rızkın ve bereketin bolluğuna ve hastalıktan kurtulacağınıza işarettir.

İslami Alimlere Göre Ruyada Kemik Gormek

 • Ünlü rüya tabircilerinden İbn-i Şirin: “Kemik görmek mal ve geçimdir. Eline kemik geçtiğini gören mal sahibi olur. Kemiğin üzerinde et varsa da­ha çok mala delalet eder,” diyor.
 • Bir diğer büyük rüya yorumcusu Kirmanî: Bir kırık kemiği sarıp bağ­ladığını görmek güç, azamet, şan ve şeref sahibi olmaya, kemiği kırdığını ve döverek ufaladığını görmek, bir rivayete göre hayra, başka bir rivayete göre kötülüğe delalet eder” diyor.
 • Rüya tabircisi Salimi’ye göre, “kemik görmek dört şekilde tabir olunur: Din, mal, gayret, şeref. Mal sahibi olmayanlara kemik verdiğini görmek insanın dünya ve ahi­ret mutluluğu için yaptığı işler, iyilikler ve ibadetlerle tabir olunur.
 • Ebu Said El Vaiz’e göre: “Bir insanın bütün kemiklerini, yani iskeletini görmek Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sünnetine bağlı kalmaya, diğer taraftan mal sahibi olmaya delalet eder. Eğer iskelet tanıdık birine aitse onun ma­lından, eğer yabancı birine aitse herkesin malından yararlanmak demek­tir. Eğer iskelet veya kemik, eti yenen bir hayvanınsa helal mal, eti yen­mez bir hayvanınsa haram mal anlamına gelir.
 • Nabluslu Abdulgani: Herhangi bir kemiği görmek mal ile yorumlanır, rüya sahibi için elbise demektir, Malın aslı, esası yani dayandığı direkler­dir, büyük işlerdir. Kemiklere sahip olduğunu görmek hayvanlara, evlere, dükkanlar vb. mallara sahip olmaya delalet eder. Zira insanın kemikleri, ayakta durmayı sağlayan ve üzerinde güvenle durulan beygir, merkep, deve, gibi hayvanlara; köle, cariye ve hizmetkarlara; ekin ve ağaçlar gibi ürünlere ve kullanılan her şeye işarettir,” demiştir.

Dini Rüya Yorumcuları: Ruyada Kemik

Genel olarak kısmeti ve malı mülkü temsil eder. Özel­likle küçük kemikler bolluğu müjdeler. Bir yere yığılmış kemik­ler, pay edilecek toplu bir paraya işaret eder. Ancak kemikler et­rafa dağılmışsa, para anlaşmazlığa neden olur. Kasaptan kemik aldığını gören kimse, bir kısmete konar. Fakat kemik etliyse kıs­metin hayrı görülmez. Ayrıca kaburga kemiği rızk demektir. Kaburga kemiğinin dışarı fırladığını gören kimse, sıkıntılarından kurtulur. Kaburga kemiğinin büyümesi ise, kazancınızın artaca­ğını anlatır. Kaburga kemiğinin olmadığını görmekse, acı bir kayba delalettir.

Rüyada Kemikli Çiğ Et Görmek

Rüyada kemikli çiğ et, bol mala, insanlar arasında makamca yükselmeye ve manevi yönden kuvvetlenmeye işarettir. İnsan veya hayvanın kemikli çig etini gormek; hayatınızda mühim değişiklikler olacağına ve bu durumun sizi memnun edeceğine işarettir.

Kemik Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

İç yapınızı, direncinizi ve dayanma gücünüzü sim­geler. Kırık bir kemik, bu gücün de kırılması anlamına gelebilir. İç dünyamızın, fantezilerimizin ve düşgücümüzün ifa­desi olan kemik, psişik güçlerimizin varlığına da işaret ediyor olabilir.

ruyada kirmizi et gormek-ruyada et kesmek-kurban eti gormek yemek-dagitmak-et almak-vermek-cig et gormek pisirmek pismis et-1001ruyatabiri
ruyada kirmizi et gormek-ruyada kemik gormek

Ruyada Kemik Kırmak

Kemik kırmak: Rüyasında tanıdığı bir kimsenin kemiklerini kırdığını görmek, o kimsenin servetinden faydalanmaya delalet eder. Tanımadığı bir kimsenin kemiklerini kırdığını görmek ise, ele geçecek mala delalet eder.

Ruyada İlik Görmek, Yemek

Rüyada kemik içinde bulunan iliği görmek, bu rüya yakınlarınızın size vereceği yiyecek şeyleri simgeler. İliği bir kimseden aldığınız kemik içinde görmeniz, o kimsenin size ait olan bir malı sakladığına yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


13 thoughts on “Rüyada Kemik Görmek, Kemikli Çiğ Et Gormek”

 1. Rüyamda kurbanımı görümcem kesti etleri kaymakamla birlikte kemiklerden ayırıyolardı vefat etmiş kayın pederimde etin başındaydı ve çok et yiyesi olduğunu söyledi bende rahatsızdım yatıyordum

  Reply
 2. Rüyamda bindiğim servis uçurumdan yuvarlandı ve ben servisin içinden fırladım.
  Fırladıktan sonra yanıma babannem geldi ve bir şeyim olup olmadığını kontrol etti.
  Göğsümde ağır bir ağrı vardı. İki taraftan da kaburga kemiğimin kırıldığını gördüm ve bayıldım.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Girişeceğiniz her işlerde ve uğraşlarda zor’da olsa büyük bir başarıyı elde edeceğinize, yeni yerlere gezmeye çıkacağınıza işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızda değişimlerin olacağına, çok yakında mahkemeye düşülmüş ya da düşülecek davadan başarı kazanacağınıza işarettir…

 3. hocam rüyamda kayınbiraderimin evindeyim eltim bağırsaktan bir yemek yapmış ısrar ediyor bir kaşık alıyorum sonra midem bulanıyor (afedersiniz)öğürerek tuvaletlerine gidiyorum kusuyorum ağzımdan bir poşet parçası çıkıyor ve kustuğum yer tuvaletin deliğinde uzun uzun üzerinde et olan kemiklerle dolu ne anlama geliyor acaba çok etkilendim

  Reply
  • anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayırlı bir haber alınabileceğine, yakın bir gelecekte maddi bir kazanç sağlanacağına, önemli bir işin yakında çözüleceğine işarettir…

 4. Hocam rüyamda sevdiğim adamın instagram hesabını buluyordum. Aramızdakilerin sonlandığı zaman bir fotoğraf paylaşmış. Fotoğrafta her yer karla kaplı ve yerde yatan iskeletin iri bir göğüs kafesi kemiği vardı. Ve fotoğrafın açıklamasında ”Değerliydi ama benim için öldü.” yazıyordu. Üzerime alındım. Profilinde kalp emojili yazılar vardı, ilişkisi vardı belliydi. Kalbim çok kırıktı. İkinci rüyamda da anneannemlerin evine gitmişim babamın vefat ettiğini öğreniyordum rüyamda hüngür hüngür ağladım.

  Reply
  • Eda S. Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ömrünüzün uzun olacağına, malınızın ve mülkünüzün çok olacağına, bilge bir insan olmaya, başarıya ulaşacağınıza işarettir…

 5. Rüyamda el parmaklarının birinde olmaması gereken bir cisim vardı. Ben de onu çıkartınca el parmağının kemiğini görüyordum

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sıkı çalışma ve mücadelelerden sonra şansınızın yüzünüze güleceğine, planlanan hayallerinin tümünün gerçekleşmesine işarettir…

 6. Rüyamda doktora benzeyen insanlari etli ve etsiz kemikleri ayirirken ve nakil icin paylara ayrıldığını görmek ve bir kısmının bana verilip nakil edilecek hastaya götürmem için elime verirken gördüm.

  Reply
  • Ince Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Rahata kavuşmaya, içinizin ferahlayacağına, her alanda ehil olunacağına, doğru işleri helal ve kolay yoldan yapacağınıza işarettir…

Leave a Comment